Revoltohet Edmond Budina: Pas Dakos, Edi Rama po përgatitet të fusë në burg Metën dhe Berishës

7 Qershor 2023, 18:09Politika TEMA

Revoltohet Edmond Budina: Pas Dakos, Edi Rama po përgatitet të

Regjisori Edmond Budina ka komentuar arrestimin e ish kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Në një intervistë në Panorama TV ai tha se është e gjitha një shfaqje e shëmtuar duke u nisur që nga akuza për një leje ndërtimi të dhënë në vitin 2012.

Sipas tij, Dako duhet akuzuar për shitblerje votash, për shkak të akuzave për shitblerje votash pak vite më parë, kur Dako doli në përgjime.

“Është një shfaqje e shëmtuar. E gjitha kjo histori e arrestimit. Për një leje në 2012. Ne i kemi katet pa leje këtu në qendër të Tiranës. Kjo është e gjitha lojë. Është mirë që SPAK heton por nuk jam për sa më shumë të dënuar. 

Ata që kanë bërë faje duhet të paguajnë. Akuzat janë banale për ta nxjerrë sa më shpejt nga burgu. Ne e kemi dëgjuar të gjithë që ai merrte pjesë në shitblerje votash. Ai duhet arrestuar për grup kriminal në zgjedhje.

Merre Saimir Tahirin dhe sekuestroja pasurinë. Ky SPAK pse nuk vepron. Nuk ka lëvizur asgjë. Rama po parapërgatit faktin që të fusë në burg këta të opozitës, Synimi i tyre është të fusë në burg Ilir Metën dhe Sali Berishën që të shkatërrojë opozitën. Pse Edi Rama sulmon kaq shumë Sali Berishën? Tregon që rreziku i Edi Ramës është Sali Berisha”, deklaroi ai.

Ai shtoi se duhen proteata në rastet kur paligjshmëria bëhet ligjshmëri, dhe populli nuk ankohet nga frika se mund të humbasë vendin e punës.

“Duhet një përplasje se s’bën me protesta me të gjitha. Në të gjitha vendet ndodh. Edhe dje KAS nuk respektoi ligjin. Ai e hodhi poshtë. Po bëhet paligjshmëria, ligjshmëri. Dhe populli rri si delet, urtë se të hoqën nga puna. Po të dalin më vete këta të vulës, është e pamundur që të krijojnë një front të përbashkët. E kanë çuar çështjen në gjyqe.

Me gjithë gjynahet e Sali Berishës të ngriheshin dhe të merrnin vota. Edhe sot bëni paralelizmat. Edi Rama del dhe falenderon votuesit. Shikoni si e kopjon Lulzim Basha, bën takime me të rinjtë. Hedh teza të vjetra për hapjen e Partisë Demokratike. Ai i ka bërë listat në 12 të natës dhe ka caktuar ata që ka dashur. Ti je i pari që nuk i ke hapur listat. Ti je pjesë e të shkuarës”, u shpreh Budina.

57 Komente

 1. j
  jim

  O bo bo, sa koqe.

  1. W
   Whitesnake

   Pse na i injoron ato qe kemi mes kembeve o Jim?! A mund t'i krahasosh ato me Mondi Fevziun?!

   1. B
    Bureto

    WhitesnakeJo me MondiFevziun mund te mos krahasohet, por kjo qe deklaron regjizori, citoj: "Synimi i tyre është të fusë në burg Ilir Metën dhe Sali Berishën që të shkatërrojë opozitën". Tani me thuaj ti se ku futet ky? Te thuash se po te mos jete Salehu (non grata) dhe Metaj (spiuni), shkaterrohet opozita kjo vetem nga ndonje militant (si rregull te semure e te verber) mud ta thote. Si ka mundesi te mos e kuptojne (jo vetem ai) se pa ata opozita do jete e vertete dhe jo kapsopozite si deri me sot? Nga 2013-ta, me 5-6 humbje rradhazi, mos ndoshta nuk kuptohet kjo? Se kjo opozite me ata te dy nuk vjen kurre në pushtet, ose thene ndryshe se nuk e rrezojne dot Edi Ramen, qe sidoqofte edhe sikur ta fusin dhe ate ne burg, PS nuk do te shkaterrohet?Ndaj Mond Budina, per shkak te urrejtjes dhe frustimit qe të shkakton Rama, mos mendo dhe aq më pak mos deklaro publikisht të tilla marrezira.

   2. Q
    Qejfli filmash

    Nuk e kuptoj shqetësimin e këtij koqeje . Ku ka qenë deri dje ky "artist i madh " i skenës ? Pse shqetsohet për Dakon e për Berish e kompani ? Ky më duket se nuk është në rregull nga trutë e kokës . Po ai vëllaj tij nuk po bëhet më i gjallë , apo i ka kryer detyrat e veta ! Lum si ne për këta artistë të skaduar që kemi !

   3. A
    Avniu

    Nje i cmendur extrem, qe i dalin jarget e felliqura pas cdo fjale te ndyre. Per aq kohe sa do jene Salikajs qe kane akoma duart me gjak si asnje tjeter ne Shqiperi Rama do te jete aty me votat e popullit . Populli jo se ka frike por nuk mund ti japi votennkrimineleve Salikaj asnjehere , kurre vrane ne bulevard popullin qe kerkonte demokraci dhe Ilir Metaj i quante koke pa lare….. Po ti felliqesire e more vendin we te premtuan ha ha ha haaa . PD po vritet me njeri tjetrin dhe faqesoni Edi Ramen ju o te marre .E dini popullin budalla por harroni se ju keni kryebudallenj dhe populli iu flak si leter higjenike ne banje . Coheni popullin si ne Serbi , ne Turqi rrezoheni Ramen me revolucion meqenese Se ai vjedh votat … Ngrijini demokratet lerini te tjeret se kane frike Edi Ramen mbushini sheshet o kryebudallenj o te marrosur qe late nam. Rama talle by…. me fytyrat tuaja te felliqura . Si e ke gruan Mondi …. Bej te fala … ha ha ha haaaaaaa .

    1. N
     Noci

     Pse nuk sheh pune tende te paren qe ti dhuroni popullit ndonje çfaqje per t'u mbajtur mend e pastaj mund te kapesh mend per politike qe nuk e ke zanat.Te vika keq dy persona qe ne Shqiperi nuk i do me askush.Rama nuk ka arrestuar deri sot asnjeri s'e nuk eshte budalla te kapi shoket e tij.Ju kujtoni se eshte koha e Sales qe nuk lejonte prokurorinë te merrej as me pastruesit e wc po te ishin me PD

     1. X
      Xhezo Smokthina

      Pyet Budina (ky aktor që ka dështuar të merret me punën e tij) vehten: "....Pse Edi Rama sulmon kaq shumë Sali Berishën?" Dhe më pas përgjigjet:"Tregon që rreziku i Edi Ramës është Sali Berisha”. Sa i mënçëm që më je, ore Budina! Arritja në një konkluzion të tillë do shkulte gazit gjithë veshgjatët që kullosin lëndinave barin e njomë që ka bërë zoti.

     2. M
      Mëshiruesi

      BRAVO - RRYPI I SALI BERISHËS ! Mblidh ca koqe si vetja dhe merreni Saliun në krah se gjynaf i shkreti nuk i mbajnë as mëndja as gjunjët !

      1. A
       Aktore i dores se trete

       E thjeshte shoku bolshevik hidhe candidature per kryeminister fito dhe i rregullon si i do ti ...po mos e ha peshkun si Arthur Zheji qe nuk e votoje njeri ne Durres. Te ulesh ne kafene dhe te tregosh histori si ndertohet shteti e bene Lubonja gjithe diten kjo eshte loje femijesh po provoje njihere bithen ta shikoshe sa pa vlere je

       1. a
        astriti

        Po ti pjese e kujt je mer trangull.Nje lolo ne duart e Berishes.Iken te gjithe artistet e famshem kane mbetur shume pak nga ata si Ndrenika etj.Tani dalin keta aktore te dores se dyte dhe japin mend per politiken se ne profesionin e tyre na ndriten.

        1. H
         Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

         Ky trap zalli qe kujton se merr vesh nga politika, nuk kupton nje gjë elementare. Nuk rrezikohet Edi Rama nga Berisha. Po qe per Berishën, Edi Rama qendron kryeminister deri ne 2043. Është Shqiperia që rrezikohet nga Sali Katunaro-Komunisti, Jo Rama. Rama po hidhet e pirdhet qe të mos arrestohet Meta dhe Berisha, sepse i ikin patericat qe e mbajne ne kembe. Por ky është koqe kandari, dhe donte edhe ky të thoshte diçka. Nuk kishte asgje per thënë, por donte ama të thoshte nje gjë të madhe. Mund të kishte thene vetem nje fjalë - "elefant" , dhe do ishte fjalë e madhe.

         1. K
          KASEM

          O SA TE DHIMKA ARRESTIMI I ILIR METES E SALI BERISHES O ARTIST PA TEATER .NUK E DIME SE A DO NDODHE AJO QE THUA TI SE DO GEZOHEJ 70 PERQIND E POPULLIT DHE DO SHPETONTE NJEHERE E MIRE SHQIPERIA NGA KJO KLASE POLITIKE KANCEROZE.

          1. k
           k

           Është realisht e mundur që këta janë kaq budallej dhe mbrojnë një non grata botëror sikur të ishte shën Kozmai ?

           1. R
            Roçka pe korçe

            je fallxhor I mire

            1. R
             Real

             Nuk po ka bythe Ramuti te arrestoje Sali Berishen sepse po urdheroje spakun, kete ndihmes te partise ne edukimin m-l te popullit atehere ai duhet te dorezoje pushtetin. Prandaj mos u merrni me kete teme

             1. R
              Real budalla

              Real je megjithmend Real budalla pse Rama i fut ne burge o komunist i Sali non grates po te ishte per Ramen komunisti Berrisha do kishte vite qe do bente shuren ne birruce po nuk ka asgje ne dore

             2. T
              Tironsi i Vjetër

              Budina, si u bë ajo puna e teatrit? Luajte teatër për teatrin por, humbe. Ti je sharlatan, bandit, një humbës i përjetshëm.

              1. D
               Drini

               Te dhimset saliu dhe iliri o kokloqe?

               1. V
                Vëzhguesi

                Këta dy vëllezërit por sidomos ky Mondi më rezultojnë se kanë dy probleme. E para kanë shterrur, mbaruar nga frymëzimi,pra nuk kanë çfarë japin(jep) në profesion dhe së dyti nga mëndja. Nuk ka gjë të keqe angazhimi në politikë,përkundrazi, por të shterrur nga idetë po gjuajnë të kapin ç'të kapin. Gjithsesi nuk kuptoj se ku qëndron e keqja në mundësinë e arrestimit të S.B dhe I.M për ato që kanë bërë dhe që do të provohet nga hetimet.Ky qënka halli i tyre??? Këta tipa na sollën demokracinë dhe luftuan për të rrëzuar idhujt (Enverin medemek), por këta qënkan të tredhur që në vezë. @Ky Mondi ka qënë sekretar partie deri në ditët e fundit të diktaturës!!!!

                1. E
                 EMIGRANTI

                 Mos bre Budine,me shume ke hallin e Saleut e te Likes dhe per hallin e tyre populli "budalla" te bej perplasje o koqe. Nje fjale popullore Tropojane thote:Guc lazari komen burre-o intelekt-hal.

                 1. B
                  Budingu pa floke

                  Edhe po u revoltua ky barboni,te ha mune

                  1. m
                   mirel

                   Kujt po i plas trapi se revoltohet Budua...dara e drejtesise po shtrengohet per Salikufomen dhe Likekokelopen.

                   1. T
                    T

                    Ik mor kar burre .

                    1. K
                     Komunist me Rolex

                     Për çfarë është ne burg Dako? Se doli ne pergjime per blerje votash si hyri gjemb në këmbë! Tani nje leje ndertimi nja 2 muaj burg asgjë se sëmuret direkt Si justifikohen vilat që kane se sbagu po heton fshataret si kane bërë nje shtepi 2 kateshe ne 30 vjet

                     1. K
                      Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                      Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                      1. K
                       Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                       Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                       1. K
                        Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                        Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                        1. K
                         Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                         Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                         1. K
                          Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                          Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                          1. K
                           Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                           Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                           1. B
                            Bejkush

                            Hiqe këmbën nga gazi....

                           2. K
                            Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                            Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                            1. K
                             Kokepacavure mos tento te manipuloshe Njerezit..

                             Ore pacavure u lodhen Qytetaret , u lodhen shume Prinder ,u lodhen shume Nena Motra dhe Vellezer..Por cfare na soli Ai Kryekrimineli qe ti e mbron ! Solli Vellavrasjet njeri me tjetrin ,solli djegjen e te gjithe Shqiperise ,solli zhvatjen e te gjithe Pasurise e Shqiperise qe ju takonte secilit Qytetare.. Ti koke pacavure meqe e ke si Hidhull ate kryekriminel mbaje ne shtepi ose shko ti e Jet tek Vila e tije ne Lazer .. Ti kokepacavure leri Qytetaret dhe mjafte ju bere shpelarjen e Trurit se e shikon qe jane zgjuar shumica dhe shumica deshiron te Jetojne te qehte sic po Jetojne..Ndersa ty kokepacavure te Intereson te maresh ndonje luge Supe... Renkimet e te gjitheve Qytetareve do tju zene fytin,edhe ty kokepacavure do te zere zoti frymen dhe do ngordhesh si Mijnte e wc..

                             1. D
                              Drejtesi per kete popull ( O SPAK )

                              Kush eshte ky bajge me titull regjizor qe e quan popullin dele dhe na i erdhka keq per Saliun dhe Liken qe do futen ne burg . Ku e gjen kete te . drejte ky mut , muti qe i thote popullit dele , nuk do varur ne mes te Tiranes ky palavos qe merr guximin e shprehet me kete gjuhe . Vsngjush Dako po fitet ne burg vetem per qejfe politike ndersa Saliu e Likja duhen denuar me burg per jete per vrasjet qe kane bere e vjedhjet galopante e ti na i quan heronj mor mut muti . Ky bajge duhet denuar se mbajti te pushtuar instutucionin e testrit per gati tre vite sikur ta kishte mallin e semes .

                              1. m
                               miqesori

                               Mondo mos i lejoni,beni nje garth me grate e vajzat tuaja rrotull Sales e Ilirit ,por pa breke qe mos ja mbaj bytha njeriu te ofrohet pasi ato duhet te ulerasin e kerkojne ndihme se po i perdhunojne

                               1. I
                                Infermieri i neurologjise

                                I çmendur me diagnoze. Eshte pjese perberese e ish partise demokratike, ne te vertete pjese e bandes se vetshkaterruar. U shkaterrua vet, e shkaterroi salihuri, apo Edi Rama?! Hajde mbushi mendjen nje te çmenduri, qe nuk merr asnje lloj ilaçi dhe ne krize e siper eshte gati te mbyse nenen me thes plastik!

                                1. K
                                 Klevi jam kerrici i Faro gomarit

                                 Ti mor aktor deshtak byrhqir , kurve e Sali kriminelit ,monstres nongrata dhe kusarit Metaj spiunit nuk e kupton qe me kete fjalor te peshtire jeni bere te neveritur prandaj harojeni popullin se do ju vije ne protesta . Ti moj buce kur thua te hetohet pasuria e Tahirit pse nuk pyet per pasurine e perbindeshit Sali dhe kusarit Metaj qe kane tre dekada qe nuk ngopen se vjedhuri bashke me grate , femijet dhe dhenduret e babezitur.

                                 1. 2
                                  26 maji akuzon

                                  Ku ishe ti Budina më 26 maj 1996 kur Sali Berisha përgjaku zgjedhjet dhe i vodhi ata 110 për qind që në mesditë?

                                  1. X
                                   Xoni

                                   O regjizor...kur thua qe duhet tju sekuestrohet pasuria ke shume te drejte...por kur te vjen keq per dyshen B-M...del zbuluar .

                                   1. K
                                    Kuçioti

                                    Gomar njeri e gomar tjetri,te dy vellezerit te rjedhur,mbsj mend vellan e ketij kur qanti si femi,apo si femer,deri dje ka qar se vdiq Enveri,neser do qaj se do arrestojn saliun,e pasneser se do arrestojne liken.Ju hiku jeta te dy vellezerve duke ju lepir bythen udheheqesve,nga Enveri e deri te likja

                                    1. T
                                     Titititi

                                     Ti dhe ca fima qe bone i bone me komunista.njisoj si non grata ,e man veten per demokrat.

                                     1. N
                                      Niku

                                      I lexon Budina keto komentet tona thua? "Ne e kemi dëgjuar të gjithë që ai merrte pjesë në shitblerje votash. " Ja e nxorri akuzen ky loqja, me te degjuar. Thashethemet qe hedh Sala, ky i beri akuza. Shko FAKTOJE. Iliri me video dhe figure kerkonte bekaet, ketij i dhimbset Likja dhe Vangjushi. Megjithese permend boten dhe si behen protestat ne gjithe boten, ne bote nuk ngrihet prokuroria te arrestoje vetem me te degjuar, duhet pune voluminoze te faktohen akuzat e pastaj hidhen prangat.

                                      1. T
                                       Trotski

                                       Po ta Ndjen Suma qe Sali Kerma dhe Like Hajdut-Spiuni do te rrasen Mrena ! Po cfare kujton O Koqe Kandari , me Bemat e Liga ne kurriz te Popullit dhe te Fondeve Publike do te livadhisin Sokakeve ????

                                       1. S
                                        Sali rrocka

                                        Kete kokloqen do e bejme deputet

                                        1. @
                                         @

                                         Ky eshte nje idiot qe se ka shokun. Saliket jetojne si pashallare ky maskara i kerkon popullit fukara qe mezi nxjer muajin me buke të ngrihet të protestoj per Saliket se paskan ndjerë ujin nen rrogoz. Ti popullit ti hash ate qe s’thuhet o palaço .

                                         1. M
                                          Mohamed

                                          Ore nje pyetje flash kam.Perse psh per korbin thoni ish kryeminister,per nje tjeter ish drejtori voa. Per kto budinat

                                          1. F
                                           Frederiku

                                           O debil, po kaq loqe paskësh qenë. Si mund të kuptohet drejtësia pa bërë drejtësi me berishën dhe metën. O ti qënke kokrra gomarit, deri tani kam menduar se kishe vënde vënde të drejtë, por tani po e kuptoj që qënke kokrra kokrra e legenit, pthu, të qifsha rracën, rrac vrasësish.

                                           1. M
                                            MALI

                                            Injorant,i pashpres,i rrjedhur nga mosha dhe i dashuruar nga shpirti i kalbur me të keqen.

                                            1. S
                                             Sula

                                             O Budina, prit mor bure se nuk eshte rradha jote! Prit or bure se po ben ngatrim zoresh; ti je i teatrit. Mos u nxito se do filloje se shpejti.

                                             1. U
                                              Ushtari.

                                              O mondo nuk e kupton se je anti perendimor e anti amerikan.Po nuk e kuptove hiq dore nga profesioni qe ke dhe regjistroje vehten tek profesionet e lira qe mund te shkosh nga do sipas interesit.

                                              1. g
                                               gjergji

                                               Pas SAlukut Metushit e ke radhen ti o gjasme aktor e llapaqen klasi e per tu marre shembull.LEeepires i cdo pushteti ns cdo kohe.Pleqeria te ka rrullosur trurin.

                                               1. m
                                                minushe

                                                ne burg duhet te shkojne te gjithe ish zyrtare apo zyrtare kush ka shkel ligjin ....lere politiken mos e ngaterro me drejtesine pse berisha dhe meta jane te ndershem o Budina :) thjesht rama po planifikon arrestimin e tyre.. se ata skane hic dosje...o Zot

                                                1. F
                                                 FATMIRI

                                                 KUSH TE PJERDH TY MOR HALE NJERI I DEGRADUAR TE SHKERDHEFSHA GRUAN E ÇA TE MBAN FISI TY DHE SALI PORDHES FUNDUTIN

                                                 1. N
                                                  Nardi

                                                  Sala likja e co Jane vonuar shume per te shkuar tek vendi ,nuk jua ka fajin rama por bemat e tyre o budalli budine. A e shikon Si jetojne Si shrike me parate e vjedhura shqiptareve!??? Dhe to I mbron ,Jo o koqe budalli Jo keto duhen sekuestruar dhe denuar me nga 45 vite burg dhe te mos dalin gjalle qe andej .por Jo vetem keto monstra por edhe beqja ,gjiknuri ,bode ,mediu ,ndoka ,imami ,ruli,Vasili ,Mona ,xhixho ,lame e co.,atehere clirohet shqiperia nga shushunjat dhe hajdutet qe I pine gjakun shqipetareve. Keshtu flitet o kryebudalli I teatrit por Jo si ne teatrin tend qe vetem i tille nuk eshte.

                                                  1. A
                                                   Agron

                                                   E po ky budalla ngele gjithe jeten

                                                   1. i
                                                    ish aktore e dëbuar në 1987 nga Teatri

                                                    Ky monstër nga radhët e aktorëve të Teatrit Popullor, që ka qenë dhe Sekretari PPSH i Teatrit deri në Dhjetor 1990, është një person që edhe pse iku në Itali sapo erdhi PD në pushtet në 1992, nuk kuptoi asgjë nga e vërteta e PD nën Sali Berishën. Mond Budina vjen nga familje komuniste e privilegjuar e kohës së PPSH dhe prandaj përbetohet me një çmenduri të skajshme për Sali Berishën, kryekriminelin e Shqipërisë post-Komuniste që nga Dhjetori 1990. Le pastaj faktin që rri rrugëve të Tiranës e paguhet nëpër TV e Berishës e Metës vetëm e vetëm të shajë, shpifë dhe kërcënojë Edi Ramën, kundrejt pagesave për "bukën e gojës", sepse si artis askush nuk e fton prej vitesh e vitesh. Rri rrugë më rrugë e llap me kë takon kundra Edi Ramës dhe mbron dy super kriminelët e Shqipërisë post-Komuniste; Berishën Metajn. Së fundi Mond Budina mos të mendojë që ka disa fletë denoncime në Dosjen e tij të para 1990, për do kolegë në Teatrin Popullor, kur ka qenë dhe Sekretar Partie.

                                                    Lini një Përgjigje