Kreshnik Spahiu: Ish-agjenti i FBI-së përdori qeverinë shqiptare, jo Rama McGonigal

5 Shkurt 2023, 16:23Politika TEMA

Kreshnik Spahiu: Ish-agjenti i FBI-së përdori qeverinë shqiptare,

Juristi Kreshnik Spahiu, së fundmi i ftuar në Euroneës Albania foli në lidhje me çështjen që ka bërë bujë javën e fundit atë të McGonigal.

Ai tha se nuk ka qenë kreu i qeverisë Edi Rama që  përdori ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal por ky i fundit ka përdorur qeverinë shqiptare.

“Në faktin juridik nuk del që Rama e ka përdorur McGonigal del që ky i fundit i ka përdorur Ramën e qeverinë shqiptare për të larguar oligarkët rusë. Ka përdorur këtë për të përfituar biznese të tjera. Edhe Gjykata amerikane thotë se paratë i ka marrë Mc Gonigal”- tha Spahiu.

20 Komente

 1. s
  s'duhet te mungonte Kakofonise as ky

  sikur mos te kishte arritur ne male te Mullarit te Kakofonise shqiptare kjo Teme , nuk mungoj edhe ky . Ja pra perse shqiptaret nuk perparojne .se shumica e kohes shkon per Mullarin e Kakofonise . Nji teme ne Shqiperi e diskutojne analizojne trumpetojne orkestrohjne sipas njohurie personale e individuale gjithe telentet e stanit

  1. N
   Nasi

   Te erdhi ceku, e theve ne bank dhe sa shume ishte?. Po pazarin me vendburimet e naftes kush e beri dhe kush fitoi prej tyre? Keta lloj tyrbosh si puna juaj dhe atyre qe dalin neper TV e muaren me qafe shqiperine.

   1. S
    Shallvarja

    Ik o cuni Semihas ik. As klasen nuk e kaloje te Petro Nini, prandaj te coi mami ne shkolle nate. Te kujtohet kur doje te beje koalicion me Ramen dhe nuk ta vershellehu, dhe pastaj u fute te cadra Lulit se mos kapje atje ndonje cope torte? Ata jane me te zgjuar se ty, e kuptuan ca fllucke je. Po Bamiri te beri me lek dhe tashti vazhdon te jetosh si mbret. Je bajat, je legen. Ku shkoi ajo particka jote me shqiponjen ne byth?

    1. S
     Semi

     O niku punon ne Deutschland apo ha leket si gazetar? Se kaq kohe sa kolon ne tv Shqiptare se kuptojme

     1. L
      Lika

      Mir qe na sqarove ti se nuk e dinim.Mos fol fare me mire

      1. t
       titi

       shume qesharake per te qene e vettete

       1. t
        tosi

        po mo vllai po e ka perdor ai

        1. A
         Ani

         Fole ti qe te ka perdor sala si leck kepucesh

         1. E
          Eno

          Vetem ti mos fol se e dim se clloj legeni je

          1. S
           Semi

           Akoma me kete ceshtje,as nuk keni asnje fakt e prap flisni.

           1. B
            Beni

            Sa pa lidhje flet,nuk di asgje per ceshtjen,me mire pusho sa flet kot.

            1. B
             Bardha

             Ketij carit i kan diftuar se si punon FBI,ju kujtohet ky idiot qe u kthye nga shqipoje e vocidolit ne nje sorre te qelbur tek shtepia e vicidolit

             1. I
              Isi

              Aman ti ngele me fol mo

              1. D
               Deni

               Turp ku ke goj flet e ti

               1. K
                Kevi

                Ti e ndrit fare mo kur flet budall

                1. R
                 Roni

                 Sa njeri i ulet je bere dhe ti

                 1. L
                  Ledion

                  Kush flet ky zari qe ka frik nga Berisha

                  1. k
                   klodjan

                   kjo ka ndodh kur thirren cunin e saliut ne spak edhe nxorri kete histori me u marr i pafytyri

                   1. L
                    Leta

                    Ik o Kreshnik Spahiu se sja vlen te merresh me ty qe te sjell rrotull ai plakush Saliu

                    1. R
                     Rusmajli

                     Qëkur ka prerë barsetat, Kreshnikit peshtymes, I eshte rritur hunda. Paguhet me honorare nga Mëro Gël Baze.

                     Lini një Përgjigje