FOTO LAJM: Berisha hyn në koalicion si kryetar i PD, a do e regjistrojë Celibashi?

15 Mars 2023, 21:54Politika TEMA

FOTO LAJM: Berisha hyn në koalicion si kryetar i PD, a do e

Koalicioni Meta-Berisha-Dule-Ndoka ka dorëzuar kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet e 14 majit.

Por në kërkesën për regjistrim, thuhet se pjesë e koalicionit është edhe Partia Demokratike, ndërkohë që dihet se Sali Berisha nuk ka as vulën dhe as logon e kësaj partie.

Kjo, duke qenë se zyrtarisht, PD drejtohet nga grupimi i Alibeajt.

Tani presim të shohim se çfarë do të bëjë eksperti Ilirjan Celibashi, do e regjistrojë apo jo këtë koalicion, kur pjesë e saj pretendohet se është edhe PD, ndërkohë që kjo nuk është e vërtetë.

Pra kërkesa për t’u regjistruar si koalicion ka një shkelje të rëndë, për të mos folur pastaj që edhe logon e koalicionit e kanë të vjedhur, se atë mund ta gjesh në internet për 5 euro.

25 Komente

 1. N
  Normal ky tallet me te gjithe Shqiptaret ..

  Kush ligje duhet te dali apo cilet Prokurore duhet te vendosin ta ndalojne kete bishe Kriminel. !

  1. k
   k

   Ky eshte tipik i fshatarit injorant që i don gjërat me çdo kusht sepse kështu i duket se eshte i respektuar dhe fitimtar.Non grata nuk hiqet edhe sikur te kesh 30 pd shqiptare fshatare.

   1. Y
    Ylli Pata

    E ke fjalen per mashtruesin dhe hajdutin kriptokomunist Edvin McConigal ? Normal qe per ate e ke. Sulltanin e Surrelit

    1. k
     k

     Rama mund të këtë shume difekte në qeverisje por së pako është qytetar i emancipuar, jo shpellar mesjetar me “shpellë e zanun”.

   2. s
    salh Sadami hy ne Ujrat e Zeza ne gopin e Liris

    Kryekurva Plak do Plumbin gojes .si mundet ta duroni dot me kte Kerme !

    1. V
     Vranakonti

     Eshte e qart se Sali Berisha nuk qe te hyj ne zgjedhjet e 14 Majit. Saliu e di me mire si dreqi qe KQZ nuk e rgjistron dhe e bene qellimisht. Saliu nuk qe te hyj ne zgjedhje se do humbas dhe kure humbet zgjedhjet shkarkohesh nga kryetar partie. Ai do qe t'i shpetoi pergjegjesise per humbjen. Prandaj Saliu bene keto lloj manovrash. Po kete gje ka edhe Alibeu i PD.

     1. B
      Burg

      O Mero ke harru më dhënë lajmin që u arrestua një tjetër. Thuaj Edit të hapi një burg privat se u bonë shumë.

      1. D
       Dardani i Ri

       Përbindëshi i Viçidolit nuk ndalet. Ai duhet ndalur ndryshe, kombi i ynë është në rrezik.

       1. A
        Ardes

        Shtet ligjor! Fuck bastardeve...ai kuksiani duhet ta qellonte me sepate jo me grusht....

        1. S
         Shefik Ormëni

         Ka dy vjet që ky i marrë nuk ka hedhur qoftë dhe një hap në mënyrë të ligjshme e të mos dali një burrë nga radhët e drejtësisë ti tregojë vëndin?

         1. E
          Emigranti i parafundit

          Na lodhët kokën me këta dy idiotë! Nuk ka ditë dhe natë, që të mos fitet për këta dy armiq të Shqipërisë, që kanë zënë rrugën dhe nuk shkulen që andej. Maaaaarre, të merresh me horrat! Deri kur do t'i kushtoni faqe rë tëra gazete dhe komente të panumërtë kësaj race bastardësh?! Deri kur do të talleni me shqiptarët, duke u servirur fotografitë e këtyre fytyrave të ndyra dalëboje? Shqipëtarë mendjendritur! U tallën dy të lajthitur: Saliu nga Viçidoli dhe likja nga Çepani, Si njëri edhe tjetri më shejtan nga shejtani... 14 Maji erdhi, kemi rastin më të mirë, T'i shporrim këta armiq me votën tonë të lirë! Do të ketë paqe Shqipëria. Shpresë do të ketë rinia, M'e mirë do t'jetë siguria Dhe më trime Drejtësia!... Këta horra korruptivë Hiqen sikur janë naivë! Ndrrojnë fytyrë pas fytyre, Të mbrojnë pronat e tyre, Që i vunë me korrupsion. O shqiptar, a e kupton? Mendo mirë dhe jepu dërmën! Varrose! Mos rri me kërmën! Bashkë me ty po vij dhe unë, Do ta braktis emigrimin, Ta mbarojmë këtë punë Në procesin për VOTIMIN.

          1. U
           Universi shprsa ime

           Jeni bër gazi i botës. Shtet pa ligje. Normal se Shalokut i intereson shthurja kështu qeveris e ndron ministrat sopas qefit. Populli gjum.

           1. S
            Sa ka pune puna ehaaaa

            Logo e pare qe del ne internet. Sa poshte kane rene dhe ne aspektin kreativ. Logo e pare e sterpare e para qe del ne internet po te kerkosh heart people dy keyword te thjeshta. Emri skandal etj etj etj. Mbaruan dhe shqyr qe mbaruan. E keqja eshte se vazhdojne te fitojne ne imagjinate dhe po zhyten thelle e me thelle nga humbja ne humbje. Tiranen do fitoje Lali mbi 60 perqind, Durresin poashtu etj.

            1. T
             Tropoja

             Berisha ka popullin vulen e logon ne prapanice te alibashes e rames

             1. l
              loku

              Me bene pershtypje vula e ketij kualicioni ku "shqiponjen" e ka zevendesuar me nje "buf" dhe nen ze e kane quajtur "Kualicioni i lepurusheve"! Urime dhe mos haroni te vini kanidature edhe ne Mariupol!

              1. G
               Gezimi

               Ta regjistroje sigurisht. Kujt mos i pelqeje mos ta votoje. Kjo eshte demokracia. Dhe boll u bete qesharake me ate "Kriminel" kur nuk keni bythke ta padisni per krime aty ku behen padite, ne Gjykata, por vazhdoni e i hani Kaken neper rrjetet sociale.

               1. N
                Nji Antitank per DyKurvat Antishqiptare

                Me nji goditje pastrohet Shqipeeria nga DyKermat e Kombit dhe Armiqte e Shqiperise qe i mbeshtetsin kto DyPutanat Antishqiptare per 32-vjet ngelin si Muti ne shi . ___________________________________________________ Ma te tille Putana ,Djalli na ka shkaterru gjithmone .Pra shqiptaret duhet te kuptojne se si duhet te veprojne dhe lene me Care ne Goje Politikat Antishqiptare ! - Shqiptaret duhet te heqin qafe ,Gjaprinjte si kta te Dy qe Bota e Djallit kultivon e mbeshtet ne Shqiperi me na shkateru ,me na vjedh e degradu si Shtet e Komb . Kaq te thjeshta jane gjerat .Doni zhvillim e perparim ,doni Shtet Ligjore dhe Normalitet si kudo ne Europe ? Hiqini qafe Ferrat nga Shqiperia si ka vepruar edhe Bota qe ndertoj jeten qe gezon sot . Perndryshe s'mundet te kjetohet i kapur Mat nga kto DYKerma nji shpellar i ndryre qe jeton ne Politike 32-vjet me Metoda Primitive dhe nji fshatare sa nji Cop Muti qe i ngjitet pas kepuce Te Forteve qe e mbeshtesin e financojne (Ambasada si ajo e Angleze psh qe Pergenjeshtroj Videon Dritan Priftit te ktij Hajnit te peshtire )

                1. Q
                 Qytetari jo dixhidal

                 Me ne fund dhe qyqa ( foltorja) e gjeti folene ku te vendosi vezen.

                 1. r
                  robi

                  Per formen e shkreses drejtuar KQZ se do shprehet se shpejti juristi nderkombetar, nderplanetar Tedi bibiloshi, kodoshi, hundpalloshi , gjelkokoshi i cili ka filluar te fluturoje me pras ne bythe dhe ben shpifje, akuza , nxjerr helm nga goja dhe ka pare enderr se leshelija e spiunit Agush askush kokeducja dhe foltorja e perbindeshit te vucidolit do arrijne fitore me 14 maj. Jo mor hunderr , harroje fitoren , koha e pushtetit per spiunin e pazarit te ri me hanxhar ne dore ka mbaruar nje here e pergjithmone. Particken e spiuneve ,ministrave dhe drejtoreve superhajdute te gjithe te pandehur per vjedhje e korrupsion populli shqiptar e ka hedhur nje here e pergjithmone ne gropen e plehrave te historise.

                  1. i
                   i indinjuari

                   Nuk me duket e drejte te tallet nje kreminel me nje popull te tere,kjo eshte te veshe duarte ne koke Thirrje parlamentit,presidentit dhe te gjithe atyre qe e duane vertete kombin shqiptar te bllokojne kete bishe ,kete krye kreminel qe sikur te mblidhen te gjitha ato nena qe ky ka veshur me te zeza bejne me shume se ata bythelepirsit qe i vijne nga prapa.Por çfar te beshe jetojme ne nje kohe jo njerzore dhe jo humane. BLLOKONI KREMINELIN TE MOS TALLET AKOMA ME SHAMIZEZAT SHQIPTARE QE I PRODHOI NJGA REGJIMI I TIJ 30 VJECAR- Sali Berisha vetem para drejtesise dhe jo para kutise se votimit.

                   1. M
                    Me 97-en e shpetuan nga Burgu Aleatet !

                    I indinjuar _ ke shume te drejte . Asnjerit nga ne 98% te shqiptareve nuk i duket aspak e drejte qe ky Kryeshkerdhata e Kombit te ndyje akoma me prezencen e tij Atmosferen Shqiptare e Politiken ,mirpo ata qe Kultivuan e mbeshtetn e mbrojten nga Burgu i 97 -en ,i ngjiten pas bythe Non Gratte-n , nuk jan kenaqur ala me Lojen e ktij Gjapri Shpelle dhe jane duke u zbavitur deri kur tja doje Trapi tyre i Madhe . _____-S'ka rruge tjeter per Shqiptaret por ti qerojne vet Gjaprinjte qe Bota Kultivoj ne Shqiperi per te Helmuar jeten e Shqiptareve dhe Pik __doni te vuani akoma e tallet Bota ? vazhdoni beni sehire ose prisni AvniRustemin te ngjallet

                    1. T
                     T

                     Shtet kurve lat nam po ju ben zbor nje cop maloku injorant ju tremb me 100 idjote qe i shkojne pas kti krimineli.se ai burri i kurves monikes ai eshte i marr fund

                     1. r
                      ronny

                      Fusni edhe Putinin ne grupimin tuaj palaco dhe keshtu beheni te kompletuar se jeni fiks fare nje grupim karnavalesh qe skeni as nder, as fytyre, as burreri as shqiptari, as tru as cipe. Grupim kellirash jeni bere. Vazhdoni se do fitoni ne endrrat tuaja.

                      1. a
                       arqile

                       Na shkateruat nga mendte me keto budallalleqe .Sali kri.ibeli i ka dhene karar ai k hallin e vet dhe me duket se e futi ne burg edhe qelibadhin se ai paska qene tifoz i sale krimibelit jo kryetar i KQZ .Sa turp.

                       1. K
                        Komunist me Rolex

                        Doktori nuk do të rregjistrohet se pret të fitoje PD-ja që të thotë fituat nga une tani më dorëzoni partine

                        Lini një Përgjigje