“One shot, one kill …”, Artan Hoxha reagon pas vrasjes në Shkodër: Me mjekrat, si po shkon brisku?

18 Shtator 2022, 21:47Kronika TEMA

 

“One shot, one kill …”, Artan Hoxha reagon pas vrasjes

Gazetari investigativ Artan Hoxcha ka reaguar menjëherë pas vrasjes në qytetin e Shkodrës, ku u ekzekutua me armë zjarri 19-vjeçari Erjon Xhenja.

Në postimin e tij Hoxha shkruan se edhe pse ndodhet në Ekuador mendjen e ka në Shqipëri.

Ndërsa ironizon kryepolicin Memhmet Rrumbullaku, pas urdhrit që dha sapo mori detyrën që policët nuk duhet të mbajnë mjekër.

Shkodra nuk te “zhgenjen” kurre.

Nuk flas për Vllaznine, se ate po e mund dhe Erzeni Shijakut, flas per Kirasin…

Flachscore sapo me njoftoi, se “çunat” e “Rrumbullakosen” skedinen në Kiras të Shkodres…

Me mjekrat, si po shkon brisku???!!!

17 Komente

 1. N
  Noli

  Ce botoni kete karagjoz. Si gazetar kronike ne vend qe te botoj ndonje informacion ben ironi. Idjot

  1. !
   !!!

   Sa i ndyre, nuk njeh asnje kod moral e etik! Eshte vrare nje 19 vjecar ndersa ky m*t ben ironi!

   1. e
    elton

    Na hongi k... dhe ky qe bo si interesant.. Drejtori i Policise duhet te te arrestoje ty te parin qe ngele tu perhap fake news' bythqir

    1. S
     SB Ciftelija

     O ty te qifsha ropet o Artan Hoxha, ke do ti pith motre te veme Kryepolic, mos do te veme te teme se mbase e bene mire ate pune

     1. T
      Taku

      Ca eshte ky palaço gazetar … I duket vetja edhe humorist pale..

      1. A
       Arian

       O shkerdhat mille atë halen ca ke me policin

       1. q
        qytetar

        Katundaria eshte vler e liri demokracis.po pooo ta them un tye.

        1. H
         Hoxha

         O bulldog! Prape ben ironi me nje fatkeqesi ekstreme! Ironia eshte instrument i njerezve te zgjuar,aftesi qe,ti nuk e ke! Te eshte mbushur mendja se je intersant,por ne fakt je nje thashethemexhi.

         1. A
          Alb

          Nuk te zhgenje thot thropi 19 vjec djal, ky e trajto si burim qe biznezi gazetar varrimesh o t qr e ca te mban pragu.

          1. R
           Roberto

           Hajde se ta rrubullakosin koken mire andej nga Ekuadori me shume se c'e ke. Ky mua me duket se shkon poshte e lart neper bote per tju cuar lajmet e fundit trafikanteve.Si ka mundesi nje gazetar "investigativ" te hyje neper parcelat me ashash apo te udhetoje neper vende te ndryshme te botes per te investiguar gjoja per trafikantet dhe ata nuk e kane pikasur??? Meti mund ta kete "koken e rrumbullaket" por kujdes se ti po kruhesh kot dhe mua me duket sikur je "zedhenes"i krimit te organizuar.

           1. b
            bela

            shtet i marum, shtet rrumbullak strumbullak

            1. S
             Skenderi

             Eshte vrare 1, 19 vjecar o idjot. Leri njerzit ne hallet e veta

             1. B
              Bardha

              Cfare ironie nga nje qelbesire e idiot per nje femije qe ashte vrare,kush i boton fjalet e ketij qenefi qe rrine duke shpifur e duke u marre me thac e theme klubesh

              1. D
               Drejtësia

               Shko mor pirdhu

               1. L
                Luani

                Fshatar palaco e idiot. Na ke mbi ne sy e veshe me keto palacolliqe qe nxjerr nga goja. Nxorre ne 2011 ate videon e protestes para KM dhe kujton se me at qe ke ba duhet me te trajtu si Jezusi apo Muhamedi kur hap gojen tate prej katundari. Ket duhet ta investigoj Rumbullaku sepse ky tip fshatari ka shum mundesi paguhet nga grupet mafioze per me hedh shashka dhe dezinformu

                1. p
                 populli

                 Pas kesaj vrasje makabre te nje 19 vjeçari tregon se shqiperia e marre peng perfundimisht nga mafia e kudondodhur po ecen ne rrugen e mbare te vendeve me te zhvilluara kapitaliste.Pra thene me troç nuk e ka fajin as A.Hogja e as Prifti por sistemi ore mjerane!A nuk ndodhe keshtu kudo ne kete bote?E pra ne kete sistem nuk ka bilanç,por vetem lajme te zeza.Gazetarucet e gazetarise duket te bejne nje bilanc investigativ se sa bij nenash jane vrare per 32 vitesh ku Shqiperia drejtohet nga pengmarres prej 32 vitesh e kerkush nuk kerkon çelsin e krimeve.Ndaj edhe pa paturpesine me te madhe shkruhet me germa kapitale "KUSH E KA RADHEN"!Fatkeqesi kombetare.Policia duhet te beje nje transformim radikal e nje pastrim radikale duke vendosur efektiva te rrinjsh dhe te perkushtuar ndaj luftes se krimit . Ndrushe te gjithe e kemi plumbin pas koke ,qe Saliu i'ua ve emrim plumb rikoshete ne peme.Populli ka nje thenie ç'fare mbjelle do korresh!E ne po korrim ate qe kemi mbjelle prej mese 32 vitesh. Ngushellime te perzemerta familjareve dhe ndjej me keqardhje qe po shuhet Shqiptarizmi .

                 1. s
                  syçeluri

                  shqiptari nuk e ka zakon te tallet me vdekjen, te pakten respekto te vdekurin qe mund te jete krejt i pafaj ne kete mes pra viktime.ngushellime familjes.

                  Lini një Përgjigje