Bejko reagon ndaj Berishëve: Më keni shpallur "non grata" se dal në TV. Mendo sikur të kisha bëre ato që keni bëre ju

28 Mars 2023, 20:40Politika TEMA

Bejko reagon ndaj Berishëve: Më keni shpallur "non grata" se

Pas sulmeve të portalit familjes Berisha, Syri.net, kandidati për Bashkinë e Tiranës Roland Bejko ka reaguar duke u kujtuar Berishëve se krimi i vetem i tij është qe del në TV, dhe duke u përdorur i njëjti kriter, kushedi se cfare duhet te behet me koleget e tij qe dalin tek Syri.net nëse identifikohen me akuzat dhe krimet që kanë mbi shpinë pronarët e godinës dhe pronarët e atij televizioni.

Reagimi i plote

Shikoj se familja Berisha dhe pagatorët e tij janë shqetësuar nga kandidimi im për Tiranën. Kjo më jep kënaqësinë për vendimin e drejt që kam marrë për të kandiduar në emër të Partisë Demokratike që Berisha po kërkon ta zhdukë në skutat e Ilir Metës.

Akuza më e rëndë që kanë gjetur për mua deri tani është se kam një veprimtari publike si opinionist tek një televizion i pavarur në vend, deri ditën që mu besua kandidimi për Tiranën. Akuza është se gazetari që më ka ftuar quhet Sokol Balla.

Përfytyro kolegët e mi të nderuar të majtë a të djathtë në bindje e qëndrime, që dalin tek televizioni i familjes Berisha, se çfarë mund të akuzohen, duke u përdorur i njëjti kriter, nëse identifikohen me akuzat dhe krimet që kanë mbi shpinë pronarët e godinës dhe pronarët e atij televizioni.

Post Scriptum:

Në të gjitha daljet e mia publike prej gati dy vjetësh, në çdo televizion: Top News, ABC News, A1 Raport, Fax news, Euro news, MCN, A2CNN, etj, në çdo intervistë, analizë a debat, qëndrimet e mia kanë qenë dhe janë qartësisht të qarta kundër ortakërisë së trekëndëshit të Bermudës; Rama, Berisha, Meta dhe satelitit Veliaj, pasi në bindjen time, Shqipëria do të ndryshojë rrënjësisht ditën që historia do ti flakë në koshin e vet këta oligarkë të politikës dhe ekonomisë shqiptare që ditën bëjnë sikur zihen, natën ndajnë paratë e tenderave publikë, inceneratorëve, lejeve të ndërtimit, pronave publike, etj, sepse të gjitha rrugët e parasë së tyre, po t'i ndjekësh, përfundojnë aty, tek katër a pesë përdoruesit mëdhenj të parave të tyre që ndërtojnë së bashku blloqet e gradaçelave e pallateve kudo nëpër Tiranë e bregdet.

Unë jam kandidat për Bashkinë e qytetit ku jetoj, sepse nuk jam shpallur "non grata" i akuzuar për korrupsion të qënësishëm, as i akuzuar për mbështetje të trafikantëve dhe grupeve kriminale, as si pengues i demokracisë.
Unë jetoj me punën time.

Por ama, dy pyetje më mundojnë prej kohësh. Ku i gjen paratë Foltorja për shpenzimet financiare maramendëse që bën?! Në cilën bordero paguhen njerëzit e shumtë të të gjitha niveleve të angazhuar te Foltoria?!

36 Komente

 1. N
  Ncncncn

  Ik ore bole

  1. D
   Dakord

   Bole je ti qe nuk kupton demokracine, nuk kupton qe foltorja eshte bande, nuk kupton qe PL eshte bande.

   1. b
    ben.

    Imagjono te dilte ndonje kandidat qe te thoshte se jam socialist, dhe te merte rrogen te cim peka. Ja keshtu eshte ky fantomasi, eshte demokrat, po rrogen e mer te sokol balla. Namin e zi do beje me vota. Po vota te mengjra. Nga e djatha as familja e vet nuk do e votoje. Ne fakt njerez si ky i bejne pune te djathtes, se do heqi ndonje vote nga erion fiku.

    1. x
     xheJ. eN. Bi.

     O beno... Të prisja më të ashpër në koment,po e shikoj se je zbutur shumë. Nuk po gjej dot shpjegimin dhe do kërkoj ndihmën tënde.

   2. H
    Hajrie

    Te lumte goja ,ne je njeri I drejt te ndihmoft zoti shqipera ka never urgjente per drejtesi. e jo shkatrrues

   3. P
    Pilo Lala

    Ne cdo fjale, ky perdor llogjiken, kjo e terbon Foltoren. jane terbuar, se me daljen e nje kandidati te PD ne zgjedhje, shanset e Belind Kellicit behen afer zeros. Mendoj se Belind Kellici mund te dorehiqet nga kandidimi, nje taktike djallezore per te demtuar PDne.

    1. A
     Alex

     Cfare burble…o zot kush i polli???

     1. E
      Emiljano

      Alex te rujt zoti or mik

     2. O
      O popull refuzoini Saline e Liken

      Roand si Saliu edhe Likja kane menduar per nje dite te keqe dhe jane ne gjendje jo nje fushate po edhe dhjete fushata mund ti financojne dbe pikerirsht kjo eshte arsyja qe duan te vijne prap ne krye te vendit qe te sigurojne keto qe kane marre e te fillojne edhe nje here nga e para .

      1. A
       Accidentally_genius

       Ik ore toç se le nam..mblidh mendjen...tope kandari

       1. G
        Gri

        Vota ime per Roland Bejko!

        1. B
         Bureto

         Edhe imja, me të gjithë ata që më rrethojnë. Të përballesh sot me dyshen famëkeqe Berisha-Metaj, është mision. Mjerë ata demokratë dhe qytetarë të Tiranës, që nuk votojnë as PS, nuk do ta kuptojnë këtë. Të gjithë votat për Rolandin dhe listën e bashkiakëve të PD. Kjo nuk duhet të vdesë, por pas zgjedhjeve të 14 majit, me vendosmëri, frymë dhe mençuri duhet të rilindë, duke zhdukur çdo gjurmë të berishizmit që deri më sot i ka zënë frymën asaj. Kjo datë duhet të tregojë dhe fundin e pisllëkut politik të prodhuar nga ajo dyshe e neveritshme. Dueli për 14 majin, veçanërisht në Tiranë, duhet të zhvillohet vetëm midis dy kanditdatëve, Roland Bejkos dhe Erion Velisë. Uroj që fitorja të jetë e të parit.

        2. D
         Dani USA

         E o Demokrat e shikoni Demokrateve te vertet ttalebanet i quajne bole po ne te vertet te tille dhe me keqe jane vete.

         1. T
          T

          Bravo te qofte je i vetmi burre te pd ja jam per te votuar ty .

          1. O
           Oh sa kom qesh

           Ore Koke-Duce, me ate pamje si Fontomasit i tmerron femijet kur te shikojne ne TV dukesh si kelysh lugati ore lengaraq i Lazaratit. Ti nuk fitove si deputet ne Gjirokristo ku duheshin 1500-2000 vota, do te fitosh ne Tirone si Krycar i Bashkise, je bere tiranas more koke-qip.

           1. D
            David

            1 bravo te madhe

            1. Q
             Qaniu

             1bravo te madhe

             1. R
              Raqi

              1 bravo te madhe

              1. R
               Raqi

               2 bravo te madhe

               1. P
                Prec Ulaj

                Tani do shohim gallate, keta te Saliut do i nxjerrin pasurite Bejkos, do e telendisin.

                1. F
                 FCB

                 Shko re koqe.

                 1. L
                  Lazaratasi

                  Njeri pa shtyll kurizore. Dhe Mero eshte me i pashem se ty, antipatik plus fshatar e koqe lepires. Ti as ne lazarat nuk fiton lere ne tiran o brek mut. Lali e ka te mar pa filluar votimet

                  1. D
                   Drini

                   Landi mos Caj koke nga non gratat! Vazhdo perpara se populli te admiron qofte edhe ne heshtje. Bjeru kokes salixhinjeve antiamerikan.

                   1. S
                    Saliu

                    Dy pergjigje per pyetjet e trimit Roland Bejko, se "ku i gjen paratë Foltorja për shpenzimet financiare maramendëse që bën?! Në cilën bordero paguhen njerëzit e shumtë të të gjitha niveleve të angazhuar te Foltoria?!" 1. Te na rroje agjentura serbo-ruse ne Tirane, se parate per Belind Kellicin do te vershojne si lumi i Lanes! 2. Te na rrojne kallepet e floririt qe u vodhen ne tunelet e Kerrabes, se Tiranen e Belind Kellicit do ta kthejme ne Luksemburg!.3. Te na rroje Drejtesia e Duman Llalles qe nuk ka kellqe te na denoje!

                    1. D
                     Deda

                     Fare thresh me parate e shqiptarve se Kane 30 Vjeter se i vjedhin i rrahin dhe sikur zë mos imjaftojnë edhe i vrasin

                     1. P
                      Posi

                      Ky bolja nuk ka per te kandiduar fare . Ska dyshim qe do terhiqet por po perpiqet qe te forcoje sadopak pozicionin e tij kur te negociohet per postet pas sqarimit te situates mbas 14 majit.

                      1. Z
                       Zgalem

                       Sakte ka shkruar Bejko . Falnderime . Zgalem

                       1. p
                        pa emer

                        S'ke per te gjetur pergjigje nga ndonje celule e demokracise se ku i gjene parate foltorja, vetem ruaju nga ndonje plumb i dobiçit te sheqeres apo ndonje helm ku pi kafene se do ta bejne si Ismail Qemalit ne Itali, pa lere me prokurore e gjykates qe dobiçi shelqeres i dergoi ne ate bote, perveç qafederrit Gjokutaj, por dhe ai nje dite do ta dergoj Saliu me sherbim nen toke. Eshte pjelle e krimit ai. Nje pjese e shqiptareve kane vdekur dhe rroje si kufoma prapa Sali Kermes, nje çudi e madhe e humbjes se mendimit fare! Keta do vrare apo varur ne litar ne minarene xhamis Tabakeve bashke me ate Tabakun tuaj (helmin e duhanit-frengjisht)

                        1. L
                         Lapraksi

                         Ky paska rjedhur! Jo me falni paska pjerdhur. Edhe ne zgjedhjet do te dale ashtu si eshte!Si rrojtur qethur.

                         1. K
                          Koli

                          Ti blindove pd me me shume hekur se bunnkeri Hitlerit o kar.

                          1. e
                           elton

                           ik er te qifsha grate e mbeshtetesve te Foltores..

                           1. a
                            astrit

                            Me pelqen ky burre, e thote troç pyetjen: Ku i gjen parate Berisha?. Kisha bindjen se ne PD ska burra por ja qe ky ma lekundi bindjen.

                            1. F
                             Flutura

                             Friken, njeriu o e ka o s'e ka...

                             1. o
                              orientimi

                              Landi, mos u haperdaj mor Daj! Je kandidat per kryetar Bashkie Tirane....JO Gole mediash! Dil e tako njerez. Dil tako biznese. Bej publike planet tua (nese ke te tilla) Merr edhe Alibejte prane vehtes kur te takosh njerez (nese i nxjerr dot nga ato zyrat me qira) Dhe mbi te gjitha : Kupto se garen e ke me ate qe eshte prej 8 vitesh brenda Bashkise Tirane,...e qe ta dish, emrin e ka Erion.

                              1. E
                               Emiljano

                               Bravo Bejko! Saliu te lehi,karvani te shkoje para

                               1. j
                                jetimet e 21 Janarit

                                'Me mire ,1000 here,BEJKON 'bosh' se sa EDVIN SALI METEN-Meta-j MUTRAT,brenda!

                                Lini një Përgjigje