llir Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

6 Tetor 2022, 14:21Politika TEMA

 

llir Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e Partisë

Ilir Meta është ndaluar të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste Europiane që mbahet në Berlin në mesin ee këtij muaji.

Gazeta TemA mëson se Meta është njoftuar me anë të një emaili në mënyrë zyrtare, se nuk mund të marrë pjesë në kongres. Siç mësoheet, kjo ka ndodhur për shkak të aleancës së tij me Sali Berishën, meqë ky i fundit është shpallur Non Grata nga SHBA dhe Beritania e Madhe.

Burime pranë Partisë së Lirisë, bëjnë me dije se Meta kishte planifikuar udhëtimin në Berlin, por sot ka mbërritur me email njoftimi i anulimit të ftesës. 

Gazeta TemA ka arritur të sigurojë një foto të emailit të mbërritur zyrtarisht në adresën zyrtare të marrëdhënieve me jashtë të  ish-LSI.

Ky është një qëndrim i qartë se PSE ka shpallur non grata Ilir Metën, e së shpejti një vendim i ngjashëm pritet ta marrë dhe Partia Popullore Europiane për Sali Berishën.

TemA

 

llir Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e Partisë

48 Komente

 1. D
  Devi

  Ju te gazetes Tema dihet qe jeni vegla e qeverise, por qe te arrini deri ne piken qe te nxirrni gjera te paverteta vetem e vetem qe te merrni ndonje kacidhe nga Rama-nem sdo ma merrte mendja. Perse nuk e nxirrni emailin qe i ka shkuar Ilir Metes, por keni shpifur ca gjera dhe i keni shkruar sikur po shkruani ne instagram. Ndryshoni sa jeni ne kohe se nese ne nje te ardhme vendoset, dhe do te vendoset, sistemi diktatorial nga sulltan Rama, ju do te jeni laviret e para qe do ta pesojne. Ne vend qe te jeni opozita e cdo pushteti dhe zeri i qytetareve, zulmoni edhe ate pak opozite qe ka mbetur...

  1. k
   kërkoje ta gjeshe

   Devi, kush te pickoi ne bythe ty? Besoj dhembekanxha apo vrimehunderrja; jeni mut nga ai i sabahut, qelbet dynjae.

   1. G
    Gjethja

    Se ke kuptu akoma qe rama te ka futur bambune aq thelle sa nuk e shikon dot.

    1. s
     shqip

     Ne fakt, bambune e keni pasur ne prapanice qekur Like Floriri ju perdori per te fituar para duke ju dhene ndonje kacidhe qe te vazhdoni te lehni sipas urdherave te tij, pasi po ra ai, juve do ju marre me vete, aty ku e keni vendin, neper birrucat e burgjeve per maskaralleqet qe keni bere duke vjedhur e vrare popullin. Sa i perket Rames, po nuk e mbajti mire terezine, edhe ai ne te njejtin vend do perfundoje. Drejtesia vonon, por kurre nuk harron. Vazhdoni ti beni fresk Likes e Salihut qe ju duan mish per top.

     1. B
      Brigadieri i kurvave

      Do shohim shpejt kush ja ka futur me shume njeri tjetrit. Gjethe bej sehir dhe haj fara. Hidhi ndonje sy gruas dhe motrave se cbejne "arrave"

     2. t
      titi

      Nuk eshte Devi or komentues por eshte Tedi i depolitizuari i ish presidences.

     3. D
      Divi

      O Devi po ce o ajo pak opozite qe ka mbetur eshte likja me Salen? ata jane per burg mo

      1. D
       Dovi

       Po rama per ku eshte. Apo per tek mami yt?

      2. d
       durrsak 24 karat

       Çfare trapi qi je o Devi.

       1. K
        Komunist me Rolex

        qj ky screenshot-i është prova !!

        1. S
         Sali Ram Berisha

         "Devi"! Po qe se "OPOZITAR" quhet nje person qe ka qene president i vendit qe drejtohej nga qeveria aktuale, dhe nje person si "Don Kishoti" i shpallur nga USA NON GRATA per KORRUPSJON TE SPIKATUR FAMILJAR ne dem te qytetareve Shqiptar, atehere kurre mos paste OPOZITE.

         1. k
          k

          Këta degjenerata fshatarë injorantë dhe korruptuar po qellim gjithë boten Jo vetëm Europen .

          1. Z
           Zagali

           Devi ! Opo çpate a derezi,pse t'u prish humori ty? Ilir Meta,idhulli yt ka mbaruar e ka mare fund se do perfundoi ne Reç.

          2. Roberto

           Po keta pse nuk i thone Dear Agush po i thone dear Ilir???

           1. R
            Roberto

            Sepse merzitet ime shoqe. Ajo vdes per hajdare te LSI nga Skrapari i thelle. I ka fiksim. I nuhat dhe si mbyllen me shalet....do shkoj ta vizitoj shoke

           2. M
            Me ne fund

            Oh sa qejf 9h sa mire Iliri eshte egersire

            1. J
             Jusuf

             Ahahaaaahahaha! Qija robt ku ka arrit manipulimi. Ej po ca beni o Mero. Po berisha nuk eshte non grata ne europe. Udheton ku te doje. Dhe derisa ska nje vendim nga Be si mendoni ju qe s lejohet Meta te udhetoje per shkak te aleances qe ne fakt me shkrim se ka lidhur akoma!!! Sa rende jenim keni arritur ne nivel Pace me pilaf

             1. T
              Tan_Tironci

              Caro Jusuf. Le te udhetojne nepet Europe, "Si çifuti ne shkretetire", por jo te marrin pjese zyrtarisht, si ne PPE apo PoS. Kupton ndryshim Caro Jusuf???

              1. v
               vezhguesi

               Jusuf, Salihu jot udheton neper Europe, me perjashtim te Britanise ku eshte shpallur non-grata.

              2. A
               Aron

               Shpalleni edhe kete qen non-grata.

               1. A
                Aron

                E kam fjalen per Edvin Sumen Inceneratorin-Lavatricen

               2. T
                Taulant

                Po pse ilir muti socialist eshte? Une e dinja hajdut per se mbari.

                1. T
                 Tao

                 Ne fakt te jesh socialist ose rilindas sot dmth te vjedhesh cdo pasuri shteterore qe ekziston ne shqiperi ne uje e ajer nen toke dhe mbi toke. Kete kriter se ploteson dot iliri. Eshte standart qe e ka arritur vetem rama me qeverite e tij. Dhe maksimumi u arrit pasi mori timonin per vete.

                 1. L
                  Labi

                  Iliri nuk lodhet,i bi shkurt,shkon te floriri direkt,kot nuk i tha Salihi like floriri.

                  1. s
                   shqip

                   Tao, apo Devi, apo gjethja e plot emra te tjere-duket se je i njejti person qe komenton me emra te ndryshem per tu dukur se jeni shumice. Kot mundohesh te lash mutin me shurre. E di i madh e i vogel se Likja eshte hajduti me i madh ne Shqiperi. Ne kete pike ja merr edhe Salihut me kelyshet e tij non-grata.

                   1. A
                    Andi dhe Mehdi Bushati

                    "Tao"! Ku e ke "kuken" tek "Pinoku" apo tek "Agushi" se atje ku duhet te jete sun o.

                  2. S
                   Shqiptari

                   Mos,çfare fatkeqesie kombetare! Besoj dhe ketu do kete gisht Sorosi dhe Edi Rama! Edhe Pinoku folklorist apo foltorist do menderoset nga PPE?! Po çfarë na. Bone,mor Amerikon?! —Si mund te lihen jashte partive te majta dhe te djathta keta dy burra tabani qe hyjne e dalin ne nje dere? Apo,mos valle,larg qofte europa kurve e veter e ka marre vesh se njeri nga keta Lider pjerdh dhe tjetri i merr erë?! Eshte e pabesueshme sidomos per popullin e 2 marsit

                   1. A
                    Albania

                    Ne fakt ketu ka gisht vetem Mero ahahahha! Se nuk eshte lajm i vertete.

                   2. M
                    Matrapiku

                    Devi dhe jusuf tallash keni ne koke shkoni tek marangozi dhe vajisni trurin.

                    1. J
                     Jari

                     Po kush e do Kokëmodhin e Skraparit, vizjonarin e Mona Kryepi,,,,t, Like Floririn e Sali Non Grada, të rri si ai M,,,i në shi tani e të futet poshtë Çitjaneve të Zysh Norës, o Like Mavria ike dhe ty për Thana, Jazëk.

                     1. B
                      Bujar

                      Shko qaji rames hallin se do hyje ne burg me ligjet qe beri vete.

                     2. P
                      Plasën dhe këtej çokollatat !

                      U benë Non gratat si çokollatat e Jovan Bregut !

                      1. k
                       koli

                       Who gives a shit? The albanians not Europeans vote in Albania...Are we a free country, or Slaves?

                       1. k
                        koli

                        Who gives a shit? The albanians not Europeans vote in Albania...Are we a free country, or Slaves?

                        1. Z
                         Zeqo Pilafi

                         Të marsha të keqen, ore Koli, ma thake këtë të uruar ingliterçe. Vëndi i lirë jemi ore Koli, na çliroi shoku Enver nga vargonjtë e imperializmit dhe po na e ruajnë si sytë e ballit nga anglo-amerikanët Berisha me Ilirin, or t'u bëfsha. Hiç mos u shqetëso, sa ti kemi këta të dy nuk kanë ç'na bëjnë imperialistët e të gjitha ngjyrave. Dhe të mos zgjatemi, or Koli shpirti, sovraniteti ne na lipset shumë, me të ne ruajmë dhe mbrojmë gjithë përpjekjet që Berisha, Meta dhe Timonieri i Madh bëjnë për të na rrjepur lëkurën deri në atë farë feje sa nuk gjen dotë më melhem për t'a rigjeneruar sikur "të vraç shtatë" siç thotë edhe llafi i popullit. Sovraniteti Koli, kujdes sovranitetin... të keqen Koli, t'a ruajmë si sytë e ballit sovranitetin, ashtu siç na e ka lënë amanet Ai...

                        2. P
                         Princi

                         Faqja në anglisht që jipet si një dokument nuk ka as datë, as vend, as institucion, as firmë dhe as vulë. A mund të jetë kështu një dokument?

                         1. B
                          Bato

                          shenjat e para qe shume shpejt Ilir Meta do shpallet non grata

                          1. s
                           shelegura

                           Do shpetoje vendi nga keto fytyra te uryera si Sala dhe Meta ekane vendin ne burk.

                           1. M
                            Mos na shkel ne dere ,i than . Goje Side

                            Je i infektuar me Side i thane ( natryishte jo direkt por kuptohet ne gjuhen Diplomatike ) dhe neve s'na lejohet t'ja rrasim nji prostitute qe eshte palluar pa prezevative ,me prifterinjte grek ,me serb e ruse dhe me natyrishte te dashurin e shplles qe ka semundjen me te vjeter ne Bote . Pra per ne Euripianet i than : je nji Kerme e Kontamianuar damethon Toksik . - Kjo do te thot ,behu gati se NonGratta eshte ne rruge e siper tu mbrrit ke VIla ne Lalz

                            1. B
                             Ballisti

                             Pse pederat jane ne partine Nevojtore e LSI edhe kjo ( Devi ) eshte pederast

                             1. P
                              Perkethyesi

                              Ju lutem juve te Temes ta lexoni mire telegramin. Aleanca me Saliun nuk eshte e vetmja arsye qe Iliri eshte i perjashtuar nga PEC(partite socialiste evropiane). Ne pjesen e dyte te telegramit shpjegohen edhe arsyet me te rendesishme se pse PEC nuk pranon PL e Ilirit. Me mencuri evropiane dhe finese dipllomatike ata spjegojne se ne kete Kongres jane te ftuar partite progresiste per te shkembyer eksperiencen dhe vizionin per politiken progresive europiane rreth vlerave per demokracine, lirine, barazine dhe drejtesine. Aty nga fundi bejne me dije Ilirin se ky vendim nuk ishte vendim formal por per te eshte diskutaar gjere e gjate... Pra Partite socialiste nuk pranojne mendime nga parti apo individe qe nuk jane progresive dhe demoktare. Ata nuk pranojne ment nga individe apo parti qe nuk jane per lirine, barazine dhe drejtesine. Vertet ata nuk i thone Ilirit se edhte hajdut dhe karagjoz, por telegrami thote pikerisht kete per te tere koketrashet shqiptare qe hiqen sikur nuk kuptojne se kush eshte Ilir Floriri dhe Sali spiuni.

                              1. S
                               Sharra

                               Likes i ka hik petlla per lesh!

                               1. N
                                Niko Shpiragu

                                Problemi qendron tek kryesorja e cila nuk eshte mospranimi i Metes atje, por si arrin nje njeri qe pretendon se ka krijuar nje parti te djathte te kerkoje te marrin pjese ne nje mbledhje te partive te majta. Cfare njeriu eshte ky? Ky njeri iku nga e majta dhe perqafoi idealet e se djathtes, ndersa tani kerkoka te bashkepunoj me te majten. Eshte kjo ndonje lajthitje apo?! Une mendoj se kjo eshte arsye kryesore dhe vendimtare qe ata e kane refuzuar Meten. Ne si qytetar duhet ta shikojme kete si nje veprim te nje njeriu te papergjegjshem per ato qe thote e deklaron, si mungese inteligjence te tij, bile te nje njeriu me nivel shume te ulet. Por me shume nga te gjithe duhet te revoltohen antaret e partise se tij dhe ti thone atij qe ky eshte nje turp per te dhe duhet ta shkarkojne ose te largohen nga ai. Ata tani e rendisin vehten tek Partite e djathta, ndersa kryetari i tyre kerkon te antaresohet tek partite e majta. Ne se partia e tij nuk e ben kete, ky eshte tregues se ajo parti eshte thjesht nje shoqate e Metes dhe asgje me teper.

                                1. I
                                 I juaji Edi Rama

                                 "...Se shpejti nje vendim i ngjashem PRITET te marre dhe PPE per Berishen..." Prisni, prisni, se Pritja eshte gratis e fale kesaj qeverie, nuk ka as TVSH!

                                 1. S
                                  Skkrapariu leshelike

                                  Spiunit monalike duhet ti hiqen te gjitha benefitet qe merr nga te qenit president pasi ka genjyer nje shtet te tere dhe te pergjigjet para ligjit

                                  1. D
                                   Doktor Tit vasillaqis

                                   Po normal qe nuk eshte i mirepritur ne mesin e socialisteve Europian ,atje nuk qasinspiuna dhe hajduter

                                   1. E
                                    Elda

                                    Shqipëria është bërë si Siçilia ku strehonte kriminelë e trafikantë. Bota këta njerëz i ndalon hyrjen në shtetet e tyre, ndërsa tek ne këta këndojnë këngën; ne në gojë të ujkut hedhim valleeee. Kjo është kapja e shtetit, nga dy njerëz, ku frikamanë, ushtarë nercenarë kanë marë peng institucionin e prokurorisë, me shpresën e kthimit në pushtet, për të bërë ato që si bënë dot.

                                    1. Z
                                     Zina Sallaksja shkerdhata

                                     Jusuf car, po neper forumet e partive europjane nuk pranojne spiune te sigurimit! Po ti mos u merzit kaq shpejt se do degjos gjera edhe me te renda edhe per spiunin IM, edhe per Sali kriminelin? Prit, ke kohe??? Trap

                                     Lini një Përgjigje