FOTO: Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë blerë punimin tradicional shqiptar të një artizaneje nga Shkodra

11 Prill 2023, 16:25Kulturë TEMA

FOTO: Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë blerë punimin tradicional

Angelina Jolie dhe Brad Pitt duket se iu pëlqejnë punimet artizanale shqiptare. Thënë kjo, ata kanë blerë një murale të punuar nga Leta Mlogja sipërmarrëse e punimeve artizanale.

E ftuar në “Kafe Shqeto” në Syri Tv, Mlogja ka treguar se fillimisht hapi një biznes të vogël i cili i vinte në ndihmë grave të Shkodrës për t’i punësuar ku më vonë e shtriu këtë biznes edhe jashtë trojeve shqiptare.

Ndër të tjera, ajo ka treguar se njërën nga punimet e saj e ka blerë Angelina Jolie dhe Brad Pitt në Paris, në një muze. Kjo erdhi falë bashkëpunimit të saj me një dizejnatore japoneze, e cila dërgoi muralen në një pre muzeve më të famshëm në kryeqytetin francez.

“Një dizejnatore çoi në një muze në Paris disa punime që i kemi realizuar së bashku. Dhe një murale e punuar nga ne është blerë nga çifti blerë Angelina Jolie dhe Brad Pitt.”-tregoi ajo.

Ja dhe punimi i blerë nga çifti:

FOTO: Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë blerë punimin tradicional

5 Komente

 1. l
  llapi

  po, cifiti lesh, se tani jane ndare

  1. N
   Niku

   Oh sa mire me qene shqiptar, o hej...

   1. Z
    Zina sallaksja bjonde

    Po na tregoni sa leke e kane blere? Ta dime per kurjozitet? Po e shiten ata, do e blej vete.

    1. s
     selfo zeneli

     cifti sic dihet jane divorcuar dhe po ndajne placken qe sigurisht nuk kane probleme. problem eshte vetem punimi tradicional shqiptare ku A Jolie i ka thene Pitt se une te vras dhe kete sta jap, tani te shikojme si do tazgjidhi Strasburgu kete rrecke shkodrane

     1. D
      Doda

      Pordhe shkodra ne Syria tv

      Lini një Përgjigje