Dy makina të djegura, luksi në rrjetet sociale dhe skamja në familje: Kush është “gangsterrja” e Bilishtit, Deizi Arapi

25 Shtator 2022, 15:08Kronika TEMA

Dy makina të djegura, luksi në rrjetet sociale dhe skamja në

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, makina e 27 vjeçares nga Bilishti, Deizi Arapi është gjetur e djegur pranë banesës së saj.

Pas ngjarjes, nuk ka vonuar edhe reagimi nga 27 vjeçarja, e cila në dëshminë e saj ka hedhur dyshime të forta se, kjo ngjarje ka ndodhur pasi ka patur një konflikt vite më parë me ish kryebashkiakun, Bledjon Nallbati.

"Jeta ime është në rrezik. I kërkoj ndihmë shtetit pasi është hera e dytë që më ndodh dhe ka lidhje me një konflikt të vjetër. 4 vite më parë mamaja ime është pushuar nga puna si pastruese padrejtësisht dhe unë jam konfliktuar me ish-kryebashkiakun Bledion Nallbati (aktualisht deputet). Pas konfliktit m'u dogj makina e parë.

Dje gjatë gjithë ditës më ka ndjekur një person me të cilin dhe kam shkëmbyer fjalë mbrëmë. Ai është punonjës i karburantit në pronësi të Bledion Nallbatit. Në vendngjarje është gjetur një bidon benzine nga ky karburant ashtu si herën e kaluar. Djegien e makinës së parë policia e konsideroi aksidentale, por ja që ngjarja po përsëritet.

Nëse nuk merren masa nuk është çudi që unë të përfundoj në ndonjë kanal."- shprehet 27-vjeçarja Dezi Arapi” mësohet të ketë thënë Deizi Arapi.
Por kjo nuk është hera e parë që i ndodh një gjë e tillë. 27 vjeçares në vitin 2018, i është djegur edhe një makinë tjetër , tip “Smart”.

Por kush është Deizi Arapi?

Deizi Arapi nuk është një emër i panjohur për policinë. Rreth një muaj më parë 27 vjeçarja është arrestuar për prishje të qetësisë publike.

Ajo u konfliktua me punonjësit e policisë gjatë shoqërimit në Komisariat pas ankesave të banorëve për prishje të qetësisë publike.

27-vjeçarja  së bashku me të motrën, Xhesika Arapi u shoqëruan në komisariat më 23 gusht,  pasi gjatë natës ndërsa udhëtonin me makinën e tyre bërtasin nëpër qytet. Kur policia mbërriti për t’i shoqëruar, motrat nuk kursyen fjalorin banal ndaj uniformave blu. Por jo vetëm kaq.

Deizi së bashku me motrën e saj, Xhesika Arapin, janë bërë të njohura në rrjetet sociale ku shpesh tregonin për jetën e luksit që bënin porn ë fakt e vërteta qëndronte ndryshe.

Sipas lajmeve që qarkullojnë në media, nëna e saj prej vitesh punon sanitare në Gjimnazin e qytetit. Ajo është këngëtarja mirditore, Luljeta Përbasha e cila rreth një vit më parë bënte thirrje për t’i ndërtuar shtëpinë pasi jetonte në skamje.

61 vjeçarja tregonte një vit më parë se jetonin me fitimet e nxjera nga mbledhja e lajthive ne fushat e Devollit dhe me lekët e kempit të bashkëshortit.

Këto janë dy botët e Diezit dhe motrës së saj, në njërën anë jeta e luksit në rrjetet sociale dhe nga ana tjetër skamja në të cilën kanë jetuar prindërit e saj./ CNA.al

 

26 Komente

 1. P
  Patrioti

  Po mir mi Diezi, si nuk i ngjani mamit qe nuk prishte qef asnjehere, ishte shpirt njeriu kur ishte goc e re si ju tani, shpirt robi ishte, po qe nuk ja prishte qefin asnjerit, e ja ce gjeti, asgje pervec se ka bere dy bukuri, ju si yje ju ka e per marshallah, e ti moj budallacke prish qefin me Bledionin, qe eshte goxha djale, e fundi ne vend do ta lere ska per te ta mare me vete, hajd ndrysho destinacion.

  1. M
   Marku

   Patriot, ke te drejte Luljeta, pastuesja e Pallatit te Kultures se Rreshenit ishte si engjell, por vajzat e saj ndonese i kane ngjare nga bukuria, nga temperamenti duhet t'i kene ngjare te atit nga Devolli.

  2. T
   Te tille jini , sa here qe hapni gojen

   Dava jevgash !

   1. j
    jevgu

    Hejjjjjj !!!!!!! ahahahahaaa

    1. R
     Raimond vlonjati

     Gjynah qe i kane djegur makinen, se ajo eshte vajze re dhe do qe ta shijoj Jeten sic e shijojne keto kuckat moderatore qe nnotojne ne para te vjedhura nga dashnoret e tyre Ajo e shkreta te pakten ato para mezi i ka gjetur duke ja marre familjes se saj qe i kane hqur nga buka e gojes Policia ka per detyre qe te gjeje autoret dhe ti denoje ata e biles autoret ta dem-shperblejne vajzen , Edhe prokuroria atje duhet te mari nen hetim ata qe akuzon vajza Te ndihmoohet ne baze te ligjit njeriu i thjeshte dhe aq me teper kur eshte vajze e pa-mbrojtur

   2. r
    robi

    Me siguri ne sheshpushimin e ducit do te kete nje tatuazh me pamje dick..u, mjere fshati qe i ka keto banore . Kesaj Diezit vetem Salianji babale mund ti beje balle se ka eksperience te gjate erotike ne kuvend.

    1. B
     Bylykbashi

     Salianji me nder ja u ha m..tin ketyre.

    2. V
     Vranakonti

     Keto jane rrugace,pa gje te keqe prishi qetesine e banoreve. Ato jane kurva. Policia t'i arrestoi dhe t'i fusin ne burg qe te shpetojne te tjeret.

     1. V
      Vranakonti

      Keto jane rrugace,pa gje te keqe prishi qetesine e banoreve. Ato jane kurva. Policia t'i arrestoi dhe t'i fusin ne burg qe te shpetojne te tjeret.

      1. Z
       Zeqo Pilafi

       Ti or Vranakont duhet të jesh një rryp kaishi që se ke shokun, një dhe dy e nuk ke fjalë tjetër por veç burg, burg, burg për çdo gjë. Vajzat janë për t'i kandiduar për deputete ti thua ti fusin në burg. Thirri mëndjes, atë bëj!

      2. T
       T

       Ja ti bej partia deputete dhe marrin imunitet.

       1. S
        Shqiptari

        Thuhet se kane merre ftese nga “Foltorja” dhe nga Partia e Likemones dhe do perdoren per t’ia thyer ne mes... Edi Rames.Atehere nuk do guxoje kush tu djege makinen “gangstereve” se ta thyejne ne mes.U mbush dynjaja me kurva.

        1. A
         Anti bastad

         Gjithsesi patrioti eshte person I ndyre! Pis burre ose grua! Eshte kafsheri ti pergolas nenen apo prinderit femijeve, I fshehur si lepur pa's nje anonimi "patriot" ( I dhjere do te thosha). Turp te keshe !

         1. k
          k

          Këto kargjoze imorale duhen nxjerrë në gazetë ?

          1. M
           Miloti

           Ti hani mutin ketyre dy motrave o legena. Ju karikon gazeta dhe o burra si miza ne mut duke share me ato llafe qe imagjinoni nenat tuaja. rrace muti. nuk keni rrespekt per asnjeri.

           1. L
            Likja

            O milot,na rrofsh TOPET,edhe ti motrat keshtu i ke,,gangsterret qe i kan Bo te fortit si tabella qitje,,,,ik o loqe me gjith kta shurrat,,pyti i here sa klas shkolle Kane ku punojne me cfar meren ne jete,me thyrje k...

           2. A
            Aleksander

            Na myten INJORANTET BIBA.

            1. ?
             ????????????????????????

             skamja ne familje e kuptoni tani

             1. A
              Arben Frangaj

              Pse bini viktime e baxhellave o ju te medias. Me kete rast kurvat kerkojne qe te behen mediatike per te gjetur treg dhe ju po ju sherbeni. Nese eshte gangstere dhe shkel ligjet le te shkoje ne burg. Ti gjuash policit ligji parashikon vetem burg me duket

              1. K
               Ku është problemi këtu?

               Mirë do ishte që Deizi të shkonte në Dubai të provonte marmalatën e sheikut apo të devesë, dhe do shikojë si bëhesh e pasur!

               1. P
                Patrioti

                Ooo ti Anti bastad, o te dhjevsha mu ne emer qe i ke vene vetes, ku e pe ti qe i kam share maman kesaj mo koqe kanari, perkundrazi une kam thene fjale te mira, ishte e eshte shpirt njeriu e ska prish qefe asnjehere. E mos ha mut kot o kok loqe.

                1. P
                 Pisha

                 Më duken vajza çapkëne , mbase ca rebele,asgjë të keqe ...përkundrazi.Organet kopetente të gjejnë dhe dënojnë autorët e djegjes

                 1. J
                  Jon

                  Ketu behet fjala per zbatim ligji dhe polizia duhet te pergjigjet,mjaft me karagjozlleqe ne coperture.

                  1. N
                   Nje mergimtar

                   Shkrimi eshte shume dashakeq per ate vajze.Cilado qofte nuk ke te drejte per t'iu servilosur kujtedo te injorosh nje krim.Djegia e makines te saj perben krim qe policia e prokuroria duhet te hetoj.Shkrimi e komentet te kujtojne skecin eL.Pajes me lopen e vjedhur kur i thone "Ke faj ti cane,duhet ta kishe ruajtur lopen"dhe pergjigja "Po ai qe e vodhi nuk paska faj?".Edhe sot kesaj vajze i themi,vec fjaleve te pa hishme se duhet ta ruante makinen,se ai qe i vuri flaken(kushdoqoft) nuk ka faj.TURP!

                   1. K
                    Katnaret

                    E rende eshte te lindesh Kardiashian.. ne Bilisht.

                    1. H
                     Hyn edhe kto gangsterret e bilishtin ne Bursen e K

                     Me ne fund edhe kto gangsterret u ben pjes e Burses se Kurvave mediatike si "Modelet" e medias . Shpresojme qe ti mundeshet se shpejti ndonji aventure mbi Kamel ne Dubai dhe hop mbas disa ditesh atje Gangsterret seksi te kthehen ne Shqiperi me maikna te reja ne Bilishte

                     Lini një Përgjigje