“Dikur e bëra ministre, sot nuk vjen në mbledhje”, Ilir Meta i përgjigjet Kryemadhit: Pse nuk erdhi shoqja jote?

19 Prill 2024, 20:43Politika TEMA
“Dikur e bëra ministre, sot nuk vjen në mbledhje”, Ilir

Mbledhja e sotme e KDK e Partisë së Lirisë është shndërruar një luftë akuzash mes dy bashkëshortëve Meta-Kryemadhi.

Pas akuzave të Monika Kryemadhit se njerëzit pranë Ilir Metës po përdorin nepotizmin p[ër të larguar njerëz nga partia, ka ardhur reagimi i kreut të PL.

Sipas tij nepotizmi ka larguar sot njerëz nga partia, pasi njerëz që ai dikur i bëri ministre sot nuk vijnë as në mbledhje partie.

Nepotizmi është ajo që në mbledhjen e kaluar nuk ishte një shoqja jonë e pranishme, pasi nuk elanë të vijë. Nepoztizmi ka përzënë gjysmën e atyre që votuan në 2017-ën nga Shqipëria. Nuk ishte votim, ishte krim djegia e mandateve. Të gjithë kanë përgjegjësi, përveç Erisa Xhixhos, pasi nuk ka qenë deputete.

Të gjithë të tjerët u justifikuan me idenë pse nuk dërguan një mesazh te Meta, me idenë po mirë ata burrë e grua, grua e burrë. Nepotizmi është kjo Keidi. Nepotizmi është ajo që disa mendojnë se kjo është lojë. Ilir Meta ka bërë lojë ndonjëherë me Kushtetutën, me interesin kombëtar? Lojë ping pong, tenis do bëjë Meta“, u shpreh Meta.

9 Komente

 1. r
  robi

  hajde gjendje e renduar mendore hajde, dhe roja e selise flet me qarte se spiuni Agush i forti i pazarit te ri

  1. B
   Beni

   Hajdutet po lozin komedi !

   1. A
    Aleksi

    Kujt i plas jari për këta hajdute e brashnjare që janë mbledhur bashkë dhe bëjnë sikur u hapet fecka për shqiptarët dhe demokracine.

    1. K
     Kaq loqe eshte vertete?

     Trap...Ne c duar ka qene Shqiperia...Kjo flet per nivelin medioker te votuesve...

     1. r
      robi

      nuk erdhi ne mbledhje kajda gjoshe, kaptina me qoshe se eshte duke bere prova per pogonishten. Me 27 prill kur Kim jong un i Cepanit spiuni Agush i pazarit te ri te shpallet president i lesheise Kajda do ngrihet dhe do kerceje pogonishten me liderin Suprem qe ka pare enderr qe nje dite do behet kryeminister kur te behet halla me koce.

      1. J
       Jurgeni

       O bastard po a dhe doreheqje ti nha LSI dhe u bere president. Ne demokracine tone qe ti predikon me aq pathos , presidenti qe ka dale nga nje force politike , nuk ka me pune me ate force politike persa kohe eshte ne krye te shtetit sepse supozohet qe ai eshte uniteti i popullit dhe nuk mund te ndikoje ne vendimet qe merr ajo force politike. Po pse ore bushtrak burre ti ke perfaqsuar LSI ne ate post ku u zgjodhe , po pse o ropsh burre duhet te te merrnin doren ty se ca te benin ata se me kete llogjike i bie qe ti ske ikur kurre nga ajo parti dhe se ke punuar vetem per interesin e saj , kur nderkohe duhet te punoje vetem per interesin e w te gjitheve ne. Palaco burre kur ben dhe ti sikur nuk dije gje per djegien e mandateve ,

       1. N
        Nepunesi i qeverise

        Ngeli koqe e kurre su poq , gjithe jeten kokorroç . Halli qe e ka zene i ka paralizuar logjiken dhe po e paraqet vehten neper ekrane , si nje njeri ordiner qe ka bere zullume te medha me karriken e shtetit , njelloj si Saliu .

        1. B
         Burri silva cakes

         Ilir do te shkerdhej fisin me prishe familjen

         1. H
          Henk

          "... È bëra ministre.." Po pse, Likja të bën ministër, Likja e ka në dorë kush bëhet ministër apo varet nga meritokracia? Ky sikur ishte kundër nepotizmit. Sa qenie e pështirë..

          Lini një Përgjigje