Sherr mes policëve në zonën e Bllokut në Tiranë, i drejtojnë armën e shërbimit njëri-tjetrit

31 Janar 2023, 12:19Kronika TEMA

Sherr mes policëve në zonën e Bllokut në Tiranë, i

Një konflikt mes punonjësve te policisë ka çuar në përdorimin e armëve mes tyre të hënën në mbrëmje.

Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes në zonën e ish-Bllokut pranë njësisë bashkiake nr 5.

Punonjësi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë Rigers Iljazi, së bashku me vëllanë Marjus Iljazi janë konfliktuar me shefin e operacionales në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, Vladimir Laska.

Të pranishëm ne konflikt ishin edhe Blerim Qarri dhe Elton Bisi.

Top Channel raporton se konflikti mes tyre ka agravuar dhe të dy palët kanë kërcënuar me armën e shërbimit.

Pas marrjes se njoftimit, ata janë çuar në komisariatin nr. 2 dhe Agjencia e Mbikqyrjes Policore po kryen hetimin.(TCH)

3 Komente

 1. k
  k

  Kanë marrë shembull nga ish-presidenti fshatar injorant.

  1. P
   Police 24 ore

   Nje police française shkone ne pune i veshur civile ne komisiariat ka dollapin e tije zhvishet vesh uniformen e policit shkone ne armeri ku nje persone i jep armen tip pistolet ne momentin qe le punen dorezon armen heq uniformen dhe ka jeten e vehte private si ka mundesi te kesh uniformen e policit dhe armen 24/24 ore do te thote qe ky duhet te paguhet 24 / 24 ore ?

   1. H
    Harun koburja

    rrota kari, po normale, si shumica e shqipkareve

    Lini një Përgjigje