‘Pezullimi i nënkomisares së Elbasanit i shpejtuar’, avokati: Tha mendimin e saj

20 Gusht 2022, 09:16Kronika TEMA

‘Pezullimi i nënkomisares së Elbasanit i shpejtuar’,

Avokati Sokol Hazizaj e cilësoi vendim të shpejtuat atë të drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit që pezulloi nga detyra nënkomisaren e Elbasanit Anisa Kostani për një postim në rrjetet sociale.

Në një intervistë për Euronews Albania, Hazizaj tha se sjellja e saj ka të bëjë me një këndvështrim personal për veprimtarinë për të cilën paguhet, që nuk ka pasoja.

“Facebook ka normat e veta të edukimit për njerëzit që përdorin rrjetet sociale. Nëse një punonjës shteti shkel rregullat e karakterit etik dhe ligjor në orar të punës është tjetër gjë. 

Sa kohë rrjeti social në të cilin është abonuar ajo dhe të tjerë… edhe njerëz të medias përdorin median për të sulmuar. 

Nuk di të thotë se ke sjellë një pasojë të karakterit social, gjymtimi apo vrasjes. Në opinionin tim, mendoj se drejtoria e policisë është nxituar në pezullimin nga puna”, tha avokati.

Drejtori i Policisë, Geldis Nano pezulloi nga detyra policen Anisa Kostani.

Policia njofton se Kostani nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka fyer gazetarët, me pretendimin se gazetarët po përbaltin punën e Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan.

4 Komente

 1. N
  Naim Frasheri

  Ku eshte Liria Fjales, Tu thuash te Verteten Kurvave Gazetar pushohesh nga Puna. Te Korigjohet Gabimi, te kthehet ne Pune Vajza ,se qenka Vertet per kete Detyre

  1. T
   Tironsi

   E turpshme pezullimi i nje vajze te re me profesion polic, keta drejruess policie veprojne ne panik dhe duan te mbulojne skandalet e tjera duke penalizuar mendimin e lire qe fundja ishte ne mbrojtje te punes se policise.O drejtor deno drejtoret e korruptuar qe bashkepunojne me kriin dhe jo ato qe mbrojne policine.Se fundja tha nje te vertete qe medja shpesh here prrbalt sakrificat e bera nga punonjesit e policise

   1. K
    Kush ishte ai Bir Kurve qe e Pezulloj Nenkomisaren

    me Urdher te Kujt behen Padrejtesi te tilla ne Policine Shqiptare ,perse Nenkomisarja ndryshe nga shume Pareazite qe mbushin zyrat e Policise foli Hapur ate qe thote gjithe Qytetaret shqiptare duke kerkuar te reagohet ne drektimin e duhur nga Medie e cila ka ber e ben te kunderteten e asaj qe do duhej te bente ne kte shtet e per kte shoqeri te mbeshtetste Ligjin e Policine dhe jo Kriminelet e beje thiorrje per Vrasje Shtetaresh apo paska edhe kaq shume Mbeshtetje ne Bordellon Drejtesi apo kushedi se ku ,qe te arrijne deri sa te pezullojne Nenkomisaren Shembull ,qe nuk fle gjume ,por vepron ne interes te Policise ,ne interes te ruajtjes se Rendit e mbrojtjes se qytetarit ,kur media e inkriminon e degjenron e shkaterron . Nenkomisarja duhet menjiher te filloj Punen e saj dhe ata qe ndermoren ate akt Pezullimi te kerkojne ndjes .Maskarenje cfar shteti e Policia doni apo te nejte si Kazani i Medies ?

    1. V
     Vjosa

     Po mor mender avokat se mostra si i ti ropen shqiptaret. Ti thua tha mendimin e saj,jo or taj nuk eshte ashtu ajo eshte perfaqsuse e shtetit dhe per uniformen që mban duhet të sillet më dinjitize ,ose të nderroj profesion.

     Lini një Përgjigje