Tërhiqet nga gara kandidati i PD-së për Korçën

28 Mars 2023, 15:10Politika TEMA

Tërhiqet nga gara kandidati i PD-së për Korçën

Gjergji Gjata, kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Korçës është tërhequr nga gara për zgjedhjet e 14 majit.

Përmes një reagimi, Gjata bën me dije se tërheqja e tij nga kandidimi është për shkak të mosrespektimit të procedurave vendimarrëse në organet drejtuese të PD-së.

“Ju informojmë se unë si kandidati për Kryetar i Bashkisë Korçëë dhe 40 kandidatë për Këshillin Bashkiak, të partisë politike PDSh, tërhiqemi nga gara elektorale (në mënyrë të parevokueshme) për Zgjedhjet Vendore 2023, për mungesë të proçedurave vendimmarrëse në organet drejtuese të PDSh lidhur me kandidimet, si dhe për shkelje të integritetit dhe dinjitetit të të gjithë kandidatëve, cënuar nga vendime personale dhe jo kolegjiale.

Urojmë më të mirën për Korçën dhe suksese për kandidatët më të mirë në të gjithë vendin. Proçedurën zyrtare do e kryejmë sipas rregullave që parashikon ligji, pranë KQZ”, njofton Gjata.

5 Komente

 1. p
  poradecari

  Dhjeranik pe Korce de.Marauzhge e shtypur me kembe nga Sali Berisha

  1. P
   Pilo Lala

   Korca eshte nen komanden e dy figurave kriminale, Spahiu dhe Salianji.

  2. L
   Luan

   Korcaret jane rrace mercenare.

   1. M
    Martini

    Legen frikacak

    1. D
     Dauti

     Bravo te qofte! Alibeaj eshte sherbetor i Rames dhe nuk lufton te fitoje ate qe mundet. Do vetem ti heqe vota demokrateve. Keshtu bene edhe kandidatet per kryetar bashkie ne Lezhe dhe Vore.

     Lini një Përgjigje