VIDEO: Momenti kur shemben 1000 ton shkëmb në Bregun Jurasik

28 Janar 2023, 22:00Lifestyle TEMA

VIDEO: Momenti kur shemben 1000 ton shkëmb në Bregun Jurasik

Një moment drastik ka ardhur nga shembja e 1000 ton shkëmbinjve të lashtë nga shkëmbi ranor 150 metra në Bregun Jurasik në Dorset të Anglisë.

Brenda disa sekondave pjesë të shkëmbit janë shkëputur duke krijuar pluhur, shkruan Daily Mail.

Fatmirësisht, plazhi ishte i boshatisur për shkak të kushteve të ftohta dhe me vranësira të asaj dite.

Duke përshkruar sekuencën alarmante të ngjarjeve, një zëdhënës i Ekipit Jurassic Coast të Këshillit të Dorset tha: “Ju mund të shihni sesi funksionojnë këto shkëmbinj.

Lini një Përgjigje