Tom Doshi tregon bisedën me Ramiz Alinë për Berishën: Më tha më tradhëtoi, i besova se ishte malësor

30 Maj 2023, 09:12Politika TEMA

Tom Doshi tregon bisedën me Ramiz Alinë për Berishën:

Kreu i PSD-së, Tom Doshi ka deklaruar se përgjegjës për “non gratën” e tij dhe të Berishës është Lulzim Basha.

Gjatë një interviste për emisionin “Top Story”, Doshi ka nënkuptuar se vuajtjet e Berishës janë karma për atë që i bëri Ramiz Alisë kur e dërgoi si të deleguarin e pushtetit për të ndërmjetësuar me studentët e dhjetorit, si dhe mbajtjen pranë të Lulzim Bashës.

Sipas Doshit, ashtu si Berisha tradhtoi Ramiz Alinë edhe Basha i ktheu shpinën atij.

I ndalur tek akuzat e kryefoltoristit për shit-blerje votash, Doshi tha se meqënse s’po e lë rehat, këshilla e tij për Berishën është “shko krijo një parti, regjistrohu në gjykatë” si kryetar legjitim partie, por të mos bashkohet më me Bashën sepse “s’ka gjë në terezi”.

“Berishës në momentin që i prek interesat, vetëm hedh baltë, hedh vrerë. Lul Brava është prurja e atij. Sa ishte në pushtet, e çoi në të gjitha ministritë sepse e kishte ndër njerëzit më të besueshëm. Tani na dalka tradhtar ai.

Të njëjtën gjë ka bërë Sali Berisha edhe me Ramiz Alinë.

Ramizi e çoi si të besuar te studentët dhe ai e futi në burg. Unë kam pasur rastin të takoja Ramiz Alinë dhe e pyeta: 

– Po si ka mundësi të sillet Berisha me ty kështu? 

-Unë nuk e njihja, më tha. Ma pruri Xhelil Gjoni.

Unë e zgjodha si malësor sepse mendova se do të ma ruante kockën në fund të fundit.

Pra të njëjtën gjë i bëri edhe Luli Berishës. Edhe këto në lidhje me mua, që jam person “non grata”, këtë gjë e ka bërë Luli me shok. Edhe mua edhe atij.

Por Berisha s’po më lë rehat, duhet t’i përgjigjem me se s’bën.

Unë i bëj thirrje Berishës që:- Në radhë të parë bëj një parti njëherë, regjistroje në gjykatë, me qëllim që në mënyrë legjitime të zgjidhet kryetar partie.

Ose të bashkojë PD-në, edhe pse s’ka gjë më terezi po të bashkohet me Lulin dhe atë pjesën tjetër. Por në këto kushte që është sot, është kthyer në një zëdhënës i një grupimi politik. S’ka asnjë tagër”- tha Doshi.

17 Komente

 1. W
  WC muhabet

  Ramizi nuk e njifte Saliun thot Toma? Këtu gënjen o Tom, atë e njifte Nexhmija, Saliu ishte mik i familjes se udhëheqësit si m...pas kepucës. Tani ti ja fute vetes me nongratën tënde mos u bëj si Saliu të kërkosh fajtor. Të dy ja futët vetes me një fjalë.

  1. F
   Fiufiu

   Ramizin e takova dhe unë por s'më tha gjë as për ty as për Saliun. Nuk ju njihte fare. Si e shpjegon këtë ti?

   1. I
    I.M Bejleri

    Po nuk i njihte me këta emra në atë kohë se kishin emrat e sigurimit. Ramizi nuk i nxirte bashkëpuntorët, njësoj si Tomi e Saliu bëjnë sikur nuk e njohin Bashën.

   2. T
    Toma Pederasti i DonBoskos

    Kur sheh nje troglodit si ky qe shte be pasanik, kushdo mund tia dali. Nese doni te beheni me lek pa punuar nje minute behuni si Toma, mashtroni, vrisni, vidhni ose qihuni ne bythe me ramen

    1. h
     hahahh Saliu Toma nje WC pa Uje.

     Eshte mese normale kure te gjithe ne pergjethesi,nuk gjejnje nje gjuhe te perbashket.. Keshtu kemi qene si Popull,, Levdatat jane vetem Histroi per te mbushur faqet e Librave te Historise.. Toma normal eshte bere i pasur se gjeti pershesh me Farmacine ne Tirane... Edhe ky zbriti me Valixhe druri, dhe ju versul Farmacise ....sote Jeton si Sheik si ky si Saliu Spiuni apo Florriri Iliri dhe shume e shume te tjere tallin Carin me te gjithe...dhe fundja shume mire bejne..kure gjejne budallejnte qe jane shumica.

    2. B
     Benet Beci asistent I Tomes ne bashkine e Shkodres

     Toma eshte kryeministri me simpatik I Veriut te Shqiperise. Toma do e bleje PD si PSD-ne. Partia e re e Kangureve do te dominoje politiken Shqiptare per 50 vjet. Rrofte kanguri dykrenor Kavalier Tom Doschi. Rripjellja shkrihet. Mbetet PS klasike si parti e dyte e drejtuar nga Erion Brace.

     1. "
      "BOHOTINA"

      Po mire i thote Toma SaliHut, bej nje parti me qe paska 500.000 qe vdesin me emrin e tij ne goje. Me kete shifer behe faktor ne politike...

      1. T
       Tropoja

       Ti je malsor e burr i mire shume tom,ty te besoj gjinushi si malsor dhe dole i forte bravo jo si Berisha.Gjinushi ta dorezoj stafeten e partis ty.Non grata, hajdut kriminel, mashtrues e drejtuesesh bandash patjeter se ndryshe nuk do fitonit.Ky toma produkt i dale nga Alademia e Skencave te albanistanit merre me mend kë kemi kryetar te Akademise mendje ndritur sa merret me tomen,si e si ta çoje vendin per para duke shkerdhy edhe emrin e malsorit.

       1. a
        ahahha keta me "" BESE "" per Derrat po kane BESE.

        Ore cfare thote ky Toma ! Me kete Fraze ! I besova se ishte Malesore dhe me Tradhtoi ne """ BESE """" Ore po cne kjo Fjali """" BESE """"" nga e gjeten keta me Valixhe te drurit..

        1. k
         kane ndodhur pa tregohen

         E mbani mend? ''Ilir Meta ka dashur te me vrase..."- ka deklaruar Tom Doshi para disa vitesh referuar kontributit tij ne sjelljen me pagese te atyre qe u quajten Kokpalare ne 21 janar 2011 per ti hedhur gure e hunj mbi policine. Kjo eshte e vetmja here qe Toma ka dale te flase para shqiptareve neper ekrane! Dhe Edi Rama atehere heshti sepse...ishte asokohe kur Ilir Meta e Edi Rama ndanin postet e Kreut Kuvendit e Kryeministrit...

         1. T
          T

          Pun maloksh te pa bese ktu e 400 vjet prandaj dhe fjala e pare e ktyre eshte besa se nuk e kan .sa kan pre ne bes kta .rrace sllave te kryqezuar .

          1. U
           U shkerdhejme rrobt ne malesoret,e dini mire ju

           Perkundrazi,rrace e paster ariane qe ua kane shkerdhyer motrat,grate,gocat dhe po vazhdojne me te njejtin ritem,jane koqemedhenj malesoret,ua kane dhier ne dru legenat nga krahinat e juaja dhe vazhdojne qe t’jau shkerdhejne grate dhe qfare keni femra ne fis

          2. T
           Tirona Re

           ku kane bese maloket....

           1. T
            Trushjan me tok

            Tom katunari do te behet faktor dhe medemek ka qene edhe i larte dhe mik i nomenklatures kur te gjitje e dime se deri me moshen 20 vjeç ka qene bari me dhi. Lek ke bere o Tom por mos harro se katunar do ngelesh. As malcor sje ti.

            1. l
             lali

             Shqiperia eshte deri ne shkumbin, siper ka vetem kafshe te pa bese qe kane shitur shqiperine historikishte

             1. s
              specialisti

              Lali Sa goje te ashper paske. Asnjehere veriu nuk e ka shit Shqiperine. Edhe pushtuesit nuk e kane nenshtruar. Nuk qenke shqiptar.

              1. O
               O ‘lal’ do ta qi ate momen qe e ke gerdalle

               Mos u merzit,se ktyre si pune e ‘lalit’ dhe te tjereve qe i ofendojne malsoret,ua kemi qire grate,motrat dhe gocat dhe kurre skane bere zé dhe do ua shkerdhejme sa te kemi fryme

              Lini një Përgjigje