FOTOT: Kjo është vajza që “rrëmbeu” kurorën e "Miss Universe 2023"

19 Nëntor 2023, 16:19Lifestyle TEMA

FOTOT: Kjo është vajza që “rrëmbeu” kurorën

Sheynnis Palacios nga Nikaragua u kurorëzua "Miss Universe 2023" në konkursin e bukurisë, i cili u zhvillua të shtunën mbrëma në kryeqytetin e El Salvadorit, San Salvador. Shoqëruesja e parë e misit u zgjodh Anntonia Porsild nga Tajlanda.

Juria që gjykoi konkurrentet e 84 vendeve ishn modelja Halima Aden, ylli i "Queer Eye" Carson Kressley, influencuesi i "TikTok", Avani Gregg, dhe dy ish-fitueset e "Miss Universe", Janelle Commissiong nga Trinidad & Tobago. ("Miss Universe 1977") dhe Iris Mittenaere e Francës ("Miss Universe 2016").


Njëzet gjysmëfinalistet u shpallën të shtunën mbrëma pas rezultateve të garës paraprake dhe pas një televotimi global. Pas prezantimit të miss-eve me bikini, gara u ngushtua, ku u përzgjodhën 10 më të bukurat.

Miss Kolumbia, Camila Avella dhe Miss Puerto Rico, Karla Guilfú, u zgjodhën në "top 5", ndërsa një tjetër konkurrente e "top 10", spanjollja Athenea Pérez, u kurorëzua Miss Congeniality e konkursit.

 

4 Komente

 1. D
  Drilon

  Keto latinet fitojne gjithmone konkursin.

  1. H
   Himara

   Ne shqiperi e fiton Flamur Noka me Gazmenden

   1. S
    S marrim vesh ke po pallojme

    Na mbyten Transat...hunda syte...mollzat deri tek muskujt e qafes mashkull komplet .Nbase nga nderhyrjet kirurgjikale. Po mos ishte pussy do mendoja qe eshte Muci...

    1. *
     ***

     Po si o nuk thatë një fjalë për Mis Albanian dhe Mis Kosovën? Të dyja ishin shumë të bukura, asgjë nuk u linin mangut latinave që dukshëm u favorizuan, madje mis Nepali dhe dalja me çarçaf e bukuroshes pakistaneze krijuan ilaritet.

     Lini një Përgjigje