Rama - opozitës: Jeni bedelë që ju tërheqin prej hunde, jeni paguar me para ruse për të rrëzuar qeverinë

9 Nëntor 2022, 10:42Politika TEMA

Rama - opozitës: Jeni bedelë që ju tërheqin prej hunde, jeni

Kryeministri Edi Rama gjatë seancës plenare ku diskutohet për buxhetin 2023 ka folur edhe për financimet ruse. Ai i është drejtuar ashpër deputetëve të opozitës dhe tha se janë paguar me para ruse për të rrëzuar qeverinë e Shqipërisë.

“Mos bërtit ti gjel deti i Peqinit sepse ju po të kishit po të kishit ju fytyrë dhe po të kishit ju iman, dhe po të kishit ju fe e atdhe nuk i bënit Shqipërisë atë që i keni bërë. Çfarë i keni bërë Shqipërisë?

Ju jeni paguar me para ruse për të rrëzuar qeverinë e vendit tuaj. Këtë i keni bërë ju Shqipërisë. Hajde të ma thoni, jo ju se s’keni ça më thoni, ju jeni ca bedelë që nuk keni as sy për të parë as veshë për të dëgjuar. Ju jeni bedelë të atyre që ju kanë tërhequr prej hunde. Ju mirë që nuk e keni ditur çfarë keni bërë, por ju sot e gjithë ditën nuk dini çfarë flisni.

Më thoni për cilën arsye në botë paratë ruse duheshin derdhur në Shqipëri për të rrëzuar qeverinë e vendit tuaj? Më thoni arsye, për çfarë? Për çfarë rusët duhet të paguanin partinë tuaj për të rrëzuar qeverinë e vendit tuaj? Për ta bërë Shqipërinë më demokratike, më të drejtë, më transparente, më transparente, më të denjë,?

Apo do më thoni që nuk i keni marrë ato para? Se deri dje mund ta thonit sepse mund të hidhnit tezën që hodhët që ishte një komplot i Sorosit me Edvinin, por tani që është raport i CIA-s që shkruan se jeni financuar me para ruse dhe nuk keni gojë të flisni”, u shpreh Rama.

20 Komente

 1. L
  Le communisme, le parti de la paix et de l'amour

  Rama ka te drejte komunistet e shqiperise gjithmone kane pasur mbeshtetjen e Ruseve. = Legen Kadaf Rahmiu, armiku i jashtem ka 10 vjet qeverisje te regjimit diktatatorial Rama qe punon per te miren e Shqiperise , kjo parajse nga e cila po largohen qunat e Kukesit.

  1. R
   Rei

   Shume e vertet se dhe vet ju shpetoi goja qe kane marre lek nga ruset,PD-ja qeveria me e poshter ne vend

   1. J
    Joni

    Qesharake se si Tani perseri keto flasin per lek

    1. J
     Joni

     Nuk habitem nga keto te PD-se se vec te vjedhin e kane mendjen e jo per popullin

     1. K
      Koli

      Mire ja ka thene se vetem flasin pa mend ne koke

      1. T
       Titi

       CA flet opozita Jan fjalet e saliut dhe jo te deputetve te tjera se ai I jep urdhrat

       1. G
        Genti

        Vec te bertasin e kane mendjen keto te PD-se nuk kane bashkebiseduar ndonjeher ,turpp

        1. A
         Armand

         Po ca te bejn dhe kta te shkretet se nga halli e kan edhe frymen ja jep sala me rracion

         1. A
          Arjan

          Apapaa sa e rendove doren dhe ti o Edo ata han hall se i ka hik dhe Grida sot hahahahah

          1. E
           Erald

           Nji tuf me keshko ca me prit me prej ktyre

           1. k
            klodjan11

            rusi i pagujti po ne pushtet serdhen dot aq te paafte jane

            1. D
             Devi

             Ato per 20lek shiten nuk kan nevoj te shpenzosh shum per ta

             1. R
              Rei

              Nga halli e shesin vetrn se i nxjer ne rrug berisha

              1. F
               Fredi

               Nje tuf injorantesh ca pret nga kto

               1. I
                Ildi

                Njeri me fodull se tjetri jan kjo partia non grades

                1. g
                 genci

                 Ata jane nje tufe budallenjsh qe vetem keq duan ti bejne vendit tone.Nje parti e marre fund

                 1. i
                  ilir

                  Saliu po i merr zvarre ata por keta jane me keq se Saliu qe po bejne keshtu...si injoranta

                  1. a
                   andi

                   Opozite qe ska bere ndonjehere ndonje gje te mire per popullin shqiptar

                   1. M
                    Miri

                    Opozita me njerezit me dashakeqes dhe te pa ditur qe ka pasur ndonjeher Shqiperia

                    1. I
                     Iliri

                     Opozite e korroptuar

                     Lini një Përgjigje