Revoltohet deputeti demokrat: Nuk shtyhet më, në Shqipëri kanë mbetur vetëm budallenjtë dhe militantët

16 Mars 2023, 09:16Politika TEMA

Revoltohet deputeti demokrat: Nuk shtyhet më, në Shqipëri

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula thotë se situata sociale dhe ekonomike në vend është katastrofike dhe kjo sipas tij, për fajin e politikanëve.

Sula u shpreh se në Shqipëri po qëndrojnë vetëm budallenjtë dhe militantëte partive.

“Të gjitha i bëjnë politikanët, ky është problemi. Duhet t’i themi gjërat në sy. Nuk shtyhet më. Po ikin përditë, nuk gjen më njerëz, fshatarë, punëtorë, shtresa e mesme, çdo ditë. 

Këtu po rrijnë vetëm budallenjtë, militantët, administrata. Prandaj ka përfunduar ky vend kështu”, theksoi ai.

23 Komente

 1. d
  dashsula dhe tufa e gjelave te detit

  po ti fytyr miu,ku e fut veten,se i ke te dyja edhe budalla edhe milioner,edhe servil

  1. D
   Dakord

   Harrove edhe militant.

   1. P
    Prec Ulaj

    Cdo person, qe fillon te beje konkluzione per popullin, eshte idjot. Populli nje here ne kater vjet, e tregon se kush do e udheheq. Keta kane ngelur si zagare rrugesh, hapin nga keto parrulla, populli nuk ben me, eshte budalla. Populli ishte i mencur kur qeveriste Saliu, tani u be budalla.

    1. T
     Tahipi

     Ja na e the se ku futet Dashi po ti dele sna e the veten ku e fut? Dashi mund te jete te gjitha ato qe thua por ama ka thene ate qe thoni te gjithe me njeri tjetrin dhe duhet te jesh kar mos ta shohesh. Dhe ska se si te ndodhte ndryshe. Nje vend qe glorifikonte nje mostet si Enver Hoxha dhe i thurte lavde me romane si Mergata e qyqeve, nje vend qe i quan bijte e tij jashteqitje e kombit, nje komb qe urren vellain se se mendon si ai e ka te shenuar fatin. Po ndoshta me mire keshtu. Me mire nje fund i tmerrshem se sa nje tmerr pa fund. Nje fund qe ky popull kopil e nisi qene 44.

    2. A
     Alpizo

     E ti nga ndryshon ? I leur në mes tyre je ... !!!

     1. U
      Utopia

      Eshte si eshte ky tipi,por ka thene nje te vertete te madhe dhe te hidhur.Do beja nje shtese te vogel duhet shtuar dhe kategoria “mercenareve” qe duan s” duan jane te lidhur prej interesave ekonomike dhe nuk shkeputen lehte nga ky shtet i marre fund.

      1. D
       Dakord

       Utopia pa mendohu pak më shumë. Ata që kanë biznes të vogël e të mesëm e të madh budallenj janë? Pensionistët budallenj janë? Ata që punojnë në privat budallenj janë? Ç'është mo ky turp kështu të quash budallenj njerëzit që jetojnë në shtëpi të vet!!! Ka dalë menç nga dëshpërimi ky apo si?? Të drejtë ka të luajë menç se ka 11 vjet që pret të hyjë te kategoria "administrata" se mbeti te kategoritë "budalla dhe militant" fundërrina.

      2. L
       Lam Qafoku

       Po ti mre bab, tina çar je? Vallahi bilahi ashik n’vaktit po m’dukesh. Po ik o rrot e mos vra menjen hiç për venin ti, hiç mos e vra! Ka kush e i bon derman ene i jep dum punve t’vatanit. Edua njimo ja hipi kalit tamom si Gani Beu i her vakti e po i qit kamarja veç t’omla per ket milet. Ec e bab, shif punt ti e lone politiken mo, don ropt qut qeverrija jo moz kali si tina.

       1. Z
        Zheji eshte bere analist i botes kapitaliste

        Po e marim te mirfillte cfare thote ky gjel deti Peqini . ( Po ky ku e fut vehten te budallenjte apo te militantet ? )

        1. S
         SOPIQOTI

         Qenke nje koqe zotrote qe e shikon cdo gje te zeze ne shqiperi.

         1. G
          Gabriel

          Po e ndihmoni pak dhe ju të vulës!

          1. A
           Arbeni

           Shko ne Peqin e kthellohu, se ke shume Gomere andej nga treva jote.

           1. T
            T

            Copa e katnarit po na jep mend .po italia e jugut eshte boshatis komplet mor debil kan ik ne europ angli zvicer gjermani austri france spanj .dhe si ti themi po mer fund italia mor kokra e debilit.

            1. B
             Berati

             O copa e karit po krahasohesh me Italine ti? O qyqar e zog gomari po shif hallin tend se per Italine ka kush mendon. Mos ka ikur 1/3 e italianeve? Mos valle Italia eshte rerecesion demografik? E kupton se Shqiperia nuk ka me mundesi biologjike te riprodhoje vetveten? Nga ata 2.7 milione vetem 25% jane ne moshe riprodhuese. Cdo njeri qe vdes nuk zevendrsohet me. Lere pastaj aftesine profesionale. Po ju zbavit piktori ne filma vizatimore po kur te zgjoheni eren e shurres.do ndieni. Nese je i ri ske per te vdekur ne Shqiperi dhe bese je pensionist do vdesesh si qen pa i pare femijet dhe niperit e tu.

            2. m
             mbaje veten Dash !!!!!!!!!!!

             Ne PeDe si gjithmone shkelqen LLUMI i shoqerise .

             1. t
              toni

              dikush ti thote ketij boles qe ata budallenj dhe militante te cileve ju referohet e kane zgjedhur se te ishte per te tjere sdo e kish pare kurre me sy parlamentin .....toç kuklle

              1. t
               tefiku

               Ketu te gjithe jane budallenj vetem ky plehra eshte i zgjuar.Domosdo ka te drejte se leket qe merr nga ne budallenjte dalin.

               1. T
                Trin_A

                Çap e len si kthirnat qimoti . U ç'qy moti e'ta n'siklet ...S'paska dell dě , qiellës veç re . Pa shieni sininë ! Plastë ! Shini ç's'ka si n'y'n'rondë t'kupës s'qiellëzës ....fry erë ! Erë po k'liroi .

                1. r
                 rrogozhinasi

                 Ky legeni eshte shtate brezash rrot kari

                 1. E
                  Erdogan

                  Kur vete Termin Popull (Popola ital) e kini me "borxh" dhe nga ana tjeter me hiqeni dhe si "Te Lashte" cfare pret? Po zoti Auron (Emer ky i bukur) nga Aurora Tare cfare mendon (mind angl) per kete Pashallek te krijuar nga Fuqite e Medha vetem per aresyen se shumica kishte Kombesi Osmane?

                  1. M
                   Miku juaj!

                   Po ju deputet, jeni shqiptar, budalla , demokrat apo? Pse me kete fjalor per shqiptaret! Jemi krenar qe jemi shqiptar!

                   1. N
                    Noci

                    Mire qe e njeh vehten te pakten se nga kategoritë qe përmend ky do te jete me budallenjte

                    1. S
                     Sali hund qerpici.

                     Nga mos ikin njeres -a ishe ti i zgjuari qe nxorre revolen ne mes te stadiumit, po si ka mundesi qe je deputet! prandaj ikin njerzit te shpertojne nga ju plerat.

                     Lini një Përgjigje