82-vjeçarja nga Vlora në ndjekje penale për kotecin e pulave, avokati: U mor zvarrë në polici

14 Shtator 2022, 18:50Kronika TEMA

82-vjeçarja nga Vlora në ndjekje penale për kotecin e pulave,

Një 82-vjeçare nga Narta është marrë në ndjekje penale pasi koteci i pulave që po rindërtonte është konsideruar ndërtim pa leje nga prokuroria.

Për këtë 82-vjeçarja është në gjyq dhe rrezikon burgun.

Geron Gunbardhi, avokati i 82-vjeçares tha për emisionin Sot në Euronews Albania tha se odiseja ndaj të moshuarës nisi pas denoncimit të fqinjit të saj për ndërtim pa leje. 

Ai tregoi se e moshuara u mor me dhunë nga furgoni i policisë dhe madje u çua në prokurori, pavarësisht moshës.

“Aty ka zbarkuar gjithë shteti, kryetari i bashkisë dhe policia dhe ka shoqëruar në mënyrë të dhunshme plakën duke i thënë se po bën ndërtim pa leje. 

Plaka u nxor zvarrë me furgon policie, plaka jeton e vetme. Pastaj e kërkuan në prokurori. 

Kur e çova në prokurori plaka dridhej e tëra dhe mendova se kjo çështje do mbyllej, por organi i akuzës e çoi ndërtim pa leje të një magazinë pa leje në fshatin Nartë”, tha avokati.

37 Komente

 1. a
  american16al

  Kjo eshte fuqia e shtetit kunder ndertimeve pa leje dhe krimit te organizuar, nuk ka shembull me te bukur( eshte per te ardhur keq per te moshuaren) per emisionin “Portokalli”..!!!! Merret me te pabrojturit dhe pa fuqi dhe kriminelet e vertete gezojne liri dhe paqe nga qeveria……..

  1. P
   Plani 5te pesevjecar

   Këtu në Toronto të Kanadasë një gjë e tillë do ta merrte televizori si një mrekulli pasi ligji e lejon. Sidoqoftë nqs kjo që thotë gazeta është e vërtetë atëherë ne jemi thjesht një komb me bisht. Nuk ka pse të shahet as Rama e as Berisha. Ne mbajtën Enverin për 45 vjet dhe jemi akoma mbrapa me planin për Liken Ramën apo Berishën... ahhh dhe lulin e vocërr.

   1. V
    Vranakonti

    Opo çfare poshtersie eshte kjo? Jane apo nuk jane njerez keta te policise,te bashkise te drejtesise ne Vlore? Turp i madh.A nuk mund te merej e moshuara ne nje menyre me te kulturuar e me nje sjellje te denj nga policia? Pfu jazek u qoft qe kini treguar forcen me nje grua te mashuar.

    1. k
     k

     Prokurorët dhe gjykatesit kanë dashur ti vjedhin pulat.

     1. U
      Unë jame Muhamet Sytari një jev Turke por banoje n

      Haha Ka Shtet o babe. Po vrave dhe vjedhe 100s miljona evro siqe bën Ed Rame Turke Erdoganit, Sali Gerdeci, dhe ilir Met Spiuni me shoke nuke të prek njeri me dore. Por ama njerzve me Halle dhe të thjeshtve duhet tju merret fryma, KY ështe shtet all Turke Otomane

     2. e
      enter""

      Aaaa shtet i ndyre.

      1. N
       Na myten

       Mero mos je ftohur gje me Timonierin dhe Lalin?

       1. D
        Dani USA

        Ne se eshte e vertet une jame i majte po me keto siellie nuk pajtohem kurr dhe harrame e pac pushtetin Rama pe nuk u futen ne burge ata polic dhe ti paguhet dem shpetblim 82 vjecares.

        1. I
         Illo

         Ne Shqiperi duhen futur gjysma e shqipetareve dhe madje perzene me dhune nga Shqiperia per gjithe jeten! Jane njerez anti-shtet dhe te papergjeshem! Jam ne Shqiperi keto kohe dhe po me vjen te bej nje artikull per bemat e ketyre njerezeve! Duke filluar nga ngarja e makines, komplet papergjeshmeri! Je ne rrezik te vazhdueshem! Vetem ne Shqiperi futen ne parakalim ne kthese e se kane problem fare dyvijezimin! Duke vazhduar tek plehrat! O Zot, kudo, kudo shishe plasitike, edhe ne rruget qe jane hapur ne vere eshte plot! Duke vazhduar me evazionin e tmerreshem fiskal ne cdo dyqan e restorant! Pse per shtetin do punoj une?!! etj etj. Dhe ankesa, ankesa, ankesa…Shqipetaret jane njerez anti-Shtet! Ky vend duhet pastruar nga ata! Nuk ka burre nene, politikan etj etj tu beje balle!

         1. i
          illo leshi

          po ti cfar p e s je ? eskimez / ik or pirdhu legen. ik meso te flasesh . pordh e mut

          1. D
           Dakord

           lllo nga te gjitha keto qe ke shkruar ketu dhe qe thua vetem ne shqiperi ndodhin, e vertete eshte vetem evazioni fiskal. Te tjerat sigurisht qe ndodhin pothuaj kudo. Shyqyr zotit e kemi lirine e levizjes jashte kufijve dhe i kemi pare si ecin me makina ne europe, kemi pare edhe plehra ne mes te romes. Sa per evazionin fiskal nuk kam ç'te them. Ketu qeveria ka deshtuar.

           1. S
            Sulo Gardeci

            Tani , per momentin nuk ka. Po ka patur. Dhe ai e ia dit se si behet shteti dhe me ke ka te beje .

           2. V
            Vranakonti

            Dani! Mos ngaterro Edi Ramen me keta maskarenj,Edi Rama nuk u tha atyre mereni te moshuaren ne menyre arrogante.Jane pikerisht ata maskarenj te policis e ata te bashkise njerez pa edukate e te pa profesionalizem.

           3. D
            Drejtësia

            Sh mir ja kan bërë Ligji është nji për të gjithë

            1. P
             Parruca

             Ky eshte problemi mor ti « zhdrejtesia » se mu ne mes te Tiranes ngrihen 5 kate pa leje, 200 metra ne vije ajrore nga Ministria e Brendshme dhe nuk i hyn gjemb ne kembe, madje kryeministri na ndryshon dhe ligjin qe Çet Kastrati te mund ti shesi keto 5 kate me cmimin simbolik prej 30 milion eurosh. Ndersa kjo plaka qe mbase ka shkelur ligjin me kotecin eshte terhequr zvarre nga policet dhe i eshte hapur ceshtje penale nga prokurori. Tani me thuaj ti a eshte ligji nje per te gjithe?

            2. T
             Tanush

             Ketij i themi shtet, jo shaka dhe kotecin e pulave nuk e le te ndertohet. Shikoni o popull cbehet dhe ankoheni per ndertimet pa leje.

             1. P
              Predatori

              ???????????????? jo po ta dinë këta shkelësit e ligjit që Lideri Suprem e ka seriozisht ndalimin e ndërtimeve pa leje, sidomos të kotecave, sa u përket pallateve 9-të katësh, kjo është tjetër mesele.

             2. E
              Eri

              Qija motren Ne tirane ministria balluku tha qe nuk e kuptonte dhe nuk e dinte se si ishin bere pallatet pa leje, dhe ja shteti, vete veet nje plak per nje kotex. Motren te qifte dreqi. Ky ia kaloi edhe saliut. Mortja u hengret ishalla me familje e farefis.

              1. E
               Elton

               Qeveri e forte or ti,ja Ka fut Kalces di.kom ne nje kpuc posi posi. Rrofte Naltmadhnia ...

               1. F
                FCB

                Propagande , ja kur te dale i gjati dhe ta nxjerre nga burgu .

                1. E
                 Erion

                 Shtet feudal mesjetar merret me fakiret dhe dinozauret kriminelet bejne qejf. O sa mire me qen shqiptar xhamadani vija vija.

                 1. t
                  tani

                  Nuk kam undesi kurre qe ashte nen djekje penale per kotecin e pulave do jet nje nderim tjeter pse kaq naiva qenkan kto perkuror qe po te besh nje kotec pulash qenka ndertim pa leje une nuk eb esoj

                  1. V
                   Vlonjati 12

                   Jam ne nje mendje me ty Tani , ne kete histori ka diçka qe nuk shkon dhe ky shkrim duket si fantazite e Saliut me qytetarin digital

                  2. T
                   Tomorri

                   Pse del nje prokuror mascara,nuk do te thote se è ka fajen shteti;shtetit i mbetet faji neqoftese nuk ndeshkon personat qe njollosin shtetin me veprimet e tyre te pa pergjegjeshme dhe aspak humane.

                   1. Roberto

                    Ore po ju nuk e shikoni qe plaka e ka bere kotecin me dy kate??? Ka bere edhe nje shtese tjeter si ballkon i mbyllur nga e majta e fotos qe shohim ketu?? Po sikur pula dhe gjeli te bejne dashuri dhe nga tundja e kevatit te shembet ajo pjese?? Kush e mban pergjegjesine???? Ja pra qe per te mbrojtur jeten e pulave duhet ta denojme plaken e gjore pasi pallateve,hoteleve apo godinave te tjera nuk kemi c'ju bejme. Une po te isha kryetar bashkie do i dhuroja plakes nje kotec gjigand qe te fuste brenda gjithe pulat e fshatit. Turp per ata truthare te policise se shtetit apo asaj bashkiake te Vlores. O qypa thirrini mendjes se late nam.

                    1. K
                     Ku është problemi këtu?

                     VIDH NJË BUKË E SHKON MË BURG, VIDH TËRË SHTETIN DHE BËHESH MBRET THOTË POPULLI! Le t'i japin mundësi plakës që ta paguajë kotecin pa leje ashtu si bosët e kullave katet pa leje. Ose plaka t'ja falë shtetit kotecin që të hajë Rama vezë të freskëta çdo ditë bashkë me Lali Erin.

                     1. D
                      Deputet I PS ose qurravecet e Ramutit

                      Ku eshte ky koteci te shkojme te vjedhim pulat te pakten se parate i vjedh Babua

                      1. I
                       Ilir

                       Bravo KM paska bene rregull.. i thoni plakes te ndertoj 20 katesh pa lejee se KM do e ndihmoje me skicime...

                       1. K
                        Kanina e ismailit

                        Eh moje nene e dashur, kryemuti ka fuqi me popullin e thjeshte . .por gjithmon korrekt me kusaret e tije!... Taborrit te tije u jepe edhe opsion se si t"ju bejne bisht ligjit ;ndersa popullit u ve prangat per nje gardhe. Rrofte kryemuti me 40 kusaret ,.tigrat dhe cakenjt se cdo dite u'a ben jeten Shqiptareve me zeherr Sali serbi dhe like kolera nuk Jane asgje para ketij koleramadhi. ..Ne cdo istitucion eshte kthyer biznes familjar .

                        1. H
                         Hasani nga Kucova

                         Mos degjoni zëdhēnesit e qoftelargut. Ky kotec eshte ne Zvicer, jo ne Narte. Kjo zonja e ka bere rrethimin e pulave poshte dritares se komshiut dhe ai nuk do te marri erën e glasave.Prandaj e ka denoncuar.Kaq eshte historia.Te tjerat jane ..ashtu me rigon politike.

                         1. D
                          Dakord

                          Pa diskutim qe eshte si thua ti. Vershuan salistet se gjeten kotecin per te fshehur parate e ruseve kurse Mero ben gallate me te tilla lajme duke shkelur rende edhe etiken duke e quajtur plake "shkelesen e ligjit". Kjo behet per ta dramatizuar sa me shume lajmin.

                         2. L
                          Laluci

                          Plasi puseta e mutit para pallatit ku banojnë prindërit e mi në një lagje të Lushnjes, bëra pak llaç dhe ja holla pesipër. Ditën tjetër erdhi policia të më vinte prangat. Shpëtova vetëm se kisha pasaportë Greke. Bënë proçedur penale për babanë tim që është "alvanos " dhe 83 vjeç. Ptu "Farë " e keqe. Ju vraftë Zoti për gjithë marzirrat që bëni "Kafshë" të pa regjistruar në librin e Botanikës. Kaq për sot.

                          1. S
                           Shefqet Çela

                           KY LAJM "bombë" ËSHTË PËR ATA QË I KA PLASUR bomba NË TRU. MJERISHT JANË SHUMË.

                           1. e
                            eli

                            o pse nuk ju ha moortje . o gjykata te ndyra por a nuk kini turp more faqezinj se e ndyte ate vend . ptuuuuuuuuuuuu u shofshi race e felliqur' plaka tu kishte bere nje mut ne ate kale o zot care man kno toke.

                            1. D
                             D.Didani!

                             Ky eshte nje artikull serioz,duke filluar qysh nga denoncimi i komshiut ,deri ne arrestimet e policise! Nuk eshte per humor!!!! Eshte nje mendesi,nje show televizive i peshtire, nje diskreditim qe i behet policise dhe shtetit! Duhet pare me kujdes kush jane keta persona qe e krijuan kete indicie! Une personalisht mendoj se jane nje tufe Berishista qe duan te tallen me informalitetin, me ndertimet pa leje me urdheresat e fundit te qeverrise, me sekuestrimet qe qeverria do bej per ndertimet pa leje.....por jo per kotecin e plakes!! Do te doja te kishte nje sqarim!

                             1. T
                              Tirona

                              Jena DEGJENERU SI POPULL. Duhet me i qi ropt policit që tvje mr tvi prangat,kryetarit të bashkisë,kryetarit të shtetit ,prokurorit e ça të mbaj ky sistem kurv. Lul Morina, Çet Kastrati, Lilo , Salillari ,Mondi apo ai i Syrit të Tironës kan bo pallat mbi pallat pa leje e po tallin trrapin përdit.SHTET KURV. Rame mo shkofsh deri për vit të ri o zot

                              1. R
                               Ropt

                               Popull dele. Vk.

                               Lini një Përgjigje