Dhunoi bashkëshorten, arrestohet shqiptari në Greqi: Nuk kishte bërë punët e shtëpisë

18 Shtator 2022, 16:20Kronika TEMA

Dhunoi bashkëshorten, arrestohet shqiptari në Greqi: Nuk kishte

Një 40-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi pasi ushtroi dhunë ndaj gruas së tij pasi nuk kishte bërë punët e shtëpisë.

Sipas mediave greke, dhuna në familje ka ndodhur më 16 shtator në Volos dhe ishte fqinji personi që njoftoi menjëherë Policinë sapo dëgjoi thirrjet për ndihmë të gruas.

Në momentin kur Policia u shkoi në shtëpi, bashkëshortja e tij është ankuar se i shoqi ka ardhur në shtëpi i dehur, i ka bërtitur dhe më pas e ka rrahur. Ai e goditi me grusht dhe më pas e kapi nga krahu dhe u përpoq t'i thyente kyçin e dorës.

Prej shumë vitesh është viktimë e dhunës në familje, por siç ka përmendur, i pranon këto sjellje dhe nuk flet dhe as nuk e kishte denoncuar më parë të shoqin. Mirëpo pardje ajo u frikësua shumë dhe u largua menjëherë nga shtëpia duke marrë me vete fëmijën e tyre.

Por 40-vjeçari, i paidentifikuar për mediat greke, tha se ka pasur vetëm një moment tensioni sepse gruaja e tij nuk e kishte pastruar shtëpinë. Tashmë ai është arrestuar për dhunë në familje dhe do të dalë para Gjykatës për t'u njohur me dënimin e tij.

3 Komente

 1. P
  Plani 5te pesevjecar

  Pi rraki dhe rrih gruan... tradita e shqiptarit në shekuj. Një komshiu I'm bënte të njëjtën gjë. E dinte gjith lagja. Pija alkoolike është vesi më I keq I njeriut.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Nuk dihet identiteti!? Cecen shqipfoles"autochthonous "..... Ne Malandhrino aty ku kolotripida e tourkalvanos -it ndrishom size nga XL ne Turbo..... allah uakbar.

   1. D
    Dita

    Alkoolin e konsumojne perendimoret si askund por s‘rrahin kend lere me grate. Ata qe rrahin me se shumti grate nuk jane burra qe pijne as qe q….jne.

    Lini një Përgjigje