I kërkuan dorëheqjen pas humbjes, Berisha: Ata do vdesin me emrin tim në gojë. Na mbështesin 500 mijë qytetarë

30 Maj 2023, 09:42Politika TEMA

I kërkuan dorëheqjen pas humbjes, Berisha: Ata do vdesin me emrin tim

Pavarësisht humbjes së thellë në zgjedhjet e 14 majit përballë mazhorancës dhe kërkesave të shumta për dorëheqje për bashkimin e PD-së zyrtare, duket se tërheqja nuk është në planet e Sali Berishës.

Në një intervistë për emisionin “QuoVadis” në “Vizion Plus”, Berisha deklaron se ndonëse kundërshtarët politikë kërkojnë dorëheqjen e tij, kjo nuk do të ndodhë.

“Unë në 2013 komunikova dorëheqjen nga të gjitha funksionet dhe absolutisht kam qëndruar i dorëhequr përveçse në parlament edhe në atë rrjetin social si një avokat i interesit publik në atë mënyrën time, siç e gjykoj unë.

Ika, por çfarë ndodhi, e patë çfarë ndodhi. 

Kush tha? Ata kanë lindur e do të vdesin me emrin tim në gojë, të ikë Berisha, po ajo s’përbën kriter”,  u shpreh Berisha.

35 Komente

 1. P
  Populli

  Qe do vdesësh me emrin e Edita ne hije kete e dijme por ty do te mbaj ne rec si specie.

  1. W
   WC muhabet

   Kurse ti pa ja zënë emrin Enverit në gojë se i mbushje brekët atëhere dhe tani.

   1. i
    ilir

    Ore Sali kur e verteta esht e hidhur..genjeshtrat jan te mirseardhura!

   2. F
    Fisniku i Freskut

    Sali Berisha eshte dorehequr ne vitin 2013 dhe ka 10 vjet qe ben sikur eshte Kryetar i PD. Nuk eshte faji i tij se ka budallenj qe e ndjekin dhe televizione amatore qe e intervistojne, pa pasur parasysh protokollin shteteror.

    1. h
     hamut mut muti pangop

     kush ishte ai bir kurve qe e beri Politikan kte Ndotesin e Ambejnti te Shqiperise . a thu do ja bojn halene mbi varre me dhi tan ata shqiptare me e kujtu qenefin saleh

     1. U
      Ushtari.

      Gjejeni kush nr eshte ose 5 ose 17 kush e gjen fiton cekun nje cent.

      1. D
       Dakord

       Të dyja sepse pavioni 17 është në katin e katërt të spitalit nr. 5 hahahahaha

      2. s
       saliu duhet te shpallet terrorist

       Kush eshte ai maskara qe te vjen ty mbrapa more krimimel komunist,qe cfare thua sot nuk thua neser,cfare thua ne mengjez nuk thua ne darke,ku na re per pjese more mashtrus e personifikimi i se keqes

       1. k
        k

        N. Hoti ,hero i kombit.

        1. "
         "BOHOTINA"

         O Zot! Ç' na u be peshqesh ky spiun qe nuk i la gje pa bere vendit...

         1. P
          Popull

          Thuajini te verteten qe Sala eshte i vdek! Dhe 1.8 milion Shqiptare do te dhjesin mbi varr...bajge komuniste!

          1. N
           Na myten

           Ketu ka fol tamam! Ata e kane ne goje! Ia u ka zhyt aq thelle Saliu dhe po presin ta heqe vete.

           1. D
            Dardani i Ri

            O Sali Shpellar Berisha, ty të kanë mbetur aq sa mund të merrnin pjesë në varrimin tënd. Ke vdekur o kriminel, vetëm llapa helmuese të ka mbetur akoma gjallë.

            1. r
             rrofte sa me gjate dhe vuetje pafund per LEXHENDEN

             Gjynah !!!!!!!!!!!!!!! 500 zagare te mirepaguar zhumezuar me 1000 !!!!!!!!!!!! Te urren pjesa narmale e popullit o Perbindesh !!!!!!!

             1. T
              T

              Rrace muti paskean qen paska te drejt serbi .

              1. V
               Varje ne Litare ho Kriminel.

               Ky do ngordhi si Mijnte e WC ,do laje haket e shume Gjagjerve qe ka ne Tropoje njehere.. Do laje haket e te gjithe Qytetareve dhe shume e shume Krimeve qe ka bere.. Ky mbeturine thote kam 500 mije ndjekes, duke i paguar mbase nje pjese ... te tjeret duhan ta shikojne te varur... ore si nk e marin zvare dhe ta varin tek Bulevardi te kenaqet ky Popull njehere ,por per se gjalli...

               1. V
                Varje ne Litare ho Kriminel.

                Ky do ngordhi si Mijnte e WC ,do laje haket e shume Gjaqerve qe ka ne Tropoje njehere.. Do laje haket e te gjithe Qytetareve dhe shume e shume Krimeve qe ka bere.. Ky mbeturine thote kam 500 mije ndjekes, duke i paguar mbase nje pjese ... te tjeret duhan ta shikojne te varur... ore si nk e marin zvare dhe ta varin tek Bulevardi te kenaqet ky Popull njehere ,por per se gjalli...

                1. s
                 shqip

                 Ata që kërkojnë largimin e Saliut janë ca liliputër, pa integritet, pa vizion, dhe mbi të gjitha njerëz që bëjnë vetëm hije tokës. Në 2023 të kërkosh akoma "shpëtimin" e një krijese të vdekur , më e pakta tregon nivel budallai. Ok, ky nuk ikën. Dhe siç ka thënë N. H, : "maloku nuk zbret nga kali po nuk e vrave". Pse nuk krijoni një parti tjetër , dhe ta lini psikopatin të tundi çelësat e kashtës ? Atëherë vijmë ke ajo që i vë vulën gjithë kësaj maskarade. Kush aderon në pd është njësoj i mbrujtur me vese e karaktere të ulta. Sepse të bësh zhurmusin e të gënjesh veten e të tjerët se je antikomunist , këtë gjë vetëm në Shqup e ndesh. Me një fjalë luftë me mullinjtë e erës. Në një kohë që në Shqipëri aplikohet kapitalizmi më i egër.

                 1. M
                  Malsori..!

                  Kujdes me fjalorin se te gjith veror nuk jan si thua ty. Ai ka dhe shum te tjer nga ku je ti qe i shkojn mbas.

                  1. f
                   fazlliqi miku familjes

                   shqip i thone jo liliput = Liliputana qi thot ;Patriot serbise si salih brisha s'ban ma nana . o qi dy muj rresht me Karacicin mena shpelles tu shetit dhit ne ferra dhe aty o ngjiz salia qi asht kranria e spiunve serb ne qeverrine shqiptare .

                  2. D
                   Devolliti

                   O sali cjapi plak serbo-rus ty ta ka thënë fallxhore në televizor se udhëheqësi S Berisha e ka jetën deri në dhjetor 2023. AMIN. Mortja të ngrëntë o vulëhumburi i vicidolit. Ta bëftë Kina me libër shtëpie. Ke vetëm një metitë, se shkatërrove këtë Shqipëri

                   1. N
                    N

                    Po jemi kaq mire, mbani Ramen piktorin 40 vjet sa Enveri. Mos u qani me pension te prinderve 100 euro. Popull injorant, qe shkon pas nje kafshe qe vetem shan Edi Rames. AS KEMI PER TE BERE NDONJEHERE SHTET. E krahasoni Berishen me injorantin Rama. Berisha eshte patriot. Po Rames ja dini rrenjet? Popull qe vetem bertet: rrofte BRSS, rrofte Kina, tani rrofte Amerika.

                    1. U
                     Ushtari.

                     Duhet nje Servantes tjeter .Ketu nuk ka kerkojeni ku te jete dhe thireni se do te dale nje nga librat me te pelqyeshem e ne te shitur ne bote "por jo ketu tek ne"

                     1. J
                      Jimi

                      Ata qe sot jane 30 vjecare , neser do te vdesin me emrin tend ne goje, ndersa ti 80 vjecari i sotem edhe neser nuk ke nder mend te vdesesh !?

                      1. N
                       Noci

                       Po pse duhet te ktheheshe ti qe deri ne momentin qe te perjashtua nga grupi ishe ti qe e mbroje Bashen,por ne ate moment fillove shkaterrimin.Pse nuk Bete zgjedhje te jashtezakonshme e vendosje nje kukull tjeter i ti vazhdoje te rrije perseri kryetar ne hije si 8 vjet te tjera .Por ky mendoi se njerezit do t'i shkonim mbrapa si dikur dhe deshtoi.Asnje nuk do te denoje historia shqiptare sa kete njeri qe me ndergjegjen po damton gjithe shqiptaret

                       1. G
                        Gjergji

                        Je rëndë o gomar! Nuk e kupton ende???

                        1. z
                         zalli

                         Nuk iken kollaj aleati nr2 i putinit,pas lukashenkos ,po jo o ngordhesire nuk do merret kush me ty ,si qen i zgjebosur do ngordhesh,haram zenit e argites qe po te shtyjne drejt kesaj situate,nje fjale e urte thote,"baben edhe gomar ne e paç,merre per dore e mos i hyp ne shpine",zeni e gita jo vetem qe i kane hypyr ne shpine po e detyrojne dhe te zvarritet,pjelle e neveritshme,zoti ju paft

                         1. r
                          raul

                          Besoj e keni pare filmin kur Fyrheri i Rajhut te Trete ne ditet e fundit te tij ne bunkerin ne Berlin del nga bunkeri dhe takohet me disa te rinj 14 _16 vjecare qe do shkonin ne front per te penguar avancimin e trupave ruse nen komanden e legjendarit Mareshallit Zhukov , te cilet ndodheshin ne portat e Berlinit. Fyrheri u shtrengon duart djemve 15 vjecare dhe i nis per ne front i bindur se asnjeri prej tyre nuk do te mbijetonte. Nuk e di sa shume ngjan kjo deklarate e perbindeshit te vucidolit se gjoja per te jane 500 mije njerez qe jane te betuar pas tij. Ky eshte totalisht i cmendur, izolojeni sa me pare se ai akoma nuk e kupton se sa i urryer eshte ai njeri per mbi 2.5 milion shqiptare.

                          1. r
                           robi

                           Po Ina zhaba nuk i flet ne vesh ketij perbindeshit se eshte ne delir, amo kur flet ajo Ina Zhaba te kem dy bythe nje ta mbaj nje ta caj. Tani i kane rene puplat pertoke, eshte bere si pule zgjebaruke.

                           1. 1
                            1

                            Popull qe nuk meriton te egzistoj.sHprehja e ketij me coi gati 100 vjet mbrapa kur populli i indoktrinuar vdiste duke thirur HAIL HITLER.Nje popull i tille i rendon tokes

                            1. L
                             Leo

                             ky malok i peshtire vetem i jep zemer vetes me idiotizmat qe flet Nuk ka me rrot kari se Salih Berisha ne Shqiperi dhe ne ballkan

                             1. A
                              Aleksander

                              ky malok Vucodoli ka lind rrot kari dhe keshtu do vdesi

                              1. T
                               TD

                               ‘S’ka faj karakatina Faj kush e beri hicin dhe kush e le te Lire te pellase bajga Por nuk do Shpetoj paq

                               1. A
                                AGUSHI

                                O Sali kurva,ik se qelbe dynjane,nuk i plasi kari kujt,per ty,o kopil i Vicidolit,nuk ka bir kurve qe te del per zot

                                1. T
                                 Tungu

                                 O Malsia qe jetoni ne Agli!! Sala gjigandi ka nevoj prej jush...Ay ka ba shume per ju...ju la te lir te bani droge e trafiqe, te mernit femna pa ju ngas askush...Por tash ay ka nevoje me ardh aty n'Londer... Une u mujta me ba dic, por ai s'pranon n'Itali, e flet keq italishten, sapo me digju ndokush e rrasin mren... Ndaj...bani dic..e marrni anej...hajt tung

                                 Lini një Përgjigje