Basha nga Zall-Herri: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet e larta, fillimi i ndryshmit të vërtetë që presin shqiptarët

24 Shtator 2023, 13:59Politika TEMA

Basha nga Zall-Herri: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet e larta,

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ndali turin e tij të takimeve në Zall Herr të Tiranës, ndërsa bisedoi me fermerët e zonës, ku dëgjoi prej tyre problematikat me të cilat ata përballen çdo ditë.

"Kënaqësi të bashkëbisedoja me banorë në Zall-Herrit në Tiranë. Ata përballen sot me vështirësi të shumta që nga mungesa e mbështetjes për bujqësinë, mungesa e tregut dhe mungesa e vendeve të punës.


Edhe fondet që akordonte BE për bujqësinë u pezulluan për shkak të korrupsionit të kësaj qeverie, që nuk ndalet para abuzimit edhe me lekët që jep Europa.


Qytetarë të varfër, korrupsion i lartë. Fatkeqësisht, ky është realiteti sot në Shqipëri. Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet më të larta është dhe fillimi i ndryshimit të vërtetë që presin shqiptarët", shkruan Basha. 

13 Komente

 1. t
  tata luigji

  Bravo Basha vjeshte eshte raki rrushi dhe turshi, te pakten po shetit neper shqioerin e mesme por mos harro pushtet marre une para teje ne 2025 o tunxh

  1. V
   V. Mulaj

   O ditëzi ooooiiiiiii Me ty as në wc nuk shkohet ooooiiì.

  2. I
   Italia si moter

   Sa shume militant ,nuk nemerohen dote ,keto genjeshtra te kane lene mbrapa lulush ,te doli gjumi ?se je kujtuar te dalesh si krimbi mbas shiut more kriminel ,po bemat e tua a ju a tregove ?shko lyej floket se te kane dale thinjat .

   1. L
    Lulushka dhe Lulkuqet ne gjume te thelle !

    Ho Lulushka futja nje gjume se nuk ngopesh em gjume ti.. Mjere ty kush ta hape deren e shtepise ! e ka mare veten ne qafe ! panvaresisht se i ke paguar ndonje Rroge ! ik Lulushka ik gjeje ndonje vend pune si te gjithe Qytetaret mbasi te mbarohen ato leke qe ke vjedhur ! Te kujtohet ajo Mesuesja tek Gjimnazi qe uleriste nga dhimbjet e te thoshte qe je nje Vraes per 21 Janarin ! qe u vrane ! ishe Minister i Brendshem ! apo do ja fusesesh te gjitha Krimet Penecilines Saliut ! Sa te keshe ato Budallejnte qe te vijne nga mbrapa beje qefe deri sa te dali ndonej sy leshe !

    1. L
     Lulushka dhe Lulkuqet ne gjume te thelle !

     Ho Lulushka futja nje gjume se nuk ngopesh em gjume ti.. Mjere ty kush ta hape deren e shtepise ! e ka mare veten ne qafe ! panvaresisht se i ke paguar ndonje Rroge ! ik Lulushka ik gjeje ndonje vend pune si te gjithe Qytetaret mbasi te mbarohen ato leke qe ke vjedhur ! Te kujtohet ajo Mesuesja tek Gjimnazi qe uleriste nga dhimbjet e te thoshte qe je nje Vraes per 21 Janarin ! qe u vrane ! ishe Minister i Brendshem ! apo do ja fusesesh te gjitha Krimet Penecilines Saliut ! Sa te keshe ato Budallejnte qe te vijne nga mbrapa beje qefe deri sa te dali ndonej sy leshe !

     1. L
      Lulushka dhe Lulkuqet ne gjume te thelle !

      Ho Lulushka futja nje gjume se nuk ngopesh em gjume ti.. Mjere ty kush ta hape deren e shtepise ! e ka mare veten ne qafe ! panvaresisht se i ke paguar ndonje Rroge ! ik Lulushka ik gjeje ndonje vend pune si te gjithe Qytetaret mbasi te mbarohen ato leke qe ke vjedhur ! Te kujtohet ajo Mesuesja tek Gjimnazi qe uleriste nga dhimbjet e te thoshte qe je nje Vraes per 21 Janarin ! qe u vrane ! ishe Minister i Brendshem ! apo do ja fusesesh te gjitha Krimet Penecilines Saliut ! Sa te keshe ato Budallejnte qe te vijne nga mbrapa beje qefe deri sa te dali ndonej sy leshe !

      1. L
       Lulushka dhe Lulkuqet ne gjume te thelle !

       Ho Lulushka futja nje gjume se nuk ngopesh em gjume ti.. Mjere ty kush ta hape deren e shtepise ! e ka mare veten ne qafe ! panvaresisht se i ke paguar ndonje Rroge ! ik Lulushka ik gjeje ndonje vend pune si te gjithe Qytetaret mbasi te mbarohen ato leke qe ke vjedhur ! Te kujtohet ajo Mesuesja tek Gjimnazi qe uleriste nga dhimbjet e te thoshte qe je nje Vraes per 21 Janarin ! qe u vrane ! ishe Minister i Brendshem ! apo do ja fusesesh te gjitha Krimet Penecilines Saliut ! Sa te keshe ato Budallejnte qe te vijne nga mbrapa beje qefe deri sa te dali ndonej sy leshe !

       1. e
        emigranti1

        shikoje fotografin hahaha 1000 fjale mund te gjesh ,,,per kete hajdut ,,,por nje gje nuk e kuptoj deri tani 30 vjet pra si ikin keta gjerezit nga mbrapa ?!!!!!pytje retorike mos jane dhe keta hajdut ose mos jane pa shkolle????!!!!!!!!!!!!

        1. B
         Babi llyllken sal bidoni i vicidolit

         Sa budalla e qesharak

         1. b
          banal

          Po ky Basha edhe kur qesh, ta çpif!

          1. R
           Real

           Ndeshkimi i korupsionit ne nivele te larta fillon me hetimin e denoncimit te Kont larte te Shtetit per aferen dhe vjedhjen ne ndertimin e rruges se kombit. Pas gjumit te dimrit ti kujton se je pastruar por jo , duhet te kthehesh dhe te japesh llogori per cdo cent te vjedhur. I neveritur.

           1. z
            zalli

            NJERIU QE QESH,A DO IA DALI VALLE,NUK ESHTE CUDI,KEMI PARE AKTOR DERI DHE KOMEDIAN,TE SHOHIM

            1. h
             hasan

             parazit politik

             Lini një Përgjigje