Pasi “shpëtoi” Berishën nga arresti, Genc Gjokutaj thotë se do shpëtojë Ramën

4 Mars 2024, 10:04Politika TEMA
Pasi “shpëtoi” Berishën nga arresti, Genc Gjokutaj

Avokati i Sali Berishës, Genc Gjokutaj, nuk shfaqet vetëm si avokat, po bën dhe politikanin me kohë të pjesshme.

Kujtojmë që ai ka kandiduar si këshilltar për partinë e Ilir Metës, ndërsa së fundmi bën edhe ironikun me kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ka gjetur një mënyrë se si ai mund të shpëtojë nga hetimet.

Edhe pse për momentin, duhet të merret në fakt me fatin e Sali Berishës, që ka mbi dy muaj në arrest shtëpie dhe duket se do ta mbyllë jetën o majë penxheres të shtëpisë, o penxheres së burgut.

“Një zgjidhje e artë për KM në këtë situatë për t’ju shmangur hetimeve, publikut, gazetarëve dhe gjithë rehatprishësve të tij që mos gjetshin qetësi o Zot është hyrja në shtëpinë e Big Brother Vip!

Atje do të relaksohet e rikuperohet plotësisht! Ngaqë banorët nuk janë në dijeni të asgjëje mundet që audiencën brenda shtëpisë ta mbajë lart me promovimin e Portit të Durrësit, mbresave nga Nusreti, aeroporteve të reja në çdo qytet të Shqipërisë, inceneratorëve si histori suksesi, madje madje t’ju sajojë edhe ndonjë takim me presidentin Biden gjatë kohës që banorët kanë qenë brenda!

Deri këtu punët do të shkojnë vaj! Që ky projekt shmangie-evakuimi i KM të finalizohet me sukses dhe Shqipëria të shpëtojë KM dhe veten sepse si koncepte nuk mund të ndahen duhet që produksioni i Big Brother VIP të:

1. Të zgjasë afatin e Big Brother Vip deri në një urdhër të dytë!

2. Të mos nominojë KM deri në fund të spektaklit!

3. Të lejojë takimin e KM jashtë kamerave me personat që atij do t’i duhen për menaxhimin e situatës jashtë shtëpisë!

4. Ledion Liço të vazhdojë moderimin por që nga momenti i hyrjes së KM brenda në shtëpi të asistohet e survejohet nga Engjell Agaçi!

5. Duçka dhe Neza të sistemohen tek kazerma e shtëpisë pa të drejtë takimi me KM për arsye imazhi dhe sigurie!

Kjo lëvizje “smart” e KM do të bëjë të mundur që Shqipëria dhe shqiptarët të mos nëpërkëmben më me “fake case” nga Perëndimi dhe ShBA! Nëse veprohet shpejt se koha nuk pret Shqipëria nuk do të jetë më në rrezik”, shkruan Gjokutaj, pasi zgjidhi çështjen e Berishës.

28 Komente

 1. H
  HUMORISTI

  UUUAAA...ÇFARË HUMOR I HOLLË, NJËSOJ SI TRUPI I AVOKATIT. KY MENDER AVOKAT SIMBOLIZON KARIN ME KOKËN E TOÇIT.

  1. R
   Ra Sala nga fiku ehhh hopa....

   Kazanvhinje te kazaneve te mbremjes po a i degjone njeri keta sharlatane dhe nuk jane te paket duke filluar nga sekretari rinise Fevziu te nipi Hysniut Bushati te kokepalari Shkullaku Lubonja Duma Curri Cani Rakipi disa koke patate Hoxha kerrici Faro paçe plenci ehhhh te Eni Vasili deri te sekretare Berrishes pa harruar Peken me Peket e tjere Babaramot me Krasten pa dhemb apo vjershaxhiun Andi Abilekaj apo Sjaminet Hoxha e Hoxhet deri te te paguarit e magjypit Bejleri qe kane mbushur studiot pasi Greqia paguan mire ehhhh shume shume shume gjitholloge e çfare thone asgje se cfare munde te thosh per nje vende te vogel qe nuk prodhon lajme te gjithe te paguar nga paret e krimit dhe familjes kriminale Berrisha ? Shqiperia vende parazitesh dhe mercenaresh njerez pa dinjitet ku per pare shesin grat motrat nenat dryshe nuk ka se sivti etiketosh . Personalisht keto bajga une nuk i degjoje kurre pasi nuk njohin me elementaren ne nje komunikim nuk dine te drejtohen as me ( ju ) por me gjithmone ( ti ti ti ti ) Dje partia e extrême droite e djathte e Jordan Bardella e Marine Le Pen hapi fushaten elektorale per zgjedhjet ne parlamentin europiene folen te dy nje ore po une nuk degjova fjalet Macron hajdut Macron kriminel gjithkushe bene fushaten e vehte pa cenuar dinjitetin e tjetrit pasi nese i thau hajdut duhet ta vertetoshe qe eshte hajdut ose do denohesh per shpifje . Franca ka 65 milione Fillone ne Metz dhe mbarone ne Monaco 1200 km dhe ka tre analiste politike jo partiak ne Shqiperi ks 2 milione banore dhe jane me mijra analist apo banalist te politikes. Shqiptaret popull i pa kulturuar njerez qe po t, pyesesh asnje nukbe di cfare eshte demokracia cfare eshte fjala e lire , fjalen e lire e kuptojne pa limite shpifje haaaaa

   1. H
    Hasan kovacil

    Kush eshte ky derr?

    1. K
     Ka rene edhe nga uturaku nongrata

     Sala ka rene nga fiku kur ishte i vogel, pastaj ra edhe nga uturaku kur ky komunist ekstremist erdhi nga Franca.

    2. T
     T

     Idjot xhuxh dhe I shpifur nje burre kurve qe se ka shokun .

     1. J
      Juristi

      Si ka mundesi qe te transformohet ne kete lloj muti te qelbur njeriu!!!??:Ky loqja qe hiqet si avokat i madh ska fituar asnje gjygj deri me sot dhe vjen verdalle i pordha neper breke. me nje derro cante ne dore qe brenda ka vetem bebelinot qe i nderron Sales,Ptu

      1. M
       Mos

       Keta bastarde berrishjane i rruajne k...Rames ane e mbane...

       1. K
        Ky tall carin me te gjithe !

        Ky sharlatan e din me mire se kushdo qe Penecilina do te shkrihet si gjalpi ne katin e tete ! Ky mere ato onorare me these dhe i plasi ketij per Penecilinen apo per florririn.. Ne fund do ti vije rradha edhe ketij trimi ...

        1. K
         Ky tall carin me te gjithe !

         Ky sharlatan e din me mire se kushdo qe Penecilina do te shkrihet si gjalpi ne katin e tete ! Ky mere ato onorare me these dhe i plasi ketij per Penecilinen apo per florririn.. Ne fund do ti vije rradha edhe ketij trimi ...

         1. U
          Ura e bahcallekut

          Her me kollare e her me tuta,,,, vhen i veshun si zotni,,, avokat genc gjokutaj,,, nje maskara zemer zi,,,, kete e njeh tan shqipnia,,, si te poshter e rrangall,,, nuk e di cka thot tosknija,,,, me vizitue conje jete varkmadh,,, avokat i like florinit,,, dhe tashti i dixhital qenefit,,, arkadash edhe i al- binit,,, neverija e tan miletit,,,, eshte mesue me pislleqe,,, per poshtersi qe i din koka,,,, por i ka ndodh dicka e keqe,,,, ja shkerdheu ro……. Gjyqtare. Gjoka,,,,, me ato dy prokuror,,,, qe dosjen se lan te plaken,,,, i banen me shkue me zor,,, sa ja cuan edhe shurrgjaken,,, o bastarr o njeri i Bythqim,,, ty e haleve po ju vjen fundi,,, kan me t’var ty ne rradhime,,, ka me t’shurr ty tan katundi,,,ka me t’ shurr ty praku i votra,,, ke kujtojtojt se ja ban fora,,, na rrosh per vere ty po ‘ t’thot shkodra,,, e per dimer rruj ka vlora

          1. k
           k

           Nga një fshatar delenxhi nuk duhet te lejihet humor tragjik. Mjafton mbrojtja e non gratës.

           1. g
            genocidi grek ne cameri vrane femije, fredi beleri

            o mero pse censuron komentet te tipit q.va grua e arbi bullgar maznikut apo ato qe te beri berisha d o tua besh tjerve

            1. A
             Anikomunisti

             O ra sala nga fiku!!!!! ke harru edhe analistin e famshem me kulture Franceze Genc Burimin, vampiri me fytyre te saldume qe nuk i kuptohet gjysma e plehut qe nxjer nga goja.

             1. R
              Rrnofte LEXHENDA ! dhe ZAGARET

              Ndjese DERRIT.

              1. L
               Luli

               Te ka faj i biri i tetos ! Na qenka bere medemek ironik ky trapi,qe ka pamjen e nje derri te kenaqur !!

               1. T
                Tan_Tironci

                O keq kur te hyp vetja ne qejf. Kujdes kuçiot.

                1. E
                 ENTSOE

                 Ky e Ka b.....te shqepur, sic Ka dhe gojen!? Ja Ka shqyer " ai qe I bie vetem te fortit dhe e thyen me dysh" !!!

                 1. lexuesi.

                  cfare eshte ky mor me kete fytyyre si nje dose e palluar ne te gjitha vrimat e trupit,hiqeni more kete shperfytyrim te qenies njerzore

                  1. A
                   Arbeni

                   Ky avokatleshi që i ngjan një derri që zhgrryhet në baltë do bënte mirë të na hante të butin tek bytha.Është një figurë e urryer që të ngjallë neveri.Ky ka mbrojtur vetëm figura të korruptuarish e kriminelësh,prandaj edhe e urrejnë të gjithë këtë derr muti.

                   1. M
                    Manastiri

                    Kreten itrashe plenc mut

                    1. A
                     Avokati simpatik i nongrates

                     Te pandehurit shihi dhe gjykoi nga avokatet qe kane. Ky i nongrates do ishte shume i mire per nenkryetar i foltores. Kushdo qe shkon poshte ballkonit do behet nenkryetar ne foltore, asnje ushtar nuk ka plaku i marre.

                     1. L
                      Li

                      Nga rehatia qe i kan ber ketij bark derri edhe syt i kan dal si k.qe qeni. Yytttt rac muti.

                      1. a
                       american23al

                       Kujdesuni per kete derr pa forme se mos na shpetheje sepse do te na lere doktorrin pa mbrojtje…njeri i peshtire si klienti i tij…bashkesia e ndyresirave..

                       1. V
                        Veri

                        I ka ardhe prap goja e nuk pushon por jane duke i ikur prape syte Genc Qorrit.

                        1. P
                         Pim Ceku

                         Ju lutem kur ta cani kete kungullin na ruani nja dy fara se ka rendiment te lartnga llojet e kungujve.

                        2. K
                         Kejsi

                         Ky dhe pamjen e ka si jashtqitje lope. Tashti ky dhe lefter maliqus, si dy të suksesëshëm në fushën e gjurdullsisë, dhe antare të kryesisë partisë lirimetamona, partia do ketë sukse të pa parë nga ana e hajdutërisë. Plerat mblidhen në një vënd, për të mos hapur infeksion, ashtu sikur këta duhen izoluar me kryetarin e tyre.

                         1. m
                          mirel

                          Ky gjokmutaj e ha nga suma dhe e dhjet nga goja...

                          1. P
                           Psikologu

                           Për tri ditë e marrin tankun nga Garda dhe e vendosin në selinë e PiDi-së! Janë të marrë nga i pari tek i fundit. Me të marrët merret Spitali i Psihiatrisë. Kanë nevojë për dy shiringa: një në kokë dhe tjetrën në fund të kurrizit... Shërim nuk kanë, vetëm mjekim.

                           Lini një Përgjigje