Nafta nga Libia, Çuçi i përgjigjet Salianjit: Nuk mund ta ngresh gishtin ditën që policia dhe qeveria punojnë

15 Shtator 2022, 16:40Kronika TEMA

Nafta nga Libia, Çuçi i përgjigjet Salianjit: Nuk mund ta

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi i është përgjigjur deputetit demokrat Ervin Salianji për anijen e kapur në Durrës me naftë kontrabandë.

Çuçi i tha Salianjit se nuk mund të drejtojë dot gishtin kundër policisë ditën që ajo bëri operacionin, por duhet të ta përgëzojë atë për punën. Ndërsa shtoi se nëse kanë pasur informacion më parë duhet të kishin sinjalizuar.

“E para ka të bëjë me sekuestrimin e anijes me karburant. Ngrini gishtin ndaj policisë dhe qeverisë ditë kur qeveria  sekuestron dhe fut në burg trafikantët.

Të paktën thoni bravo por kemi sinjalizime që k ndodhur më para, por thoni të paktën bravo për operacionin që keni bërë. Nuk luftohet krimi trafiku pa partnerët. Se ngren dot gishtin kundër ditën që ata veprojnë”, tha Çuçi.

2 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Dalina nuk qenka ne forme sot. E paska sherrin me Agacin duket...

  1. B
   Bac u kry

   Çuço - Cuckold indinjohet me Salianjin… teater i peshtire.

   Lini një Përgjigje