Lefter Maliqi nuk përmbahet në krah të Berishës: Njerëzit do therrin dashin para këmbëve të mia, nga gëzimi

28 Mars 2023, 19:47Politika TEMA

Lefter Maliqi nuk përmbahet në krah të Berishës:

Kandidati i Koalicionit “Bashkë Fitojmë” Lefter Maliqi ka listuar disa nga premtimet për bashkinë e Kuçovës. Ai u shpreh gjatë takimit të sotëm elektoral ku ishte i pranishëm dhe Sali Berisha se në vizitën e tij të radhës do të përurojnë dy projekte të mëdha në këtë bashki.

“Nëse unë kam qenë i korruptuar më ndëshkoni me votë. Unë kam pasur bashkëpunim të shkëlqyer. Jam këtu për t’ju premtuar ju dhe për t’i thënë Sali Berishës që ju do të vini kur të keni ditëlindjen, do të inauguroni dy investime që unë kam qarë me lot rrugën e Velagoshtit dhe urën e Bardhajt. Dua të them që të gjitha lagjet do të kthehen në kantiere ndërtimi”, tha ai.

Maliqi u shpreh se që në muajin e parë do të blihen 13 mjete, ndër to edhe dy mikrobusë të linjës Kozare-Lumas me 50% të kostos për qytetarët dhe falas për pensionistët.

“Do të blihen 13 mjete që në muajin e parë, tre fadroma, tre kamionë, dy mikrobusë të linjës Kozare Lumas me 50% kosto dhe për pensionistët falas. Lefter Maliqi çfarë thotë e bën realitet. Do të qërojmë. Do i hedhim në kosh tenderat korruptivë të pastrimit të qytetit dhe do bëjmë atë që duhet. 

Të gjitha rrugët dhe urat në fshatra do bëhen të gjitha. Meriton Kuçova këtë gjendje ku është?! A nuk meriton Kuçova një muze historik. Nuk meriton një qendër kulture? A meriton një treg si Kandahar?”, tha Maliqi.

“Kini besim të patundur që do i bëj të gjitha që vitin e parë. Nuk ka asgjë që më ndal për të punuar për publikun. E keni parë në komunën që drejtoja, që njerëzit nga gëzimi thernin dashin te këmbët se i ktheva në vepra. I dyfishova në vepra. 

Do të suvatohen të gjitha pallatet që janë bërë si gërmadha, do të luhen të gjitha. Të gjitha rrugët e lagjeve brenda dy viteve do të asfaltohen. Qendra e kulturës do të bëhet, tregu do të bëhet modern, ura e Bardhajt, shumë rrugë do të bëhen shumë shpejt”, u shpreh ai.

36 Komente

 1. K
  Kinezi-Shqipetare

  @@Lefter Muriqi..o IDJOT...Populli "Kineze-Shqipetare" do te therin Qente e Rrugeve, nga "Gezimi" i madhe per ty dhe Sali Halene..lol

  1. P
   Prec Ulaj

   Partia fshatare ne revolucion....

   1. k
    k

    Spiunët vullnetarë, fenomen i përhapur dhe ekskluzivisht shqiptar.

   2. K
    Kicova

    Lefter koqet edashit do te japim

    1. G
     Goni

     Ore po cfar dreqin ka ajo zone qe nxjerr koqe te tille si ky Lefter Maliqi apo si Sazan Guri ????

    2. L
     Lefter Lefteri ne emer te popullit .....

     Mithomane , karragjoze njeri ...

     1. M
      M

      Mos i bi karit me grusht se eshte gjunah operzevativ i perdorur

      1. G
       GjonBaba

       Ki asht berthame terroriste Agjencite antiterror duhet ta mbajne nën vezhgim të panderprere

       1. N
        Nik

        Voto Partine Socialiste me 14 maj

        1. T
         T

         Ik mor kar me zile me xa do i besh po qe se ske ndihme nga shteti mor kokra e gomarit .me salen jeni te vdekur mor qyqar as kaq nuk kuptoni po paskeni qen idjote te medhenj .

         1. M
          Martini

          Gomar deti

          1. P
           Pilot Droni

           LEFTERI KA HARRUAR TE THOTE SE QUMESHTI E PICAT DO SHKOJE NE SHTEPI TE KUCOVASVE ME DRON.

           1. M
            Murgu

            Drang e drung kumbor e madhe Qumësht gjysmë okare.

            1. k
             kujdes lefter lefteri nga krimineli komunist

             edhe lulashi e theri dashin,por saliu e beri kurban djalin e tij lulash

             1. K
              Kafshe Mesjetare zhdukuni nga Politika !

              Kta kafshe jetojne ala me zakonet e shoqerise Primitive

              1. K
               Kapterri

               Nje fjale e urte e popiullit tone thote Nuk ka mundesi qe te qendrojne bashke profesioni i policit me zgjuarsine,dhe ne pergjithesi eshte realitett,por ky kokrra e loqes pos injorant eshte dhe topelepires i neveritshem,Shet nen e babe per pak post dhe eshte gati ti heqe vete breket e shese verren e sumes

               1. I
                Imigranti

                Ky Lefteri ben pjese ne grupin me te rezikshem te njerezve: “Ne grupin e atyre njerezve hajvane, qe nuk dine asgje, por qe kujtojne se dine gjithecka, qe kujtojne se jane me te mencurit. Une nuk besoj qe populli i Kucoves, nje nga me te kulturuarit, do ta votoje kete Idiot, zagar te Saliut. Ptuu race e ndyre.

                1. t
                 toni

                 ky eshte çuarje dëm e spermes njerezore.....

                 1. K
                  Koli

                  Keto jane Politikanet ne Shqipni.Qysh nga Emri duket cfare Latifi eshte.Prandaj Shqipnia ne vitet e Sali Mutit,vetem bente nje hap para,dhjete mbrapa.Mos o zot,nje dite ky te jete ne Parlament,dhe te te japi mend.Ka shkolle ky,po pati kush e ka kaluar ne klase,se ky me duket Idiot fare.Do theret Dashi thote:Or Koqe Ballkani.

                  1. T
                   Tu bëftë dashi kurban!

                   Nga Kuçova kanë ikur thuajse të gjithë sepse nuk ofronte asgjë përveç papunësisë dhe varfërisë. Kanë ngelur vetëm pensionistët , dhe pak veta që punojnë në shëndetësi, në arsim dhe në ndërmarrjen e nxjerrjes së naftës. Pensionistët përgjithësisht në Kuçovë janë komunistë të thekur dhe votojnë PS edhe sikur të vdesin për bukë. Ata që punojnë në shtet votojnë në% më të madhe për mos të thënë pothuajse të gjithë rilindjen. Logjikisht i bie që Lefterin ta votojë vetëm dashi që do të therri te këmbët. Pyetja që lind është: A ja vlen të therrësh dashin, kur e di që në Kuçovë ka shumë mundësi që të jetë e vetmja votë për Maliqin?!

                   1. N
                    Noci

                    Po leket ku do t'i marresh per keto pune se kur premton duhet te tregosh fondinper realizimin e projekteve

                    1. F
                     Fisniku i Freskut

                     Po pse cuditeni nga premtimet e Lefter Maliqit? Ne krah te Sali Sheqere Vuk Berishes parate e agjentures serbo-ruse do te vershojn esi lume ne Kucove!

                     1. K
                      Kucova

                      o Zot Cfrea rrot kari qe eshte ky Maliqi!!!!!

                      1. T
                       Taulant

                       Idiot safi! Cna i nxirni neper media kete gomar pa samar.

                       1. E
                        Emigranti

                        Kucova (Qyteti Stalin) dikur ka njerez shume te mire nese arrijne te votojne nje gomar per kryetar bashkie besoj do te shterin edhe puset e naftes nga termeti . O popull Saliu nongrada se do tere bota ky gomari qe kerkon voten me mut se Saliu .

                        1. E
                         Emiljano

                         I kaloj jeta duke lepire sa majtas,sa djathtas ketij legeni ordiner.Ky eshte klloun cirku komplet

                         1. F
                          Flutura

                          Mesjetar eshte pak. Keta jane pre historike!

                          1. M
                           Maliq Kat`Nari

                           Ky eshte ajka e injorantit, dhe fodullit!

                           1. a
                            antipatrea

                            Lefter : Mos dëgjo ç'thonë të gjithë këta më sipër ... e kanë nga inati ... Vetëm me kuadro si Ti , Sala , Tritani ... do bëjë perpara pd-ke. Ju jeni e ardhmja (pak e largët sigurisht) e këtij vendi ... Mbaje aty dashin sa të bëhet elefant se do kënaqemi ...

                            1. T
                             Tironci

                             Po o Mesjetar po , sa her keni ardhur ju mesjetaret me xheste mesjete duke therur desh e duke vrar njerez e keni dhjer kte vend e keni çuar 100 vjet pas dhe keni fjetur gjum , e keni len kte vend ne dor te shpellarve injoranteve militanteve tuaj qe trurin e kishin si te ktyetarit vet , mos ardhshi ju ne pushtet , se ateher do jet fundi egzistences se kti vendi se dhe qent e kazaneve do marin rugen drejt kufirit , ju jeni kafsh antishqiptar qe dini vetem te vidhni te vrisni ta ktheni shtetin ne band kafshesh me ca femra burra ne mesin tuaj qe te shajn mar e prap me llafe te pista si burra alabak kur i del perball , kafsheri hesapi turm injorantesh. Zoti e rujt kte popull prej jush , ishalla del nje forc e re e pergjegjshme ta mari e ta çoj gjithmonnperpara kte vend , se te jet per ju , sa te jeni ju , ne perjetsi do rri Rama ne pushtet jo se e duam shum , por se na beni frik ju banda shpellarve qe dhe te rinjt si saliu mendojn e veprojn , jeni mashtrus intrigant hajdut kriminela antishqiptar cuba , zoti e rujt ket popull prej jush .????

                             1. Q
                              Qytetari jo dixhidal

                              Duke therur dashin ( qenin ) do therrasin dhe grupin e Lapardhase e do kendojne kengen : O,sali tu befshim ferrë Mer pushtetin dhe nje herë Së bashku me Maliq Lefterë. Do fitojmë ,do fityojmë Do fitojmë si at'herë Kur këndove me Lefterë Por harruat qe erdhet erë Se në brekë ishit dhjerë. Jam i bindur se këtë këngë do ta këndoni edhe më 15 Maj 2023. Populli i Kuçovës është populli i Kuçovës ,ndaj këndojeni disa herë sidomos strofën e dytë.

                              1. s
                               shpiragu

                               E fillove shume keq fushaten Leftero.E ke mar vesh se kolegu jot i tiranes ,ka deklaruar se do bej fushat pa prezencen e nongrates LEFTER e fillove keq fushaten.Ne qoft se megjithe mend je futur ne gare ,ulu e bisedo thjesht me popullin dhe leri premtimet donkishioteske .Ai kerrici tiranes thote ,udhetimi me autobuza do jete falas, por ata qe vijn nga rrethet e tjera do paguajn .Lefter leri kurbanet dhe deshet e therur,me mire projekto te maresh me qera aerodromin e natos dhe pasi te besh nje tort te madhe qe tja kaloj asaj te bashes ne tirane ,mendo serjozisht per nje shkolle te madhe dhe bashk me Bilushin e PL te beni kucovaret TE GJITHE PILOTA ,atehere e ke te sigurt nje memorial me te madhin ne historin BOTERORE si i quan xha saliu te gjitha levizjet qe po bone fletorja e tij.He tu beft CEKJA kurban.

                               1. M
                                Martin

                                Ore ata nga gezimi dashin po e po!!! Por nuk kane per te len pula neper kotece. Po ata ty te kane pritur ter jeten o maqil, shyqyr qe ju erdhi kjo dite ti perfaqesosh ti o bishe,

                                1. d
                                 demo

                                 me cfare degjoj-e lumja une. Me cfare shikoj-e mjera une. Keshtu tha nje nuse,qe e martuan nga Myzeqeja ne Otllake.

                                 1. E
                                  EHS

                                  Kandidature me te mire nuk ka patu ndnjehere ne kucove ky eshte 0 me bisht fare

                                  1. l
                                   llogaritari

                                   3 kamjona - 3fadroma- 2 mikrobuz si i del perfundimi 13 keti tipit

                                   Lini një Përgjigje