Arian Çani: Shqipëria përfshihet në luftë, pilotët ukrainas do stërviten në Kuçovë

13 Shkurt 2024, 09:29Sociale TEMA
Arian Çani: Shqipëria përfshihet në luftë,

Gazetari Arian Çani tha se pritet që pilotë ukrainas të vijnë e të stërviten në bazën në Kuçovë.

Sipas Çanit një gjë e tillë do e përfshinte drejtpërdrejtë Shqipërinë në luftën që po zhvillon Ukrainë me Rusinë.


“Në mars do të inaugurohet baza Kuçovës. Thonë që duke qenë se në këto momente Ukraina është në ngërç, ndërsa Rusia po përparon atje, ky është një lajm që nuk duhet parë me gëzim,  pritet që pilotë të Ukrainës që në këto momente po stërviten në baza të NATO-s në Greqi, të vijnë e të stërviten këtu.

Bëhet fjalë për pilotë të F-16, ku Ukraina po merr në këto momente ca nga Holanda, ca nga Franca e nga vende të tjera, pritet të mblidhen diku te 100 avionë F-15.

Pilotët ukrainas pritet të stërviten në Kuçovë, nuk e di sa lajm i mirë apo i keq është ky, por kjo në një farë mënyrë e përfshinë Shqipërinë drejtpërdrejtë në luftë”,-tha Arian Çani  në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania. 

16 Komente

 1. s
  shori

  Shqiperia, nje Guberne koloniale e Amerikes...! Dhe dicka akoma: Cdo grope septike qe te hapesh, shqipot i gjen brenda, si krimbat e mutit...

  1. D
   DS

   Je nje mije halesh shqiptare ti vete.

   1. J
    Ja nje analfabet fuksional

    Meso shqipen Mongol...pastak komento.

    1. A
     ANTIGONEJA

     O SHORI PO KU HA TI QE NZJERR KAQ VRER APO TE GROPAT SEPTIKE...VAZHDO SA ME SHUME MERR EDHE CANIN MOS HA VETEM...

     1. a
      anti25642654censurë

      shor kam rrespekt për ty!!je i vetmi që mbajte zi për nënën tënde!gjithë të tjerët asqë e rruajtën trapin fare,hëngrën mut gjat gjithë kohës!nuk patën aspak rrespekt për virmat që i mbanin me bukë,ta lëmë atë të pjellën!! sa për gropa septike ma merr mëndja se flet për rusinë?!ajo është e njohur për gropa muti!!ngaqë janë konservatorë të mëdhenj as haletë nuk i ndërtojë si duhet!!kështu ruhet tradita o robqir!

     2. A
      ANTIGONEJA

      CAN TRAPI MOS U SHQETESO SE ASHTU SIKURSE ESHTE BAZA GREKE E NATOS ESHTE EDHE AJO E KUCOVES...PSE TE BEKA PERSHTYPJE VEC KETU? MBESHTETJEN NDAJ UKRAINES SHQIPERIA E KA DHENE QE DITEN E PARE KUR NISI LUFTA...VEC FAQEN NXIN SA HERE FLET PER SHQIPERINE...NJERI NEGATIV...PA PIKEN E INTEGRITETIT DHE PA 1 mcg NDJENJE KOMBETARE...SE DI PSE DUHET TA MBAJ NJE NJERI SI TI PASHAPORTEN SHQIPTARE...BEHU BURRE NJE HERE TE VETME NE JETEN PUBLIKE...DOREZOJE!!!!

      1. A
       Arjana Cani ka te drejte disi !

       Arjan Cani sikull ja qellon nganjehere koheve te fundit ,,, nga nje hale ne tjetren.. Por keshille edhe pse nuk mund ta lexoje vete : Arjan nese shqiperia perfshieht ne lufte ti do te jeshe ushtari me i forte ne vijen e pare ...se je vertete njeri me norma ,,, vetem mos haro te maresh shume pantallona me vete se te duhen sa here te behesh pise nga trimeria ! se hebete lufte eshte dhe nga ushqimet qe do hashe sic ke ngrene deri me sote me TV do te zere barku !

       1. A
        Arjana Cani ka te drejte disi !

        Arjan Cani sikull ja qellon nganjehere koheve te fundit ,,, nga nje hale ne tjetren.. Por keshille edhe pse nuk mund ta lexoje vete : Arjan nese shqiperia perfshieht ne lufte ti do te jeshe ushtari me i forte ne vijen e pare ...se je vertete njeri me norma ,,, vetem mos haro te maresh shume pantallona me vete se te duhen sa here te behesh pise nga trimeria ! se hebete lufte eshte dhe nga ushqimet qe do hashe sic ke ngrene deri me sote me TV do te zere barku !

        1. a
         anti25642654censurë

         harroji pantallonat e çanit!herën e fundit kur shkoi në spital,i operuan sumën!!ja zgjeruan dyfish!përveç kësaj i dhanë dhe një dyzinë me bluza operacioni!e ke parasysh atë këmishën e gjatë të hapur pas??ato i dhanë!i ka futur në një valixhe të veçantë që e ka në rast se fillon ndonjë luftë!vesh një këmishë e bredh me vrap!nuk i intereson se çlë pas!!dava debili!!

        2. a
         anti25642654censurë

         "Pilotët ukrainas pritet të stërviten në Kuçovë, nuk e di sa lajm i mirë apo i keq është ky, por kjo në një farë mënyrë e përfshinë Shqipërinë drejtpërdrejtë në luftë”,-tha Arian Çani" eeeeee pastaj mor shkërdhatë??ça kujton ti o rracë arrixhiu??vetëm të vjelësh punën e të tjerëve??mor bqir që bën i fortë në ato emisionet e tua me dementë nuk e ke kuptuar se nëse kërkon mbrojtjen e dikujt duhet dhe ti të marrësh pjesë??mor sumë çpuar,po të mos ishte shkatërruar tërë ai material ushtarak që kishim ukraina do ishte e kënaqur si askush!por jo zagarë si ti bënë tërë propagandën për ta shkatërruar atë material!or rrotë cari,nëse është e vërtetë kjo që thua ti,unë do isha krenar!të paktën dhe ne bëjmë diçka konkrete dhe jo vetëm pordhë gjatoshi!por me llogjikë të thjeshtë nuk ma merr mëndja se kuçova do të ishte vëndi i duhur për stërvitje pilotësh ukrainas!!kuçova është në një pikë që në të tërë ukrainën nuk e gjen!e rrethua me male,jo shumë të larta,por që për ukrainën janë "evereste"!ata nuk mund të bëjnë stërvitje në një zonë të tillë e më pas të luftojnë në një "myzeqe" 1000 herë më të madhe se gjithë shqipëria!!ske faj ti o zagar!ti duhet të hash mutin ditor,për ti bërë reklamë vetes!!

         1. X
          XYZ

          Mbeturine Grekofile me i gjet babane Canit duhet mi u be ADN - ne 300 burrave . Fytyre e zeze njelloj si Fevziu artopolant i Saliut , Cani i Grekut.

          1. K
           Karianit gazetar që e ndëgjojnë fshatarët

           Dhe stërvitjen do t'ja bëj nëna dhe gruaja e karianit,se kanë eksperiencë

           1. H
            Hyseni

            I cuditshem eshte fakti se si televizione dhe gazeta i japin hapesira ketij injoranti dhe sharlatani?!!!

            1. A
             Amerikani

             Ky duhet arrestuar ne moment qe nxjerr keto fjale nga goja. Edhe nqs eshte e vertete sherbimet sekrete nuk ja falin dot kete gabim . Cani ruaju se e ke mbas koke . Medjave ju bej thirrje mos i jepni hapsire ketij jashteqitje te kombit Shqipetar dhe gjakeprishur qe kerkon te na armiqesoje me te gjithe vendet .

             1. e
              emigranti

              Helmi grek kerkon te fuse panik ne popull, edhe nqs pilotat ukrahinas sterviten ne bazen e NATOs Kucove eshte detyrim ndaj aleances qe duhet te permbushet qns kerkohet dhe mos te shqetesohet Cani per kete se ai do te shkoje ne Greqi nqs plas ndonje lufte ..

              1. t
               troc

               Karjan kurva i ka informacionet nga asfalia greke.

               Lini një Përgjigje