Sulmi në veri të Kosovës, Basha: Vuçiç i përfshirë në skenar! Armatimi në Kosovë është futur prej muajsh

1 Tetor 2023, 13:39Politika TEMA

Sulmi në veri të Kosovës, Basha: Vuçiç i

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë në veri të Kosovës, ku një efektiv humbi jetën pasi u sulmua nga persona të maskuar.

Basha tha në Euronews Albania se armatimi në Kosovë është futur prej muajsh dhe se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është i përfshië në skenar. 

''Duhet të pranojmë dhe komunikojmë se ajo që ndodhi në Kosovë  nuk është një incident i izoluar.

Armatimi është futur në Ksosovë prej muajsh, me qëllim për të provokuar një skenar që duket spontan por është i parapërgatitur, një skenar shumë i ngjashëm me atë që ndodhi në Krime në vitin 2014. Asgjë nuk mund të ndodhte pa ndihmën dhe miratimin e segmenteve shtetërore në Serbi.

Pyetja që shtrohet për Vuçiç është se deri ku shkon pjesëmarrja e tij në këtë seknar lufte, jo vetëm për Kosovën por për Ballkanin. Është bashkëautor apo një president i marrë nga mashat e Rusisë, duke filluar nga Vulin? Deklarata e Radioçiç lë pak hamendësim që Vuçiç është kokë e këmbë brenda në këtë skenar'', deklaroi Basha. 

12 Komente

 1. s
  s'we kupto ky Sharlatan si ha Mut kot !

  hik er pederast i peshtire dorzoju Spakit ,po s'te dhi kush n'Shqipni tyna

  1. p
   po me 21 Janare mor Rrospi kush u perzje ?

   fol per sulmet e vrasjet ndaj shqiptareve ne tiran o putane serbie ,pa kosova ka burra jo kurva si ty

  2. L
   Lul bytha

   Ketij loqes i ha bytha me serbet , ri o Lul gerdalla , ri urte si muti e mos u degjo , ri se mos u kthehen trute seprapthi serbeve dhe ju nxjerin te palarat ty dhe asaj qelbeisres se Saliut …… Argites ….per spiunlleqet qe keni bere ndaj UCK ….se qe ne kohe te lashta ka qene parimi spiunllekun e duan , spiunin kurre …ri e mos mer zjarr si pushak e jevgut o Lyl dambllaja ……

   1. L
    Lulushiiiiii

    Po sulmi i kater protestuesve te vrare ne bulevarde ke ndonje fjale , ne kosove nje u vra ndersa ne Tirane u vrane kater apo me matematiken tende 1 eshte me madhe se 4

    1. S
     Shqiperia Etnike

     Lulush, e di i vogël e i madh këtë! Në fund Vuqiqi hesapet e Serbisë në kurriz të shqiptarëve i bën mirë. Për serbët është lider patriot. Ti shih mos të përdorin akoma si vrimë pa tru që nënshkruan shitje territoresh! Bëj sehir edhe vaginën e ndyrë berishiste që të polli, që nuk po lë k.. qeni pa u shkëdhyer! Tani motërqiri i Viçidolit po bredh me flamurin e Vorio Epirit si dhjaks dhe lavire e shqyer e Janullës, MAVIT dhe Agimit të Artë! Në ballë të destabilizimit të Shqipërisë për llogari të serbo- grekëve, sa herë Kosova është në udhëkryq. Fol për Shqipërinë e Jugut po pate bole! Denonco rrugaçin plak në krye të kishës ortodokse shqiptare që shqyen varre dhe mbjell farën e VorioEpirit! Denonco orekset shoviniste të qeverisë greke përmes pensioneve dhe shantazhit! Por nga që nuk ke as tru, as bythë, as ndonjë parim dhe sheh deri tek qimet e loqeve të bajgës plakë, nuk pret ndonjëri ndonjë gjë nga ty! Do vërtitesh si pordha nëpër brekë, për sa kohë ata që të riciklojnë do kenë nevojë për një idjot të dobishëm. Por politika e vërtetë është për kë ka bole dhe për kë di të gjykojë me kokën e tij. Politika e vërtetë është kur i ke të gjithë kundër përveç popullit tënd dhe interesave të tij. Por me recitimet gjithë pathos të mendje piçkave, të piktorëve delirantë, frikacakë dhe vrimbytha bashkëpenëmbajtës, të lavire e tribale që nuk kanë lënë spermë qeni pa gëlltitur, ky popull fshin bythën

     1. H
      Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

      Shqipëri Etnike, Per sivjet ke titullin kampion per kentin qe ke bere. Po si e gjete eoiterin me të bukur per Gallofin Lul? Idiot i dobishëm - ha ha ha ha ha ha. Je i madh. Respekte.

     2. J
      Jam edhe u këtu. Trimi Lul.

      Tani ku do futet Vuqiqi (domethënë Vuçiçi ne shqip)? Doli Lukezim Zhelebashelenski ne skenë. Dridhuni turq, ... ashtu ... rusë, dreqin ... me falni desha të thosha serbë. Kjo është: "A t'i them dhe unë dy fjalë, para se ....". Opo lere fare se u dhje puna.

      1. K
       Kot fare

       Po ti ku e di qe jane futur me perpara nga e more vesh se fundja ne opozite je dhe keto jane ceshtje qe i merr vesh vetem ai qe eshte i informuar nga hafijet pra na thuaj?O koqe qe ti je alternative pushteti me zor kete e kemi mesuar nga fakti qe te mbeshtet Amerika por dhe ata me duket e kane kuptuar qe je taman bole

       1. M
        Messerschmitt

        Burra ....memecit i erdhi goja .....pika

        1. L
         Lul Basha nuk të bën më as për të qeshur

         Ha ha ha ha "Ç'eshte kjo gjëmë o Pjetër? Memecit na i erdhi goja!" Je i madh.

        2. D
         Degelisi

         Edhe une do beja te njejtin koment si "kot fare"

         1. B
          Basha ik!!!

          TRADHETAR I KUKSIT .

          Lini një Përgjigje