Sorosi fut në sherr PD-në e Berishës, Altin Goxhaj akuzon Sali Berishën dhe bën thirrje për bojkot

28 Mars 2023, 18:57Politika TEMA

Sorosi fut në sherr PD-në e Berishës, Altin Goxhaj akuzon Sali

Altin Goxhaj ka akuzuar Sali Berishën, pasi sipas tij, tashmë ai i është nënshtruar axhendës së Xhorxh Sorosit. 

Në një postim në rrjetet sociale Goxhaj shpjegon se pse Berisha, i vetëshpallur si kundërshtari më i fortë i Sorosit në Shqipëri, i është nënshtruar atij.

Shkak për deklaratat e Goxhajt është bërë një aktivitet që zhvillohet në Partinë Demokratike “nën kujdesin e veçantë të Sali Berishës” ku do diskutohet shpopullimi i Shqipërisë në tezat e Çubrolliçit dhe deri në qeverisjen e Ramës.

Goxhaj thotë se ky event është pjesë e fushatës së Sorosit i cili ka ndërmarrë këtë nismë për të pranuar shpopullimin, por jo se po kryhet në sajë të axhendës së tij.

Goxhaj akuzon Berishën se ka anashkaluar Departamentin kundër shpopullimit në PD, duke mos e thirrur në konferencë.

Avokati gjithashtu cilëson Alfred Lelën, drejtorin e kabinetit të Berishës dhe Akil Krajën si dy zara të Sorosit.

Goxhaj thekson se PD-ja e Berishës është në pazar me Sorosin dhe se do e provojë me fakte këtë gjë.

Postimi i plotë:

Turp!

Bojkotoje nesër këtë aktivitet turpi, falsifikues dhe plagjiaturë imorale të PD në pazar direkt me Soros!

Maskarallëku.

Nesër PD, siç kanë nxjerrë me krenari këtë njoftim këta krenaristët e paturpë të PD,

“Partia Demokratike e Shqipërisë, nën kujdesin e kryetarit Prof. Dr. Sali Berisha, organizon konferencën “Shpopullimi ose zhbërja e Shqipërisë: nga “Doktrina Çubrilloviq” te “qeverisja Rama”. E mërkurë, 29 Mars, ora 11.00, Salla “Pjetër Arbnori”, Partia Demokratike, Bulevardi Zhan d’Ark, Tiranë.

Ky event zhvillohet në kuadër të fushatës së Soros këto muaj.

Pikësëpari ky aktivitet është i turpshëm deri në neveri, jo sepse kanë bërë plagjiaturë duke përdorur tezën time dhe duke mohuar autorin, por sepse ky aktivitet është pjesë e fushatës që ka ndërmarrë Sorosi këto muaj për të pranuar se “shpopullim ka, por këtë s’po e bën Soros!”!

BIRN Albania e Soros, Faktoje e Soros, Tiku i Soros, madje dhe vetë Edi Rama e pranoi që “punë ka por s’ka punëtorë”!

Në këtë kuadër, nesër edhe PD i bashkangjitet Fushatës së Soros që “shpopullim ka por këtë s’po e bën Soros!”!

Me këtë aktivitet është marrë personalisht Alfred Lela dhe Akil Kraja, dy zarat e Soros në PD bashkë me Ines Nurjen e cila jep vazhdimisht intervista që “Shpopullim ka por nuk e ka fajin Soros por emigrimi për shkak të rrogave të ulëta dhe rënia e lindshmërisë për shkak të kostos së lartë ose karrierës së grave!”

Departamenti kundër shpopullimit në PD është përjashtuar nga ky event.

Unë pyeta Drejtuesin e Departamentit kundër Shpopullimit dhe Mbrojtjes së Familjes në PD, Z. Aulon Bej Kalaja i cili mbeti i habitur dhe më tha që “jo vetëm që ai s’ja kishte idenë sepse nuk i kishte thënë kush gjë, por asnjë nga Departamenti që ai drejton nuk ka idenë dhe askush nuk ishte njoftuar!”

Kuptohet pse! Departamenti kundër Shpopullimit në PD është i vetmi Departament AntiSoros dhe që kur u themelua vuri në qendër të fokusit Axhendën Soros kundër Shpopullimit të Shqipërisë dhe vetë Auloni, një javë më parë ishte i vetmi që targetoi Soros në Konferencën për një Doktrinë të Djathtë në PD!

Paraprakisht kontrollova edhe grupin e Ëhatsappit të Departamentit (sepse unë jam një bashkëpunëtor ndihmues i këtij Departamentit për çështjet e Axhendës së Shpopuillimit) dhe askush nga drejtuesit e PD nuk kishte dërguar asnjë njoftim askujt! Kuptohet pse!

Nuk duhet të dalin provat dhe faktet se si Soros po përdor Memorandumin e Çubrilloviç për të realizuar Axhendën Soros për Shpopullimin e Shqipërisë!

Pse duhesha përjashtuar unë nga ky event: sepse ka pazar Soros-PD!

Qëllimi i këtij aktiviteti të shëmtuar është pikërisht pazari me Soros për të fshehur që Shpopullimi i Shqipërisë si qëllim dhe investim i drejtpërdrejtë i Soros me institute think tank-u greke në SHBA (CID – Kokkalis) dhe ndaj janë përjashtuar të gjithë ata që janë në gjendje ta denoncojnë!

Tashmë të gjithë ju e dini që Teza e Axhendës Soros për Shpopullimin dhe Zhbërjen e Shqipërisë dhe RiPopullimin e saj me “skllevër” afro-aziatikë dhe e gjitha kjo është e bazuar në Memorandumin e Çubrilloviç, është ideuar dhe promovuar nga unë në kushtet e censurës 10-vjeçare sdms të ÇimPekave dhe Fevzove të Veremliut të Tiranës!

Ju e dini që unë kam një libër studimor në dorë që siç e kam njoftuar e kam lënë ta publikoj pas 14 Majit!

Askush përveç meje në Shqipëri nuk është në gjëndje të paraqesë provat dhe faktet se si është pikërisht Mafia Soros që po Shpopullon Shqipërinë!

Ky është fakt që s’mund ta mohojë askush, sidomos Berisha dhe zarat e tij të Soros në PD!

(Që t’ju freskoj memorien ndiqni këtë video virale në një nga shumë prezantimet e mia për Axhendën Soros për Shpopullimin e Shqipërisë dhe Ripopullimin e saj sipas Memorandumit të Çubrilloviç: https://fb.ëatch/jyMCBN1OZ_/

Ju që jeni ftuar, bojkotojeni, mos u bëni bashkëpunëtorë të pazareve të soros dhe plagjiaturave imorale në PD.

Nesër kjo Konferencë Turpi e organizuar nga klyshët e Soros në PD (Alfred Lela dhe Akil Kraja) “nën kujdesin e kryetarit Prof. Dr. Sali Berisha” synon të falsifikojë tezën e shpopullimit të Shqipërisë në kuadër të pazareve të pista që tashmë dalin çdo ditë!

Unë i bëj thirrje çdokujt që është i ftuar që ta bojkotojë!

Mos u bëni pjesë e turpit të një aktiviteti plagjiaturë në emër që kërkon të fshehë autorin për të fshehur Sorosin!

Kini respekt për veten!

Mos kini asnjë dyshim që ky event sponsorizohet nga Soros në kuadër të fushatës së tij të muajve të fundit me sloganin:

“Shpopullim ka por nuk e ka fajin Soros por gjendja ekonomike dhe rënia e lindshmërisë. Si kudo!”

P.s.

Kur këta vjedhin edhe fjalët e tjetrit (për ti keqpërdorur dhe falsifikuar) mendo çfarë do u bënin parave tuaja nesër në pushtet… imagjinar se kurrë nuk do e shohin derisa ti emërojë Rama apo Veliajt në ndonjë drejtori apo ministri.. siç ka ndodhur!

17 Komente

 1. I
  I kenaqur nga emigrimi

  Çfare Sorosi thua debil c'lidhje ka Sorosi me ata qe emigrojne une ika per fituar me shume nuk ika se me tha Sorosi Ju qe qendroni aty jeni te pa afte per emigrim t'ju lesh ne Paris humbisni rruges jeni parazite jeni lypsa rini ne kafene shikoni celularin dhe filloni me mesazhe per nje 50 euro filloni me vllain me pas motren me pas djali xhaxhait djalit halles djalit dajes shokut komshise mereni gjithedite me politike ky i mire ky i keq qeveri e poshter . Nese nuk do emigroja nuk do kisha mundesi ta vizitoja Tokyo Paris Macao Hongkong Bangkok Taiwan Kuala Lumpur Floride Montréal e te tjera vende o Qorre .. Emigrimi me dha shkolle euro makine shtepi pasaporte per te vizituar o Qorre nga syte

  1. P
   Pilo Lala

   Imagjino si zihen keta kaposhat shqerak per mustaqet e Celos. E dini cfare bejne keta tu japesh celesat e Qeverise?

   1. G
    GjonBaba

    Sali kryeoborrtari i shokut Enver kelysh i Sorosit ka qenë që në krye të heres, per këtë flasin reformat e tij 1992-1996 e me tej që e cuan në vdkje klinike Shqiperine

    1. G
     GjonBaba

     Sali Qelbesira e hodhi si lecke Shqiperine që më 1992 në tregun e prostitucionit gjeopolitik

     1. H
      Hasoni

      Po ik mer hajdar Sorosi 90 e sa vjecar që po pret vdekjen ne krevat e ka fajin per emigrimin e shqiptarëve!! Fajin e ka Berisha, Meta dhe Rama me qeverisjet e tyre ne 32 vjet të ashtuquajtur demokraci

      1. O
       Opionisti

       Po ky do marri pjese ne zgjedhje lokale ku i ka kandidate po aleance ku ika

       1. N
        Noci

        Ka ca njerez qe Sorosi 90 a ca vjeçar ju del ne enderr.Pse e quani shpopullim emigracionin qe ka qene e do te jete me nyra embijeteses njerezore dhe ka zhvilluar shtetet .Rekord emigracioni ka qene Italia e sot eshte ne vendet me te zhvilluara .Na kemi fatin te jemi ne mes te Europe's me shume resurse por me politika te mbrapshta

        1. G
         Gurabardhi

         Ky Altini i ngjanë nga fytyra shumë babait të vet, Enver Goxhaj, i cili ka qënë njëri ndër oficerët e sigurimit të shtetit, nga më të preferuarit nga kokat lart.

         1. Tuti

          Të na sulmonte politikisht Amerika nuk kishte se çfarë të na bonte Jo më një njeri SOROS SOROS SOROS Çudi Çudi Çudi

          1. I
           Igor

           Cfare populli Injorant ,Baballaret e juaj e ndertuan Shqiperine me varferi ,me gjak nen thonja krijuan Shtet,krijuan shkolla institucione nji buqesi ma moderne ne Evrope ,ne 90 en erdhi ky gjysem Serbi BERISHA dhe filloj shkaterimi i Ushtrise,hidrocentralet ,industria ,shkollat ,popullsia iku dhe sot ky mikrob e mer te drejten qe ti jep fajin SOROSIT ,nuk e kuptoj kete popull Injorant ku akoma e mbeshtesin kur keta te gjithe e meritojne Litarin i pari BERISHA ,Basha,MEta ,Kryemadhi,Rama dhe gjith gjyqtaret dhe Prokuroret e Koruptuar ,Roft ENVER HOXHA.

           1. "
            "BOHOTINA"

            Vetem nje shembull. Kur iku SaliHu nga qeveria e dini sa i kishte rrogat e punetoreve privat? 19.000 leke ne muaj. Kaq detyrohen sipermarresi te paguante punetoret. E mori nga Tosi me 16.000 dhe per 8 vjet e rriti me 3000 leke. Ky eshte SaliHu qe i "dhimbsen" njerezit.

            1. A
             Altin bolja

             Don Kishoti modern ky hajvani.Sorrosi tani besoj ka pjerdhur nga te gjitha prej pleqerise ky bolja fillon avazin.O eshte nje justifikim se skane cfare te ofrojne dhe i bien shkurt ose jane delirant te teorive konsperative si ai Cako.Emigracioni e mban kete vend pa te ardhurat e tyre ne do ishim si ne Afrike.Kete ka levizja e lire dhe ska vend ne Evrope qe ska emigrim kush po can trapin per cpopullim mjafton te krijoj kushtet per nje jete me te mire.

             1. P
              Phoenix

              Plani Global Cifut Kalergi, per shpopullimin e vendeve me prejardhje Europiane, dhe zvendesimin e tyre me rraca Afrikano-mongoloide Ky plan ka nje shekull qe eshte hedhur ne tavolinen e kultit Satanist i cili kontrollon financat ne kete Planet. Shpopullimi nuk eshte vetem zhvendosja demografike, por dhe vrasje e fshehte e graduale masive, nepermjet "Vaksinave", Plandemive, shkaterrimit te struktures familjare, promovomimit te ekstremizmit Feminist, LGBTQ-se, kunfuzionit gjinor te moshat e mitura si dhe luftrave lokale e Globale. Pra eshte nje sulm frontal afatdjate dhe shumedimensional, kunder te gjithe fabrikes e shoqerise njerezore

              1. P
               Phoenix

               Plani Global Cifut Kalergi, per shpopullimin e vendeve me prejardhje Europiane, dhe zvendesimin e tyre me rraca Afrikano-mongoloide Ky plan ka nje shekull qe eshte hedhur ne tavolinen e kultit Satanist i cili kontrollon financat ne kete Planet. Shpopullimi nuk eshte vetem zhvendosja demografike, por dhe vrasje e fshehte e graduale masive, nepermjet "Vaksinave", Plandemive, shkaterrimit te struktures familjare, promovimimit te ekstremizmit Feminist, LGBTQ-se, kunfuzionit gjinor te moshat e mitura si dhe luftrave lokale e Globale. Pra eshte nje sulm frontal afatgjate dhe shumedimensional, kunder gjithe fabrikes se shoqerise njerezore. Informohuni mbi Kalergi Plan, sepse kjo faqe bllokon linket.

               1. P
                Phoenix

                Sa per sqarim, Soros ka qene dhe eshte thjesht nje vegel e kultit, ashtu si Bill Gates, Mark Zuckerburg, Elon Musk, Jeff Bezos, Donald Trump, Biden etj etj pa fund. Keta jane kudo, ne politike, Kompani, media, financa, institucione e kudo Gjeja qe i lidh eshte influenca financiare, dhe me e rendesishmja si pjesetare te shoqerive sekrete si psh FreeMasoneria. Edhe ku Altin Goxhaj eshte Mason ( Nuk e di se c'fare grade ka ), por i ka dhene nje rol te cilin ai po e ben.

                1. P
                 Prec Ulaj

                 O te kripsha mendjen ty me gjithe masonerine e Altin Goxhajt. Altini ka zevendesuar grate llafazane te lagjes, nje telendar, njeri kot. Me prejardhje nga Ministria e Brendshme, kerkon ti mbushi mendjen qe eshte antikomunist. Eshte e vertete qe ne bote ekzistojne disa klube, me anataresi per shuma te ndryshme, ku natyrisht, aty ku kerkohet 50 Miljon kuote anetaresie, do mblidhen Miljarderet, aty ku kerkohet kuote 200 Mije Dollare, do mblidhen Miljoneret. Aty ne keto klube behen aktivitete te ndryshme, golf, pishina, darka, simpoziume. Duke qene anetar i klubit mund te ulesh te bisedosh me cilindo anetar , te pyesesh, diskutosh ceshtje biznesi, te besh bashkpunim. Te njejten gje bejne cifutet neper synogagat e tyre, ku mblidhen cdo jave, bisedojne per ceshtje te ndryshme. Lerini keto teorite e disa Masoneve, qe vendosin ne Bote.

                 1. P
                  Phoenix

                  Nuk jane teori, por fakte te cilat nuk doni ti pranoni, ose beni sikur nuk i shikoni, sepse u jane errur syte nga tarafi e paraja. Kaq e thjeshte eshte kjo pune. Eshte si puna e atij strucit, i cili fut koken ne rere, e mendon se nuk duket. Sa per Masonerine, 70% e Masoneve nuk e kalojne graden 3, dhe nuk e kane idene se c'fare ne te vertete perfaqeson ajo shoqeri ( ne fakt eshte nje religjion) . Thjesht kalojne ne procese betimi dhe trushplarje te qellimshme, nga gradet superiore, pa ju treguar asgje te vertete. Funksionon si nje repart ushtarak apo parti, qe ndjek urdhera e rituale nga mjeshtri i lozhes perkatese, pa kuptuar fare thelbin dhe domethenien. Nje sistem hermetik i drejtuar nga larte poshte, ku ata poshte lihen qellimisht ne injorance, te manipuluar dhe keqinformuar.

                Lini një Përgjigje