Eduart Shalsi promovon përkthimin në Lezhë

2 Mars 2024, 09:38Kulturë TEMA
Eduart Shalsi promovon përkthimin në Lezhë

Eduart Shalsi dhe shtëpia botuese Toena kanë promovuar në Lezhë përkthimin e librit që ka bërë Shalsi "Garry Kasparov: Jeta si një lojë shahu" në praninë e botueses Irena Toci dhe shumë dashamirësve. Kujtojmë se kjo është sfida e parë jashtë politikës e Shalsit dhe e para e tij në sferën e përkthimit. Libri i përkthyer ka pasur jehonë të madhe dhe në panairin e vitit që shkoi. A.K./TemA

2 Komente

 1. s
  shah-mat shalsit

  Mire Shalesi,nuk do te zgjohet dhe te shikoje perreth jeten si ne xhungel ketu.por shoh qe pereth tij,qe e degjojne jane budallepsur jo pak.Shalsit as qe ja mban bytha ti japi qofte dhe nje shah kalifit rama

  1. A
   Albini

   Me siguri ja ka perkthyer Fred cako se ky analfabeti dhe trashamaku me brire shalsi nuk din as shqip. O Ku kemi aritur me keto budallenj qe na shtohen cdo dite!!!!!!!!!!!

   Lini një Përgjigje