Presidenti Zelensky vjen më 28 shkurt në Tiranë, ja mesazhi i deputetes ukrainase për shqiptarët

25 Shkurt 2024, 16:16Politika TEMA
Presidenti Zelensky vjen më 28 shkurt në Tiranë, ja mesazhi i

Liderja e Partisë “Zëri” në parlamentin ukrainas, Kira Rudik komentoi vizitën e presidentit Zelensky në Tiranë, e cila është parashikuar të mbahet në fund të këtij muaji, në kuadër të një takimi ndërkombëtar për Ukrainën.

Rudik falënderoi Shqipërinë dhe shqiptarët për mbështetjen e treguar që nga nisja e luftës dhe mikëpritjen e refugjatëve ukrainas.

“Falënderojmë Shqipërinë për të gjithë mbështetjen që kemi marrë. Është një lajm i mirë ardhja e presidentit Zelensky në Shqipërinë. 

Falënderojmë popullin shqiptar që ka pritur refugjatët ukrainës, ky është një fakt që nuk duhet harruar”, tha Rudik në Ditar në A2 CNN.

 

40 Komente

 1. s
  socialisti

  Ne si shqiptare nuk na ruhet as per ju as per ruset ne fakt ,por i bejme icik llape amerikes se keshtu na e do puna.

  1. l
   lani

   moterqi socjalist

   1. B
    Burreli

    Ti je në Serb i ndyrë që nuk ngopesh me gjak njerëzish rracë m…

   2. T
    Tiger

    Po cfare doni nga ne ju o qelbesira sllave qe cuat ushtar dhe arme ne serbi dhe maqedoni kunder Shqiptareve? Ju shofte rraca dhe na lini rehat

    1. J
     Jorgo

     Ne cdo rast eshte i veteafruari Ed, nuk la gur pa levizur qe te behej nje samit ne Tirane per Ukrainen qe provokoj kete lufte duke shtrenjtuar jeten e qytetareve te Globit. Po na sjell nje gabel me emrin Zhele qe endet rrugeve te botes si dikur jevgjit ne Shqiperi qe trokisnin dere me dere dhe kerkonin rrobe e kepuce te vjetra.

     1. X
      XXL

      Jorgo/cakoooooo Main kampf i hitlerit ta ka shplare trurin komplet o mjeran. Je jashtqitje e njerezimit. Jevgjit jene njerez kurse ti je nje kanibal.

     2. T
      T

      Keta gjoja na duan? Ather.pse nuk e.pranojne kosoven si shtet?

      1. T
       Trimi

       Vazhdojn qokat per mretin,po harro mreti qe finalen e ka me votuesit shqiptar,e jo me kush I bo qokat,populli ktu tu ik kemba kembes,ky do me zgjidh hallet e botes ,ty tu honger kumlla e dardha mrapa shpine,e sje i zoti me I pa,do me zghidh komfliktin e rusise,hahaha

       1. E
        Emigrant

        Per keta thuhet se mbrojn demokracin Atehere pse opozita denohet dhe vriten me keq se ne rusi

        1. E
         Emigrant

         Per keta thuhet se mbrojn demokracin Atehere pse opozita denohet dhe vriten me keq se ne rusi

         1. E
          Emigrant

          Per keta thuhet se mbrojn demokracin Atehere pse opozita denohet dhe vriten me keq se ne rusi

          1. E
           Emigrant

           Per keta thuhet se mbrojn demokracin Atehere pse opozita denohet dhe vriten me keq se ne rusi

           1. E
            Emigrant

            Per keta thuhet se mbrojn demokracin Atehere pse opozita denohet dhe vriten me keq se ne rusi

            1. I
             Imigranti

             O Emigrant , po sa here e ke klikuar pacavuren tende , a derrezi , nuk te duket vetja nje cike si loqe ?

             1. E
              Emigrant

              Sa te pellcasin ty

             2. l
              lani

              ik o kar idiot sperm e sales

             3. L
              Linda

              Thefsh koken

              1. j
               jaudi-terrorist

               Ukrahinasit kta sllave-plehra qe po luftojne kunder vellezerve te tyre,bashke me ruset kane luftuar kunder Uçk-se ne Kosove,Presheve dhe ne Iliride apo irmj,kshuqe,rrobt ku ti kene bashke me ruset,zelinskin dhe jaudijte monstra-terroriste s’éloigne per 2 muaj kane vrare dhe masakruar 40 mije femije

               1. H
                Himara

                Asnjë Ukrainas nuk Ka luftu në kodovë vetëm Rus nga Ukraina.

               2. P
                PN

                O emigranti, kelyshi saliut, po kerkon te haje

                1. R
                 RAIFI

                 Çka kërkon ky mjeran nder shqiptar kur ambasadori i tij në Beograd thot kurr nuk e pranojmë Kosovën.Rracë Rusi!

                 1. d
                  demokrati

                  Znj.Rudik, edhte trimeresha ukrainase qe e vetme perball makinerine ruse te dizinfirmacionit..Nuk eshte rastesi sulmi i koordinuar i elites”intelektuale”moskovite , pjeses se kapur te opozites nga segmente te varura te sherbimeve sekrete, per nxitje te tensioneve politike ne Shqiperi.Shqiperia e Shqiptareve ne krah te Kombit Ukrainas qe perballet me zhdukje fizike nga barbaria ruse.Sulmit te 24 Shkurit 2022 i parapriu nje propogande ruse per demonizimin e Gjuhes,Kultures dhe Hustorise.Ky sulm drejtogej nga Kidha Ortodokse ruse dhe Akademia ruse e shkencave.Mos u habisni, rusia dhe bijezat e saj skenarin rus mund ta zbatojne kufo dhe kurdio, kur iken lane pass”lloshet” ne ushtri, media, akademi, bijte e tyre jane me te zellshem se baballaret.Miresjen.Zekenski, Gjergj Kastrioti i shekullit tone.

                  1. E
                   Edi

                   BRAVO ZOTI KRYEMINISTER SHFRYTEZO CDO RAST PER TA BERE SHQIPERINE TE DEGJOHET NE ARENEN NDERKOMBETARE. EDI RAMA KRYEMINISTER LARGPAMES NA KE BERE NE EMIGRANTEVE TA THEMI ME PLOT GOJE QE KY ESHTE KRYEMINISTER TONE. QEVERESIJA E SALI SERBI TURPI PER GJITHE EMIGRANTET SHQIPETARE.

                   1. K
                    Kris

                    Zelenski ne Tirane do te falenderoje Vucicin dhe do te deklaroje qe te perparoje asosacioni serb pa ka se vet nuk pranon asosacionin rus ne Ukraine

                    1. K
                     Kosova

                     Retorika e miqësisë është për interesaxhinjt. Se miqtë nuk kanë nevojë për lloqe. Ja tregojnë miqësinë njeri tjetrit me vepra dhe Ukraina ka humbur shumë kohë të njohë Kosovën. Duhej t'a bënte jo për të na kthyer nderin, por për të pastruar veten, sepse ishte krah Arkanit në gjenocidin ndaj shqiptarëve. Por kohët ndryshojnë dhe popujt shohin përpara, ndaj edhe qeverinë Ukrainase e ka thirrur historia në apel të tregojë seriozitetit si shtet dhe si komb, në raport me shqiptarët.

                     1. N
                      Na mytën

                      Po çfarë prisni nga një vënd që nuk as ushtri të mbroj vetveten,as ekonomi të ushqej dy milion njerëz dhe as shtet që të drejtoj e të bëj zap një Sali me ca çeçenë që vetëm shkatërrojnë dhe duan të djegin parlamentin.Ne nuk dimë nga të ruhemi për vete nga ca hajdutë të paskrupullt që vetëm ndërtojnë vila dhe përgjërohem për popullin......po deshët ju japim Mulin me Bardhin si dy trima të çiftëzuar

                      1. A
                       Ardi

                       Nuk jane me 2 milion jane 1.5 milion nga censusi i fundit. Mbas 10 vitesh do ngelemi 500 mije.

                      2. S
                       Samiti i Tiranës

                       Rroftë Zelenski, poshtë Putini! Rroftë Ukraina, poshtë Rusia!

                       1. A
                        Albi Boston

                        Rrofte populli trim I Ukraines! Per te gjithe plehrat ruse ketu, shkoni bashkohuni me kermat tuaja, se sherr do gjeni ne ukraine. Populli shqiptar I bashkohet lirise dhe vetvendosjes.

                        1. s
                         sabrima_ehhhh

                         Ju qifte Kina me gjithe Zhele qe po ja fut te krishtereve sllave koketula dhe qe byth...ri edvin rama e fton ne shqiperi se keshtu tha blinken

                         1. A
                          Ana

                          Rrofte UKRAINA. Eshte gjeja me e paket qe mund te bejme per UKRAINEN. E mira do ishte te vinit si turiste por ja qe lufta ju shkaterroi papritmas gjithqka. SHQIPERIA eshte vend i SHQIPONJAVE dhe shqiponja i hap flatrat e saj per zogj qe ju rrezikohet jeta.!! We're with you Ukraine. ????????????????!!!

                          1. B
                           Ben

                           Show,gje normale.

                           1. S
                            Shqiperia Viktime e Politikaneve??

                            @@@ i "Nderuari" Edi Rama!,..ja na thuaj mor Zoteri:C´fare sjelle ky Samit ne Tirane?????????????Ore e di se te ka hipur vetja ne Qejfe..sepse duket se Rron me Delirin e te Qenit te "Politikanit te madhe"??Apo...te POlitikanit qe do te Mbetesh ne Histori...apo mos valle kerkon "Cmimin Nobel" per Mbeshtetjen e madhe qe i ka Bere Shqiperia Ukraines?? 1-Na Edi Rama:Shqiperia nuk ka "Breke" per veten e saj...akoma edhe "Shpatulla"..kur se ti kekon te marresh "Rolin" e Strategut-Ushtari Schwejck...ik o Edi..ik dhe na Lere rehat me mjafte Probleme qe kemi.. 2-Pse nuk kerkon Greqia te beje Samite te tilla ne Mbeshtetje te Ukraines??Sepse se pari nuk ja Mbane Bytha se Luan me dy Porta:Sa me Ameriken dhe sa me Russine, si vellezer Ortodokse qe jane.. @@Kthim Mbrapa:Ukraina ishte ajo qe i "Shiti" Maqedonise Helikopter Luftarake per te Luftuar Shqipetaret ne Maqedoni, akoma edhe Vullnetare Ukrainas..Luftuan krahe Serbeve kunder Popullit Shqipetar te Kosoves(Shqiperise).. dhe akoma pa qene keto:Edo...ik dhe na ruajte Zoti nga Politikanet qe Nxorri "Buca-Demokraci" ne keto 30-te vite..vetem Kusurin e paguan Populli i shkrete,prandaj Edi Rama..shiko pake me "Gjate se i gjati jote"..sepse Politika Aktuale Nderkombetare Ndryshone "Ngjyre"..dhe lage Qofte...dhe na Vjene dikush ne Krye te USA-s...dhe Thote:Secili per vete dhe zoti per te gjithe"..shtrengoni Bythen..dhe mbrohuni vete...dhe me e keqja Fare eshte:Shkaterron NATON....dhe Shqiperia eshte e Para ne Ballkane Edi Rama..qe do te Paguaj "Heroizmin e Samitit te Ukraines"..duke u bere Pre e Gojes se "Arushit Russe" dhe Velaut te tije Serbe.. ik o Edi Rama, se ke marre Hyrysh...e more vesh...se paku be nje "Diplomaci te Ekujlibruar":::Mre vesh???Ja na thuaj:Pse Macroni Franzez nuk mori Pjese ne Konferenzen e Munihut???Sepse eshte Putane Franceze dhe ka Frike se mos "Ha ndonje Gjyle Russe".....por me e keqja eshte se keta jane te gjithe Fans of Putin...Edi Rama...dhe ne Heshtje jane me Putinin... @@@Edi Shiko te rregullosh punet e tua..sepse e Bete Shqiperine "Shkrete"...nje Toke qe ti Edi Rama po kerkon ta "Mbjellesh" me Fatekeq qe kapin ne Dete ose jo.... @@Zoti na Ruajte nga Politikanet Shqipetare..Zot i madhe Shpeto Shqiperine dhe Shqipetaret nga Politikanet Debila, dhe Bythelepires...lol

                            1. U
                             UJK PLAK

                             A ka përfunduar lufta me fitore? Lufta po intensifikohet! Është shumë herët për të falenderuar Shqipërinë apo ndonjë tjetër tani. Duhet të ketë ndonjë çështje tjetër më të rëndësishme të rendit të ditës.

                             1. K
                              Ktij ju krujt vetë

                              Sot e pyetën zheleznovin,kush nga vëndet europiane janë me Putinin,dhe ai nuk pati guxim që të përmend Serbinë që dihet botërisht që është me Putinin,por tha ka shumë nga vëndet ish të BS

                              1. S
                               Samuti Ukraines

                               E O! Se na trembe me ate fytyre kal?! Ketij tonit, qe i duket vetja me i gjati i botes, i kane rene baterite fare dhe sajon samutin e Ukraines e fton Zhelen - nje komedian deshtak qe i duket vetja si luftetar se vishet me rroba jeshile

                               1. D
                                Dsa

                                O “ Samiti i Tiranes “ qenke kokrra e bytheqirit.

                                1. D
                                 Dsa

                                 O “ Samiti i Tiranes “ qenke kokrra e bytheqirit.

                                 1. S
                                  Shko

                                  Fuck berrishjanve Serbomalazeze,njelloj si Kurva Putin jane....fuck bastardeve te kombit..

                                  Lini një Përgjigje