Ish-bashkëpunëtori i Ilir Metës: Ai nuk është mirë nga çafka e kokës! Më vjen keq si përfundoi ky njeri

16 Prill 2024, 19:39Politika TEMA
Ish-bashkëpunëtori i Ilir Metës: Ai nuk është mirë

Një prej bashkëpunëtorëve më të vjetër të Ilir Metës, Spartak Braho ka komentuar sjelljen e kryetarit të Partisë së Lirisë, që ka çuditur jo pak njerëz kohët e fundit.

Braho tha se përveç transformimit politik, paranojës, Ilir Meta ka pësuar edhe “transformim mendor”. I pyetur se çfarë nënkupton me këtë ai tha se nëse do e ekzaminonte një doktor, do të thoshte se Meta “nuk është mirë nga çafka e kokës”.

“Është pjesë e paranojës. Gjynah mos qoftë themi ne andej nga është Iliri. Ka filluar të sulmojë këdo, duke nisur nga bashkëpunëtorët e tij në ngushtë. I ka eliminuar një e nga një. Janë larguar të tërë.

Mua më vjen keq për vitet e humbura, se bashkëpunova me një njeri që nuk e meritonte. Është transformuar politikisht, edhe mendërisht, do të thotë që ky njeri nuk është mirë nga çafka e kokës.

Ai që e është sëmurë nuk e kupton vetë. Është në union me Sali Berishën për sulmin ndaj SPAK-ut”, tha Braho në emisionin Frontline.

Braho shtoi se është herët për të thënë se Meta “e ka frikë SPAK-un”. “Mua më vjen keq si përfundoi ky njeri, i cili nuk ka më të ardhme politike”, tha Braho.

19 Komente

 1. a
  armand

  Po pergatitet terreni per ti dhene certifikaten e te semurit mendor = s'mund te perfundoje ne burg.

  1. r
   robi

   ama hakun mos te ja hame spiunit Agush. Rojes se zyres se partickes fantazme te Sali.Shehut frd me 2 antare gati i mori shpirtin kur i futi duart ne fyt , qe per fat policet bashkiake ja hoqen nga duart nje te cmenduri ne ekstaze delirante cmendurije.

   1. S
    Shkërdheni

    O bravo, po aktron më mirë se ju të gjithë. Që të mos bëjë burg.

    1. T
     Treni

     Ore, që kur ishte president u shikonte që vuante nga një çregullim i personalitetit. E vetmja pyetje është, a është çregullim narcisti, bipolar, personalitet i dyfishtë, etj. Nuk është as për të qeshur, problemet mendore nënvlerësohen në Shqipëri, por duhen trajtuar. Ose kjo, ose po përpiqet të japë këtë imazh që të shpëtojë nga burgu si i mefshtë...

     1. s
      sapa

      Ne kohen e komunizmit kur njerezit arrtiseshin familjaret qe kishin mbetur ne shqiperi benin cdo veprim qe te distancoheshin nga te arratisurit,psh ikte burri gruaja shkonte ne gjykate dhe bente ndarjen etj etj.Keto beheshin per ti shpetuar internimit!Doktorin e gjen kollaj ai se bluzat e bardha jane te gjthe pa dallim te korruptuar dhe shiten per para.

      1. N
       Ndjejne keqeardhje per njeri tjetrin ! Spiunat.

       Njeri ka denuar ne kohen e komunizmit dhe tjetri spiun i devotshem i PPSH ... i vijne keqe per njerin tjetrin....si nuk ndegjuam keqeardhje per Qytetaret e thjeshte qe mbeten ne meshire te jetes te tyre nga varferia....nga vjedhjet gjigante qe kane bere keta ! dmth keqeardhje per njerin tjetrin .... njeri mute i madhe me eksperiance dhe tjetrin Spiun ordinere po me eksperience por dhe njer kriminel qe fundi i dihet qe do vdesi ne burg...

       1. t
        tetovari2

        Paraja e shkretë çka s'të bën! T'i sjellë mëndjen por më shumë t'i nxjerrë dhe të bën të flasësh me vete.Por të bën edhe të kacavaresh nëpër hekura si majmun!

        1. E
         Eda

         "cafka e kokes".... na mbyten idiotet!

         1. K
          Kameleoni

          Eh mor Taku, sherbimi i fundit qe po i ben Ilir Metes, po kerkon te te besojme qe Meta nuk eshte mire nga ana psikike. Padyshim qe kjo mbetet loja me e besueshme qe mund te behet per ti shpetuar koken. Si i thone ; kocken njeri tjetri ja ruajme e nderet si harrojme. Nqs dhe kjo gje doli nga canta e zeze,do te thosha qe deri mre tani ajo cante paska mbajtur kunguj qe gjithmone i ke shitur per xhevahire por kujtesa sna ka lene.

          1. L
           Li

           Ti Braho mos na u ligeshto per çafken e Metes po shiko punet e tua. Keshtu e keni të gjithë. Kur mbeteni pa post filloni e derdellisni. Ku ishe ti kur filloj vjedhjet çifti Muta - Koketrapja apo shijoje therimet qe të hidhnin. Mos ja qaj hallin o qyq se sa kan vjedh ata per breza të terë

           1. S
            Sokrati

            Është i njëjtë me "shpëtimtarin" e tij, saliMortja. Sëbashku i kanë bërë pazaret e ndyrë dhe shikoji sot, ku janë dhe si janë katandisur: njëri pëllet nga ballkoni i katit të tetë, tjetri nga maja e hekurit... Janë padyshim në rolin e "budallait", në mënyrë që nesër mund të justifikohen për poshtërsitë, krimet dhe pasuritë marramendëse, të gjitha në rrugë korruptive.

            1. T
             Tr

             Ate doni ju beqira. Te duket si me probleme mendore. Ai shkerdhat eshte aq ne rregull sa se keni idene. Luan filmin kokrra kurves. Katunari shkerdhat.

             1. D
              Desari

              Ai, meta. Vetëm me opinjone sot, do dënohej me 700 vjet burg nga populli, po, me kët drejtësi ku faktet janë saraje, hotele e rregullim bythësh e gjoksi, drejtlsia nuk ka fakte. Këta do ikin si familja çausheskut, do ikin si zotni nëpërmjet rinasit, ashtu sikur Llalla i tyre, pastaj këta lehin, se iku në drejtim të paditur. As njërit e as tjetrit nuk i është marë pasaporta, vetëm hyn e dalin nga SPAK sikur bëjnë shurrën dhe kaq, kjo për sy e faqe të popullit. Asgjë ska plr ti gjetur, janë pakte midis plerave politikanë që kemi ne.

              1. k
               km

               Jà pararendesit e percaktimit te diagnozes se likeflori Ilirit.Kjo behet per ta shpetuar nga denimit.sepse "eshte i semure nga cafka e kokes". Ky eshte Babà Takuar,protogonist i LSI ,Levizjes se Skraparlinjve te InatosurShume i currufjepsur mu Duke dje.Sic Duket,dhimbja per Liken eshte e madhe.

               1. O
                Oh sa kom qesh

                Shoku prokuror i Enverit se mos je ti me mire nga trute se Iliri i Mete, qenka semundje ngjitese tek Partia e Zise kjo puna e cafkes se kokes, do te kete efektin domino.

                1. a
                 arbitri

                 Çaçka e kokes eshte shprehja e sakte.Çafka e kokes nuk egziston si shprehje.

                 1. A
                  Arber Shqiponja

                  ILIR META NE MAJE TE THANES .Hahahaha çfar debili.Mendon se do trembe ndokent.As Moni se ka frike.. Hej mos te ikin bletet nga kosherja se veshtire ti mbledhish.

                  1. Z
                   Zoti marrte HAK !

                   ÇAÇKA bre TAK jo ÇAFKA !!!!!!te gjithe politikanet qe kane probleme me derjtesine semuren perpara ( si Like Floriri ) ose me pas ( si Lexhenda ).

                   1. J
                    Jimi

                    Ilirit i ka rene catia !

                    Lini një Përgjigje