Privatizimi i ish-kompleksit Partizani, SPAK thërret Sali Berishën

21 Shtator 2022, 12:25Politika TEMA

Privatizimi i ish-kompleksit Partizani, SPAK thërret Sali Berishën

Sali Berisha do të thirret javën e ardhshme në SPAK për të dhënë dëshminë e tij për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

Përveç ish-kryeministrit Berisha, është planifikuar që të merret në pyetje si person që ka dijeni për procedurat dhe ish-ministri Arben Imami.

Po ashtu në pyetje do merret dhe Xhemal Gjunkshi, ish-ushtarak i lartë.

Këtë të martë për hetimin e hapur nga Prokuroria sa i takon kësaj çështje, u mor në pyetje ish-ministri Fatmir Mediu.

Pas dy orësh në ambientet e SPAK, ai deklaroi për gazetarët se është pyetur në cilësinë e personit që ka dijeni për çështjen, ndërsa refuzoi të japë më shumë detaje, duke deklaruar se kjo është pjesë e sekretit hetimor të Prokurorisë.

45 Komente

 1. L
  Lidheni Shkerdhaten e Shqiperise kemb e dur

  lidheni e coheni zvarre ne Rec .vetem keshtu mundet te kemi fillimin e Drejtesise ne Shqiperi

  1. S
   Sokol Arifi

   C'ka SPAK-u qe po dridhet, Sali Berisha i gjalle nuk lidhet!

   1. Z
    Zagali

    Sokol Arifi,mos u dhjas para kohe.Po kure Saliu yt te shkoi ne burg do t'i qendrosh kesaj bejtje qe po na prrallise?

    1. S
     S.Krasniqi

     ...por lidhet i vdekur...edhe më mirë!

     1. A
      Askushi

      Aq trim esht sali gerdeci sa ne 97 iku me bisht ne shal mir qe e nxori biri tij sali lush berisha krimineli dhe myftar lumnesh berisha me keta trima hapet bythesh shpellari kopil qe do varur ne mes te tiranes per shkaterrimin e vendit ,keshtu esht kur e mer maloku dhe sjell shpellaret e vet per ti pas krah , i solli ne kamez cecenet e shpellaret qe i humbt fara ishalla plehres.

     2. E
      Emigranti i paligjshem

      Ikni mor palla. Ikni mor morra te kuq komunistë. Ikni mor vemje te shpifura. Nuk ka lind akoma ai qe e therret te madhin e kombit per ta marrë ne pyetje per asigja. PROF DR SALI BERISHA eshte lexhendë e gjallë. Mesojeni nqs nuk e keni marr vesh akoma o vemje te shpifura.

      1. K
       Kalec Dega

       E hongre , Sali, e hongre....... = Merrni shembull nga Hasjanet, nuk e kuptojne parajsen e Eddrames.lol

      2. M
       Myslimani.

       Spak mos u vono. Bjeru qenerve te te gjitha kraheve politik.

       1. E
        Eshte thjeshte nji Show i Putanes Drejtesi

        Te gjithe me ne krye kte Kryekurven e Kombit saleh brrishen ,kan Fakte pafund , per tu arrestuar direkt e rrasur brenda ,per t'ju sekuestruar gjithcka i kan rrembyer ktij populli dhe Shqiperise . Me kta Prokurore qe kan mbeshtetur kto 31-vjet pikerishte Krimet e Maskaraden e bandes Politike dhe kte Krykriminel , do ishte naivitet te shüresoje se ktu ka dicka serioze , Te gjitha demarrshet qe bejne vjne si rezultat i presionit ne rritje te shqiptareve dhe kto hapa qe po bejne ,duke i thirrur jane thjshte Valiume per popullin sepse keni per te pare ,qe e gjitha eshte nji Show Maskarenjesh .Njiher Bordello gjithmone Bordello Drejtesi e cila duhet te merret e pandehur per Heshtjen e moskryerje Detyre ne te gjitha kto 31-vjet

        1. D
         Dakord

         Ça ke o zoteri qe ndjell keq e zi? Te dhimbset krimineli??? Zvarre per zhelesh i pafshim. Hajt me kembe te mbare!!

         1. A
          Ashtu qofte u beft ajo qe presim ne shqiptaret

          Dakord , jo mer jo ,Siqerishte si te gjithe shqiptaret e deshirojme ta marrin zvarre kte Vampirin e Shpelles Demokratike dhe rrasin mbrenda ne Rec ,por duhet te mendojme edhe te keqen ,qe na kan ber dhe mundet perseri t'na i bejn Bijt e Kurves se Bordellos Drejtesi e Spak ,sepse jane thjeshte pjes te se njejtes Hale .

        2. P
         POPULLI

         ME KEMBE TE MBARE .......

         1. P
          Partizanasi

          Mos thuaj hop , pa kaluar pengesën . Kur të rraset brenda , ti sekuestrohet gjithë pasuria e vjedhur dhe ti kthehet popullit , athere thuhet hoop . Uroj që të realizohet sa më shpejt , kjo nismë e bukur por si e vakur duket .

         2. L
          Lio

          Po i rruejne bolet Po privatizimet e Rames e PPP. Nuk mban Rama pergjegjesi? Api kryeministri kur eshte Rana sdin gja kur asht Berisha po Bolet i rruejn

          1. B
           Ben

           Ik or malok se te iken dhite!

           1. S
            Shpella e vicidolit

            Meso te shkruash shqip o i dale nga shpella

           2. L
            Lio

            Po i rruejne bolet Po privatizimet e Rames e PPP. Nuk mban Rama pergjegjesi? Api kryeministri kur eshte Rana sdin gja kur asht Berisha po Bolet i rruejn

            1. L
             Lio

             Po i rruejne bolet Po privatizimet e Rames e PPP. Nuk mban Rama pergjegjesi? Api kryeministri kur eshte Rana sdin gja kur asht Berisha po Bolet i rruejn

             1. P
              Pilo Lala

              Ty te paskan ardhur bo.let tek goja. Shko mbytu ne Bune.

              1. A
               Askushi

               Ti kete pun ben te ka punesuar shtrembsi gumc sali kafsha berber per rruajtjen e boleve te tij prandaj te paskan ardh ne fyt .pun te mbar bole saliut.

              2. J
               Jimi

               Me kete SPAK as mos shpresoni ! Do jete nje shou i rradhes, as'gje me shum.

               1. Çekiçi

                SPAK ta lidhë këmb e duar Sali kriminelin vrasesin hajnin dhe dhunusin e shqiptarve ta dergoj në burg dhe atje te merrej në pytje

                1. T
                 Trotski

                 Me siguri do te mbarset Mali e do Pjelle nje Mi.Sali kerma ka nje Mal me Dosje Krimi dhe Prokuroria po fle Gjume letargjik.Nejse te shohim si do te veje kjo pune e Kompleksit PARTIZANI,.Nje gje eshte e qarte dhe e Vertet e Pamohueshme .:Te gjitha pronat (Trojet) e blera nga Italianet jane Prona Publike dhe Te Ashtuquajturit "Pronare" i kane letrat po paret i kane marre te Paret e tyre ne Kohen e Italise.Pra nuk eshte vetem Kompleksi Partizani po te gjithe objektet e kohes se Italise jane prone e Shtetit Shqiptar -Prone e Popullit.Drejtesia duhet te shkoje deri ne FUND dhe Zuzaret duhet te marrin denimin e Merituar.

                 1. e
                  elmaz bufi

                  edhe zona e Uzines Enver qe edushka ja fall Delijorgjit

                 2. E
                  Erzeni

                  Mire ja bete qenit...hajt me kembe te mbare; e pas tij me rradhe deri tek ky plehu i sotem qe e beri shqiperine rrush e kumbulla me PPP te e fameshme

                  1. T
                   Tani

                   Lavdi motrave Vokshi dhe motrave Bregu qe e ndihmuan P.D.- te behet byth e breke....!!!

                   1. t
                    tata luigji

                    Tani salih bin laden drejt zyres ne req qe aq shume e kemi pritur; kjo duhet te ndodhe sot eshte e keqja e kombit, nje djegje ne furre do ishte perfkte

                    1. c
                     ce

                     Mos e nxirrni me vetem ne foto se duket mjeran, i mbaruar sikur eshte ngritur nga varri, vereni dhe qejflijen Garo ne foto se ajo me buzeqeshjen e shtirur vend e pa vend sikur ja ndryshon pak qehren perbindeshit te Vicidolit.

                     1. z
                      zgalem

                      Opinionisti "Troski " , ngre nje problem shume te prehte , per gjykaten . Trojet e kompleksit "Partizani " , po se po , por gjithe pronat , qe paten blere italianet . Paret i kane marre nga italianet dhe keto mbeten prona te shtetit , jo te ish pronareve . Dokumentet i kane , por pronat jane shteterore dhe nuk jane pak . Eshte ceshtje shume serioze . Malltezi eshte nje nga ish pronaret . Te shofim , ne se do ta zgjidhi Drejtesia . Zgalem

                      1. T
                       Tuti për tuti

                       Kjo tregon se po vjen shteti taman me këmbë të mbarë

                       1. k
                        k

                        Sekuestrim urgjent të gjitha pasurive të vjedhura popullit nga shpellarët e ndyrë.

                        1. A
                         Anonim

                         JO VETEM SALI SHPELLARIN PO TE GJITH SHPELLARET TE IKIN NGA KAN ARDH SE FELLIQEN TIRANEN, KURSE SALI KOPILI SERBI NE BURG SE NUK DO E KET TE GJAT JETEN PO TE NGORDH NE BURG PARA KOHE DHE LAHET NJE HALE SHPETON SHQIPERIA DHE MBASE ECEN MBAR, GARON COJENI TI LAJ MENDEREN .

                         1. S
                          Shkerdhatat e kombit

                          Pastroni kete vend nga keta hale,se qelben dynjane.Ky kontigjent halabakesh,qe moren peng kete vend per 30 vjet,duhet ti sekuestrohen pasurite,dhe te denohen per krimet e bera

                          1. N
                           Nga nje simpatizant i te majtes

                           Me kembe te mbare SPAKU ta filloje me kreun ose kryetarin e gjthckaje te keqe ne kete vend njeri me lart na thote per Ramen , une me shume anoj nga e majta porta filloje me kreun dhe le te vazhdoje edhe me Ramen por kreu i cdo te keqe ne kete vend eshte Saliu Saliu dhe i dyti Likja Keta te dy te sqarojne akuzat qe i kane bere njri tjetripastaj le vazhdoje me kedo qeka kusure

                           1. a
                            arqile

                            Veshtire te besohet se do japi llogari krimineli sale shkateruesi i demokracise shqipetare me kete drejtesi te kalbur e te ushqyer me korupsion te majmur e pasuruar nga regjimi antidemokratik i sales.Me duket se edhe maxhoranca eshte e friksuar dhe sikur ka faje e probleme pasi nje e cfryre e sales maxhoranca e tere vetem struket .Vitet kaluan u bene shuma 10 a 12 vite dhe sala lulezon e flet e shan perallis si ne vitin 92 as nje gjemb nuk i hyn ne kembe .Nuk besoj se do jape ndonjehere llogari sala.Besoj vetem tek perendia tja mari shpirtin sa me shpejt dhe per bemat te japi llogari i biri.

                            1. S
                             Shpella e dragobise

                             Lepurushi, nongrata , komunisti Berrisha do vdesi nga frika eshte shume frikacake shpellari

                             1. D
                              DREJTESIA

                              Drejtesia nuk njeh ngjyrat politike. Kush ja ka bere vendin, cilidoqofte te pergjigjet penalisht per veprimet kriminale te kryera. Kur keto bandite te veshur me petkun e politikanit te jene pas hekurave, atehere do te rilind nje Shqiperi e lire e qytetaret do te marrin fryme lirisht. Ne shembellin e ketyre lapanjoseve qe do te mbahen mend ne historine e Shqiperise si hajdute e kriminele, do te zene mend te tjeret per te mos e prekur gjene qe ste takon. Megjithate nuk duhet te gezohemi para kohe. Nje fjale thote, pa e prekur nuk e besoj. Le te behet realitet, jo llafe boshe, me i hedhur hi syve te popullit. Qytetaret spo kerkojne shume, SPAK te beje detyren.

                              1. E
                               ED TIRONCI

                               ska gjo mo t bukur...ta inaugurosh burgun me shpellare...ket cubin e tropojes i here...masanej ate like kemboren e cepanit...ky cubi i tropojes edhe mundet te shpetoje se eshte mbi 65 vjec...vec enveri te fuste dhe 80 vjec mrena...po amon ket like kemboren,mos e kurseni....se masanej ky t kput n mes...jepjani dhe ate qyrrsen e shallvareve se kush e shef neper portale.....

                               1. a
                                alphade

                                Mafia sundon Shqiperine ….!

                                1. I
                                 Iliret

                                 Ishallah eshte koha e prukatorit per kete diktator,komunist dhe agjent u shumfishte!Ky zhgorre mbajti peng shqiperin per dekada dhe shkaterroi te gjithe te djathten ne vend,shakerroi te perndjekurit,pronaret dhe 1001 te zeza beri.Ky korb duket se tani do kthehet ne preh, Ptuuuuuuuuuuuuu pis njeri

                                 1. L
                                  Lugu gjat

                                  E mor xhemal gjunkshi mor skuth. E kalofsh ne burg pjesen e jetes qe te ka mbetur, ptuuu fare e keqe

                                  1. e
                                   emigranti

                                   jo vetem per kete sepse nuk eshte asgje po per te gjitha djegie fabrikash firma piramidale e shume , shume te tjera

                                   1. L
                                    Llumi

                                    Nuk do te ndodh gje. Keto jane vetem shfaqje. Shoqeria eshte shendruar ne shoqeri llumi.

                                    1. A
                                     Arti

                                     Titulli; KA THIRRUR SPAK-u Berishën. Qysh te vargu 1 mashtrimi del zbuluar. DO THËRRASI SPAK-u Berishën . E ju komentoni e shaheni pa lidhje në bot.

                                     1. B
                                      Bardhok Shpani ( Span - Spani )

                                      As dhe një gjë nuk dotë ndodh se pse ketu esht i korruptuar i gjith sistemi që dotë thotë se po iku Saliu dotë ik e gjith ajka e 32 e dy viteve , që nga Meta , e Gjeknurat , Ahmetajt e me radhë deri tek Ramat . Partizan ishte dhe gjyshi im por më pas Enveri i mori dhe lopet , delet , pronën sa u rrezikua për kundërshtim ligji ?.. Ketu në troje kush nuk esht më i zoti; duke filluar që nga koha e perandoris osmane e cila fuqizoj agallaret dhe bejlerët . Ketu akoma Luftojn ato Turq si Tabaket Toptanët , Ali arushat e Abaz kupit , të Zogut , e me radhë . Q'ëtë gjith keta jan armiqt e mi të Gjergj kasterjotit dhe Pjetër Shpanit ( Spanit ) Jan keta ata që bashkëpunuan për 500, vite me pushtuesin perandorak Osman Turk . Që të gjith keta nuk kan prona legjitime në Shqipëri dhe pse për deshmi kan harta të shtypura me teneq prej Stambolli . Ku jemi ketu neve ?.. Jemi kthyer pas në koh dhe në kohën e pushtimit perandorak Osman Turk ?...

                                      Lini një Përgjigje