Zgjedhjet/ Kandidati i Alibeajt për Vorën nuk regjistrohet në KQZ: Pata një arsye familjare

28 Mars 2023, 17:13Politika TEMA

Zgjedhjet/ Kandidati i Alibeajt për Vorën nuk regjistrohet në

Ibrahim Bruka, kandidati i PD-së së drejtuar nga Enkelejd Alibeaj për Vorën, nuk ka mundur të regjistrohet dot në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Shkak sipas tij, është bërë një arsye familjare.

“Për shkak të një arsyeje familjare nuk kam mundur të regjistrohem dje, por do komunikoj me KQZ për tu regjistruar sot”, ka deklaruar ai.

Mbrëmjen e djeshme ka qenë afati përfundimtar i regjistrimit të kandidatëve për kryetar bashkie për zgjedhjet lokale të 14 majit.

9 Komente

 1. y
  yyyyttt rrace malokesh,ju mbyti komunist saliu

  gjithe keta dhjerokrate qe terhiqen nga frika e kriminelit sali,i thone edhe vetes burra keta muter

   1. D
    Dardan

    Pse i thoni "frikacak"? Perbindeshi i Vicidolit, kreu i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, kryekrimineli dhe kryehajduti Sali Sheqere Vuk Berisha ka vrare ne rrethin e Vlores, Tepelenes, Permetit, Gjirokastres e Sarandes mbi 3000 vete ne vitin 1997, pa llogaritur kundershtaret Azem Hajdari, Remzi Hoxha, Kosta Trebicka, Sokol Olldashi dhe 4 deshmoret e 21 janarit 201; pra, cfare i ka ai te vrase edhe 7-8 kundershtare te tjere ne fund te karrieres?!!!

   2. N
    Niko Shpiragu

    Nuk eshte frikacak, por perkundrazi eshte i mencur dhe matrapaz. E di shume mire qe s'mer vota ne Vlore, prandaj do qe te mos regjistrohet, pra eshte i zgjuar. Por nga ana tjeter eshte matrapaz, se do te justifikohet para njerezve te partise se tij pse nuk u regjistrua duke gjetur nje shkak. Dava alabakesh e nje partie alabakesh.

    1. K
     Kreshniku

     Legen frikacak

     1. P
      Poseidon

      KETA DUHEN MARE NE PYETJE NGA SPAM SEPSE KETA JANE KERCENUAR ME JETE E FAMILJE NGA SALI KUFOMA

      1. M
       Maliq lefteri byth muti.

       O doktor hajde ma kap me dore.ik qiu me saliun.

       1. G
        Gezuar Hidhnim.

        Ibrahim, i falte zoti shpirtin atij qe te ka vene emrin ty, me toc cari nuk ke ku gjen. Rregjistrimet filluan 1 muaj perpara ti e le ate per ta bere ne oren 12 pa nje minut te nates per t'u rregjishtruar. Cila ishte "aresyja" familjare, po ruaje gruan mos te shkerdhehej me te tjeret.

        1. B
         Berisha, qyqja që i çoi vezët në folenë e Metaj.

         Ky dhe në fytyrë duket që është spiun i sigurimit të shtetit. E di që do hapen dosjet për këdo dhe do dali i dhjerë deri në grykë, ndaj sajoi ndonjë hall familjar dhe nuk shkoi të regjistrohej. Janë një lumë spiunësh që kandidojnë, sepse i mban shpresa që Rama, Berisha, Metaj do t'a shtyjnë hapjen e dosjeve në kalendat greke.

         Lini një Përgjigje