A do të jetë kandidate e opozitës për kryeministre në zgjedhjet e 2025? Ja si përgjigjet deputetja Jorida Tabaku

20 Prill 2024, 18:20Politika TEMA
A do të jetë kandidate e opozitës për kryeministre në

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, e pyetur në emisionin “Kjo Javë” nëse do të jetë kandidate për kryeministre nga radhët e opozitës në zgjedhjet e 2025, është shprehur se për të nuk është i rëndësishëm posti.

Tabaku u shpreh se duhet t’u lënë kohë njerëzve dhe se Partia Demokratike ka necojë për këdo në opozitë.

Jorida Tabaku: Në qershor të vitit të shkuar dhashë dorëheqjen si zv/kryetare e Partisë nga ajo që kishte mbetur dhe e dhashë me tërë mend dhe bëra një propozim në atë kohë që një grup njerëzish ta marrin përsipër që të shkojmë me një ofertë në zgjedhje dhe pas zgjedhjeve të mendojmë për lidershipin e partisë. Edhe sot unë këtë mendoj.

Dhashë dorëheqjen për të treguar se nuk ka rëndësi pozicioni. Nuk e dhashë dorëheqjen gjasme, por e dhashë me idenë që duhet të ikim nga interesat personale. Nuk e besoj që Partia Demokratike është akoma në këto diskutime. Le t’i lëmë kohë, kohës! Duhet të fokusohemi te njerëzit.

Nisida Tufa: Nuk është një jo?

Jorida Tabaku: Po them që t’i lëmë kohë njerëzve të diskutojnë! E mendoj se duhet t’i lë lëmë kohë njerëzve dhe mendoj se Partia Demokratike ka nevojë për këdo në opozitë.

6 Komente

 1. K
  Koli

  Kjo Biba me Vile ne Lalez,Kryeministre?Mos Tallni bythen me me kete Vend.Kush ka qene Kelysh i Sales ose i PD se Lulkes dhe Sali Mutit,Larg duart nga Pushteti.Keta Largqofte Demokrate ,dolen te gjithe te Shitur tek Greku,ne kete rastin Beleri keta te gjithe shkojne ne Greqi per te Bashkepunuar me Micon e Taqit.Larg duart nga Shqipnia,Kurva PD iste.

  1. P
   Piçka e Tropojaneve

   Para Argites dhe Tabakut, 1000 here me mire Argita, te pakten ka vjedhur gjate pushtetit te Saliut, ne opozite nuk ka indicie per vjedhje. Ndersa Tabaku ka bere karriere politike duke shqyer tangat, ka vjedhur duke qene ne opozite, ka marre leje per pallate dhe ka bere vila, Tabaku qe duket si e urte eshte me e poshtra nder pjellat e Saliut.

   1. F
    Flamuri

    Gazetare pse nuk e pyet kete me çfare paraje e ke blere vilen ne Lalz ? se me rroge deputeti nuk mund ta justifikosh ,dhe sa per kanditate per kryeminister per çfare viti e pyet ,se deri ne 2033 populli e PS nuk e diskuton ,me mbas nuk i dihet .

    1. o
     o muli

     Tabaket kane pasur prona pa fund ne tirane e perqark. Uren e tabakeve e ke degjuar?

    2. V
     Vici i faros

     Jorida kryeministre , ndofta i ardhi fundi botes !

     1. L
      Lindita

      Po si genjen kjo keshtu? Dhashe doreheqjen thot nga posti prej verteti??? Posti i vertete qe i duhet per bileta, per udhetime e per takime eshte ai i kryetares se komisionit te integrimit, dhe ate e mban per bukuri? Pse nuk dha doreheqjen nga kjo karrige e rendesishme? SEPSE KETE NUK E TAKON ASNJE NESE SKA NJE POZICION!!! ketu e kane friken keta, mos ju iken karrigia! por ate e kane thuajse te humbur, me pak se nje vit dhe do jete ne rruge kjo figure mediokre dhe qesharake.

      Lini një Përgjigje