Tomor Alizoti: Rama është frikacak e burracak, ai nuk merr vesh nga politika. Mendon se është superstar

4 Shkurt 2023, 20:10Politika TEMA

Tomor Alizoti: Rama është frikacak e burracak, ai nuk merr vesh nga

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti e ka konsideruar kryeministrin Edi Rama si një njeri frikacak pasi shmangu debatin politik në Parlament për çështjen “McGonigal”.

Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë”, Alizoti deklaroi se nuk lihet bosh karrigia e kryeministrit në Parlament, kur opozita kërkon interpelancë me të, për një çështje që dyshohet se është i përfshirë vetë ai.

Duke u nisur nga kjo sjellje, deputeti demokrat thotë se Rama nuk është mentalisht i përgjegjshëm për të mbajtur postin e kryeministrit, pasi po braktis detyrën.

Alizoti: I ka mbetur vetëm fjala Parlament po s’ka ngelur asnjë element që e përkjufizon si të tillë. Në dy seancat e fundit, kryeministri zgjodhi të mos jetë kryeministër. Nuk mund të lësh karrigen e kryeministrit bosh sepse je trembur. Edhe në kohën e monarkive, grupi i Senatorëve detyronin monarkun të vinte në debat. Një politikan me nivel të lartë duhet të përballet, dhe nuk mund të fshihet. Unë e dija që ishte frikacak, por në këto dimensione nuk e mendoja kurrë. E shoh mentalisht jo përgjegjës për të qenë kryeministër.

Kur thirret për një interpelancë thirret i pari i vendit. Edhe si një njeri zyrtar, kam humbur çdo lloj respekti. Është njeri frikacak, nuk është për kryeministër. Nuk lihet karrigia e kryeministrit bosh në Parlament, është burracak. Duhet të vijë kryeministri të përgjigjet në interpelancë.

Nuk kam asnjë shpresë. Opozita bën detyrat e saj. Në demokraci, qeveria përgjigjet. AI e ka lënbë Parlamentin. Është për të qeshur dhe për të qarë. Për hir të detyrës që kanë, është braktisja në detyrë. Ka lënë detyrën. Si mund të përjashtosh kolegët që kërkojnë kryeministrin në seancë. Skandali është me kryeministrin. 

Është braktisje në detyrë, është burracak. Krizën më të madhe në këto 30 vjet, me të gjithë problemet që ka demokracia në Shqipëri, këtë s’e ka bërë askush. Është kapiteni i një anije që ka ikur i pari dhe ka lënë ekipin e vetë. Nnë kryeministër, në kohë paqem, nuk është vetëm për të dhënë tendera.

Sipas deputetit demokrat, Rama është një person i “show-ut” mediatik dhe se i ngjan shumë këngëtares Lady Gaga.

Alizoti: Shoqëria shqiptare ka probleme të thella me demokracinë. I pëlqen më shumë të argëtohet, të shohë një cirk, se sa të merret me ekzistencën e saj. Po të ndodhte kjo në botë, do ishte bërë nami. Nuk mund të thoshte kryeministri nuk do vij në Parlament. Rama është një personazh i prodhuar nga media. Nuk përmban asnjë esence politike. Këto gafa që bën ai, është sepse nuk e njeh politikën thellë. Është një njeri që përngjan me Lady Gagën. Njeri i cirkut. Edhe media duke e bërë një njeri superstar, ai e financon. Media në demokraci është shumë dominante. Demokracia jeton nga lajmi i keq. Ato që rrezikojnë kryeministrin, ata rrezikojnë ekzistencën.

Çfarë do ketë ndryshe protesta e 11 shkurtit?

Alizoti: Nuk ka pasur mbledhje se si do vazhdojë protesta. Po të shohësh, protesta është përshkruar si një zemërim. Protesta është zemërim. Nëse njerëzit në këtë vend, ose në botë, ka një skandal, ndodh sepse është një zemërim i momentit. Demokracia jeton me protesta. Demkracia është një sistem që është tërë kohës i rrezikuar.

 

52 Komente

 1. N
  Noci

  Edhe ky i persekutuari e hengri lugen e çorbes.E kane si fis qe bashkepunojne me kedo nuk ka rendesi fashizëm a komunize .Kete here zgjodhi te dyzet mjafton te mos besh diçka per ata qe te kane zgjedhur

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

   Fejzi Alizoti po kthehet permbys atje ku është në varr. Pasardhesi i tij është bere komunist me Sali Katunarin. Me Sali Katunarin! Puuuu puu pu pu pu. Ndersa ky legeni? Ky është nje kuara-kua-kua.

   1. A
    Aldi Murati

    Une menoja se ky do ishte me i squti i PD, por duket se ne partine e rrumpalles jane te gjithe pa perjashtim budallenj dhe te poshter se Saluk bastardi.

   2. R
    Roberto

    E dini ate shprehej qe perdorin rendom kur shajme dike??? Car me syze???? Ja ku e keni.

   3. k
    k

    Sa më shumë e shajnë këta degjeneratat, aq më shumë do qëndrojë në pushtet Rama.

    1. U
     USA

     PER FRIKACAK JU I RRUANI ATO TOPET ER MEDHA EDI TRIMIT MENDJE NDRITUR, SY SHQIPONJE, JU JENI PLEHERAT E SALI BERISHESUSA

     1. A
      Aron

      Ky eshte nje koqe krejt.

      1. B
       Besniki

       Ka edhe ky levantin mendimet e veta torollake.Ç'te besh,do lexosh edhe idiotet.

       1. H
        Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

        Besnik, Respekte he burrë i dheut. Me ate fjalën "levantin", per zotin i ke ra kresë ketij tarallakut pseudo-antikomunist.

       2. N
        Ndershmeri

        Ka me burracake se ty Njeri pa shtyllkurrizore

        1. B
         Beracaku

         Ne ka njeri pa lyre e pike karakteri qe dhitet ne breke kur i degjojne veshet Sali Karin e jo me te perballet me te eshte ky plehra topelepires

         1. P
          Populli

          Per keta Alizotet, trimeri e burreri eshte te kesh bekimin e Duçes dhe fashizmit, si ai fare Fejziu.

          1. N
           Niku

           Po kur ben si “trim” ky me ja q….. motren

           1. K
            Kreshniku

            Ore Ludovik, rregullo gjuhen. Ti ke qene djal i mire. Sic duket shoqeria e keqe me non graten e madh te ka prishur.

            1. I
             Ilir Meta

             O zot sa idiot qe eshte ky ,thot qe njerzit jane te zemeruar dhe asnjehere nuk e kuptojne qe njerzit jane me shum te zemeruar pikerisht me kta dhe ky se kupton se eshte budalla ose e kupton por nga qe jan te dhjere nuk e thone.

             1. B
              Boston

              Dicka ndodh per nje aresye dhe kjo nxori ne drite anti amerikanet lakuriq…..gjithe tabori i Saliut antiamerikan

              1. X
               XhaJaho

               Ca pune bo ky Koqja Kanarit

               1. T
                Tropoja

                Sa nivel i ulet je o kerriç Berati.E mban veten per politikan ti. Edhe kur flet aty ne ate shpelle qe e quani parlament, flet me urdherin e "te pa deshiruarit" nga SHBA dhe Europa. Rama i'ua ka rasur deri ne gryke aty ne parlament dhe ti s'ke pasur kellqe dhe nuk ke kellqe per tu perballur me te. Ju doni ta shqyeni si hjena qe jeni. Kush nga ju flet me urtesi, me argumenta, me llogjike e me fakte qe te marri nje pergjigje te arsyetuar nga Rama si kryeminister por edhe si politikan.Deri me sot, nga ju jane shume pak, qe e ben nje gje te tille... Niveli juaj eshte i ulet, rugaçeror dhe i dhunshem.Keni 30 vjet qe e keni shqyer kete vend. Ate qe beri E.Hoxha per 40 vjet, per kete vend, ju e shkateruat per 4 vjet.Akoma doni ta shqyeni kete vend? Nuk u jep me populli vote per te qeverisur, deri kur te ikni ju si brez shkaterrimtar dhe i dhunshem. Populli eshte i mençur dhe iu ve ne kandar, ju peshon mire dhe iu jep ate qe meritoni...

                1. N
                 Nga cila BYTH ka dal ky MUT ?

                 c'eshte kjo Diare qe qit prej goje ky nastradin more hahahaha . cjan kto brockulla o cop Muti qe Reciton ,hah ha ha . o tru me mut ,i mbushur nga jashteshqitja Ledi Kaka . Per cfar Politike , flet nji Kurve e Bordellos PD . Per cfar Trimerie pellet Hajvani me Syze ? Per ate te shpellave ? Apo te rruges - Per ate qe vret Shqiptaret ? Apo shet Shqiperine ? Peer cilin mor Pedrerast me Syze ? Trimeri eshte te mbrosh vendin tend dhe zhvilloshe /ndertoshe Ardheun tend , jo ta vjedhesh ,ta vrasesh popullin tend , ti shkaterrosh jeten , te shesesh Atdheun ke Armiqte Shekullore mora Cop Muti ,qe Kakarit si Kaposhi maje Halese ku ke Lindur dhe ha ? C'hyn Trimeria ktu ne Politike ? Me Trimeri ky Cop Muti na kuptoka ,mesa duket qerratai me Syze , qe KM t'e hedhi vallen sipas Gerrnetes se Pederasteve e bashkohet korit te Kakofonise Shpellarit . Apo te rrembente shpaten e kercente Vallen e Shpatave me Kafshet Primitive te PD-se hahaha . I paska dhi Majmuni Plak ne koke ktij nastradini me syze . KM ben ate cfar eshte korrekte ne Politike - ben Politike ndryshe nga banda e shpellarit - qe me Politikeberje kuptojne SHPIFJET o Funderinat e Njerzimit ,qe do ishte mir te zhdukeshit te gjithe si jeni nga kjo Toke se s'jeni vetem injorante Sharlatan e idiote ,por edhe shume Toksik

                 1. T
                  T

                  Ky kari shok te ngushte ka kalecin e zones vet ku ja qen ne internim .kta jane race e poshter dhe spiune .

                  1. A
                   Adriatik

                   Ky edhte i goditur ne tru te vogel.lege e kercenoi nongrata dhe ju ngjit pas bythes.thote qe jam ttim.tfim si lepuri.

                   1. A
                    Agron

                    Ky njerezit me kulture I quan frikacak

                    1. K
                     Ky eshte i persekutuar nga trute

                     Ky e mbane veten per intelektuale por llogjika qe perdore tregone qe eshte kokrra e gomarit ..Rama duhet te shkonte ne parlamente per show parlamentare me rrugacet per te terhequr vemendjen nga 21 janari apo thirrja e Shkelzen Berrisha ne SPAK .. Ky gomare thote qe jam dhe i persekutuar po mese po kuptoje ky eshte i persekutuar nga trute ..Po mire mo idiot c'lidhje ka Rama me nje je afere ne Amerike ti pretendon se ke mbarusr dhe shkolle te larte kur del aktakuza do te thote qe kane mbaruar hetimet qe kane zgjatur 5 vjet , aktakuza shkone ne tribunal , gjyqtari jep denime apo pafajesi per te pandehurin ne kete raste funksioneri FBI tani ku qendron Rama e kete histori dikush thote ka dale emri ne aktakuze po normale personi qe akuzohet ka takuar njerez ka folur ka diskutuar po nuk do te thote qe te gjithe ata qe ky i pandehur ka takuar jane fajtore kjo eshte non sense stupiditet ...Nuk e kuptoje si ka mbaruar ky gomare studimet e larta ? Jane paguar 250 mije euro nga Neza dhe nuk dihet burimi ardhurave thone idiote qe mbasi zgjidhen 1997 kater te vrare para kryeministrise ,gerdecin tani do vendosin drejtesi ne amerike dhe kush nje non grata dhe ky ndjeksi non gratespo ...Neza ka deklaruar nga i vine te ardhurat se ndryshe do ishte mare i pandehur kjo eshte nje histori qesharake qe do ti kthehet ne bumerang ne zgjedhje rrugaceve te ish PD ...trishtime per vendin mungesa e nje opozite

                     1. L
                      Llazi usa

                      Po ce nxirni kete derdimenin, ketij i ka humbur rruga ne oborr

                      1. L
                       Ladi Qatuku

                       Kush opozite? Sali idioti me histerizmin e tij? Duhet të vij Rama per te degjuar gjyqin tuaj mediatik? Ju nuk doni interpelance sepse pergjigjet e Ramës nuk ju bejne pune. Kerkoni me kembengulje show vetgjyqësije për të përhapur shpifjet tuaja çoriditëse: Edvin Maduro Edvin Noriega I biri Kristaqit që vrau poetin Djali shpirteror i Enverit Drogaxhi Ke pir mall sot? … dhe kush i mban mend te gjitha ofendimet djallzore që prodhon mendja juaj mediokre! Shumë shpejt shpifjet tuaja do ju çojnë aty ku meritoni.

                       1. P
                        Poseidon

                        FOLI SPIUNI PERSERI ....SPIUNI I SIGIRIMIT TE SHTETIT.........KUSHEDI SA VETE KA FUTUR NE BURG KY.......,.EDHE KISHTE FAJ ENVERI PASTAJ..............MEGJITHESE KA FAJ QE NUK I HOQI QAFE................SHIKO TANI KY I SHKON E I LEPIN KOQET SALEH KOMUNISTITM.,,.

                        1. c
                         ce

                         Ky Morr Alikoti eshte ai monstra qe ju drejtua militanteve te pd ne Berat: edhe une rrote k..i jam njelloj si ju. Dhe ka surrat kjo fytyre amorfe , mashkull i peshtire te zere ne goje Edi Ramen me 5 gjuhe te huaja , 3 here kryeminister. Ik mor horr vicidoli, o mumje e Beratit se na e shpife ekranin.

                         1. d
                          den

                          Ne nje demokraci normale jam dakort qe nje kryeminister duhet te vij ne nje interpelance parlamentare te thirrur nga opozita e te jap shpjegimet e veta per ato qe pyetet. Por nje opozite e tille, - qe nuk di ku eshte ne realitet; - nuk di kush eshte kryetari i partise e per me teper qe ai qe e mban veheten per kryetar eshte nje person Non Grata per korrupsion domethenes madhor, per minim te demokracise e kapje te instiucioneve te drejtesise nga superfuqia botetrore qe njekohsisht eshte edhe aleatja me e madhe strategjike e Shqiperise ; - nuk di sa parti egzistojne brenda saj te pretendoje qe kryeministri te paraqitet ne interpelance pergjigjesh per ceshtje te nje akuze per nje person te nje shteti tjeter qofte edhe ky ish zyrtar i atj shteti vetem se permendet ne akuze emri i kryemeinistrit qe eshte takuar me te me duket nje keqperdorim i te drejtes qe te japin procedurat parlamentare per qellime te mirfillta te perfitimi politik. E kuptoje qe ne demkraci te qendrueshme eshte normale qe cdo opozite i shfrytezone keto ngjarje per perfitime politike sidomos ne prage zgjedhjesh. Por kjo opozite ka kredo ZERO per te kerkuar respektim te procedurave nga kryeministri kur ky ka dhene prononcim publik per keto qe kerkon opozita e nuk cfare te thote me shume pervecse te beje lojen e opozites tani e te demotoje veheten dhe forcen qe perfaqson. Pra po te marre nje krahasim nga nje ndeshje futbolli kjo opozite meqe nuk ben dot gol po i kerkon kryeministrit te bej gol ne porten e tij me qellim qe ata te fitojne ndeshjen Eshte e tepert te kerkosh kete nder nga kryeministri. Kryeministri i shikon si si i kane rene poturet kesaj opozite ne fund te kembeve e nuk ka ndermend tja ngreje ato. Kjo opozite e ka humbur misionin esaj. Eshte mire te riorganizhet e kur te emancipohet sa duhet te vihet ne rradhe per te konkurruar e per te kerkuar voten e Shqiptarve.

                          1. H
                           Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                           Den, Falenderime per komentin. Nuk jam mbeshtetes i Rames apo PS. Madje kam bindje se ne PS vegjetojne plot të korruptuar. Por kjo opozitë e ndyre nuk me jep asnje shprese si njeri me bindje të djathta qe jam.

                          2. A
                           Aliu

                           Eh mor Ludovik

                           1. T
                            Tirana

                            Ne fillim po e degjonim si teoricen ,po po me pas e kuptuam qe ishte 8 luge uje dhe 1 luge Kos ,Pra tralala zura nje gale .

                            1. K
                             King D

                             Haaa.. emri i Edd R. ka mundesi nga ana Opozites gjate nje dite... te perseritet njemilion here... me pak fjale do mbetet ne historin e politikes shqiptare si nje luan.. qe rrethohet nga njeqind cakej neper studioTv duke shqyer.. vetveten asgje me shume.

                             1. L
                              Lugu gjat

                              Shoqeria shqiptare nuk ka fare probleme. Shqiptaret tani me njohin shume mire bastardet e lloit tent te pjelle skutave me te ereta qe i bene gjemen ketij vendi. Prandaj shporu pjelle e keqe. Edi Rama do mari shkelmin ne prapanice kur te zhduket fara juaj e qelbur.

                              1. T
                               Tung Zing Qi

                               Tomi Alibytha tere jeten fara ka ngrene ne Roskovec.

                               1. Labi

                                Nuk i gjen shok te dyte ketij bufit te kenetes.

                                1. E
                                 Ernesti nga Shkodra

                                 Po mire mor klysh i nje familje nazifashistesh, me qe Rama nuk te pelqen, behu kryeminister dhe shpetoje kete vend. Jo mor bole, ti je vene ne liste nga Basha, ka fitue PD dhe fitove ti, po po te jete per ty ti 300 e ca vota ke marre. Rama eshte kollos, krijoi nje Shqiperi Europiane, gezon respektin e te gjith personaliteteve me te rendesishem europiane. Shqiperia shkelqen, shndrit nga pasteria, ke lezet te shohesh si ka ndryshuar pamja e qyteteve, qetesi ne çdo cep, edhe ato banda qe ju i mbani rreth subjektit tuaj po rrasen ne burg njeri pas tjetrit. Rama kaloi me sukses pasojat e termetit. Ju mortjaneve u vrasin syte tere ato vila dhe apartamente e qyteza te reja, ku jane sistemuar falas pothuaj te gjith te demtuarit. Ne saje te Rames u kalua me sukses pandemia dhe kishim vaksina, ne saje te personalisht Rames e njohjeve te tija ne te gjith Boten, u vaksinuan ne kohe te gjith qytetaret duke qene nder vendet e para ne bote per prevenimin e kesaj mortaje, si rezultat u shpetuan shume jete njerezish, ne nje kohe qe ti o mavri qe e mban medemek vehten si intelektual leshi, benit thirrjen terroriste qe njerezit te mos vaksinoheshin ne menyre qe te rriteshin vdekjet dhe te akuzonit ju pleshtat gjigandin Rama. Eshte inisiative personalisht e Rames dhe me mbeshtetjen e pakursyer te SHBA-BE, u godit ne zemren e vet koorporata Jriminale e Drejtesise berishisto- metiste e plepave dhe u ngrit ngrehina e te gjith shtyllave te Drejtesise Moderne.Eshte qeverisja e sukseseshme e Rames qe po kalojme pa dhimbje krizen biterore shkaktuar nga lufta e shkaktuar nga udheheqesi shpirteror i juaji Putin e putanat qe ju heqin zvarre ju prej 32 vjetesh. Per keto shqiptaret i dhane mandatin e trete dhe do i japi edhe mandatin e katert, aq sa e mbajti edhe Merkeli. Ju mjerane keni rene kaq poshte sa dilni hapur kunder miqeve tane SHBA e BE. Ramen dhe Shqiperine e nderojne ne Samitin e fundit te gjith lideret kryesore te BE-nder i madh per nje vend perebdimor, ndersa ju paturpesisht keta niq te nderuar ju zagare i prutet me protesta, kishit pergatitur shishe me gjithsejt 50 litra benzine, deri sa u disjredutuat se nuk ju erdhen me shume se 700 vete. Pra ju jeni turpi i ketij vendi, ndera Rama mbetet i nderuar per vendin e nderit ku e ka çuar Shqiperine tone te dashyr.

                                 1. p
                                  pokeristi

                                  z.Alizoti ka të drejtë të flasë ç’ti vijë nga poshtë me presjonin e duhur t’a shkarkojë me valvolën e sigurisë gojë. Një këshillë për z.Alizoti.Përmbajtja,maturija, janë premisa.të mënçurisë të domosdoshme për çdo politikan,të majtë a të djathtë. Bëj durim z.Alizoti,lëre drejtësinë amerikane të përfundojë proçesin dhe të japë versjonin përfundimtar,pastaj hani me gojë e me duar ç’tju vijë për mbarë

                                  1. J
                                   Jimi

                                   Ky po qe eshte superstar dhe jo Rama ! Bemat ketij "stjarit" nuk kane te sosur.

                                   1. a
                                    american22al

                                    Ka disa te verteta nga keto qe thua por Ti je me pavlere se nga te gjithe duke filluar nga llafollogjia e bezdisur ...dhe perfundon me frikacakun model...

                                    1. D
                                     Dajti

                                     Ka me paburre e degjenerate se ty or Alizoti.Ua ka bere mire Enveri atyre si puna jote.

                                     1. L
                                      Li

                                      Ky i flet vetes ne pasqyre dhe mendon se eshte i mençur

                                      1. A
                                       Altin

                                       Po ky sumqiri e mban veten per trim ????????????

                                       1. F
                                        Frroku

                                        Kur doli ne skene ky birbo na thoshin qe ky eshte e ardhmja e PD se vje nga shtresa e mender te perndjekurve dhe eshte gjak i ri , po ky po me duket se do jete nga te asaj shtreses te te perndjekur qe i spiunonin te perndjekurit e vertete ky na ben edhe trimin pale

                                        1. C
                                         Cirku ne fshat.

                                         Yt ate ka dhjere ne breke nga Sali Berisha Gjate gjithe kohes. Edi Rama, do ta luaje menc Sali Berishen, dhe se shpejti kufoma, nuk do te jete me kercenues per ju demokrate. Sa per socialistet, as qe e rruajne fare per Sali bythen. Eh, sa per mendje, ti Tumorr je nje koqe kandari, qe nuk ke shok qe te ngjaje. Hani mut gjithe vitin se ne pushtet nuk kini per te ardhur kurre.

                                         1. a
                                          astriti

                                          e vertete rama ju ka tmerr juve . sidomos ty por vetem kur vesh xhaketen me kuadrata .dhe po ti shtosh dhe ndarjen e flokeve ne dysh ne mes te kaptines atehere tmerrohet fare.por ju po na tmerroni dhe ne me delirinjorancen tuaj .jeni me te vertete te habitshem ne aksionin tuaj opozitarngrenes te opozites .vazhdoni keshtu se keshtu ju duam

                                          1. K
                                           Kjo eshte Fytyra e Krimineleve e Sharlataneve te P

                                           Mesoni t'i drejtoheni me Rrespekt Kryeministrit te Vendin ,si i ka hije dhe e do Kultura e Politikanit , mos Rrace Shkerdhatash , qe Dreqi e di se kush jo mban per Politikane juve ,vec Bordellove TV qe financohen nga Banda e Sgkerdhatave te ktij Kombi . Mesoni te jeni NJEREZ mor Shkerdhatat e Njerzimit ,e injketoni Kulture ne Opinion duke treguar Vlerat si duhet te jet nji Politikane , mbasi jeni par vet ne Pasqyre se silet jeni dhe mesoni nga KM i Shqiperise se si behet jovetem Politike por edhe si duhet ta duash Vendin tend dhe se nji Politikan eshte ne ate Parlament per t'i sherbyer Te Mires Shqiptare , duke qen Shembull Vlerash para ktij popull dhe jo shembull i Negativitetit Njerezore ,jo shembull i Pafytyresise dhe se Keqes ne vend duke mos i sherbyer Vendit tend por cdo te Huaji e Armiku te Shqiperise , sepse ju mungon jovetem ajo Ndjenje Kombetare por gjithcka nenkupton sot ne shoqerine Njerzore , ju mungon Ndergjegja ,Morali ,Kultura ,Edukata e Atdhedashuria . Nuk keni faj juuuuuuu Shkerdhatt e Halese PD -jooooooooo ne nji vend X - ku Dijne c'eshte Atdheu dhe si ndertohet Shtet ________ ju kishin Djegur ne Furra me far e fis _gjithe faren tuaj.

                                           1. S
                                            Sula

                                            Ky zotni po perpiqet te gjeje perkatesine (Sali apo Alibeaj) por "ne paqe" nuk po mundet. Atehere po e drejton frika. Per shkak te saj po anon nga Saliu. Tashti ky personazh qe eshte rritur dhe vazhdon te jete i frustruar, analizon Ramen me kutin e jetes se tij. Mi fa pena.

                                            1. K
                                             Kerma Toksike PD LR zhdukuni nga Politika

                                             Zhdukuni te gjithe nga Politika o fara e mbell nga Djalli ne kte vend pa Zot, pas ndryshimit te sistemeve ,nga bythqimlliku i ish Kpmunisteve ne Pushtet dhe paaftesia /mungesa e asaj Elite te Pergjegjeshme Atdhetare ,qe duhej mos ta linte Vendin ne duart e Djallit ,qe me Kultivimin e fares Toksike ne Shqiperi te Frankenstaeini-it te vicidolit , (mbasi Bota e Zhvilluar kishin zbuluar tashme se__________________ Arma me e Forte per zhdukjen e Kombeve e pushtimin e tyre eshte___________________ I n j o r a n ca __________________ ) na shkaterroj gjithcka ne kte vend . si me qen "Demokracia" nji Bombe Atomike ___________ e cila shkaterroj gjithcka ne kte vend ,qysh nga industria ,buqesia ,ushtria ,kultura ,arti, shoqeria e familja __________duke e degraduar e dehjenruar gjithcka ne nji shoqeri Imorale e Kriminale . ______ Ja ku e keni surratin e Njeriut qe Prodhoj sistemi i ashtuquajtur Demokratike . Ne emer te Demokracise kta Plehra Toksike shkaterruan gjithcka ne Shqiperi ,por Shoqeria Shqiptare diti te reagoje edhe pse shume me vonese - sot kunder Kancerit qe Dikiush injektoj ne si demokraci ne kte vend .

                                             1. s
                                              shpiragu

                                              Tomorr , je duke kerkuar fundin tend politik.Ti shaj sa te duash Edi Ramen,por nga ato qe thua asgje nuk verteton dote ,keshtu qe je kthyer ne nje llapaqen pa vler .Beratasit e din sh me mire nga ti se kush eshte kryeministri i tyre.Me keto budalleqe qe flet e ke bere lecke veten tende mor budall .Po te vij nongrata ne krye ty do te flaki si limon te shtrydhur ne kosh te plehrave .Je burre pa shtyll kurrizore dhe nje budall klasik me ato brockulla qe llomotit .

                                              1. E
                                               Emigranti

                                               Zot pse lejon figura si Alizoti te flasin pa u rritur mjaftueshem menderisht te na ofendoje ne shqiptareve normale,

                                               1. T
                                                Tani

                                                O Tomorr Aliu.ari ty mor vemje me simptoma Pederasti te ka koptuar ne P.D Spiuni i Sigurimit te Shtetit Blendi Fevziu i cili eshte fytyra me zeze e trazicinit Shqiptare ne keto 32 vjet njelloj si Spiuni Shaban Tapia i Tropojes Gjeneral famekeq i 97..e spiuna te tjere , turp per Partine Demokratike qe vazhdon me Saliun e te tjere si ty......

                                                1. N
                                                 Na myten

                                                 Te jesh frikacak dhe burracak eshte me mire se te jesh nje bole.

                                                 Lini një Përgjigje