“Ç’lidhje ke ti me sportin”? Moderatorja u përgjigjet kritikëve: Nuk dija gjë por mësova rrugës

27 Nëntor 2022, 09:29Lifestyle TEMA

“Ç’lidhje ke ti me sportin”? Moderatorja u

Moderatorja Alesia Bami, ishte e ftuar në emisionin “Më lër të flas”, ku iu përgjigj kritikave se “nuk ka informacione nga sport, edhe pse moderon emisione sporti”.

Alesia shprehet se njohuritë për sportit i ka zgjeruar gjatë eksperiencës, por nuk është analistë, “se për këtë janë ekspertët e ftuar”.

“Gjithmonë jam akuzuar që nuk kisha njohuri për sportin. Patjetër që nuk kisha njohuri shumë të mëdha sportive, por që me rrugën duke bërë emisione të njëpasnjëshme të Procesit Sportiv, Top Arena, merr eksperiencën dhe njohuritë e përgjithshme.

Unë nuk kam dashur asnjëherë të jem analiste sportive apo të analizoj sportin në anën teknike, sepse kemi analistë për këtë punë.

Si moderatore e sportit, për të bërë pyetje dhe për të pasur njohuritë e përgjithshme, mendoj se i kam”.- tha ajo.

11 Komente

 1. S
  Sporti i moderatores

  Per cilin sport e pyesni MODERATORN.

  1. T
   Tomka

   Ca rruspije, kokeboshe edhe ben si e madhe, thote kam analiste kjo qe vetem anale di te beje jo analiza.

   1. ☢️

    Hahaha, ajo nuk eshte anal- iste sporti, ç eshte kjo herezi. Ate e merr Manushaqa me te lexuar reklamat dhe te rrise audiencen me shofere dhe pijanece mejhanesh. Mos e luni gocen, ka bere rruge te gjate nga katuni i fushe krujes e deri ke topi! Sa per anal- iste ju del dhe tepron redi jupi koke parukja( si motra e arjan konomit) Topi si tv rruge!

    1. D
     Davidi

     Vajze e mbare! Diti ti vere gjoksin punes!

     1. O
      O

      Keto Debile kujtojne se Jane dikushi, kur nuk respekton veten tende por del si prostitute me cfare professionalismi mund merren kete vetem se ate te Kurves.mos ka CNN apo BBC prezantuese te tilla , me e keqja eshte se Baballaret e ketyre shkojne edhe ne xhami se gjoja kane Vlera . Kjo kujton se me Emer italian e pa breke u be evropiane. O Kurva nje ballkan kurve je asgje me shume keto qe juve ju duken sikur beni dicka qe zhvisheni, evropa I ka neper dritare me 40€ nje shfryrje

      1. H
       Hëndina e Argjëndët

       Imë , jo se me të drejtë paraqitje siç e ka merrak Diellin Hëna se Hëna e Dielli kur's'u ndanë as nga ylli i tyre , por , jënë disa që edhe në errësirë nuk shihen dot me sy , si të duken kur atoa kanë tjetër rolkë , apo dëgjomëni por edhe shifmëni . Një zonjë e di këtë pun , edhe kur do të shohësh motin , hatrën nuk e sheh dot , më shih mua thotë .

       1. S
        Sali koqepetulla

        Si ska lidhje me sportin te hapesh shalet sa me mire,ky eshte sport.!

        1. N
         Niku

         Leji keta te marum. Ti je njish e askujt nuk i ha ne se ti e njef apo jo sportin.. Ti nuk je aty qe te njofesh sportin.. Per ate qe te kane vene je TOP:):)

         1. Y
          Y

          Ik ore Loqe se po te kishe para nuk komentoje ketu Po ja hypje.o niku o gruqire qe qelbesh era gojes jepju grun e vajzen se qenke kodosh

         2. r
          robi

          qenka e mire per ti futur nje tegel, kjo sharebajge , qenka taman per Klevis krricin e faro pace pilafit me dy gishta lart hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin para Alesias.

          1. L
           Lesht e currs kaçurrel

           Eh thuaj. .. do na bjerë ndonjë infrakt duke parë Alesian e bukur si yll duke expozuar hiret ????????????????.

           Lini një Përgjigje