"Është skandal që burri të jetë çun mami", Armina Mevlani: Vjehrra nuk mund të vijë kur të dojë në shtëpinë time, nuk është normale

24 Nëntor 2022, 12:49Lifestyle TEMA

"Është skandal që burri të jetë çun

Blogerja Armina Mevlani teksa po fliste për temën “partneri im është çun mamaje” tha se vjehrra nuk mund të vijë kur të dojë në shtëpinë time.

Ajo lexoi një mesazh të një ndjekësje, ku thoshte se partneri i saj ishte një “djalë mamaje” dhe se ajo vinte për të bërë punët në shtëpinë e tyre.

“Ik nga çunat e mamit, sepse është skandal që burri të vazhdojë të jetë çun mami,” u shpreh Armina.

Në mesazhin e ndjekëses thuhej gjithashtu se mamaja e partnerit të saj vinte në shtëpinë e tyre për të bërë punët. Sipas Arminës, kjo është një shkelje të privatësisë dhe mosrespekt ndaj vjehrrave.

“Nuk është normale, se ideja është pse duhet të vijë vjehrra të të bëjë punët. Pse duhet të vijë ta bëjë, është privatësi. Ti ke sirtarët e tu, pse duhet të hyjë në intimitet një nga prindërit. 

 Prishet intimiteti, se ti ke ndërresat, ke shtëpinë tënde. Pse duhet të vijë vjehrra të të bëjë punët. As mami im nuk ka pse të vijë. Nuk është pastruese. Do ndjehesha keq ta bënte.”, u shpreh Armina. 

 

 

8 Komente

 1. H
  Hajdari

  Ne vend te trurit ke Cicat, ne vend te Cicave ke trurin!!!

  1. N
   Nje nene

   Po kush ti ben punet moj Armina apo ke sherbyse normal helbete ti je nusja e Sali Berishes .Sa per sqarim : edhe une kam djale dhe vajze, kur shki tek shtepia e vajzese mundohm ta ndihmoi me kenaqesi se ehte e ngarkuar me pune me femije dhe asaj i pelqen dora e mamit vet ndjen kenaqesi, ndersa kur shkoi tek shtepia e djalit nuk do qe une te ndihmoje nusen , une i them pse ai me thot po kur nuk je ti kush do tja bej punet mesohet keq ti mund na japesh ndonje mendim te pjekur por jo te punosh dhe e dyta thot ti je mami im je lodhur keshtu e kemi gjtur zgjidhjen nuk jam dakord me mendimin tend nenat ndjejne kenaqesi kur ndihmojne femijet.

   1. Z
    Zeni i slobodankes

    shkelzeni jot nuk eshte cun mami eshte nje cope bythqire

    1. T
     Tahir Gashi

     Xeni vjen nga nje familje me dinjitet , intelektuale dhe me qytetari te rrenjosur thelle. Xeni edhe bashkeshorten e zgjodhi te kesaj kategorie, me dinjitet. Karmina njihet për intelektin dhe qytetarine e saj. Nese ka dhe bukurine, mire se te vije.

     1. S
      Shoqe

      Ti pa e mare the qe do ti laje kembet vjerrìt me uje floriri tani si do ne dere

      1. S
       Sokol Jashari

       Persh une personalisht nuk e njoh zonjen Lirie dhe nuk servilosem se me kan mbajt shpatullat e mia po dua te shpreh ate qe kam par ne portale dhe me njerz qe flasin mir per zonjen Lirie.Turp nuseve qe tregojn privatsin dhe intimitetin karshi vjerres te vij mamaja ime ne shtepin time me leje per mua ka mar fund respekte zonja Liri.

       1. T
        Tirona

        Po dhe ti burre merresh me lloqe grash.. ku ka grua qe do vjerren o shoku.. duaje ti nanen tende ,se nuk ka ardhur bije botes tper nenen tende po per burrin

       2. A
        Anna

        Armina ka te drejte secili duhet te mbaj pergjegjesite e veta

        Lini një Përgjigje