Berisha: Me 3 ditë mosbindje civile e rrëzojmë Ramën (atëherë pse nuk e nisin?)

4 Mars 2024, 10:53Politika TEMA
Berisha: Me 3 ditë mosbindje civile e rrëzojmë Ramën

Prej dy vitesh, që kur nisi betejën kundër SHBA dhe Lulzim Bashës, Sali Berisha dhe njerëzit e tij flasin për mosbindje civile.

Këtë gjë Berisha është duke e përmendur çdo darkë dhe nga penxherja e pallatit të tij, për ata 30 vetë që i shkojnë poshtë shtëpisë.

Madje thotë se duhen vetëm 3 ditë mosbindje civile, për të rrëzuar Edi Ramën.

Atëherë lind pyetja, pse nuk e nisin këtë mosbindjen e famshme civile, që kanë dy vjet që e përmendnin? Se kështu do të shpëtonim të gjithë nga Rama!

“Kjo betejë është vendimtare.

Liria, dinjiteti ynë nuk kthehen kurrë pa votën e lirë.

Me Edi Ramën nuk ka votë të lirë.

Me Edi Ramën ka vetëm dhunim vote.

Me Edi Ramën nuk ka drejtësi të pavarur, por ka drejtësi të partisë, të shtetit një partiak, antidrejtësi për qytetarët.

Por kur nuk voton, kur nuk ke drejtësi, çfarë mbetet nga liritë e tua. Nuk mbetet asgjë.

Liria kërkon sakrifica nga ne miqtë e mi.

Liria kërkon nga shqiptarët ato sakrifica që kanë bërë në të gjitha kohërat, kundër pushtuesve të egër.

Ky është një pushtues nga më të këqijtë që ka pasur Shqipëria.

Ishte dje dita e besës së madhe.

Ata që lidhën besën në Lezhë, përveç Zotit dhe armëve të tyre, nuk kishin asgjë tjetër, por ishte besa dhe bashkimi, ishte besimi që i bëri ata të stërfuqishëm për të mundur perandorinë më të madhe të atyre kohërave.

Ndaj dhe ne duhet të bashkohemi, të bashkohemi.

Çdo shqiptar që e do këtë vend, çdo shqiptar që do të jetë i lirë, do që fëmijët e tij të jenë të lirë, kundër këtij pushtuesi të egër, që poshtëron, që varfëron shqiptarët që i përzë ata nga vendi i tyre.

Miqtë e mi!

Mos harroni se Edi Rama dhe regjimi i tij janë kalbësirë dhe vetëm kalbësirë.

Ju garantoj se as 3 ditë nuk i rezistojnë dot mosbindjes civile qytetare.

As 3 ditë nuk i rezistojnë dot betejës tonë pa kthim.

Ta bëjmë këtë betejë për vete, për fëmijët tanë, për shqiptarët kudo që jetojnë sot.

Shqipëria shpëtohet nga shqiptarët, Shqipëria shpëtohet nga shqiptarët,

Rroftë Shqipëria, rroftë kombi shqiptar!

Fitore, fitore, fitore”, tha Berisha nga maja e penxheres.

28 Komente

 1. s
  shqiptar

  O xhaje qejfi ta ka por bytha sta mba,Ke ik per lesh ti o kerrme bashke me krimbat qe i vin rrotull kerrmes me shprese per tu bere flutur

  1. k
   k

   Malokët në Tiranë, tragjedia më e madhe kombëtare e të gjitha kohërave.

   1. P
    P

    ????????????????????????????

  2. D
   Dardani i ri

   Ham, ham, Sali kryekrimineli i kombit! Ti, Ramën, nuk e rrëzove dot kur ishe "gjeneral", si mund t'a rrëzosh tani që u bëre hoxhë ballkoni?

   1. M
    Mos

    I rruan karin o Sale serbi...kriminel e ke vendin burg o komunist muti bajge..non grata ne Shqiperi!

    1. e
     eli-tiv

     ..saliu flet per "lirine" e votes se lire ???....kur dime qe ai eshte babai i votes se vjedhur....atehere duhet ta kuptojme drejt saliun e shkrete ....ai kerkon liri per te vjedhur voten...Te tjerat dihen ...

     1. M
      Mos harroni Arsen Gjinin

      Sale, kokrra kurves vetem per trazira esht i mire. Dy here i ra shteti ne dore pa merite, dy here e shkerdheu punen. Robt atyne qe i japin voten, kush o hajdut per Salen voton

      1. T
       Trotski

       Ky Delenxhi te Ha Mune!!! Boll e late te qyrravitet ! Prangoseni ne hapsane se Merroi kalamajte dhe dynjane.

       1. L
        Lashi

        Po pa tjeter per femijet tuaj qe ti sigurojne ato qe na keni vjedhur .dhe ky i gjati pis eshte por me pak se pisi i pisave nzirri te gjitha pasurite ktheni dhe floririn e vjedhur dhe te nzierrim ne populli nga banja ku je futur .sistemi komunist ishte masaker pr vila nuk kishin u futen ne burk per kafet dhe jo per masakrat dhe te vraret .tegjithe kaska juaj e djathte dhe majte gjoja ini atdhetare por mos arroni se ju jeni me tradhetare se ata qe u denuan pa te drejte ne sistemin e dulles (PUSHTA JENI)

        1. T
         Tropojani

         Akoma se keni fut mrena ket gore?

         1. L
          Lashi

          Oxha Mero idhi komentet apo ti kontrollon Partia dhe ke frike se te futin brenda

          1. r
           raul

           Ah mjere ky vend cfare monstre ka patur president dhe km, ky eshte ne delir te plote , ne ekstaze delikuente dhe endrra me sy hapur se me mosbindje shpellare mund te rrezohet qeveria ne nje vend kandidat te BE dhe antar i NATO s. Ke marre fund o Imam haxhi dede Sali dumbaba me 40 hajdute. Harroje pushtetitn sa te jesh gjalle . Edi Rama qe e ze ne goje cdo dite 149 here ne 2025 merr mandatin e 4 t kurse ti e ke nisur rrugen e zotit, ,

           1. R
            Roçka pe korçe

            Po 200 trimat e mamurrasit ku I ka?, se me ata pushton çdo kala

            1. R
             Roçka pe korçe

             Po 200 trimat e mamurrasit ku I ka?, se me ata pushton çdo kala

             1. Z
              Zeqo i biri te jemes

              Dikur thoshin po flet si e ema e zeqos maje thanes, tani thone po flet si Birisha nga kati i tete. Kur e di qe e rrezon pse nuk e ben? Apo thjesht se nuk te ndjek njeri.

              1. Q
               Qesh qesh se Sala po vdes

               Perrallat qe thote ky basdart cdo aksham tregojne qarte se sa e lidhur eshte treshja Rama,Berisha,Meta. Madje per ti shpetuar te korrupturit e tyre do te bejne edhe amnistine

               1. @
                @

                Nga ty do shpëtoj shqipëria tradhtar malok i pa besë

                1. A
                 Arbeni

                 Ky laro muti,ky bashibozuk,ky vrasës,ky i korruptuar duhet varur për gjuhe për gjithë të këqiat që i ka sjellë shqiptarëve.Sot do ishim anëtar të BE nqse nuk do kishte shkaktuar çmëndurin e 1997-s.Malok e ke vëndin në burg

                 1. P
                  PRoShi

                  Filloje i pari o Sali. Mosbindje? Shkele vijën tënde të kuqe dhe nga ballkoni zbrit shkallët e pallatit. Është një nga shkallët e mosbindjes civile. Ahaha, nuk ta mban? E atëhere mos ha m.t! Rri aty tek foleja jote.

                  1. P
                   Po punon te futet ne guinnes rrota.

                   Ti me falangat e tua te ha mune, mos e kruaj me shume se do mbetesh me mace e qener poshte ballkonit more zagar pa dhembe qe leh cdo dite. Ashtu do ta mbyllesh sic duket. Pa varr mbetsh more kerme.

                   1. N
                    Na mbyti maloqëria

                    Ky kriminel ka vite që e ka rrëzuar Ramën,e ka tërhequr zvarrë,e ka hedhur në lanë....Pse akoma Rama është KM,qim Peka na thoshte që Luli është dënuar për të qënë KM,këta malokët të dhjesin së qeshuri...

                    1. A
                     Azio

                     Cfare eshte ky fjalor qe poo perdor kerma e Vicidolit? Ky kerkon vellavrasje midi shqiptareve. Keto jane endra ne pi.....te Sheqeres more qelbesire. Me sa po kuptoj ate e ka marre malli per nje Avni Rustemi. Mos te kete merak se edhe kete deshire do t'ja plotesojme,qe te zhduket fare nga fawja e dheut. NDYRESIRE.

                     1. z
                      zani

                      Ky NON GRATA kujton se populli eshte injorant,te tille jane vetem ata qe vijne poste ballkonit ku leh qeni.

                      1. H
                       Humoristi

                       Gjyshi papafingosvse katit tete,te na tregoje kur jane bere zgjedhje te ndershme ne pd!?

                       1. S
                        Shqupisti

                        Do na hash munē ti familjarisht dhe pak cecene qe te rijne posht dritares

                        1. S
                         Shkembi

                         Qelbesira enderron akoma te derdhe gjak shqiptari. Le te falenderoj e Ramen qe nuk ja shkerdhen Lirine e Argiten, sic beri ky qelbesire me kundershtarin e tij politik

                         1. H
                          Hasimja

                          O Plak i pjerdhur dil e provoje o spiun i Serbëve! Mos mbaj shpresa mo se të rrosh,larg qoftë edhe 100 vite kurr nuk bohesh mo kryeministër,se Shwiptarët të provuan se ç'farë dëmi i bone Shqitarëve kriminel bastard.

                          1. Vala

                           Gopin e sateme. Provoje dhe shih ku do perfundosh, se sado te te fale Rama krimet e tua, veshtire te ti fale populli.

                           Lini një Përgjigje