“Qenke edhe i poshtër”, debat i fortë mes Baton Haxhiut dhe Gaz Bardhit: Më ço në gjykatë… Ik! Ik!

29 Mars 2024, 09:10Politika TEMA
“Qenke edhe i poshtër”, debat i fortë mes Baton Haxhiut

Emisioni i djeshëm Opinion i ishte dedikuar denoncimit të Gazment Bardhit këtë të enjte ndaj Olsi Ramës për laboratorin e drogës në Xibrakë. Gjatë diskutimeve ka pasur debate me tone të forta ndaj Bardhit dhe analistit Baton Haxhiu, të dy të ftuar në studio.

Haxhiu ka akuzuar Bardhin se nuk ka moral dhe duhet të largohet nga politika. Bardhi i është kundërpërgjigjur analistit duke u shprehur se Haxhiu është “avokat pa pagesë” i çdo afere dhe krimineli të kryeministrit Edi Rama.

Baton Haxhiu: Posaçërisht me ty e kam për arsye se unë në këtë emision kam ardhur për të debatuar politikisht e jo me çështjet e shoë-t prokurorial në studio. Ka pasur konferencë për shtyp, i ka pasur minutat e veta dhe jo unë të dëgjoj një rrëfim kriminalistik filmi të një personazhi politik.

Gazment Bardhi: Dokumenta mo Baton, ku e pe filmin ti.

Baton Haxhiu: Kam problemin me moralin e dy personave, ai i cili ka shkruar dhe ky që është në studio. E para si mund të funksionojnë dy njerëz etikisht…

Gazment Bardhi: Siç funksionon ti me Edi Ramën.

Baton Haxhiu: A bën me u ndal ndonjë herë?

Gazment Bardhi: Tani për moralin e Sali Berishës kemi ardhur këtu ne? Jo o Fevzi se më ke ftuar për Olsi Ramën tani.

Blendi Fevziu: Ai ka të drejtën e fjalës së vet.

Gazment Bardhi: Jo, nuk e devijon dot emisionin me fjalën e vet. A kemi një temë ne? Ai mund të flasë për hënën, unë nuk kam ardhur të dëgjoj përrallat e Batonit për hënën.

Blendi Fevziu: Baton vazhdo.

Gazment Bardhi: Kjo është të ftosh në studio të flasësh për Sali Berishën.

Baton Haxhiu: Me ty do merrem.

Gazment Bardhi: Do merremi me Olsin.

Baton Haxhiu: Problemin e kam me moralin politik tëndin.

Gazment Bardhi: Nuk kam asnjë problem. Për sot kemi ardhur për Olsin. Jo për pasionet e Olsit, por për përfshirjen e Olsit në trafik droge.

Baton Haxhiu: Kam problem me etikën e paraqitjes.

Gazment Bardhi: Ku ka mungesë më etike sesa të vijmë të flasim për dokumente shtetërore të përfshirjes së vëllait të kryeministrit në trafik droge dhe ti të flasësh për Sali Berishën? Pra vazhdon akoma me teorinë “fajin e ka Sali Berisha”.

Baton Haxhiu: Po flet për të pavërtetën.

Gazment Bardhi: Cila është e pavërteta?

Baton Haxhiu: Duke më thënë që ti ke mbrojtur kriminelët dhe ti ke folur për personin e Shkodrës. Nëse unë kam folur ndonjëherë unë nuk vij në studio, por nëse jo ky duhet ta lëshojë politikën.

Gazment Bardhi: Ti je avokati më i zellshëm i kriminelëve të Edi Ramës. Të mos bëjmë teatër, ti je dëshmitar, është avokati i të gjithë kriminelëve të Edi Ramës të prekur nga ligji i dekriminalizimit, avokati i çdo afere korruptive të Edi Ramës nga njëra studio në studio në 10 vite dhe është padiskutim mbrojtësi i çdo zullumi të Edi Ramës, ky është fakt i pamohueshëm.

Baton Haxhiu: Ky qenka edhe i poshtër, i pamoralshëm.

Gazment Bardhi: Më thuaj një aferë të Edi Ramës ku nuk ke luajtur rolin e avokatit pa pagesë.

Baton Haxhiu: Ky qenka edhe i poshtër. Nuk kam pasur fjalën i poshtër.

Blendi Fevziu: S’e ke përdorur kurrë?

Baton Haxhiu: Kurrë asnjëherë.

Blendi Fevziu: Fjalën i poshtër nuk e ka thënë asnjëherë tha, e tha për ty.

Gazment Bardhi: E vërteta dhemb o Fevzi. Sidomos kur bëhen gati miqtë edhe shokët që i njeh pasionet të shkojnë në burg.

Baton Haxhiu: Besimi i publikut duhet me referencë. Cila është referenca e këtij njeriu? Ky një vit më herët ka folur për ‘babën e Zenit’ i cili e mbron me një mesazh për emisionin. Paramendoje ‘baba i Zenit’ ka qenë togfjalëshi i këtij njeriu.

Gazment Bardhi: A e ndryshon kjo fatin e Olsi Ramës?

Baton Haxhiu: A e kujtoni këtë njeri nga Elbasani? A e di çfarë ka thënë? Ky njeri që është politikani i tashëm i udhëheqjes së partisë së rithemelimit, në Elbasan ka thënë do vdesin të gjithë sikur ky. Paramendoni moralin politik të këtij njeriu.

Gazment Bardhi: Kjo është një gënjeshtër, është një shpifje.

Baton Haxhiu: Më ço në gjykatë.

Gazment Bardhi: Do të të çoj unë në gjykatë. Sikundër do të shkosh në gjykatë për të mbrojtur Olsi Ramën dhe jo të vish në studio të bësh avokatin e Olsi Ramës.

Baton Haxhiu: Nëse ky njeri vërteton që Olsi Rama është fajtor do dal publikisht në përkrahje të këtij njeriu për të vërtetën e tij, po nuk e vërtetoi le të ikë nga politika për arsye se nuk ka moral politik që të qëndrojë. Njeriu që nuk ka etikë të prezencës duke gënjyer para sysh duke mos pasur memorie dhe del këtu për të përfaqësuar rithemelimin. Ik! Ik! Nuk mundet të flasë ky më. Nuk ka moral.

Gazment Bardhi: Nga nervozizmi i Batonit…

Baton Haxhiu: Nuk jam fare nervoz!

Gazment Bardhi: Nga fakti që portali i Batonit dhe çdo media e kontrolluar nga PS ky denoncim i sotëm nuk është pasqyruar tregon që kanë arsye për tu dridhur siç u drodh Batoni pa nxjerrë asnjë moment nga goja fjalën Olsi Rama.

35 Komente

 1. D
  Detari

  Cfare e ka ramen batoni dhe ajo femra tjeter, vella? Pse gjithe kjo mbrojtje? Dhe shok ta kishin sdo hidheshin perpjet keshtu.

  1. s
   shqip

   Detari-ketu nuk behet fjale se cfare e ka Batoni Ramen, por faktin qe nje personazh si Gazmend Bardhi, nuk ka moral qe te flase per kerkend, pasi nuk ka vazhdimesi ne ato qe thote. Para nje viti ishte kunder Berishes duke e quajtur "babi i Zenit", sot na eshte bere zevendesi i tij dhe e mbron me zell. Se cfare aresye ka ai per kete kthese 180 gradeshe, ajo mbetet per tu pare. Pra Batoni thote se Bardhi nuk ka besueshmeri ne ato qe thote dhe ky eshte fakt qe Bardhi, njesoj si Berisha shpikin fakte te rreme qe te demtojne kundershtaret. Une nuk e di nese Olsi Rama apo Edi Rama jane te perlyer ne pune te pista. Di qe burimi i akuzave ndaj tyre eshte i pabesueshem dhe kjo eshte pikerisht ajo qe thote Baton Haxiu me te drejte. Ne rrethana te tilla, populli yne ka nje shprehje qe thote se me "fjalen e Gaz Bardhit dhe ate te Berishes, nuk shkoj as ne menderhane".

   1. p
    pilo Lala

    Kjo i jep shume avantazh Edi Rames. Te dalesh ne TV me disa letra qe te ka dhene Sali Berisha, ti perpunosh me stilin e avokatit, ate beri Gaz Bardhi, beri nje vetvrasje me kete veprim. Eshte fakt i vertetuar, qe Saliu te fut te behesh pis, pastaj nuk ke rrugdalje , do zbatosh pik per pike urdherat e tij. Kete e ka kuptuar kur doli nga studio Gaz Bardhi, kur pa reaksionin e te gjitheve atje, por tashme nuk ka rrugdalje, do hedhi vallen e Sali Berishes, ne krah te Flamur Nokes. Nderkohe nje njeri i Edi Rames duhet te mbledhi te gjitha akuzat e Gaz Bardhit per: 1. Akuzat ndaj Flamur Nokes per nje vile 750 Mije Euro ne Lalez. 2. Akuza ndaj Flamur Nokes per bashkpunim me nje trafikant droge ne Angli. 3. Akuza ne Parlament ndaj Sali Berishes dhe Shkelzen Berishes. SPAKu ka per detyre ti verifikoj keto akuza, nqse gjen te verteta, te hapi proces hetimor mbi bazen e ketyre akuzave publike. PS duhet te tregohet me agresive, sepse Opozita po e perdor SPAKun shume mire ne favor te saj.

   2. K
    Koqja

    O Detar! O Koqe! A nuk po e kupton që SHBA në këtë emision e futi në kthetrat e drejtësisë këtë turi miun e Elbasanit. O Detar, O Koqe!

   3. v
    veterineri

    Bardha ka ardhur ne afsh ndaj do dem ,mos ja vini re.por plotesojani epshin

    1. p
     pirro

     gAZMEND bARDHI PO LE NAM. Sot nuk eshte problem qe po le nam si i poshter apo e kunderta. Me shume keta tipa e kane me lehte te `lene NAM` DUKE QENE TE POSHTER. nUK I DUHEN POLITIKES KETA NDYRESIRA. Eshte e vertete se Politika nuk ka moral, por ky mbetet pinjolli i nongrates nje trashegimtar i mashtrimit. Turp.

     1. S
      Shkembi

      Nuk I falet Batonit debati me nje bythqire qe mban era hale prej se largu.

      1. R
       RAIFI

       Një gjë që nuk është kontestuese fare se paku për ata që ndihen shqiptar është fakti se Batoni është përfaqësuesi me dinjitoz i shërbimeve serbe në Shqipëri dhe ate i atashuar në Kryeministri.Shumë vite ka punuar nën rrogoz por tani që e ka situatën në dorë në gjithë Shqipërin ka dal publikisht.Gjersa Shqipëria mba brenda këtë agjent serbo-rus nuk ka shtet shqiptar por edhe përendimi kanë filluar te kenë rezerva ndaj Edi Ramës.

       1. U
        Uuuaaaa Bardha po c'pate moj goc

        Dy gabime qe bejne Shqiptaret .. 1 - Gjykojne Bejlerin por jo Berrishen qe e kyndidoje .. 2- Gjykojne Bardhen e semure dhe jo Fevziun qe zhvillone emisionin kazan. Nese Berrisha nuk do kandidonte antishqiptarin.... dhe Fevziu nuk do theriste nje te semure mentale probleme hormonale a do ndodhnin keto debilizma ...jooooooo. Civilizohuni dhe injoroni emisionet bajge te rrugaçeve te mbremjes .

        1. T
         Tarras-Bulba

         Sa bukur e ke thon! Hahaha! Ai bajga, pederasti eshte nje vemie, nje kamaleon qe e nderron bojen si ti pershtatet... Po te kishte gazetar te vertet ne Shqiperi, ketij pederasti t'i nxirrnin montazhin e videove kur s'ka len gje pa then per Sa-Halen e te birin apo Mul Noken, dhe do t'ia mbyllnin halen buces Bardhoshe... Po c'merreni me baxhella e sharlatan te till qe lepijn ate qe peshtyne dy minuta me par... Kemi vuajtur si popull gjat regjimit por te durosh keta kok-k@rat si puna e kesaj buceje dhe Nokes me shoke, eshte akome me e dhimbshme dhe nuk e kuptoj pse akoma i zgjedhim dhe durojm keta idiot.

        2. I
         I ziu Bardh

         Ku u be dhe bardha te denoncoje, vajhalli. Po kete e ka tredhur e shtrydhur Berisha sa here ka dashur. Dhe tani e nxjerr aty qe gjoja ta hane shqiptaret se Sala eshte rreptesisht kunder Rames, kur ne fakt ne kulisa Rama Berisha rregullojne punet e tyre, duke marre edhe votat e shumices parlamnetare.

         1. p
          ppa

          Vertete, nuk ka fjale tjeter per kete fare politikani - i poshter. Ia kalon ne poshtersi edhe Berishes!

          1. e
           eli-tiv

           ....Bardhi ka vrare ne zgjedhje (elbasan)....njeriu nje vret nuk ka problem te te beje gjithcka...nuk ka me moral e element njerezor...p.s shih saliun

           1. l
            labi

            Kur nuk ka shtet dalin Bardhat ta bejne shtet,ky duhet te ishte ne burg per vrasjen e Elbasanit,kane gjet Ramen frikacak,te ishte Saliu keta si puna Bardhes do kishin vdekur aksidentalisht duke bere gjah.

            1. A
             Afrim

             Ky Batoni ka shkelqyer, por ka shkelqyer si gojor qe te kuptohemi!! Ja ditka dhe pasionet Olsit, pz ja paska marr ne goj Batoni! Baton je nje kutrubir! Je qenia me e legenosur e planetit! Ske moral dhe as nder! Gjith fisin tend e ke turperuar si gojors qe je!

             1. F
              Franci

              E kam thene me kohe qe Bardhi eshte i poshter dhe ndyresire.Me kujtohen momentet e para kur ne Elbasan Xhuvani ishte i shtrire dhe i mbuluar ne gjak e gazetaret e intervistonin live kete funderrine dhe ai ju pergjigj pa ju dridhur qerpiku qe keshtu do ta pesojne te gjithe ata qe do prekin votat. Por ky nuk ka faj. Fajin ne Shqiperi e ka drejtesia e tredhur. Kjo qe beri ky ne cdo vend te botes demokratike do ta plaste ne burg. Funderrine !

              1. F
               Franci

               E kam thene me kohe qe Bardhi eshte i poshter dhe ndyresire.Me kujtohen momentet e para kur ne Elbasan Xhuvani ishte i shtrire dhe i mbuluar ne gjak e gazetaret e intervistonin live kete funderrine dhe ai ju pergjigj pa ju dridhur qerpiku qe keshtu do ta pesojne te gjithe ata qe do prekin votat. Por ky nuk ka faj. Fajin ne Shqiperi e ka drejtesia e tredhur. Kjo qe beri ky ne cdo vend te botes demokratike do ta plaste ne burg. Funderrine !

               1. B
                Berti

                Perse harxhoni kohen me kete spurdhjak e pederast. Ky eshte karnaval. A nuk ishte Gazmenda qe tha qe me nongraden nuk do te bashkepunoj kurre e tani eshte zevendesi i tij ? Ketyre njerezve i ka plasur cipa e as nuk skuqen e as nuk zverdhen. Shkurt jane llumi i shoqerise.

                1. F
                 Franci

                 E kam thene me kohe qe Bardhi eshte i poshter dhe ndyresire.Me kujtohen momentet e para kur ne Elbasan Xhuvani ishte i shtrire dhe i mbuluar ne gjak e gazetaret e intervistonin live kete funderrine dhe ai ju pergjigj pa ju dridhur qerpiku qe keshtu do ta pesojne te gjithe ata qe do prekin votat. Por ky nuk ka faj. Fajin ne Shqiperi e ka drejtesia e tredhur. Kjo qe beri ky ne cdo vend te botes demokratike do ta plaste ne burg. Funderrine !

                 1. K
                  Kavajoti

                  Gazmend Bardhi është një mi kanalesh, kaq. Mjafton t'i shikosh surratin e mbuluar me lesh dhe dhëmbët e palarë, si të dhisë. Kafshë, vetëm kafshë. Të tillë janë të gjithë mbështetësit e kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar berisha. Kafshë.

                  1. H
                   Humoristi

                   Kujt shqiptari i sherben konflikti i nje kosovare,qe paguhet njezet miljon leke ne muaj nga spitali “ Amerikan”,dhe nje ylberisti kinse i djathte!?

                   1. K
                    Kris

                    Kur terbohen e pellasin gomaret duhet te zene veshet shqiptaret!

                    1. N
                     Noci

                     Ky rrota Bardhi per mendimin tim,jo se nuk njihet u tregua shume i trashë se te gjithe debatin e kishte politik dhe jo profesional si jurist qe eshte por edhe deputet.Ai gjate gjithe kohes nuk përdori dyshimin per personin por e kishte direkt me Olsin,i cili ne rinine e tij ka patur shoqëri te gjere ne Tirane ,me shume se i vellai.Bardhi kishte ardhur per te akuzuar dy vellezerit Rama duke pësuar nje fiasko,se ne studio ishin 4 veta qe e hengren pasi ai nuk kishte as edhe nje fakt te vetem per te akuzuar,sidomos kur ke perballe dy gazetare investigative qe e njohin çeshtjen me mire se prokuroret.Neqoftese Olsi e padit,nuk ka gjykate qe nuk ja merr ca para Bardhit si denim,sepse ja futi kot.Ka ardhur koha qe politikanet te mos e perdorin shpifjen dhe genjeshtren se populli nuk eshte me ai i viteve 90.Prandaj dhe ne kuti te e votimit pakësohen çdo dite votuesit

                     1. E
                      ENTSOE

                      Ne Berat, po te thone bythq ..e, ti kane thene te gjitha!!! Gazi qenka vertetim I plote e teoremes te bythq...rit!!!

                      1. k
                       koli

                       U nxeh Batoni. I kane sulmuar doren qe e ushqen.Batoni merr 6 rroga .Njera nga te cilat eshte 220 000$ ne marketing te nje spitali klient te perseritur te tenderave te qeverise(e nxorren hakerat iraniane).Nje student Harwardi paguhet 120-180mije $.Eshte marketues fenomenal Batoni.Batoni eshte paguar( e provuar) nga inceneratoret per median e tije...u nxeh Batoni ...cudi!

                       1. d
                        dali

                        Batoni ka gjet ameriken ne Shqiperi.ERrdhi me kemishe djerse nen sqetulla qe kundermonte ere dhe u be i pasur ne Krra Krra.Ik vidh femijet e Kosoves o Baton (apo te ka lene "pa uje" Kurti?).

                        1. p
                         petro

                         Haxhiu eshte si mik i Rames aty a si analist?!

                         1. E
                          Edi

                          Ik merr kocken e Radhes Baton....

                          1. p
                           petro

                           Te te quaj Batoni i poshter eshte nder.Paguhet nga korrupsioni ne miliona dollare ne vit.

                           1. l
                            lindio

                            Cfare ka qe u nxeh Batoni?Nuk eshte nxeh kurre kjo kone...cne sot? Ky na donte dhe Linda Ramen Presidente...eshte i pavarur Batoni...jo shaka...

                            1. R
                             Real

                             Batoni nje gojorist nje MAs::ra nje mi halesh i perdorur nga pushteti kriminal i ripjelljes. Se mbeti ripjellja ne dore te ketij te mbrojej, ketu luhen interesa me te medha se fytyra e ketij kocevari.

                             1. p
                              prokurori

                              S’paska pas politikan më të pështirë,më të pafytyrë, më perves, më të pamoralshëm se kameleoni Gazmend Bardhi!

                              1. B
                               Beni

                               Po Baton po Gazi si ka vjedh shqiptaret. Ti po.

                               1. p
                                prokurori

                                S’paska pas politikan më të pështirë,më të pafytyrë, më perves, më të pamoralshëm se kameleoni Gazmend Bardhi!

                                1. P
                                 Po ky ka sharê Dr Berishën e Z Flamur , more !

                                 I poshtër sa s’ka ku t’ë shkojë më , tê drejtë ka Batoni , Bardhi i tha Dr Berishes “Non grata” , “babi i Zenit” , po Z Flamur që i tha , i lidhur me “Narkotrafikantë” që kanë mbytyr Londrën me drogë dhe paratë e drogës i ka pastruar me vilën 760 000 Euro në Lalëz . Pak janë këto , për t’a quajtur të poshtër ?

                                 Lini një Përgjigje