Një yll si Rajmonda Bulku, aktorja publikon fotografitë e rrallë: Pa filtra...

16 Gusht 2022, 19:26Kulturë TEMA

Një yll si Rajmonda Bulku, aktorja publikon fotografitë e rrallë:

Rajmonda Bulku është një nga aktoret më të dashura për publikun shqiptar, e cila përveç talentit gjithmonë ka spikatur edhe për bukurinë që e karakterizon.

Së fundmi aktorja është bërë nostalgjike dhe është kthyer pas në kohë. Ajo ka publikuar disa nga kopertinat e revistave që ka qenë pjesë, dhe duhet thënë që hijshmëria e saj është mbresëlënëse.

Ndryshe nga më parë, sot me anë të filtrave të gjithë mund të realizojnë fotografi të bukura, këtë gjë e ka vënë në dukje edhe aktorja në një nga postimet e saj në Instagram.

“Si ka ndryshuar koha e cilësia e gjërave. Foto të thjeshta pa nderhyrje, tani filtrat bëjnë çudira”, ka shkruar aktorja, teksa ka ndarë me ndjekësit e saj disa fotografi të realizuara në vite të ndryshme.

Duket sikur vitet kanë ndalur për Rajmonda Bulkun, e cila ka qenë dhe mbetet një nga yjet e rrallë të kinematografisë shqiptare.

60 Komente

 1. K
  Kozmetika e bllokut

  Si qofte me oriz.

  1. A
   Askushi

   O KOZMETIKA O PEDERAST PO ESHT E BUKUR CLIDHJE KA INJORANT SHPELLAR.

   1. a
    aaaaaa

    Ka qene femer bukuroshe por gjithmone aktore nen mesataren.

    1. T
     Tik Tak Tik Tak

     Femer e bukur, aktore e nivelit te mire, njeri shpirtkeq! Roli me i mire te filmi "Dhe vjen nje dite" si nusja e Llanos (duket sikur luan vetveten aty). Cdo gje te mire per te cilen vleresohet edhe sot, e ka bere ne kohen e lavdishme te Enverit! Pas viteve '90 i ngeli vetem bukuria fizike dhe shemtia shpirterore.

     1. A
      Ai

      dashnorja e ismail kadares .. i jepte skenar ai bridh kjo nga filmi ne film

     2. x
      x

      shume nen minimalen

     3. h
      hiç

      E bukur?! Po eshte bukuria ashtu eshte me i bukur gomari plakes se Saliut

     4. B
      Black Jack

      ???????????? I modh plako ????

      1. p
       peqinasi

       E bukur dhe mundet,por e kemi perjetuar dhe tmerresisht budallaqe.

      2. S
       Shqiptar

       Ça lesh ylli ore është një militante e sëmur! Asnjiher nuk la shkelqyer.

       1. R
        Rai

        Ajo mund te jete militante po ti qenke idiot dhe militant per vete. Ketu po flitet per bukuri dhe ajo eshte femer super e bukur. Tani shko prishu duke pare femra ne instagram me buze te fryra nga botox. Idiot

        1. A
         Anisa

         ???????????????????????????????????????????????????????? mos jua vi re se injorant .

         1. R
          Raimond vlonjati

          Syte i ka shume te bukur

          1. A
           Anonim

           PO TE LEM TY SHPELLAR QE KE ARDH NGA P..S SM. AJO ESHT E BUKUR DHE AKTORE SHUM E MIR IDJOT TE LIND PA SHKOLL.

           1. D
            Dog

            Ajo vetem.aktore nuk eshte

            1. x
             x

             ka ba shkollen e tucit

           2. H
            Himarioti

            Jetë të gjatë dhe suksese, ylli i ekranit dhe skenës të kombit tonë.

            1. j
             jevgu

             Mbetet yll . Nga me te mirat qe kemi Rrespekt

            2. J
             Jorgo

             super femer kushedi sa cera te Rr e Elbasanit e jo vetem u bene burra prej saj

             1. N
              Neranxi per jorgjon

              Rrugac. Plus duket qe je i kompleksuar se se ke humbur virgjerine akom

              1. J
               Jorgo

               kur e humba Mondes nuk i kishin ardhur hala

              2. D
               Dakord

               Tamam rrugaç, ske turp.

               1. N
                Niku

                Pervec talentit? Kjo vetem talent per aktrim nuk ka, e gjeten si fytyre te bukur dhe e vune neper filma. Per fotomodele ndoshta bente, por per aktore jo.

                1. N
                 Nje qytetar

                 Saktë !

                2. M
                 M.B

                 I UROJME JETE TE GJATE BUKUROSHES SHQIPTARE DHE MOS DEKURAJONI NGA KETA KOMENTUES ME LART.

                 1. P
                  PO , PO

                  Kam patur simpati dikur per te si aktore , por qyshse u fut ne politike , me eshte neveritur aq shume sa nuk dua ta shoh , apo te degjoj te flitet per te . Jane "artiste" te tipit Bujar Kapexhiu e disa llumra te tjere si ta !

                  1. K
                   Kujtesa

                   e ke gabim....jashte orarit punonte per partine dhe shokun Enver.. Sali Aga e quante majore e S.Sh.....

                   1. A
                    Anonim

                    KJO NUK ESHT SI BUJARI POR ESHT TERHEQUR DISKUTOHET SI FEMER ,SI AKTORE JO PARTIA INJORANT TE LIND .

                    1. P
                     PO , PO

                     Ajo u terhoq vetem kur i hoqen breket turma e protestuesve ne Fjer dhe kur Saliu nuk e vuri me ne liste per deputete . Shkurt nje klloune e derrit mesjetar serb te Vicidolit .

                    2. B
                     Black Jack

                     You good boo????

                    3. A
                     AX

                     Tik tak tik tak

                     1. B
                      Berisha Sali

                      Per mua nje amatore figurante ,per cfare talenti thoni ? talentin kjo figurante e tregoi ne politik ,sidomos me ate qe thonte PS oret i ka te numuruara ( tik-tak-tik -tak ) edhe per ne estraden e ndermarjeve nuk bente .

                      1. A
                       A

                       O NA MBYTET O IDJOT O SHPELLAR QE SKINI PAS AS TV ASGJE DHE PER JASTEK VINIT TRUNG JU MART MORTJA JU MART ISHALLA

                      2. P
                       Per nikun qe sdi te jete kritik filmash se ka lind

                       Ajo mund te mos kete qene aktorja me e mire e kohes pa diskutim. Sepse ai sistem kishte kinematografi te shkelqyer dhe artiste te jashtezakonshem, jo si keta ordineret qe polli pas 1990 -ta. Por vetem fakti qe ajo luajti krah aktoreve fantastike dhe nuk performoi keq, e ben aktore te mire per athere dhe aktoren me te mire me diference super te madhe nga kafshet qe gjoja aktrojne e gjoja kendojne sot. Per e bukur pastaj eshte ti presesh koken

                       1. N
                        Niku

                        Nga analfabetë si ty qe s’e dinë se “s’di” shkruhet me apostrofë dhe emrat e përveçëm si “Niku” fillojnë me shkronjë të madhe, nuk pritet shumë. Une kritik filmash nuk jam, por mendime kam, si gjithe te tjeret. Edhe si idiote si puna jote. Fakti qe kam studiuar 4 vjet kinematografi dhe qe kam respekt per nje plejade aktoresh shqiptare, perfshire Violeta Manushin, Kadri Roshin, Ndreniken, Verrine, Liza Lasken e ca emra te tjere tregon se nuk eshte se nuk vleresoj kinematografine shqiptare, por per kete then qe kjo nuk ben per aktore. Nuk me hyn ne pune bukuria apo perkatesia politike, flas per talent, qe kjo nuk e ka. Tani se ty s’te pelqen mendimi im, ky nuk eshte problemi im, por yti. Mund te shkosh te qihesh. Sinqerisht, Niku

                       2. A
                        Ardi

                        Monda, je super e bukur. Vetem fakti qe ja dole te aktrosh dhe te na kenaqesh ne rolet qe ke luajtur dhe me çfare aktoresh ne krah te ben te pa krahasueshme me " aktoret" qe nxorri "demokracia" jone.

                        1. S
                         Shijaku

                         Hajde photoshop hajde !!!....kështu jane keto militantet partisë demokratike...ate gje qe bejne vete, ja veshin te tjerëve...haha

                         1. L
                          LORA

                          Roli me fatsjelles per kete "aktoren" ka qene ne 20 shkurt 1991, ne Qytetin Studenti,,,ku i bente thirrje "grevisteve te urise" dhe tifozeve te tyre jashte godines ,t'i suleshin bulevardit per rrezimin e monumentit te ENVER HOXHES. Qenka bere nostalgjike zonja,,,duket po nuhat ndonje rol te ri ne shtator dhe po vetofrohet ne avance.

                          1. c
                           ce

                           Rajmonda ka qene simpatike por ti thuash shume e bukur eshte ekzagjerim se Rajmonda i ka kembet e holla si kembe burri , taman si kembet e Bleona qerretit apo Oriola Nebiajt . Prandaj mos e ngrini kaq shume Rajmonden se i beni dem. pjesa e trupit nga gjuri e poshte eshte shume intriguese per nje femer dhe kur ajo nuk te terheq i bien vlerat shume nje femre.

                           1. S
                            Stefi

                            Grida Duma eshte e bija???? I ngjason!!! Por edhe nga zgjuarsia!!! Po kush eshte babai? Ndoshta Ndriçim Xhepa….

                            1. M
                             MM

                             Mbetet nji aktore unike

                            2. A
                             Anisa

                             JE AKTORE SHUM SHUM E MIR POR NUK KEMI CFAR TE BEJM NA KAN ZBRIT NGA MALI KU NUK KISHIN TELEVIZOR DHE NUK NJIHNIN FILMAT, IDJOT TE SHKUND, KUR NE NJIHNIM XHINA LOLOBRIXHIDEN, SOFIA LOREN , MERLIN MONRO,ANA VISI, E SHUM TE TJERA KETA RRININ ME DERRAT DHE ME BAJGA, AKTORET TONA SI TY , SI YLLKA MUJO,MARJETA LARJA, EVA ALIKAJ E SHUM TE TJERA KAN QEN YJE TE EKRANIT TE FILMIT SHQIPTAR ,JET TE GJAT .

                             1. s
                              shqip

                              Ju lutemi mos e fyeni termin talent. Respekte për personin dhe të gëzojë sa shumë jetë. Por ndershmërisht si aktore nuk është shquar ndonjëherë për talent. Të paktën kush filmin, teatrin e ndjen si artin e të shprehurit. Pastaj po shkove në kinema për të parë këmbët apo buzët si lëvizin, këtu jemi në tjetër fushë.

                              1. s
                               shpresa

                               Si konviktore kam pasur rastin ta shikoj disa here ne person . Kur flasim per bukurine e saj Ajo eshte E Bukur . No koment . Atehere nuk kisht ngritje dhe ulje apo trashje vetullash sipas deshires si sot . As operacione plastike .Ajo ne kohen e saj i bente njerezit te kthenin koken pas dhe ta shoqeronin me sy deri sa te zhdukej ; qofshin keto goca , gra dhe leri pastaj djmte dhe Burrat . Tregohuni realiste dhe perdorini komplimentat ashtu sic u takon qenieve njerezore . Faleminderit .

                               1. B
                                Black Jack

                                Pordhi Pordhi,

                                1. A
                                 Azgan nga Tropoja

                                 U plake dhe dore nuk hoqe Gurret e varit t’u befshin….

                                 1. T
                                  Tironi

                                  Rajmonda vajza oficerit te PPSH ju bashkua demokracise per te rregulluar biografine, burri i saj Fatos Pashko mik per koke me Pranvera Hoxhen fhe Klement Kolonecin, vellai i Gramoz Pashkos, e ema dhe babai tyre pjese e privilegjeve te nomlenklatures se larte te PPSH. Aman se na hapet batkun. Prandaj kjo zonja u hodh djathtas per te perfituar si Gramozi.

                                  1. r
                                   robi

                                   Amon se kembet nga gjuri e poshte i ka si kembe burri dhe ato jane shume percaktuese per nje femer. Taman si kembet e Oriola Nebiajt tek topi si kembe burri.

                                   1. r
                                    raul

                                    Nje femer ne kompleks eshte e bukur kur pervec fytyres se bukur ka dhe kembet nga gjuri e poshte te bukura, si thote populli , : si shishe birre. E kur i ke poshte si kembe burri apo si kembe dhije se ajo pjese e femres eshte e zbuluar atehere femra zhvleresohet shume , e ne fakt Rajmonda i ka si kembe dhije .

                                   2. A
                                    Anketuesi

                                    Sali Berisha krah per krah me Rajmonda Bulkun ne 1990 rrezuan komunizmin,ndersa tani Sali Berisha me zonjen Garo do ja tregoje vendin Amerikaneve ,vellimin e pare Rreziku anglo - Amerikane ,e shkrojti Enver Hoxha,ndersa te dyti po e shkruajne Saliu dhe Iliri,nje ndihme te madhe po u japin bukuroshet shqiptare -Bulku-Kryemadhi-Garo.Shpetona o zot nga komuniste qe u bene antikomunista dhe qe sot derdellisin se jane Sovranista.

                                    1. p
                                     popli qefli Pi

                                     Nuk e di perse i afrohet kjo opinionit shqiptare ! Si kjo shikon ne cdo rruge te Tiranes .Padyshim si femer eshte simpatike por heh dhe pastaj ? Si aktore u afruar ne Film nga paraqitja dhe ca talente te fshehura qe i pelqenin Regjizorreve apo Miqve te tyre ,qe ja rekomaduan ta fusin ne Film ,ndekoh qe si talent Aktoreje ka qen e njejte me shume Gjimnaziste qe Luanin ne Teatrot e Shkolles . Ah se desh harrova dhe pak idiote e karakter K _ tipare qe tregonte qarte e verteton gjithcka shkruhet komentohet me siper

                                     1. T
                                      Tironci

                                      Rajmonda nga Cerriku...... u be anti komuniste e flakte,pasi "hyri",jetoi dhe perfitoi sa mundi ne nje familje te "thekur" komuniste ! Si femer,shume e zakonshme.Tirana ka patur pa fund vajza te bukura dhe simpatike,po aq ose me te mira se kjo.Tironci

                                      1. P
                                       PD

                                       MOJ DUDI , MOJ DUDI ....KU NA HAN NE E KU NA KRUN TI ! MONDA ME TRU SA NJE LARASKE ! SIGURIHT I UROJ JETE TE GJATE PER FAMILJEN , PER FAMILJEN . TA LERE SALIUN NE QOSHEN E TIJ .

                                       1. N
                                        Nga une

                                        Monden e bene aktore regjisoret vetem per bukurine e madhe qe kishte. Sa per aktore, nuk i mbahet mend ndonje rol te realizuar me mjeshtri. Sa per karakter: 0. E perkedhelur ne kohen e monizmit, e ingranuar ne sistemin kriminal te "non grades'. Dhe, sa per deklaraten e saj, se ka qene shoqe e ngushte me Drita Comen, te bijen e L.Berishoves, genjen si dreqi. Kane qene thjesht shoqe ne klasa paralele. E brishta Drite, nuk guxonte te kishte shoqe te ngushta.

                                        1. D
                                         Dino

                                         Jo nuk ka qene ylli i ekranit. Role te dyta ka luajtur. Por tani eshte kthyer ne nje semundje, ne pleqeri u thuren lavde, deri ne superlativa, per tere njerezit kur dikush shkruan dicka. Edhe ca plaka si pune e kesaj ish aktores, le tu lene njecike radhe aktoreve te reja, shume me te talentuara dhe me prezantabel se kjo zonja, per te cilat nuk flitet, nuk promovohen, gje e padrejte, Megjithate kesaj zonje i urojme nje pleqeri te mbare, te qete dhe pa trazime.

                                         1. K
                                          KUSH E KA QIR ESHTE E RENDESISHME

                                          JO CFAR ROLESH MBI KAR KA LUJT O BUDALLA POPLL ! _ KURVAT MATEN ME QIRJET JO FILMA

                                          1. A
                                           Ana

                                           Monda yll i kinematografise shqiptare.jet te gjate e te lumtur. Suksese ne pune se eshte shu.e e re akoma!injorantet le te flasin sa te kene qejf.

                                           Lini një Përgjigje