REPLIKAT/ Bardhi nuk përmbahet pasi PD bëri Açkën kryetare grupi, i kthehet Nikollës: Kush je ti moj, je në terezi apo jo?

14 Shtator 2023, 13:34Politika TEMA

REPLIKAT/ Bardhi nuk përmbahet pasi PD bëri Açkën kryetare

Pasi  kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla lexoi një shkresë të PD, ku detyra e kreut të grupit iu delegua Flutura Açkës, vendimi është kundërshtuar nga Gazment Bardhi. 

Ky i fundit ka përplasur duart mbi tavolinë, ndërsa Nikolla e ka paralajmëruar për sjelljen se do ta nxjerrë jashtë Kuvendit.

Pjesë nga debati:

Lindita Nikolla: Kujdes, nuk të marr leje unë se kë ftoj në zyrë.

Paske edhe një veti tjetër, rri tek vrima e çelësit për të parë se kë marr unë në zyrë. Po rri se është turp.

Gazment Bardhi: Pse thërret Ermonela Felaj në zyrë, do vendosni për kryetarin e Grupit të PD.

Kush je ti moj? A je në terezi apo jo?

Lindita Nikolla: Qetësohu, se kë marrë në zyrë dhe çfarë diskutoj nuk të marr leje ty!

Gazment Bardhi: Patjetër që do më marrësh leje mua, as Ermonela.

Lindita Nikolla: Nuk është asnjë grup parlamentar që merr vendim për grupin tim. E thërras se dua unë, për çështje pune. Është nënkryetare e Kuvendit.

23 Komente

 1. a
  astriti

  Bythqiri bythqire mbetet.Po e shikon se zgjedhjet po afrojne dhe s'po gjen ku te kapet qe te behet deputet prape.

  1. V
   Vranakonti

   A i shkreti Bardhi,gjynah,paska luajtur nga fiqiri.

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Po kush e ben deputet kete beqir o Astrit ! Me ato akuza qe i ka bere ky Sales , jo deputet , po as roje tek dera e Foltores nuk kane per ta afruar , pa le tek PD e vules , qe as syte nuk kane per ti kthyer . Pas zgjedhjeve te 2025 , te gjeje vrime te futet , se ky eshte mesuar qe te tjeret i futen ne vrimen e tij .

   2. k
    k

    Vaj medet për popullin shqiptar që ka rënë në dorë të këtyre degjeneratave hajdutë të korruptuar pa asnjë edukatë,kulturë minimale dhe norma qytetarie sjellje.

    1. A
     Abazi

     U bene dy kone ne parlamentin shqiptar.I pari Flamuri dhe i dyti Bardhi.Te dy lehin por nuk te kafshojne.I mburren Saliut:E shikon cfar bejne ne,sa revolucionare jemi.

     1. P
      Prefekti i Kukesit

      Nuk ka ngel ndonje me nole ke PS, te gjithe e te gjitha nen urdherat e Naltmadhnise se tij Shkelqesise se bythes sime - Edvin Rama

      1. r
       robi

       O bardh hunderri apo Baz gardhi. Mos u mundo te besh garipin se nuk te shkon. Dhe mos u gerguf aq shume se po ja kalon dhe krricit te faros me gergufje. Apo e kuptove se dhe ti e more rrugen e mutit pas tradhetise qe i bere Bashes o Bruti i PD.se.

       1. T
        Titona

        Deputeti të zgjidhet nga populli Qe mos ta shohim më këtë surrat Miu në kuvend por në Burg se trupi i Xhuvanit nuk po tretet

        1. J
         Jepuni kempin

         Nje gei dhe nje antikapate. Kta jane per kemp

         1. H
          Humoristi

          Jane deputet te listave te mesnstes,te hartuara nga Lulbrava.

          1. C
           Cekici

           Na mbyten Lenka Cukot ne Parlament dhe ne Qeveri qe i vendos i droguari Ed, por ka nje dallim shume te madh, Lenkat e Enverit nuk vidhnin dhe nuk ishin kurva.

           1. N
            Niqifori

            Cekici nuk shkruhet kështu po Çekiçi. E sa për Lenka Cukon haha më shkrive. Edi Rama nuk ka asnjë lidhje me Enverin, mendoj që më shumë ke ti, se ai e përdorte çekiçin prwndaj të padka ngelur në mendje.

            1. H
             Hajdar Manalli

             Uaaa moj Bardh, uaaa sa turp, po si nuk te degjon ajo ty moj...po ti je alamet zonjeee, uaaa sa turppp...mire moj Bardha mire mos u merzit nuk ke faj se ste kane ardhur ato prandaj nevrikoseeshshsh... Moojj se ste pyeta...te rrojtur te rrojtur e kishte ai mbreme meee...

             1. T
              Tironsi i Vjetër

              Ka Bardhi ngjanë shumë më tepër me një mi kanalesh se me njeriun. Eh, çfarë injorantësh ka prodhuar industria e SHQUP-it për kuvendin e Shqipërisë!

              1. U
               Ushtari.

               Hajde bardho hajde.Cirru cirru se te ka lezet.Ore por edi ti se sa te shkon kjo e cjerrura.bardho pi veze ne mengjes se te ben mire por te sugjeroj pij veze lluk se ato ta nxjerin zerin me melodi si pordha nga bytha.o bardho nuk e ndjen nga era qe te vjen ne hunde apo ta kane zene hunden qe mos te ndjesh gje.Ja kam shkruar emrin me te vogla se edhe kaq e ka teper ky koqe kandari.

               1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                Bardha është përjashtuar nga PD dhe strukturat e saj. Mund të bëhet kryetar i grupit të rithemelimit.

                1. n
                 nje mik i perjetshem i shkodranëve

                 O shoku Gaz 69, i DB, po te jap urimin shkodran: " T'hift vedi ne qejf!

                 1. P
                  Para vllaznia

                  Bethqimt e p.d . Te tan bythqim e spijuj te kja parti kurv

                  1. A
                   Altin

                   Shimpaze origjinal ku eshte per kopsht zologjik o njerez jo per parlament ,turpi madh

                   1. A
                    Altin

                    Shimpaze origjinal ku eshte per kopsht zologjik o njerez jo per parlament ,turpi madh

                    1. T
                     Trotski

                     Gaz Bardhi eshte Flake kashte.Shpejt do te shuhet dhe Harrohet.

                     1. E
                      E.Lalaj-MallaKASTIOTI

                      VO: 1.Gaz Bardhi që nxori nga furgoni -Tij vrasësin Tropojan Papleka për vrasjen e Dr.Xhuvanit të PS..ngeci pa kryesim të grupit të foltores.Kështu përfundojnë SERVILAT PA DIN E IMAN..! -KryParlamentarja NIKOLLA ka të drejtë të zbatoi kërkesat e PD-L.Bashës. -Gazi le të bëj ham..ham..pasi nuk po e kupton se Saliu u tall me tërë.! 2.Dal nga dal LULI PO MERR PD-në legjetime që njeh DREJTËSIA JONË DHE ND/KOMBËTARËT. 3.Saliu me foltoristët dhe Lilen do përfundojnë në koshin e plehrave.

                      1. M
                       Myzeqari

                       G Bardhi,ti nuk je as i mencur as deputet,ti je vec nje KARABUSH ,nje KONE qe te ndersejn te tjeret dhe te lehesh, je mjeshter.ME kujtohetse si ishe karfosur ne ekran kur ishe reshtuar me Bashen ,Paloken ,Salianjin dhe Alibeaj ,dhe te tere si kuaj QYQE dhat lamin e BABALES duke enderruar se ju erdhi pushteti ne tavolin,..... me kujtohen deklaratat dhe pozat qe beje ne Elbasan se do beje NAMIN,dhe ti VRAVE DOKTOR .XHUVANIN .,per te cilin do kalbesh ne burg.Ne debat me saliun kur i fshije menderin Bashes ,Saliu te tha publikisht se ti mban pergjegjesi per vrasjen e D Xhuvanit.

                       Lini një Përgjigje