FOTOT: Stërvitja e “egër” e ushtarëve shqiptarë

18 Qershor 2022, 09:25Kronika TEMA

FOTOT: Stërvitja e “egër” e ushtarëve shqiptarë

Fotot e mëposhtme tregojnë stërvitjen e forcave komando.

Stërvitja e tyre të kujton paksa ato filmat me ushtarët amerikanë.

“Batalioni "Komando" zhvillon stërvitjen fushore/ujore "Pashalimani 22-02"”, thuhet në postimin që shoqëron këto foto.

21 Komente

 1. S
  Sa turp

  Nuk forcohet ushtria tu shpela koqet ne det , jeni ber qesharak .

  1. T
   Trifoni

   Lot ????????????????????????

   1. K
    Katharsis

    Haaaa , o cu kenaqem

  2. Z
   ZadomizojJanullën

   Hahaha me veshtire eshte te behesh balerine se sa "force spéciale" ne Shqiperi

   1. K
    KK

    Policia dhe Ushtria ne Shqiperi jane kompani private,nuk mbrojne Qytetarin por Oligarket dhe Politikanet..Keni pare vend ne Bote qe Deputeti gjoja I zgjedhur nga populli,qe mbrohet me roje,ka edhe te drejte te mbaje Arme,por nje Qytetar i thjeshte Jo.Elitat i bejne ligjet per mbrojtjen e tyre,kur nje Deputet mba arme se ka frike,Po nje njeri i thjesht kush do ta mbroje Pa arme e pa Shtet,,prandaj ne amerike e kane mire arme te gjithe ..Cfare ushtrie te kete Peleshi,kur nuk ka as avione as raketa,as tanke as anije.me Ke vend mund te perballohen keta dhe te mbrojne Shqiptaret,Keta vetem arme te lehta kane..Fatkeqesisht ky vend ka 100 vite,dhe nuk ngopi dot njehere me buke njerezit e tij.e kishte mire Esat Pasha,kur Turqia e madhe,nuk ja del dot ne ballkan dhe evrope,si do ja dale nje Turqi e vogel si Shqiperia…Esati paska pasur te drejte,ky vend Po genjen veten e vet dhe Po jep shpirtin perdite per nje kothere,Nikua na tregon ushtrine e tij.o Zot a ka Shqiptar qe do shkoje ne lufte te mbroje vilat e Blendi klosit ne palase e vilat e saliut e ilirit ne Plepa….kur njerezit nuk e rruajten Trapin per Enver Hoxhen qe ishte me Burre se keta,pse per keto mbetje hajdute do luftoje njeri..Mos i thoni ushtri se eshte Turp,thoni Kompani Sh.p.k .ushtri kishte xhaxhi,keta jane merhumer qe i heq perhunde cdo i huaj…Aleat ishte Kina qe dha gjithcka jo keta sot qe na shkateruan cdo gje e na shesin Hummer 7 mije cc me 265leke nafta.dicka qelbet era Bar per dele nga Nikua Prejleshi

    1. i
     i papami

     KK je 1 bravo cdo fjale e vertet edhe e perpikt rrespekt

     1. E
      Edison80

      KK komenti me i goditur dhe nuk te heq asnje presje per ate qe ke shkruajtur. Bravo per komentin, rrallhere lexon komente te tilla , hallall. I ke rene ne koke.

     2. l
      lenci bira

      15 ushtar shqipetar jane gati te luftojne rusine,pregaditja e tyre hyne ne ne parat ne bote E di qe nuk kane kepuce dhe municion por betejat i bejne me sufllaqe dhe birre,mdonjeri mbase dhe cigare hashashi pjerdhi ushtris tone,beja kokrren e mutit,ushtri kishte xhaxhi

      1. K
       Klimax

       Hahahaha, po mësojnë notin!!!

       1. P
        Po

        Nuk jam ushtarak, por "batalion" me 8 ushtare hera e pare qe degjoj.

        1. F
         FCB

         Ky ushtrimi qe po bejne quhet si te "bejme shurren ne det " ky ushtrim eshte kopjuar nga forcat e armatosura ukrahinase , eshte shume me i veshtire se sa duket ne foto , kuptimi i ushtrimit eshte qe: Perpara se te nisemi ne lufte lagemi ne Det qe te mos na duket qe kemi shurru ne breke "

         1. R
          RAIFI

          Ç'ju duhet ushtria o qeveritar veq me iu mbrojt nga populli i juaj se përndryshe armiqtë kanë marr dhe po marrin at që u duhët.Serbi po del në Durrës po shet lirë mbeturinat po ua maryon vajzat për pleqtë serb gjithashtu edhe greku e mbushi varreza memoriale Shqipërin dhe po e bënë politikën dhe shtetin në gjithë jugun e Shqipërisë.

          1. v
           vlora.vlora

           Sa turp pothuajse keto gjera i benim ne vitin e trete ne gjimnaz kur benim stervitje ushtarake ,qe na vrapi ne det thaset pas shpine mos te harojme shkallet e kampit ,nderdhilje ne kusbaba dhe qitje ,se mos i fut shume ne det se gjysma jane maloke dhe s dine not

           1. m
            mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

            le qe me foto stregohet qe sepse ushtria eshte strategji,psikologji,nivel armatimi dhe ne fund stervitje fizike , po ne shqiptareve na pelqen te jemi te forte dhe mbi te tjeret dhe per pasoje jemi me te mbaruarit, ky eshte nje nga shkrimet me kot te historise se gazetarise

            1. A
             Albin Turku

             Tek ajo foto e dyte duket sikur po qihen ne bythe pas murit…

             1. K
              Komando

              Te foto e dyte Duke sikur te gjith po te qijne rropt ty moterqir te shkerdhefsha fisin pidhropsh

             2. k
              kapterr Rahmiu

              hahahahahahahaaaaa stervitja e eger e bashibozukeve shqiptare ! Fshati qe duke nuk do kallauz. Jane si trupa hollivudi

              1. G
               Genti

               Ushtria Shqiptare e dyta e NATOS për nga kapaciteti dhe numri kërcënon Rusinë me rrakwta bërthamore nëse nuk tërhiqet nga Moska.....Ahhhh paskam qenë në gjumë.

               1. R
                Respekte Per Ata Qe Mundohen Ti Japin Dicka e Gjit

                Popull i degjeneruar. Po pse o ju shkerdhefsha pragun keta kush jane: nuk jane bijte e popullit shqipetar!? O degjenerate pse mos te jesh krenar por behesh ka...r! Sigurisht qe eshte modeste se smund te konkurosh me shtete me te medha e me te pasura, po si mund te tregosh mungese respekti per ata qe jane gati te japin edhe jeten per vendin e vete!!!!1 cfare m...uuuu...ttt populli. dembele e llafezane, rrugace, e cfare tjeter mund te shkruas. E i mbani me vete dhe kundersharjet se i meritoni plotesisht.

                1. E
                 Egli

                 Ata shyqyr qe gjeten pun ,do marrin lek.

                 Lini një Përgjigje