Vajza e video skandalit me Safet Gjicin thyen heshtjen: Qytetarët prisnin të qanin hallet, ai abuzonte me zyrën

19 Shtator 2023, 16:17Kronika TEMA

Vajza e video skandalit me Safet Gjicin thyen heshtjen: Qytetarët prisnin

Alma Kaçin, e reja e cila u shfaq në video me ish-kryetarin e bashkisë Kukës, Safet Gjicin në momente intime ka folur për herë të parë për mediat.

Ajo ka treguar nga takimi i parë më të dhe të gjithë historinë e ngjarjes, teksa kërkon që në këtë episod të mos merren me djalin e saj të mitur, për shkak edhe të paragjykimeve. 


Alma Kaçi: Normalisht, motivimi ishte për të demaskuar një titullar, që qytetarët presin atje tek dera për të qarë hallin e tyre dhe ai abuzon me zyrën e shtetit.

Sipas saj tenderi rahabilitimit të qenve ka qënë kamuflim pasi qëllimi i saj ka qënë deskriditimi i zyrtarëve që abuzojën më detyrën.

Alma Kaçi: Prezantimi i projektit dhe vetë projekti ka qenë thjesht një fabul.

Alma kërkon që nga kjo vorbull reagimesh të mbajë larg djalin e mitur për të cilin thotë se denoncoi abuzimet.

Alma Kaçi: Është një fëmijë që po i përjeton të gjitha, pavarësisht se nuk di gjë, sepse e kam shkëputur nga rrjetet sociale. Por jam e sigurt që opinioni publik do të thotë se pse nuk mendove për fëmijën, e kështu e ashtu. Jo. Sepse ky brez i ardhshëm të mos ndeshen me abuzime të tilla.

Thirrja e vetme e ALMA K., siç u bë e njohur është që të bëhet drejtësi.

Alma Kaçi: I drejtohem vetëm drejtësisë, që të paktën po privohet e drejta e fëmijës tim. Të paktën t’i japë të drejtën të jetojë ai. Dhe të jetosh nuk do të thotë që vetëm duhet të marrësh ajër. Të jetojë me të gjitha këndvështrimet siç jeton një fëmijë.

Alma Kaçi po hetohet me masën e sigurisë arrestit në banesë  pas video-skandalit me kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici. Për shkak se ka një fëmijë të mitur, ajo kërkon të vijojë procesi në gjendje të lirë.

 

14 Komente

 1. S
  Sorry

  Nuk e kuptoj, j'a more ti ne goje Safetit, apo t'a mori ai...?!!. Lavire ordinere...

  1. k
   k

   Putana mashtruese që do vetëpropozohet si heroinë shpërimtare kundër korrupsionit. Vetëm në shqipëri ka ksi lloj degjeneratash.

  2. F
   Foltorja në gjunjë për gojore pushtetit

   Dhe hallet e qytetarëve i zgjidhe ti me gojore me porosinë e Sali kriminelit.

   1. K
    Kurthi i embel me thithje

    E ke demaskuar e ke bere per 1lek! Po kush burre nuk bie ne tilla kurthe me thithje k…i??Ne keto lloj kurthesh bien presidentet e superfuqive ose mbreter, jo me maloku i Kukesit. Ne kete planet nuk ka burre qe nuk bie ne kete lloj kurthi te embel me thithje…

    1. Z
     Zyrtar

     Bravo Alma i ke dhene nje mesim te mire Safetit...e meritoj edhe une nje mesim si ky.

     1. S
      SPAK = 12 LLALLA

      Tjeter goditje plotesisht e nje aneshme e SPAK. Shantazhuesi Sali Berisha serish i paprekshem nga drejtesia.

      1. a
       anti25642654censurë

       e martuar dhe me fëmijë,akoma vajzë??

       1. L
        Latif Dreqi

        Kurvat e Sali Ram Berishes bojn gojore me te zgjedhurit ka populli me qellim fisnik me qajt hallet e popullit.

        1. S
         Safeti abuzonte me Detyren kjo me Carin e Safetit

         Dhe kjo si nji qytetare e irrituar ja mori ne dor e i knoj Kongen ,pasi mbertheu koqet Safetit me gojen e saj Kritike , dhe ja beri topet si pelte ,sa Safeti filloj te ulurase : Leshom topet moj aman se do i sherbej qytetarit te Kyksit ))) por Qytetarja qe i donte te miren popullit Kyksian ,s'toleroj asnji moment Safetin dhe si kembengulse, ne reagim e siper, tentoj t'ja gelltise topet Safetit , duke i dhen Leksionin e duhur Bashkiakut te Kuksit , i cili kuptoj nga kjo qi ndodhi ,se Populli s'te fal e ta kendon kengen .

         1. A
          Aron

          Qesharake dhe kurve. Tani kerkon ta mbaj larg femijen nga skandalet, jo para se te behet pjese e skadaleve? Kjo duhet te haje burg, sepse shkon dhe ben gjera te tilla per te shantazhuar njerez me pushtet per te perfituar qe quhet prostuitucion.

          1. S
           Shqiptar

           Paska zgjidh hallin e popullit me gojore. Rrofsh sa malet o partizone! Zagar ai, lavire kjo! E been te dy si viktima te ndershme. Bir Selmani nones, ke te qaj me pare

           1. b
            bravo ksaj qytetareje te nderrueme

            rrall ndodh qe nji qytetare ,te veri ne veshtirsi nderin e vet ,vetem e vetem me i sherby popllit dhe godit Abuzimet e Safet Gicit . nuk e di si mendojne te tjeret por , shembuli i ksaj qytetareje duhet ndjekur me te gjitha Bashkite ne vend ,ndryshe abuzimet e korrupsioni sdo ken te ndalme .Shkuljani koqet Maskarenjve te Bashkise .

            1. a
             aleks

             kjo idiotja tani po na hiqet edhe si heroine qe donte te luftonte korrupsionin ne shqiperi, me shpate ne goje, me falni, ne dore doja te thoshnja, po ik oj dreq se se ka njeri mendjen tek ty, e more me qafe ate djalin e vogel qe ke, ja mbylle jeten , buçe ordinere, le te jete ky nje mesim edhe per buçet e tjera, qe shqiperia ka me shumice. keto buçe harrojne qe kane edhe familjare, qe per faj te ketyre buçeve, u shkaterrohet jeta edhe atyre.

             1. B
              Beni

              Ka mundesi moj baxhelle qe bashkpunon me grupet kriminale ku i gjen te ardhurat qe ben jete te bukur ?

              Lini një Përgjigje