Bashkëpunëtor i Sigurimit, Meta: Jam i pastër, është provuar që në kohën e të madhërishmit Berisha

29 Korrik 2022, 13:45Politika TEMA

Bashkëpunëtor i Sigurimit, Meta: Jam i pastër, është

Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me daljen e emrit të tij si ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, ndërsa tha se Autoriteti i Dosjeve do të mbaj përgjegjësi penale. 


“Është një përgjegjësi e madhe e Autoritetit të konfirmuar si pjesë e falsifikimit. Autoriteti i Dosjeve jo vetëm duhet të zbatojë ligjin por duhet të kujdeset që të mos rilëndohen viktimat. Autoriteti Dosjeve e di shumë mirë që Ilir Rexhep Metaj nuk ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit.

Ato e dinë shumë mirë se kush ka qenë bashkëpunëtori në rastin konkret, sepse ndodhet në dy dosje. Ata që e kanë orkestruar këtë skenar, e dinë shumë mirë që Ilir Meta nuk ka ikur ndonjëherë në konvikt”, tha Meta në një prononcim për mediat.

I ndjekuri nuk e ka diskutuar asnjëherë me Ilir Metën, kishte plane të dilte me të gjitha dhjeta dhe të bëhej pedagog në Fakultetin e Ekonomisë. Autoriteti do të mbajë përgjegjësi ligjore për këtë shkelje që ka bërë dhe për atë kërkesë që i ka çuar Kuvendit pa asnjë fakt.

Do të mbajnë përgjegjësi edhe personat e përfshirë. Atë dosje e kishe shumë të lehtë, nëse kishe një shqetësim serioze për këtë çështje, sepse Ilir Meta në çdo rast ka firmosur një kërkesë për t’u verifikuar dhe ka bërë të qartë që nuk ka pasur lidhje me Sigurimin e Shtetit”, tha Meta. 

 

32 Komente

 1. L
  Loni

  Ne kohen e te madherishmit te pidhit te kurves tende o spiun

  1. M
   Marko

   Te erdhi ngordhja o shkerdhate Skrapari

   1. k
    k

    Dmth se hajduti me zë dhe figurë meta,merr patentën e pastërtisë nga non grata ndërkombëtar për korrupsion dhe vjedhje berisha. Ju mendoni se një i korruptuar ndërkombëtar mund të lëshojë çertifikata ndershmërie ? Sipas meje JO. Mbase sipas fugës dhe vasilit po.

   2. L
    Lexonjesi

    "në kohën e të madhërishmit Berisha"?!! Sikur nuk del ky togfjalesh i titullit poshte ne artikull.

    1. I
     I.M. Spiune po pseudonimi cili ka qene ?

     Kur thua kete dossier e ka pare i madherishmi nongrata Berrisha tregone qe ke qene spiune bashkpuntore i sigurimit pasi ne dosier ka nje emer , mbiemer , datelindje , vendebanime dhe veprimtaria jote si spiune nuk munde ta kaloshe si kalove videon me ze e figure kohet kane ndryshuar ooooooo spiune

     1. v
      vlora.vlora

      O Spiun i degjeneruar te shkerdhefsha cfare te permban pragu ,po s ke faj ti faj ka ky prosituta tjeter qe te beri president

      1. B
       Bona Korcari

       Po pse merreni vetem me I.M o plehra. Pse nuk merreni te gjeni dhe zyrtaret e tjere te larte qe u kane dale inicialet e emrave, si psh A.D? Apo vetem njeri ju ben pune per te mbuluar pisllekun qe eshte bere mullar ne kete vend. Pse ata qe kane mend nuk e kuptojne pse behet kjo zhurme, a nuk dihet valle qe per 32 vjet na drejtojne vetem sigurimsat qe jane aq te fuqishem edhe sot sa nuk po i ndalon dot askish? Edhe nese nuk jane sigurimsat, jane femijet e ryre qe per te mbiketuar perdorin cdo mjet e menyre. Ne kete vemd njerezit punetore, korrekte, te rregullt dhe me shume cilesi te mira nuk i do e nuk i afron askish, madje i luftojne qe te mbreterojne sahanlepiresit, ata qe dine mire te ngulin thiken pas shpine dhe spiunet e intrigantet. Them te zbulohen te tere personat e larte qe u kane dale inicialet se mund te jene bomba me te medha se I.M qe nuk eshte bashkepunetor, ppr vetem deshmitar. Vend i ndyre!

       1. B
        Bona nga leskoviku

        Bona Korcari karri behet fjale per njerez spiuna te sigurimit qe jane ne pushtete jo ata qe kane ikur por per ata qe jane ne jeten aktive qe kane funksione publike o rrote mulliri

       2. D
        Drejtesia

        Z. Meta, eshte shume e thjeshte te ndahet shapi nga sheqeri ose turpi nga nderi ne rastin tend. Dergoji nje kerkese Komisionit te Dosjeve per marrjen e dosjes apo informacioneve qe ata supuzohet te kene ne emrin tuaj. Rezultatet beji publike. Ketu mbaron meseleja. Nese nuk e ben, atehere je i zhytur ne m..t dhe s'ke rruge tjeter veç te kekosh falje e te largohesh nga skena politike dhe publike.

        1. j
         john

         Bravo "Drejtesia", shume e thjeshte! Ose kur te votohet ne parlament per ndryshimin e ligjit, ti behte thirrje deputeteve..."Kush nuk ka qene sigurims te vije te votoje". Thjesht fare.

        2. M
         Medi Belortaja i verteti fare

         hahahaha hahahaha hahahaha ilir meta duhet ta pranoje qe ka qene ish-bashkepuntor i sigurimit, edhe pa qene i tille fare, sepse do te kishte me vete votat dhe mbeshtetjen e shume ish-bashkepunetoreve te sigurimit qe kane qene me mijra. Mohimi qe i beri ishte levizje taktike e gabuar. hahahaha

         1. L
          Llazi usa

          He te keqen re Loni, ja ke thene tamem,dhe si thote, te madherishmit Sali,epo nuk do qire nena ketyre tradhetareve te kombit.?

          1. 1
           1

           Pse nervozohesh zgjidh rugen ligjore.Duke u justifikuar perdite shkojme te shprehja ku dhemb dhembi vete gjuha.Pa bere zhurme fare shko ne gjykate,mer vendimin dhe i ke thene te gjitha,me shume lartesohesh,ndryshe te gjitha jane brockulla

           1. Y
            YLLLI

            DI QE NJE NGA KESHILLKARET E TIJ E TE BUJKARIT E KA B0039.

            1. G
             Genti

             Nuk eshte ky i vetmi problem qe duhet ndeshkuar ky legen.Edhe sikur te mos jete e vertete Ilir hajduti ka nje thes me krime qe i rendom mbi kurriz. Me ato te merren organet e drejtesise jo e lagu apo nuk e lagu macja bishtin.

             1. O
              O genti

              Genti mos u beje naive eshte dosje me emer, mbiemer ,emri prindit ,aktiviteti ketije spiuni edhe nese e hape dosjen thote s' jam une e ka bere Sorosi me Ramen se eshte aq intelegjent sa ta kuptoje qe nje pjese kane spiune qe e mbrojne nje pjese jane kafshe nuk kuptojne dhe para partizane

             2. m
              muti cepanit i do shkerdhyer saliu ne byth

              Rriospit e Madherishme te Kombit Shqiptare po japin cfaqje Greqise dhe Serbise . Ku eshte AVNI RUSTEMI se kta po lypin me ja shkerdhy rracen, me ja derdh ne goje alltin

              1. D
               Dikur Konviktor

               o Like Floriri shume Drejte po na e Quan Sali Berishen te "Madherishem" sepse edhe ai i Madherishem eshte si Spiune i UDB-se dhe Spiune i Frances... Por po ti kthehemi nje Fjale Poipullore Maqedonase thote:Vrana vrani oci ne vadi(Sorra Sorres nuk i nxjerre Syte-ne mos Gabohem ne Perkthim se me te degjuar e kame)..por eshte Aktuale per Spiunet Sali-Meta....na Like...UDB-ja Serbe ka edhe Spiune Rezereve si "Ylli ne Ngritje" Lulezim Basha...ka edhe te tjere me te vegjel por ju Like jeni "Peshkaqene"... Dikur ne Konviktin e Shkolles se Mesme ne kohen e Xhaxhi Enverit fillim i viteve te 1080-ta na vinte me Drejtorin e Shkolles edhe nje "Puntore Operative"???Kur e degjuam na beri Pershtypje, por si "Fshatare" dhe Konviktore qe ishim nuk e hapi Gojen Kushe..Por duket se ai "Operativi"..duket se paska "Zgjedhur dike" ne mesin e Shokeve apo shoqeve....?????Nuk e di..por kur shikojme se na dele qe Like Shtangisti na del i Rekrutuar nga sigurimi i Shtetit qe ne Moshe te re..atehere-..na bie te Mendojme se paskemi edhe ish-Shoke Shkolle Spiune te Sigurimit..por kjo Like Floriri eshte pake..sepse ju jeni edhe Spiune ne Sherbim te te Huajve.. @@Like Floriri te ARRESTOHET..lol

               1. °!° cajit te Malit ne BE i thon CajGrek !

                Dikur Konvoktor ! - Jam dakord me komentin tuaj -vetem me cuditi ajo Fja e Urte Popullore (Sorra Sorres nuk ja nxjerr syte ! ) ------------------------------------------------ Kte shprehje e kam degjuar qysh ne femijeni nga Gjyshja ime dhe nuk kam asnji far lidhje me Maqedonine jame nga ana Detit dhe Gjyshja ime eshte puro Shqiptare ! - Mir Greqiret qe s'kan len gje pa i marre nga Historia Shqiptareve , por na u bon edhe bythecat e Maqedonise tani - te pervetesojne Fjal te Urta hahahah . O c'po na shikojne syt !

               2. G
                GEZUAR BAFTAJAR

                IKE LIKE AGUSHI PRESIDHJERR IKE ME TE MADHERRISHMIT SALI TANI SALEH KUFOMA VETE FAKTI QE TE KA RYRE FRIKA NE PALCE E TREGON SE SALEH PLEHUT I JE DOREZUAR NE SHKEMBIM TE KESAJ DOSJEJE. JENI SHERBETORE TE AGJENTURAVE ORTODOKSE NE BOTEN GREKO SERBE RUSE E GRUEVSKIT. TE MAQEDONINE. POR KOHA PUNON PER SHQIPETARET. ZOTI E DESHI KESHTU . SI CIFUTET QE PAS SHEKUJSH ZOTI JA DHA SHTETIN QE I TAKONTE. EDHE PER SHQIPETARET E ARDHMJA ESHTE E SHKELQYER

                1. S
                 Spiuni I.M spiuni S.B.

                 A egzistoni spiune qe thote kam qene spiune flase per keta pa pagese ? Ndaj mos prisni qe ta pranoje por ndeshkoheni si media dhe nje mendje ma thote qe kete dosier e ka nxjere ose Basha ose Berrisha po asnjehere Rama apo PS se po ta kishin pasur information e kishin groposur kete merde

                 1. B
                  Bardha

                  Ashte pikrishte ky pis e hajdut spiun,bene kerkeren zyrtare autoritetit te dosjeve dhe shpalle zyrtarisht vendimin,se cfare thote shpellaku i vicidolit jane pisdheqe,jepi fuks

                  1. l
                   liri

                   o ilir meta ti duhet te zhdukesh nehere e mire nga politika se dhe me partine bere si me veten o spiun i ndryshove emrin

                   1. E
                    Ermira

                    Ne kohen e te madherishmit keshtu tregoheshit te paster ju kriminelet nje e nga nje, te isha e vendin tend o like nuk do perdorja kete si justifikim

                    1. L
                     LEDIO

                     PO PO I PASTER TI O QEN,, ke vedhur shqiptaret dhe i ke spiunuar ama nuk e ke te gate te pret burgu qe po hap deren

                     1. P
                      PL-SHL

                      Tani qe jeni ne opozit ngelet tu ja marr n goj njoni tjetrit mor kriminela

                      1. I
                       Ish - Sigurimsi

                       Ne qofte se ti je i paster saliu eshte flori

                       1. S
                        Sekreti i heshtur

                        Spiunet tash ngritin kokën dhe MOHOJNË së ishin spiun e kriminel e që Salihu me bandën e tij ka asgjësuar DOSJET. Po ka mjaftë njerëz që janë dëshmitarë dhe që dinë se Dosjet. Ka njerëz të që kanë pak dinjitet e nuk kanë shitë shpitin për një post apo një grusht lekë dhe do të flasin. Nëse nuk flasin atëherë edhe ata qenka rekrutuar në Spiun !. Dosje i kanë edhe disa shërbimet sekrete në disa vendeve të fuqishme dhe ata në kohën e duhur do ti dorëzojnë, kështu që nuk asnjë mundësi ti ikur burgut dhe konfiskimit të saj që vjedh popullin dhe shtetin me krim të organizuar dhe vrasje të njerëzve që nuk kanë bashkëpunuar me ta.

                        1. L
                         Lali

                         Ju doni vra me buk ne goje po ska kush tju vrase

                         1. L
                          Liri

                          Ben gam gam gorja tani se do icik pushtet , doi ndonje drejtori

                          1. L
                           Landi

                           Likja eshte tipik katunar Servil,hajdut,frikacak,spiun,burre kurve etj...

                           1. A
                            Anti shpellori

                            Tmerr, sa nivel i ultë i komunikimit të këtyre mashtrueseve dhe Dosistëve NON GRATA prandaj nuk është çudi që lulëzon gënjeshtra, tradhtia e korrupsioni, plaçka...Po jemi verbërua dhe pa tru që nuk shohim e kuptojmë se për 30 vite kriminelët me dosje sigurimi plaçkitën çdo gjë dhe tash maskarait paraqitet si shpëtimtar hero. Shpelloret e tru për 200 apo 300 lekë shqyem gurmazin në protesta si në ato të VV në Kosovë për maskarait si Salihu dhe Iliri dhe në Kosovë si Kurtiqi dhe Osmallka. Ejani në vete o njerëz se me matrapaz nuk jetohet dhe nuk ndërtohet vendi dhe nuk ka sovranitet të sigurt. Gjithçka çka po kërkojnë këta ish pushtetarët SB dhe IM dhe të tjerë dhe aletet tyre pushtetar në Kosovë AK dhe VO e të tjerë është anarkia për ti jetësuar interesin e hegjemonistëve sero rus. Tmerr.

                            Lini një Përgjigje