"Kampion mbetet ai që ka thënë se jam djali i Ahmadinexhadit" - Erion Veliajn e bëjnë pronari hoteli në Durrës

1 Prill 2024, 09:42Politika TEMA
"Kampion mbetet ai që ka thënë se jam djali i

Arrestimi me urdhër të SPAK i dy ish-drejtorëve të larguar që në shtator nga Bashkia e Tiranës, Redi Molla dhe Mariglen Qato, ka ngritur pluhur të ri akuzash politike mbi kryebashkiakun Erion Veliaj.

Veliaj është në shënjestër të mediave afër Berishës prej gati 18 muajsh, por në raportimet e ditës së sotme duket qartë sforcimi për ta lidhur Veliajn me të palidhshmen.

Kryebashkiaku i Tiranës akuzohet se është pronari i një hoteli që po ndërtohet në Durrës, pasi në listën e aksionerëve rezulton i ati i Redi Mollës.

Po cila është prova që Veliaj, i cili ka në duar gjithë Tiranën, paska shkuar të bëjë hotel në Durrës?

Prova e fortë rezulton një telefonatë e përgjuar e “një shtetaseje” që flet në telefon “me një shokun e vet”.

Ja çfarë shkruhet në një nga artikujt e ditës së sotme:

Njëra fjali:

“Në prill 2021, gjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare të qershorit të atij viti, shtetasja J.B., e cila mendonte se punonte në një kompani private, i komunikon një shokut të vet duke i thënë se (…) !!

Fjalia tjetër:

“… Hoteli në Durrës sjell në vëmendje kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili, në komunikimet private të punonjëses J.B., përshkruhet si asgjë më pak se njëri prej aksionerëve pas hotelit. “Këtë hotelin po e bëjmë ne,” thotë punonjësja e kompanisë. “Është pronari jon… Lali eri… E kta”

Çfarë do të thotë “sjell në vëmendje”?! Dhe si mund të jetë provë se çfarë thotë dikush në telefon me dikë tjetër duke të përmendur emrin?!

Të dhënat e Open Corporates tregojnë se Mediterranean Investment Group që po ndërton hotelin në fjalë, është e biznesmenit Dritan Kadiu. Që për më tepër, ka lidhje me fushatat e PD-së.

Më poshtë raportimi vazhdon me fjalët:

“Kompania që përfitoi heqjen e taksave përmes statusit special ishte e lidhur me Redi Mollën – ish-drejtori i arrestuar i Ujësjellësit të Tiranës, i cili akuzohet nga SPAK për veprat penale të korrupsionit dhe fshehjes së pasurisë. “Mediterranean Investment Group” u themelua në shtator të vitit 2020 dhe njëri prej aksionerëve ishte Selim Molla, babai i ndjerë i Redi Mollës, i cili ia trashëgoi aksionet në birit në shkurt 2024….”

Raportuesi ose nuk e di, ose e fsheh me dashje arsyen pse Selim Molla figuron aksioner në këtë kompani.

Arsyeja që ky raportim i fiksuar me Veliajn nuk e thotë, është që familja durrsake Molla është pronare e një pjese të tokës ku po ndërtohet hoteli, dhe si gjithë pronarët e tjerë ka të drejtën e përfitimit të përqindjes.

Vetë Veliaj i cili sapo është rikuperuar pas një ndërhyrje kirurgjikale i komentoi kështu artikujt që thonë se ai është pronar hoteli në Durrës:

“Kjo është gjëja e tretë më absurde që kam dëgjuar për veten. Kampion mbetet ai që ka thënë se jam djali i Ahmadinexhadit, kurse në vend të dytë ai tipi poshtë dritares, që thoshte se kam bërë skemat piramidale të vitit ‘97, nga gjimnazi. Jo, nuk kam ASNJE lidhje me ndonjë hotel, as në Durrës, as në Tiranë, as në gjithë globin!” (DITA)

63 Komente

 1. S
  Soni

  Respekte dhe vlerësime, që nuk e hedh poshtë babanë; Ahmedinaxhadin, dmth.

  1. K
   Kështu o posi!

   Soni,të pranosh që Erioni është djali i Ahmadinexhatit,është njësoj si të pranosh që jotëmë shkon çdo javë në Iran për ti bërë gojore Ahmadinit. Dakort?

   1. D
    Detari

    Veliaj eshte emer turkarab dhe nga pamja si jevg eshte me i zi se iranianet.

    1. V
     Vunoi

     Me siguri e ngaterron me Micotaqisin se ai eshte i zi si bythen tigani

    2. p
     piktori

     joteme me siguri i ben gojore lali erit dhe pike

     1. e
      elmaz bufi

      ke të drejtë... ai është dobiçi i Kadri Hazbiut

      1. M
       Malo

       Keshtu edhe ti posi poshte mbaje koken…. Po cfar ke me Nenen e tjetrit o Legen o Bythqire sje gje tjeter,po si mundet te shaje nje njeri nepermjet rrjetit po dile ne sheshe e thuaj po ke bythe,se keshtu perfundone tamam si kelyshe qe je.

      2. K
       Keshtu o posi te qifte qeni nenen

       Hidheni nga ballkoni kete qe thote je pronar i hotelit, ashtu sic hodhet ate (Kastriot Myftarajn) qe tha je i biri i Ahmedinexhad.

       1. p
        pilo Lala

        Historia e Shqiperise, me perlat qe nxorri Kastriot Dervishi para se ta shtynin nga pallati.: Enveri pederast, nderkohe edhe kurvar ne France. Dashnori Enverit ishte Dulla, te cilin e hodhen nga Hoteli Internacional me koke bodyguardet e Enverit. Enveri, djali i Bimbashit. Vajza Enverit ka pasur dashnor Asllan Rusin. Saliu vellai Karaxhicit, kur kaloi babai Karaxhicit per gjueti nga Vicidoli, kapi Sheqeren tek cezma, e palloi, lindi Saliun. Saliu ka dashnore gruan e Tritan Shehut. Edi Rama, nipi i Zogut, gjyshja e Edit punonte ne Palllatin e Zogut, aty e palloi, lindi Kristaqi, po aq i gjate sa Mbreti. Edi Rama kurvar, por ne te njeten kohe bashkjetonte me djalin e Babe Myslymit Babai i Edit ka pasur marrdhenje me gruan e Edit, ka lindur nje djale te paligjshem. Nena e Edit kur ka qene vajze, ka qene kur.ve e madhe ne Vlore. Babai i Edit kur ka qene student ne Rusi ne 1960 , ka pasur nje femije, ky erdhi me familjen para 4 vjetesh me familjen ne Shqiperi, Edi i mbyti me gaz ne nje resort ne Kavaje. Kellici, jevgjit, e ka pas shpine tek bregu i lumit, kjo vertetohet nga nje foto ku i ka krehur floket jevgjitce. Lul Basha, djali Enver Hoxhes..., edhe pse kemi thene Enveri eshte gay. Erjon Veliaj, dobic, djali i Ahmedinaxhadit te Iranit, e ka pasur mamane kur.ve. Keto jane perafersisht cfare ka qarkulluar ne kafene per udheheqesit tane. Kusurin, plotesojeni vete.

        1. E
         Edi nipi i shoferit…

         Te pakten treçereku jane te verteta or krriç!

       2. A
        Andi

        Edhe ky nuk di gje, ata hane molle dhe dardha pas kraheve te tij. Edhe fiq....

        1. Z
         Zogu i Tiranes

         Andushi, po ti cfare dhe si e ha?!?!?!?!

         1. E
          Erion plehu

          Siç ha edhe ti dietat e patronazhistit

         2. E
          Erion Veliaj, djali ilegal i Ahmedinexhadit

          Erion Veliaj, në emisionin "Opinion" të Blendi Fevziut, kur debatohej për çështjen "Pango" shprehu pikëpamjen se edhe pse përgjimi është dhunim i privatësisë nga ana ligjore, ai (Erioni), kur është fjala për interesa publike, e pranon këtë shkelje të ligjit, se siç tha Erioni, me një buzëqeshje ironike, një frazë të manualeve sorosiane të imazhit: "Po nuk shkele ligjin, nuk merr Çmimin Pulitzer". Edhe unë jam me pikëpamjen e politikanit të ri Veliaj dhe shpresoj që Erioni ta shikojë në këtë sens edhe një investigim të pritshëm për atë, se cili është fëmija ilegal që ka në Shqipëri Presidenti aktual iranian, Ahmadinejad. Në website të opozitës iraniane jashtë vendit, është dhënë lajmi se Presidenti Ahmadinejad, i cili e ka vizituar Shqipërinë në kohën e regjimit komunist, në vitin 1979, pas Revolucionit Islamik në Iran, ka në Shqipëri një fëmijë ilegal që është bërë një figurë e shquar politike në Shqipëri. Sa e vërtetë është kjo gjë nuk dihet, por duhet investiguar. Të dhënat e websiteve të opozitës iraniane jashtë vendit, duhen marrë po aq të vërteta sa ç'u morën të dhënat e disa websiteve të huaja në rastin e Damir Fazlliç, i cili mbi bazën e të dhënave me një prejardhje të tillë u shpall serbo-boshnjak dhe nipi i ish- shefit të shërbimit sekret të Serbisë, Stanisiç. Pra, precedenti ekziston dhe duhet ndjekur edhe në rastin e websiteve iraniane. Të dhënat që jepen në websitet e opozitës iraniane nuk duken apriori të pabesueshme se dihet se regjimi komunist shqiptar kishte marrëdhënie të mira me regjimin islamik që erdhi në fuqi në Iran pas revolucionit të vitit 1979. Në këtë kuadër midis Shqipërisë dhe Iranit ka pasur shkëmbime të dendura delegacionesh të ndërsjella. Në këtë kuadër, edhe Presidenti i tashëm iranian, Ahmadinexhad ka vizituar Shqipërinë në vitin 1979, sipas atyre që thuhen në muajin mars. Ahmadinexhad ka qenë në qytete të ndryshme të Shqipërisë, në Tiranë, Durrës, Berat. Ai sipas të dhënave ka kryer në Shqipëri dhe stërvitje ushtarake, siç bënin shumë të huaj në Shqipëri në atë kohë. Gjëja e veçantë në rastin e Ahmadinexhad është se ai ka qenë stërvitur edhe nga një oficere shqiptare femër. Nuk mund të mos ndihet krenar njeriu gjithsesi, kur një femër shqiptare ka stërvitur një njeri si Ahmedinexhad, i cili pavarësisht nga të tjerat, nuk mund të mohohet se është një burrë trim. Kjo femër shqiptare të shëmbëllen me një amazonë, një Shqiponjë. Sigurisht që ekzistenca e një fëmije të Presidentit iranian në Shqipëri, është një gjë që e justifikon një investigim, duke dhunuar dhe privatësinë e këtij iraniano-shqiptari enigmatik, aq më tepër që supozohet që ai të jetë dhe një figurë e njohur politike në Shqipëri. Në botë investigime të tilla janë të njohura dhe janë bërë deri edhe ndaj personaliteteve të tilla politike si Tony Blair, për të cilin u zbulua se nuk ishte i biri natyral i prindërve të tij, porse ata e kishin gjetur pasi qe braktisur nga prindërit e tij natyralë, një çift aktorësh shëtitës. Blair më pas e pranoi edhe vetë këtë gjë. Pse të mos e ndiqte shembullin e tij edhe politikani misterioz shqiptar, aq më tepër që tash Ahmadinexhad po jep shenja se kërkon të bashkëpunojë me Perëndimin dhe veçanërisht me SHBA. Për të filluar investigimin, unë kam siguruar një libër për Ahmadinexhadin të botuar në Britaninë e Madhe, ku ka shumë fotografi të kohës së rinisë të Ahmedinaxhadit, kur ai qe 30 vjeç, aq sa ç? është sot djali i tij i supozuar në Shqipëri. Në investigimin tim unë do të veproj si një dishepull i Erion Veliajt, duke dhunuar privatësinë për interesa publike. Metoda që kam zgjedhur është që të krahasoj fotografinë e politikanëve të rinj shqiptarë, të moshës 30 vjeç, me atë të Presidentit Ahmadinexhad. Më pas do t? ia le publikut të gjykojë se kush është i biri i Ahmadinexhad. Ai politikan që do të rezultojë se i ngjan Ahmadinexhadit, ka të drejtën që të japë shpjegime para se të bëhen deduksione të mëtejshme, mbi bazën e fakteve që nuk është vendi të përmenden në këtë shkrim. Kjo metodë nuk është më pak e vlefshme sa edhe përgjimi i "Fiks Fare", madje është më serioze, se ngjashmëria fotografike mund të trukohet, ashtu si audioregjistrimet, derisa është fjala për krahasimin e fotografie që gjendet në një libër të botuar nga një shtëpi botuese shume serioze në Britaninë e Madhe ku Erion Veliaj pretendon se ka marrë një master (apo mos duhet të themi është bërë master) dhe fotografisë së një personi që është aktiv në politikën shqiptare sot. E mira do të ishte që në këtë investigim të angazhohej dhe Erion Veliaj se ai, me lidhjet që ka jashtë vendit, ku prezantohet veç të tjerave edhe si gazetar, mund të fitojë Çmimin "Pulitzer". Unë, me një altruizëm të sinqertë profesional, do t'ia kaloja të gjitha të dhënat që kam, në mënyrë që ai ta vazhdonte investigimin. Se ku dihet, mund të ndodhë që djali ilegal i Ahmadinexhad të jetë në partinë e Berishës, dhe kjo do ta rritë shumë kreditin e Erion Veliajt tek e majta. Por, përtej ironisë, tash që jemi me përshtypjet e emisioneve të Aida Shtinos dhe Rudina Magjistarit, ku ka pasur edhe disa raste ku janë takuar fëmijë me baballarët e tyre që nuk i njihnin, nuk është çudi që kulmi i këtyre emisioneve të jetë takimi i një politikani shqiptar me Presidentin iranian. Sigurisht që Presidenti iranian, i cili në atë kohë ishte një djalë i ri, nuk ka pse të ketë ndonjë embarracim për këtë aventurë rinore, se gjëra të tilla ndodhin në këtë moshë në çdo vend të botës. Kjo histori nuk e cënon dinjitetin e tij. Përndryshe kjo histori ndoshta cënon reputacionin e djalit të tij shqiptar, por supozohet që ai të jetë aq i emancipuar nga paragjykimet, sa të krijojë një standard të ri emancipimi në shoqërinë shqiptare.

          1. S
           Sufllaqe falas

           Nuk është president Ahmadinejad ka qenë para 10 vitesh besoj pak a shum

           1. L
            Lani

            Nuk ka gjë të keqe të jesh djal i Ahmadinexhadit. Shumë gjëra të tjera janë ku e ku më keq.

         3. L
          Lalka Erionka!

          Po po se n'a binde tani. Se nuk e dimë ne se për shkak të parave këta lloj biznesmenësh shesin dhe bythën, mamanë, gruan, motrën, vëllain e kalamajtë. Ti Lali je një MJAFT-ist, një 99-ç dhe një njeri i kooruptuar. SPAK duhet të të hetoj (nqs me të vërtetë është dhe do të bëhet institucioni që thotë). Lal Çeri bie shumë "erë" Lali GO !!

          1. F
           Ferdinand

           Erioni është në fakt Erion Ahmedinexhadi, djali ilegal i ish-presidentit iranian Mahmud Ahmedinexhad, i cili ka qenë në Shqipëri në 1979 si student revolucionar iranian dhe ka kryer edhe stërvitje ushtarake duke pasur si instruktore nënën e Erionit, e cila ishte oficere e Ushtrisë. Erion Veliaj i ngjan Amedinexhadit jo të atit në letër. Këtë gjë e ka thënë në një nga portalet e tyre online në 2006, MEK, organizata e opozitës iraniane që tani është strehuar në Shqipëri. Lajmi u zhduk pas një sulmi kibernetik sorosian. Kjo është arsyeja që Erion Veliaj, megjithëse në territorin e bashkisë që drejton janë strehuar si refugjatë disa mijëra anëtarë të MEK, nuk i ka vizituar kurrë vendqendrimet e tyre.

           1. G
            Gogi

            E kujt i plasi qe su binde ti.

            1. S
             Sheshttu

             Po' kujt i bie mendja u binde apo Jo ti.

            2. A
             Arbeni

             Qentë rrugaç të sali malokut lehin rrugëve të qyteteve shqiptare duke hamendësuar e shpifur.Sado të shpifin ata janë një makinë e vjetër që i ngjanë një barange tek vëndi i plehrave ku dhjesin qentë.

             1. S
              Sovrani

              Jo mo plak JOO. Se nuk jemi me Saleh-un. Jemi me Shqiptarët dhe jo me hajdutët. Lal Çeri është një i tillë. (Mos e vi dorën në zjarr për të)

              1. E
               Erdogan

               Prit se eshte vetem fillimi, abuzimet dhe vjedhjet me fondet e bashkise pra te taksave tona, nuk kane te sosur. Dhe vargu apo kalvari i te arestuareve do te jete i gjate. Duhet pak durim Arben dhe do te shikosh shume te tjere punonjes te bashkise te dalin perpara togave te zeza. Uroj te mos jesh edhe ti njeri nga ata/ato!

              2. B
               Berati

               20% nuk u dilte me. Ndaj bejme nje kompani 5D ,5 drejtoret dhe ja japim tenderat ......vetes. Gjeniale? Jo nese zgjedhesit tu jane nje tufe tutkunesh. Ata do ta besojne se drejtoret e Lalit hanin fiqte e kryetarit mbas kraheve.

               1. F
                Fieri fiu fiu

                Gjynah!

               2. "
                "BOHOTINA"

                Ore keta te PD jane cudi per t' u cuditur! Si mo nuk degjuam nje gje per progres, po vetem ai beri keshtu e ky keshtu, si fallxhore gjithe diten... 11 vjet rresht.

                1. S
                 Sufllaqe falas

                 Duhet të heshtin nëse vidhet vendi ç'do ditë??

                 1. P
                  Patronazhist

                  O me te paska hyrë frika e? Pateonazhisti vogel tiii

                 2. K
                  Kreu

                  Veliaj mund te mos jete djali i atij qe vete pretendon, por nje gje eshte e sigurt, lali eshte padyshim koka e te gjitha aferave ku jane perfshire drejtoret e vete. Me pak fjale nese ata jane pronare apo aksionere apo te korruptuar apo te perfshire ne cdo skeme, tender, investim, ndertim etj etj, veliaj eshte kreu i ketij grupi dhe perfituesi kryesor

                  1. D
                   Dash

                   O Kreu , ku punon ti , prokuror në SPAK ?

                   1. D
                    Dashi

                    Ska nevoje te punosh ne spak o dashi.. qe te dish ca ben lali. E dine te gjithe qe koka e te gjitha ketyre puneve me drejtoret eshte veliaj. Gjithsesi keto jane gjera te vogla krahasuar me gjithe aferat e lali erit

                    1. D
                     Djona

                     Dashja ka mberdhif me kohe.

                   2. D
                    Dik Man Jaku

                    Na mbushe mendjen Mero. Po pse prove eshte ekstrakti i QKR? Po nuk e dime ne si funksionojne keto gjera ska nevoje te jesh pronar me letra mjafton te kesh hedhur parate edhe te gjesh nje Pensionist Gjerman (ne rastin e PD) ose nje shtetas Arab (ne rastin e PS) edhe te thuash po investojne te huajt. Sa per ate pjesen ku familja durrsake Molla na qenkerkesh pronare e nje pjese te tokes aty na thoni pak te kujt toke?? Se deri nga vitet 70 ka qene det aty ku po ndertohet.

                    1. V
                     Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

                     Puna eshte se disa pune qe kane bere nenkontraktoret tek kjo firme nuk jane paguar. Loja nuk eshte kaq e thjeshte sa duket. SPAK ka shume pune perpara. E meqe ra fjala ai Elton Kacidhja i UKT kur do arrestohet?

                     1. V
                      VLONJATI

                      Ore ti loqja i mësipërm , je i marrë apo bën si i marrë ? A ka mundësi të na spiegosh kush është ky Vito mashtruesi , po Ornela , po Vuruzhani ?! Hiqi këto idiotlliqe dhe gjej një tjetër nick name , se le nam , duket sikur shkruan nga psikiatria .

                      1. V
                       Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

                       Vlonjato, mire motra ne Itali?

                       1. V
                        Varuzhani-hypesi i gruas se ketij Vitos

                        Vlonjat, varja eshte njecike si shume psiqiko, ose sic thone andej nga Vlora me mendore. Eshte komplet jo vetem Lo..e, por edhe shume Ka..

                      2. l
                       lali FIKU

                       Meazallah se perlyhet Lali i Fiqve ne ato allishverishe te vartesve te tij. (Ato "hane Dardha" pas kurrizit tij nen shembullin e vartesve te Kryeministrit) Edhe per Inceneratorin e Tiranes nuk ka fare dieni per pagesat qe vazhdojne ndonese ai nuk ekziston gjekundi...

                       1. T
                        Trapajane hesapi

                        Mos ma shaj Sonin.Eshte vajza ime kopile,jashtemartesore

                        1. D
                         DUCJA

                         Lali Eri duhet te vihet para pergjegjesise per caktimin si drejtore te njerezve qe duken nga fytyrat qe jane xhahila. Pastaj edhe per syleshesi, nese s'ka marre llokmen e vet. Ndryshe, mbetet Lali Eri me 40 drejtore ashtu si Ed Palloshi me 40 ministra dhe zvministra.

                         1. p
                          pilo Lala

                          Ata qe kane vjedhur nuk kane faj, te gjithe fajin e ka Lali Eri, keshtu tha edhe Luftar Paja kur i vodhen lopen.

                         2. G
                          Gazment Dardha (Molla)

                          More kurva saliqimsa, po si ka hy aksioner ai molla qe paska vdek. Aksioneri ne fakt eshte merhumi stergjyshi i atij merhumit, qe ja la te birit, i cili ja la te birit qe….ja la te birit,qe ja la molles ish drejtor ne bashki. Ju kto i dini më mire se cdo gje qe dini, po si kurva qe jeni jau do puna ta thoni muhabetin vetem aq sa ju intereson.

                          1. E
                           Erals

                           Haha mediat e saliut qe thone keshtu dhe mediat e lalit qe thone jo ashtu. Jeni gjobaxhinj

                           1. J
                            Jepuni edhe çeçenëve ndonjë kacidhe

                            Pse kot po luftojnë çeçenët poshtë ballkonit për të ardhur në pushtet,ja për këto vjedhjet që kanë bër për tre dekada,dhe po zilosen se këta po vjedhin e çeçenët ngelën me gisht në gojë

                            1. T
                             Tutu

                             Selimi i shkrete ( rahmet paste )vitet e fundit i jetoji pa e ditur se kush ishte vete , dhe jo me ta dinte qe ishte aksioner… vetem apartamentet ne Currila sa i kane kushtuar Redi Molles … tek ai hoteli te vollga , eshte kazani ku jane te perlyer te gjithe..,

                             1. E
                              Enea

                              Sepse mund te kete akuza qesharake sic eshte rasti me Ahmadinexhadin, nuk do te thote se akuza te tjera jane te paverteta.

                              1. T
                               Tirons

                               Lali Eri ka 3 mandate qe jua ngec fiqte ne fyt ketyre plehrave te Saliut e te Metes. Ka gabime se njeri eshte dhe duhet te ndahet nga Rama sa me pare dhe te krijoj profilin e vet. Futua fiqte me thelle ne fyt vazhdo punen ti leri keta.

                               1. E
                                E.rama

                                ... edhe i kisha thënë lalit që të mos e hante atë koqe fiku ..

                                1. Y
                                 Ylli

                                 Mamka i Erionkes eshte shoqja Shqipe ish e Frontit lagjes kurse babushi ka qene shoqeri anonime...

                                 1. L
                                  Ladi

                                  Dramatike situata per ca njerez, qe mufkat politike, i kthejne ne fakte te pamohueshme. Lehtesia me te cilen i besojne dhe, me pas zjarri luftarak i tyre, o te lejne pa fjale - o shkulesh gazit...

                                  1. T
                                   Tirona

                                   ti rruni karet Erjon Velise ju te gjithe bythqiret e Salih Berishes dhe Salhu vete

                                   1. S
                                    Sokrati

                                    Njerezit po çmenden çdo dite me keto shpifje te ndyra! Nje ligj per shpifjen eshte me se i domosdoshem, ndryshe sherr, shamate, tymnaje, çoroditje, qorrollisje, kapardisje, grisje, krisje, , zvarritje, goditje, zenie, mallkime, renkime, rrasje, vrasje dhe ne emer te te gjitha ligesive, i ligu do te ngrihet lart, i ndershmi do te ulë koken, ose do te arratiset naten (jo diten)! Bota po shkon per lesh! Leshin askush s'e do, duan ''përsheshin'', duke siguruar sheshin dhe pastaj ec e jeto ne kete vend te mallkuar po aq edhe te bekuar! Mblidhni mendjen, o njerez! Lereni jeten e tjetrit dhe merruni me epune produktive. Mbas punes merruni me FAKTET dhe LIGJIN, ndeyshe nuk do te beheni kurre njerez, po do te mbeteni KAFSHE me fytyre NJERIU, si likja, si saliu, si gaz ziu dhe lukuni...

                                    1. T
                                     Terri

                                     O sokrat o kar qr. po keta te lalit me lalin ne krye kane pervetesuar 30 tendera (dhe kjo vetem me kete kompanine 5D). Mendo cfare ka bere lali keto 2 mandate me te gjitha aferat e veta. Ka bere nje masaker me fondet, lejet abuZive qe kane mbushur dhe ndotur gjithe qytetin, tenderat qe te gjithe fiktive, pazaret me inceneratore imagjinare e plot tjera

                                    2. K
                                     Kaonia

                                     Po pse e hidhni muhabetin tek hoteli, leket e tendera ne fund ku mblidhen , çna beni ju te temës sikur se dini si funlsionon .Ka mare leke dhe pike pastaj thoni ç te doni . Mos na beni moralistin kot ketu, ta mbante butë lali se eshte njeriu me i investuar ne ps , ti marin leket e ti gezojne po per politkë u dogj , e provuam s na doli gje dhe ky i ures vajgurore .

                                     1. K
                                      Krimbi

                                      Lali shume shpejt do u bashkohet drejtoreve te vet por edhe gjithe qeveritareve te tjere socialiste qe kane mbushur burgjet. Sipas statistikave ne burgjet shqiptare nje perqindje e konsiderueshme perbehet nga rilindja e rames dhe krimbat e veliajt

                                     2. B
                                      Boo

                                      Mbroje Mero se mezallah qe ka ngrene fiq Lali Eri. I paster si akullorja eshte.

                                      1. t
                                       tornitori

                                       nese ka nje gje te ndyre tek media shqiptare eshte qe nuk merren me pasqyrim vetem te lajmit ......por interpretojne ose mbrojne individe te politikes majtas djathtas .....qesharake ,duke filliar nga ty o mero ......ti je turp gazetarie bashke me carlon dhe cim peken ,krejtesisht te anshem ......vasale te atyre qe ju paguajne neoermjet reklamave ,tenderave etj.....pa pike dinjiteti .....

                                       1. S
                                        Sokrati

                                        @Terri@ Aty mbahu! Mbahu foooort! Dukesh, qe je rrethuar nga terri i vertete dhe mbahesh pas atij sendit! Ke nevoje per pak dritë. Po te vazhdosh keshtu, ndoshta do ta kuptosh Sokratin, por do t'i jesh afruar shume asaj kutise se territ me dimensione 2mx1,5m dhe shkon plotesish aty, ku te pelqen, ne kutine e ferrit! Nuk ta uroj. Uroj te kthjellosh mendjen. E ke vete ne dore...

                                        1. P
                                         PS

                                         Erion Veliaj, Erion plehra, mos u mundo me PR dy-lekesh dhe keta zagaret qe lehin neper komente ketu siper, ta kalosh kete situate. Korrupsioni ne Bashkime e Tiranes, nepotizmi, paaftesia, jane e verteta e madhe. Ti je nje krye i korruptuar i lidhur me qindra fije me mafien, oligarkin, pastrim parash. Erion je fatkqesi kombetare. Je trupi i Tiranes, je turpi i Shqiperise. Jep doreheqjen nqs ke pak dinjitet njerezor. Je deri ne gryke nga te gjitha anet. Je pleher njesoj si Ilir Meta, Saliu, Luli Idioti, Edi Rama, dhe gjithe plehrat e tjere. Po e zbrazni Shqiperine more derra!

                                         1. P
                                          Përgjigje

                                          Eh mer lal, mos e moho baben, nuk osht se deshe ti, po Ahmadinexhadi erdhi ne Shqiperi per me qi, gjeti tet'eme dhe dole ti

                                          1. K
                                           Korcari i ri

                                           Erionit i plasi temthi nga frika tani po i vjen dita te bashkohet me drejtoret e vet! Mos u merzisni,s’keni pare gje akoma!

                                           1. T
                                            Tirana me o

                                            Rrujini karin lalit, vetes ja boni. Prap do ta hani ke zgjedhjet e tjera se s'ju ka thonë kush puna marë, or çeçenë muti...

                                            1. P
                                             Përgjigje

                                             Ou, ku e di ti qi lali ka kar, apo ia merr n'goj per dit.

                                             Lini një Përgjigje