“Ish-gruaja më mori shtëpinë, me kapi mat me një tjetër" - Historia e dhimbshme e divorcit të Gent Pjetrit

26 Nëntor 2022, 09:35Lifestyle TEMA

“Ish-gruaja më mori shtëpinë, me kapi mat me një

Intervista e tij pas një mungesë disa vjeçare në ekran, shoqëruar me një rrëfim prekës bëri jo pak bujë mediatike.

Gentjan Pjetri, ose ndryshe i njohur si "Doktori i Fiksit" i ftuar në emisionin 'Glamour Zone', të moderatores Ester Bylyku, ndau me publikun rrëfime personale, përfshirë edhe divorcin me ish-gruan e tij, që mesa duket nuk ka qenë një ndarje e lehtë.

"Ndahesh minimalisht me llafe, do bësh sherr. Do hapet një gjyq. Dikush do të humbë. Në këtë rast humba unë se shtëpinë e ka ajo, se kam unë."

I pyetur nëse shkak i divorcit ishte tradhëtia, ai u përgjigj.

"Tradhëti jo, flirt po dhe i kërkoj ndjesë. Për atë flirt bëri namin dhe u dogja unë".

Ai tha se tani eshte ne nje lidhje te re.

Pjetri ka rrëfyer dhe një periudhë të errët të jetës së tij, varësinë ndaj alkoolit:

"Ka probleme në punë. Trysninë e kam pasur gjithmonë problem. Jam fëmijë i vetëm, pa motër dhe vëlla, gjithmonë kërkoja mbështetje. Kur të thyhet zemra. 

U bashkova me armiqtë e mi, u bëra armik i vetës. Pata probleme me alkoolin. Nuk është zgjidhje. E pija atë dreq alkooli. Nuk merrem më me atë lloj sporti, sport i vështirë përt mua. Tani njëherë në javë e do njeriu, e do shpirti".

 

33 Komente

 1. J
  Jeta vazhdon o njeri

  te bjesh ne gropen erret te gabimeve te se kaluares dhe qendrosh aty e vajtosh Jeten si nji reflektim i gabimeve ne jete , s'eshte as llogjike e as pendimi ,qe vlen ndoshta vetem moralishte . Nqs gruaja nuk ta fal ,fillo jeto jeten e dil nga ajo dobesi .

  1. s
   spata

   Shko dhe jeto me dashnoren .Do jesh me i kenaqur .

   1. Z
    Zagali

    Prekse vertete,e ka kapur me nje tjteter dhe paska lene pa shtepi.Mire ja ka bere gruaja ketij trapi. Pse i pelqeu gopi i asaj tjteres,nuk i pelqente ajo qe kishte? Mire o Gent,futja ndonje dopio dhe jepi nje ç'i qi temen.

   2. E
    E verteta e dyshimte

    Nuk eshte habi qe grate qe nuk e duan burrin dhe duan t'i marrin pronat dhe shtepine, te fusin nje shoqen e tyre per te provokuar burrin e ta akuzojne per tradhti dhe t'i lene dopio gjashten ne dore...Intriga eshte femer!

    1. E
     E verteta dhemb por sheron

     Kjo me duket shume e sterholluar mua dhe pjese e fantazise mua, ndoshta ka gra qe e bejne ne rastet qe qe nga fillimi e kane pare si nje martese interesi, ne me duket se eshte rasti i tyre, Nuk eshte e habitshme qe kur i dorezohesh pijes, shume kollaj mund tiu dorezohesh edhe varesive e pasioneve te tjera keshtu qe per mua nuk eshte aspak e habitshme edhe ta kete tradhetuar gruan, u be i famshesh shpejt dhe besoj qe ka pasur gra/vajza qe i ka terhequr ky fakt, Drejt me thene thjesht te qenit pijanec/e eshte mjaft per ti dhene duart tjetrit se nuk shtyhet jeta me nje njeri qe nuk ka kontroll mbi veten dhe nuk eshte esell pjesen me te madhe te dites e jetes. Me vjen keq per Gentin dhe shpresoj qe te kete dale nga ajo vorbull por nuk e fajesoj aspak gruan e tij qe e ka divorcuar. Ndoshta e mira do ishte te ishin perpjekur bashke qe ta shpetonin martesen dhe Genti ta nxirte veten nga vorbulla e varesise por ja qe nuk e kane bere. Jeta keshtu e ka paguan per zgjedhjet qe ben. Fatkeqesisht shpeshhere paguan edhe per zgjedhjet qe bejne te tjeret per ty.

    2. B
     Bravo Gent Pjetri tpjerdhsh trut

     Ky Genti eshte pijanik dhe me vese. Ala ska vu ment. Shihni si bo gallat dhe me gjon ma te rende po flirtoja thote nuk po boja gjo. Ky pallosh o i pa nreqshm. Cna e sillni si model se na vje me vjell me kta monstra qe mahen si artist tmdhenj.Ky ka pjerdh ka mor fund lale o bo per me i dhan nje çap buke e basta lale. O bo si dinosaur. Kush o ajo tjetra qe qeka lidh ky mamuthi. E bo gjoja per me xhelozu at ishen e vet qe e tradhtoj duke flirtu hahahaha. O Gento te pjerdhsha trute qe si ke pat kurrrreeee. Ta ka bo paq qe ta mori shpian se do shisje per me pi.

     1. Q
      Qytetari

      Cfare vlere ka ky "rrefim" per publikun ?? Shume banal ! Tregues i nje niveli teper te ulet,i "rrefyesit" dhe i atyre qe zene ekranin apo "mbushin" gazetat ! Qytetari

      1. t
       tefiku

       Cfare shtepie te morri mer?.Shtepine e kishte blere vjehrri.

       1. T
        Tourkofagos

        Korrak Islamik, pin edhe Alkool ore islamik i felliqur.

        1. P
         Pjetri

         Osht i krishtere mer suma e Janulles

         1. Roberto

          Islamizmi ka hyre thelle te trute e tua aq sa ti nuk njeh dhe nuk di asnje fjale tjeter. Te rralle jane ata muslimane qe nuk pine. Ndoshta islamiket si puna jote mund te mos pine alkool por opiumin e pijne prandaj jane njerez te mbrapshte. Ca rendesie ka se kujt feje i perket??Gent Pjetri nga vete emri dhe sidomos mbiemri te pakten nuk eshte as Turk as Islamik por i krishtere. Ketu pastaj hyjne mendimet islamike per ti ndare njerzit neper grupime fetare dhe per te krijuar koflikte qe ne Shqiperi nuk kane ndodhur asnjehere midis feve dhe beimeve. Njeriut indodhin fatkeqesi te ndryshme ne jete per faj te tij apo jo por nuk eshte mire qe ta gjykoni Gentin. Une i uroj mbaresi ne cdo fushe te jetes.

          1. U
           Unknowing

           Ore njeri? A je ne vete? Apo keshtu je vete ti.. Jan besimtar musliman? Ku I pe ti? Mbase po hape na dy libra tamam do shohesh Islamin edhe pseudo Islamin. Nese pi pune per ty. Ti qenke perfeket ? Po qenke edhe rracist. Ti me gjith paganismin tende. Emer shqiptar thot.

           1. K
            Komento turkofagos jo Roberton

            Ia ke drejtuar komentin njeriut te gabuar. Pastaj pse te duket rracist ty sepse thote emer shqiptar, po, emer shqiptar ka, Gent

          2. J
           Janullcartosi qe i bjen bithes

           Genti po thote te qifsha janullcartosin ne bithe meqe e ka lene dashnorja,he se ju nuk e keni problem

           1. P
            Peri

            Boll o njerez te kqinj,boll more maskarenj,te let,please jeni,ai djale eshte perle krahasueshmerisht me ju,hajer.mos befshi,QENER.

           2. Q
            Qinomi

            Po pse na rruani karin me histrine e ketij spatikut apo kot tani. E ka kap gruaja dhe e ka ndare normalisht siç cdo grua do bente. Ku eshte historia e dhimbeshme ketu???! Hajdut eshte ai qe kapet jo ai qe vjedh. Ose , sa kohe qe skapesh qi sa te mundesh se po te kapen je i qire e i mbaruar si pyna ketij.

            1. A
             Albi

             Se ka nda per kete qe thote . Po ky do me zbukuru me gjet nje aresye per te mbrojt veten. Un i kam pas komshi . dhe motra ime me qen e ndaj 1000 here kete njeri te alkolizuar . Ky dhe me uje ishte tape . Eshte i talentuar po ndoshta me i talentuari i atij brezit por me zor si dha njeri alkol . Pergjegjesia eshte 100 % e ketij . I uroj gjithe te mirat e me dogji prap ajo qe thote qe do pi pak e rralle . Ashtu e kan rifillu te gjithe . Publiku ka nevoje per ty si artist Genti

            2. A
             Al2GEM Orkestra

             Jeta është Art . Ti artove me jetën , e Jeta s'un e fali . Kuraio Gentz .

             1. Q
              Qytetari

              Ky është një koqe kandari që të vetmen punë që di të bëjë është roli i idiotit në Fiks Fare. Asnjë punë tjetër nuk bën dot ky i alkoolizuar. Është për të ardhur keq.

              1. N
               Nik

               Divorcit???? Çfare do te thote?

               1. C
                Cudia

                Edhe mua me kapi gruaja por ma fali... Une alkool nuk pi, kumar nuk luaj, rrugëve nuk rri. Ku do gjeje gruaja më të mirë se unë në Shqipëri?? Ama edhe gruas I kisha thënë që nuk mundem më me ty. Kam edhe unë kërkesat e mia. Sidoqoftë nëpër gazeta nuk nxjerr historitë e mia apo të shtëpisë. Balancën e trurit nuk ma mban alkooli por dëshira për të bërë më të mirën cdo ditë.

                1. E
                 Ernesta

                 Ja cfare jane burrat tradhtojne, e nxjerrin ne shesh te mejdanit edhe e intervistojne per mèndje....aaahhh thuaj bote e ndyre!!!!!!!

                 1. e
                  e verteta e dyshimte

                  Sidoqofte, tregon sinqeritet Genti. Tregon shpirt te paster. Nuk i fsheh gjerat si bejne shume e shume. Vetem ai e di si e ka perjetur jeten, femijerine, rinine, dasurine. Duket qe eshte teper i ndjeshem dhe mbase shume i lenduar nga e shkuara e jetes se tij. Duhet pare me dhembshuri, miresi e tolerance. Kuptohet, qe jo te gjitha gjerat duhen thene, por Genti eshte njeri vecante, edhe ka talent. Tani pija dhe rakija nuk eshte ndonje hata, ndersa shohim qe ka dhe me keq, edhe shume me keq!

                 2. Q
                  Qifja na pus mezini

                  Flirti eshte tradhti, se ti kerkoje ta qije edhe pse nuk e qive njesoj eshte. Tentative per vrasje me paramendim dhe vrasje me paramendim per gjykaten njesoj eshte, burgu te pret, vetem denimi eshte ndryshe. Gruaja te divorcoi, se mund te kishte prere dhe koqet kur vije tap ne shpi. Je thjesht plehre, me vjen keq qe vetem qurravitesh verdalle dhe kerkon meshire.

                  1. t
                   tetovari2

                   S'ke të drejtë,jo çdokush që vret hyn në burg.Në burg hyn fukarai se politikanët e dilerët e drogës më shpesh i dënojnë me detyrim paraqitjeje ose nëse është burgosur pas nja dy a tre muajsh lirohet nga burgu me deklaratë të psikologut ose mjekut si i sëmurë!????

                   1. Y
                    Ypi

                    Zyrtarisht je rrote kari. Tetovar nga Ballshi.

                  2. b
                   bato

                   zer nje dashnore tjeter qe te kete shtepi tani ja ke mare doren besoj hajde gomar hajde ckerkon se marrim vesh dru o hu

                   1. t
                    tori

                    Lere ate nje her ne jave se e do shpirti,se do shkosh per lesh prape,,,alkoli ska fal njeri qe te fali ty,,,

                    1. M
                     Mirmroma

                     A cna catë karin me këtë, sikur ca është.

                     1. thirr si te duash

                      O i madherishem!E di ti qe pulat sa dalin ne mengjes drejt e tek gjirizi shkojne?

                      1. Q
                       Qytetar Tiranë

                       O GENT JETO JETEN ME PIJE PA PIJE SHERR MOS BËJ LEKET E SHTËPIS MOS I PRISH JE NË RREGULL TË THOTË KUSH TË DOJË .

                       1. G
                        Gent rigoni

                        Vertet besoni qe ky qin? Ky eshte i pjerdhur konstrukt i nje te fandaksuri nje meter e gjyse i gjate tape gjithe kohes ju afrokan femrat.

                        1. F
                         FEJA E ZOTIT

                         MOS GJYKONI SE DO GJYKOHENI , MOS E SHANI SE DO JU SHAJNE , MOS E DENONI SE DO DENOHENI POR KESHILLOJENI ME KESHILLEN MA TE MIRE , E CILA ESHTE VETEM NJE TE DREJTOHET ZOTIT ME GJITHE ZEMER DHE ME SHPIRTE SE DO TE GJEJNE MA TE MIREN E TE GJITHA TE MIRAVE

                         Lini një Përgjigje