Premtimi i Berishës: Kur të vij në pushtet, do e zhduk fare Partinë Socialiste

27 Shtator 2022, 19:20Politika TEMA

Premtimi i Berishës: Kur të vij në pushtet, do e zhduk fare

Sali Berisha deklaroi se me ardhjen në pushtet do të nxjerrë jashtë ligjit Partinë Socialiste. 

Deklaratat Berisha i bëri gjatë një takimi me banorë të Gramshit, ku theksoi se PD planifikon një ligj për ndalimin e partive politike të cilat nuk zhvillojnë zgjedhje të brendshme.

Ai mori shembullin e ligjit gjerman, i cili ka si funksion të nxjerrë jashtë kuadrit institucional forcat politike autoritare që i shkaktuan tragjedi në të shkuarën.

“Primaret do të jetë procesi më serioz. Dhe një gjë mos harroni se me futjen e primareve ne i japim një frymëmarrje të re demokracisë shqiptare. 

Nëse PS e hoqi votimin brenda saj, ju e morët vesh që në Partinë Socialiste nuk votohet më për zgjedhjen e kryetarëve të degëve. Gjithçka përcaktohet si në kohën e Enver Hoxhës, nga byroja, Kryesia e partisë, dhe nga Sekretari i Parë, kryetari Edi Rama. 

Unë ua kam thënë atyre në parlament, se kështu siç jeni, ju garantoj se do u nxjerr jashtë lagjit. Në çfarë kuptimi? Në parlament do ketë një ligj që në territorin e republikës së Shqipërisë nuk do të lejohen parti që nuk votojnë brenda tyre. 

E ka Gjermania dhe e ka vendosur që të mos ktheheshin më ato parti që i bënë gjëmën asaj dhe siç na i bënë dhe ne”, tha Berisha.

63 Komente

 1. T
  Tan_Tironci

  Doi hash mutin Ps-se.

  1. k
   k

   Kur Noka të bëhet intelektual, do zhduket PS. Dmth,kurrë.

   1. #
    #Gopisti i NSHRAK-ut

    @Shpellar miljarderi . Kur të vish Sal■ Në pushtet■ Vrit e prit■ Ç'a të dush vet!■ Der'sa Edi■ Ka mandatin■ S'ke ç'i bo■ Rruji të gjatin■ ...

    1. E
     Elbasani

     Hala Hula aksham aksham sahale berishurra ahahahahaha ti do vish ne pushtet moooos !!!!!!!! Kur cfar viti mor te shkerdhefsha breneveket or plehre islamike ty do te shkerdhehet familja ke per ta pare fundin or qelbesire turku.!!!! sahale berishurra ti e di qe kurre nuk vjen me ne pushtet ti thua qe do vishe sepse do te mbrosh pasurine qe ke vjedhur me kelyshte e qenit qe ke ne shtepi. Plak i shpifur i shemtuar Shqiperia atehere do shpetoje kur ti te perfundosh ne dhomen e shurres sebashku me ate kokeshtremburin tjeter ilir cepanin ..The End or shpellar i vicidolit ske me kohe te lehesh si qen jane oret e tua te fundit.

     1. V
      Vranakonti

      O Sali mortja,te paskan ikur bletet o lumadh.Si ore dashke te nxieresh jashteligjit PS-te kure ti nuk vjene kurre ne pushtet? E dyta,,,,PS-te dhe gjithe anetareve te saj dhe kryetarit Edi Rama t'u rruash lehsht dhe t'u hash mutin. U bere ti zgerdall,ti non grata, te nxieresh PS-te jasht ligjit ne nje kohe qe ajo po e udheheq me sukses vendin dhe jo si ti qe e shkaterove fund e krye. Bene mire te zhdukesh nga politika dhe te mos ta shikojme surratin se na tremb kalamanjet.

     2. J
      Jari

      Po ky nga do vijë në pushtet, nga Burgu i Koplikut, i Bënçës, ky do kalbet në burg me gjithë ato zullume që ka bërë.

      1. A
       Arben Llalla

       Ne burg do te kalbesh ti o Jari, se Sali Berisha do te jetoje si mbreti i Bruneit i mbuluar me flori!

      2. M
       MOKRARI

       KOMUNISTI DO PERSHTOJE PASARDHESEN E PARTISE QE KA MILITUAR 25 VJET.RROFTE KOMUNISTI SALI BERISHAME GJITHE LETYRAT QE I VEJNE MBRAPA.

       1. c
        ceni

        E ka fjalen per pertej kesaj bote!!Te gjithe qe nuk jetojne me do ti nxjerre jashte ligjit me nje dekret.Sepse ai ka shume pertej kesaj bote do organizoje Gazideden,Zhulalin,Spahine e plote te tjere.

        1. Shoku

         Epo paska patur te drejte Ilir Metaj qe nuk beri zgjedhje por emrime ne parine e lirise. Po PR,LZHK. BalliKOmbetar , e shume parti te tjera qe nuk kane as anetare vetem kryetar ,a do te nxiren jashte ligjit ?

         1. V
          Vëzhguesi

          Shiko sa mirë i njeh Salush non grata , rregullat statuore të Partise Punës ? Ato që thotë për P.S , i ka bërë dhe i bën por në mënyrë të sofistikuar , sot e gjithë ditën , në foltoren e tij. Është i vetmi kryetar që ka bërë çka dashur me partinë demokratike. Edhe kur nuk ka qenë kryetar ai ka vendosur për çdo gjë në P.D. Aq i pa cipë është sa dhe daljen nga parlamenti dhe mos marrjen pjesë në zgjedhjet vendore , ja faturoi Lulos . Ky nuk ndryshon , kështu do vdesë . Mjerë ata që e besojnë akoma . Rama i gjatë , me këtë monstër në politikë , do mbretërojë .

          1. S
           Sparta

           Ti hash ate qe sthuhet partise socialiste ti se ske fuqi te fitosh partine tende

           1. r
            raul

            Me kete deklarate te cmendur qe ke bere sonte o monster ti ke vulosur perfundimisht fundin tend politik dhe ti perjete nuk do vijsh me ne pushtet se populli shqiptar me 1 milion shuplaka ne 2025 do te nxjerre nga politika nje here e mire bashke me spiunin Agush askushi me hanxhar ne dore. Duro o monster se dhe 3 vjet dhe e sheh me sy fundin tend ne koshin e plehrave te historise. Kete deklarate cmendurije qe bere sot e tregove vehten me nazist se Fyrheri i Rajhut te Trete i cili nuk e nxorri jashte ligjit partine komuniste te Ernest Telmanit ne Gjermani ndonese e sulmoi me te gjitha format. Pra sonte vendose te rritesh 2 here pensionet dhe kjo genjeshter e madhe do te ngelet nje ender ne mendjet e mjeraneve qe te vijne pas akoma.

            1. F
             Fariu

             Vazhdon të shofij ëndëra me kryeministër ky plehu

             1. G
              Gerti

              Ky eshte nje komunist e kaluar komunistit

              1. A
               Ada

               Cfare qenieje qe mbjell vetem urrejtje

               1. I
                Igli

                Hahaha me mek ky saliu mu mer vlla . Paska plane per me qeveris shqiperin ky hahahaha

                1. G
                 Glausia

                 Hahahaha o sali po cjan kto perralla me mret mo burr i dheut

                 1. e
                  edi, saleh Hamuti t'kam than ;

                  kom met'shkerdhye c'te permban . _ Kyrkurva e Kombit jo qe flet Karrliqe nga frika qe po i mer shpirtin nga Burgu , por ky Karakurve qe nuk gjen te ngopur se beri Gojore Medieve ,s'ka ardhur asnjiher ne Pushtet me voten e injoranteve edhe atehere kur pjesa me e madhe e injorances i shkonin ktij pas , hahahahah c'fat Putane Shpelle . Kte e kan prur ne Pushtet Mafiozet Nderkombetare mbasi ky i ka premtuar se , Shqiperia ehste juaja ,merrni cte doni dhe un do bej gjithcka cdoni ju Kunder Shqiperise ! O Krapuan Shpelle ,Antishqiptaret te kan pru ne Pushtet ty Mut muti . Por jatse kushedi kte qe te pjerdh Goja ty Kryekurva e Kombit ta bejme ne shqiptaret ty me banden tende te PedErasteve Esadiste , saleh Hamuti hec neser ne Kryemisnitri dhe ma merr njiher Te Gjithin ne Goje se po te leshon Jarge o pederasti Plak

                  1. E
                   ELENA GJIKA

                   TI OR SALI DUHET TA ZHDUKISH TRADHTARIN RAMA APO ME MIRE ME THENE VELLAUN E VUCICIT RAMEN E JO PS ;NE PS ESHTE EDHE MAJKO POR SHUME I RESPEKTUAR NGA POPULLI SHQIPTAR

                   1. V
                    Vlonjati 12

                    Shkruan nen nje emer te nderuar , po nga trute qenke derras

                    1. T
                     Tuç maku

                     Ik or kosovar trushplare!

                     1. L
                      Laskarina Bubulina

                      Te paska pelqy hunda e Majkos qe hiqet si I mire me te gjitha palet, njeri pa shtylle kurrizore, po ki kujdes veji perzervativ hundes se Majkos se te le me barre edhe me qurre ai!

                     2. F
                      Fatosi-kosove

                      Krimineli e Di qe kurre sdo vij me ne pushtet,as ne lazarat bilez, te vetmin pushtet qe ka eshte zyrtarizimi si kryekriminel i PD-s te cilen amérika dhe britania e kan shpallur non grata.

                      1. I
                       I semure psiqike

                       Te gjykoshe nje te semure psiqike eshte e turpshme pasi eshte semundja qe detyron te flase perçarte po a ka familje ky njeri se eshte gjynah a ka femije eshte turpe te lesh prindin ne ate fare derexhe apo mos valle edhe familja e ka braktisur atehere duhet shteti me nje assistent sociale te meret nuk munde te lihet nje i semure te tallen mediar njerzit .

                       1. u
                        ushtari

                        akoma si ka dale pija nga dasma e armines dhe sdi se cthote

                        1. A
                         Aqif Kapertoni

                         Njeriu qe ka çerek partiçke di nxjerri hedhi ne tuç partine qe ka 15 vjet qe e mund ne çso zgjedhje...ha ha ha! Kjo eshte batuta e dhjetevjeçarit!

                         1. L
                          Lali

                          Duro dhe kakarit dhe pak.prangat jan gati

                          1. G
                           Geni

                           Ti po zhduken pd o bq jo ps se ske shance

                           1. B
                            Beni

                            Po ik more ca do zhdukesh ti po ik zhduku vete

                            1. a
                             asd

                             Do te jesh ne boten tjeter ose pas... hekurave.

                             1. N
                              Napolon bonoparti shqiptar qe e zbuloi loqja nga B

                              Hahahaha cfare burre muti,kokrra e karit,kujton se duke bere nga keto deklarata me bythe do inatoset Rama e Pss-ja dhe do e fusin ne burg qe ky kerma serbe te ulerase qe e futen ne burg komunistet amerikane e ata shqiptare.Ptu mut qe qelbesh eren tende te ndyre e di dhe e ndjen i madh e i vogel

                              1. L
                               Loku

                               E rregulloj PD ky po i paska mbetur për të rregulluar PS. Çmerreni me këtë kriminel.

                               1. Roberto

                                Dakort jam Sali por kam frike se a do vish ti ndonjehere me ne pushtet dhe a do jesh i lire qe ta besh kete gje.

                                1. D
                                 Dakord

                                 Roberto po krimineli po thote se do e beje si ne gjermani more!!! Do nxjerre jashte ligjit partite qe i kane bere gjemen vendit!!! Dmth PD qe i vuri zjarrin atdheut ne 97 dhe hodhi ne ere gerdecin.

                                2. N
                                 Nika

                                 Pra ti kur ti vish ne pushtet do zhdukesh mbi nji miljon Shqiptare????? Me te thane qe je krejt KOQE eshte nje kompliment per ju.

                                 1. H
                                  Hasani nga Kucova

                                  Ti çfare brisku perdor Rubie apo Mem ?

                                  1. q
                                   qytetari dizhital

                                   Edhe Everi do ta kishte zili Saliunse ja kalon ne budallallqet Ai e di qe nuk fiton se po te fitonte do i shpallte lufte edhe amerikes se e shpalli nongrada

                                   1. s
                                    saliu kur ja merrte ne goje Enverit

                                    Enveri i bente Shurren ne Goje ktij birit te kurves se shpelles dhe e pyeste : He mo sali ,si te duket Shurra ime ? - Eshte e mir Shoku Enver e shijeshme dhe kjo tregon se je mire me shendet . _ E po kot s'te bera Doktore un ty o shpellar .i thoshte Enveri me ironi .Gojen e ke si Laborator jashteshqitje , -Flm shoku Enver rrofte Partia . -Edhe koqet e mia ,thoshte Enveri dhe qeshte me te madhe . Dhe ikte duke i then _T'me rruac more saleh shpellari ,sa t'ma ngrohesh ti kte t'imin ,me ate goje , do me punoj per bukuri Cari .

                                   2. S
                                    Salmuti

                                    O sociopat i lindur,po ku ke byth ti.o byth qir i te gjitha kohrave,ti qe i merje leje Xhelilt,kur do fleje me Lirine, ti vjen nga turpi,dhe me turp po e mbyll,ti moster me atsi serbe,nje hale ne origjine dhe ne jete,ti anti shqiptar,per te rrezuar Ramen,dhe PS,vetem po rrezove PS e shtepise,kurve mashkull,turp i kombit

                                    1. P
                                     Pokeristi

                                     Saliu pretendon për demokraci të brëndëshme në PS,me gjuhën e një auotokrati monarchie!!!… Unë unë ,unë …do t’a ndjeri… … “Demokrat 24 karat….“a i ngrat.

                                     1. Q
                                      Qytetare

                                      Nuk vjen kurre o Sali Nuk Te jep me njeri vote ty

                                      1. D
                                       Ducati

                                       Ky ka vajt per gorica.ose lesh I themi ne ne dukat. Por une e kuptoj,e ka me te vdekurit e sharres ka shume te ps-es plus ka dhe enverin.

                                       1. Z
                                        Zhaba

                                        If dogs pray was heard from god bones would fallen from sky you keep dreaming with your eyes open 12 o clock mid day#

                                        1. M
                                         Mandi

                                         malok rrot kari Na ben te qeshim.....

                                         1. B
                                          Babalja

                                          Te burgu vjeter do ta fshish me leter sali.te burgu iri dota fshish me hisell.o lele byca.

                                          1. V
                                           VISI

                                           DO VISH NE PUSHTET KUR TE SHKOSH TE PIDHI SATEME NE TUFIN O PLER

                                           1. 1
                                            19

                                            Njeri me te ndyre dhe me shpirte me katran nuk ka par as do shofi shqiperia .njeri i peshtire ne surat dhe ne shpirt .pskemi qen me te vertet popull injorant qe ti shkosh mbrapa nje njeriu te tille ktu kam pa .

                                            1. Koco

                                             E pa honepsur të dëgjosh këtë Sahli Qenin , këtë Qen Llapaqen të zgjebosur , këtë plazme , këtë Kolerë ta shikojmë , ketë qen zarbë , të pa lidhur e të ulërijë ky qen i terbuar e vdekje ndjellës . Më qoftë se ky Monstër me gjithë shputën e tija të qelbanikëve e maskarenjëve që i shkojnë pas , si dhe të pjellave të tija biologjike , nuk hiqen zvarë nuk vjellin gjak ndër breza ? Mos besoni më në berjë Drejtësi e Nenshkimin e Krimit . në se Drejtësia bëhet palë me keta Monstra këta Djaj ? Atëhere nuk duhet të besojmë as edhe në ty o Zot ?

                                             1. A
                                              Askushi

                                              SHPELLKARI TRAPAJAN DMTH TRAP DO VI NE PUSHTET NUK VIN DOT SE SE KE MO NIPIN MARTINAJ QE NUK PO TE ZE GJUMI ISHALLA TE MER ME VETE, NUK JA DEL DOT ME MYFTAR PLEHR LUMNESH BERISHEN, DHE AS ME SALI LUSH BERISHA KROMA DHE AS ME TE BIRIN STERC ZHULSIN, PARLAMENTI TE NXJERRI LIGJ TE ZHDUKEN TRAPAJANET NGA TIRONA SE NA FELLIQEN ,VETEM BAXHELLA DHE HAJDUT JAN JEMI TU I PA KETU NE LAGJE CFAR MOSTRASH JAN ,BAXHELLA DHE HAJDUT.

                                              1. T
                                               Tironsi

                                               Ti o shpellar i rruan lesht PS. Shume shpejt ti o kryekrimineli i Shqiperise do perfundosh ne burgun e Spacit per te gjitha krimet qe i ke bere ketij populli.

                                               1. A
                                                As ne enderr...

                                                Sali kaka, shko me mire ne ndonje shtepi pleqsh, mos ferko koqet pas vajzave te pd , o mashtrues i vjeter.

                                                1. lmesit Ghisht

                                                 Hale luja bishtin

                                                 1. m
                                                  mirel

                                                  Mos u shqetesoni hic. Salikadavra ka thene "kur te vij ne pushtet..." dmth nuk ka per te ndodhur kurre.

                                                  1. N
                                                   Nga une

                                                   Dhe kete deklarate Salehja e paska bere ne Gramsh, qe eshte 90% me PS - ne!

                                                   1. R
                                                    Regjistro” Foltoren “ Sali !

                                                    Po këtë s’e pyesin në SHQUP , kur e haroi kaq shpejt 8 janarin kur j’a pshurën kokën , Grida me Salianjin ?!!!

                                                    1. Çekiçi

                                                     I qmenduri Karagjiq i benë qef vehtes Salë o i marr ti mund ta zhdukesh vehten tënde e nuk mund ti zhdukesh 1 miljon shqiptar Budallai nuk ka brira vetem është si Sala mëndon ta zhdukë nji parti më mbi 1 miljon votues Vetem te çmendurit mëndojnë si Fazlliçi

                                                     1. D
                                                      Demokrati

                                                      Korrigjo Titullin, e ke gabim. Ai thotë do nxjerr jashtë ligjit PD, partin që I bënë gjëmën Shqipërisë thotë, jo PS-n

                                                      1. A
                                                       Ali Peza

                                                       Dhe do te lere vetem nje parti si dikur.

                                                       1. M
                                                        Moza

                                                        Saliu në pushtet !!!??? Si do të vijë në pushtet ? Me Mulin e Nokës,Saliun e Lushajve? Apo me Nardin e Nokajve ? Aaaaa harrova . Do të vijë me Shkëlqenin e vet ,Jamcifutin e Arngjitës ( dmth.asaj që i ngjit ..ari).dhe me Lirmilickën e Serbit? Kur shikon ëndrra natën të duket vetja trim ,kur ngrihesh në mëngjes e shikon veten qull që të rëndojnë poturet nga pesha e urinës dhe që qelb dynjanë. Dhe në burg duhet me të fut në një birucë larg nga të tjerët se do të të dalin krimbat o fëlliqësirë e kombit.Që të vijë PD në pushtet duhet të zhduki të gjithë Kastën tënde që ushqeve me aq dinakëri O ndyrësirë. Nuk jam nga ato njerëz që shaj po më pdel nga thellësia e shpirtit se më kujtohen armët që nxorri sheshit në 97 dhe që me ato armë u vranë me mijëra shqiptarë,më kujtohet Gerdeci,21 janari, dhe zhdukja e Remzi Hoxhës vrasja e Kosta Trbickës dhe shumë krime qëi ke fsheh me aq dinakëri .Ti je një kriminel I lindur që të vret natën e të qan ditën. Ptuu o ndyrësirë.

                                                        1. g
                                                         gjergji

                                                         Kur te kete halla k.qe do i themi daj.Burgu te pret o i korruptuari e terroristi Saluk Berishovici

                                                         1. K
                                                          Këshilltari Presidentit BEGAJ

                                                          Tani e kuptuam përse ulet në parlament te grupi PS-së.

                                                          1. a
                                                           arqile

                                                           Ik o legen vetrm genjen .Ti duhet te ishe ne burg per cfare i ke bere ketij vendi .Vetem Anerika dhe Angia te erdhi hakut ti preu kembet ketu ke gjetur shesh e ke bere pershesh .

                                                           Lini një Përgjigje