“Sunny Hill Festival” rikthehet në Prishtinë, reagon Dua Lipa

20 Qershor 2022, 16:11Lifestyle TEMA

“Sunny Hill Festival” rikthehet në Prishtinë, reagon Dua

Pas vendimit për ta rikthyer sërish Festivalin Sunny Hill në Kosovë, ka ardhur dhe reagimi i Dua Lipës. Këngëtarja shqiptare shprehet e lumtur se “festivali do të vazhdojë në shtëpinë e tij”. Ajo bën me dije se do të mbahet gjithashtu dhe në Tiranë në muajin Gusht.

“E lumtur dhe me zemrën plot, jam krenare t’ju them se është vendosur që festivali ynë Synny Hill do të vazhdojë në shtëpinë bazë të tij në datat 4,5,6,7 gusht në Prishtinë, Kosovë dhe tani do të mbajmë edhe 26, 27,28 gusht në Tiranë të Shqipërisë.

Mezi presim t’ju shohim të gjithëve atje! Më shumë emra do të zbulohet së shpejti… Me dashuri Dua”, ka shkruar ylli i muzikës. Kujtojmë që lajmi u bë me dije sot nga Ministria e Kulturës në Kosovë dhe komuna e Prishtinës se “Sunny Hill” do të mbahet në Prishtinë.

5 Komente

 1. T
  Tropoja

  Nje mut ndajeni ne dy pjese nje ne prishtine nje ne tirane,po ikni fare mbajeni per vete dhe gjysmen tone nje here ktej nje here andej pirdhuni kalamaj

  1. R
   Raimond vlonjati

   Pse ore shume mire ka vendosur Dua, T behet edhe ne Pristhine, edhe ne Tirane , keshtu qe marin pjese te dyja kryeqytetet ne kete eveniment muzikor

  2. S
   Sara

   bravoooo je YLL!!!!

   1. Z
    Zana

    Punë bibash: më do, s'më do?

    1. L
     Loni

     Mbaj e atje Aman se nuk na bie mendja

     Lini një Përgjigje