Shërbente te ferma e Asmer Bilalit, përplasja e bandave solli vrasjen e 19-vjeçarit

19 Shtator 2022, 09:10Kronika TEMA

Shërbente te ferma e Asmer Bilalit, përplasja e bandave solli vrasjen

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me atentatin e ndodhur mbrëmjen e së dielës në Shkodër, ku mbeti i vrarë 19-vjeçari Erjon Xhenje.

Burime bëjnë me dije se i riu i shërbente fermës dhe kuajve të Asmer Bilalit, një emër shumë i njohur në botën e krimit në Shkodër.

Ngjarja mendohet të jetë vazhdimësi e rivalitetit mes bandës së dy fiseve në qytetin verior, Bajri dhe Lici.

Në lagjen “Zooteknike”, është gjetur i djegur në afërsi të portës së familjes Lici, motori që dyshohet se është përdorur nga autorët.

Vrasja ndodhi në lagjen “Kiras”, ku 19-vjeçari Erjon Xhenje ndodhej në brendësi të një lokali.

Disa persona të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të lokalit, duke e lënë të vdekur në vend të riun.

Shërbimet e Policisë Vendore dhe FNSH Shkodër vijojnë kontrollin e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve.

3 Komente

 1. E
  Enea

  Tuprt per gazetaret tane keto as nuk jan njohur me njeri tjetrin

  1. A
   Alketa

   Jan mesuar familja lici me vra gra dhe me femij ja qofte i madhi Zot ne femije te tyre

   1. T
    Tironci

    Sa gjynah mer zot djal i ri adoleshent te vritet ne kte mosh , kta jan me shum se kriminel mer zot.

    Lini një Përgjigje