Sali Berisha njofton se ka pritur një delegacion të rëndësishëm në zyrë

13 Gusht 2022, 17:19Politika TEMA

Sali Berisha njofton se ka pritur një delegacion të

Sali Berisha prej vitesh në zyrën e tij, përveç Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, pret veçse ndonjë emigrant.

Dhe këtë të shtunë, ka pritur një delegacion të rëndësishëm.

“Takim me përfaqësues të shquar të diasporës tonë në SHBA!

Të dashur miq, pata kënaqësinë e veçantë të mirëpres përfaqësuesit e shquar të diasporës tonë në SHBA, z. Paulin Mrnaçaj, President i Albanian American Advisory Council, Inc., bashkëshorten e tij, zj. Drita Vushaj dhe gazetarin e mirënjohur Beqir Sina.

Në këtë takim unë i shpreha mirënjohjen time të thellë zotit Mrnaçaj dhe miqve që e shoqëronin, për ndihmën e tyre të çmuar ndaj çështjes shqiptare, përmbysjes së diktaturës komuniste në Shqipëri, lirisë së Kosovës, dhe mbështetjen ndaj Partisë Demokratike që nga themelimi i saj deri më sot.

Në takim diskutuam gjerësisht mbi vendosjen e plotë të monizmit në Shqipëri, rrezikun e madh në të cilin ndodhet demokracia shqiptare, bashkëpunimin e PD me diasporën, dhe rolin jetik të kësaj të fundit për shpëtimin e Shqipërisë. Folëm gjithashtu për kërcënimin e madh kombëtar që paraqet për shqiptarët Ballkani i Hapur.

Takimi ishte i hapur dhe miqësor”, shkruan Berisha.

75 Komente

 1. P
  Preshi I lushnjes

  Ja pra America erdhi vete ne zyren e salihit sa te jene cunat e mamurasit, salihi eshte I fituar

  1. R
   Realisti

   Këta njerëz turpëruan emrin e tyre në Amerikë. KOMPLET PLERA!!!

   1. t
    titi

    Ja dhe Al Pazari ne ambjetje te reja.

   2. I
    Idiotët fanatikë qe shkaterruan Shqiperine

    Vendosje e plote e monizmit ne Shqipëri? Pra, diktatura komuniste nuk u rrezua ne 90-ën? Pra Enver Hoxha nuk ka vdekur? Rron ne zemrën e Saliut? Po ç'ja fut kot ky qe "ne 90-ten rrezuam diktaturen, dhe PD-ja kështu, e PD-ja ashtu, e terrci e verrci. Tani, o është rrezuar monizmi, dhe jemi ne nje fare demokracie, ose nuk është rrezuar dhe jemi akoma ne monizem. Nuk mund te themi tani qe "Jo, ne e rrezuam diktaturen moniste, por amerikanet na e prune prapë." Ne qofte se ky e di popullin shqipetar aq injorant sa turma idiote qe i shkon mbrapa, jam shumë dakord. Njeriu i beson edhe vetë genjeshtrat qe tregon. Por, Saliu dhe turma e tij idiote le të besojne çfare të duan. Shqiperia sot ka nevojë per nje opozitë serioze qe të jetë perballë Edi Rames dhe PS-se si alternative bindese, qe po të marrë pushtetin, do beje diçka. Idiotet fanatikë qe dalin ne rruge per Saliun dhe Ilir Kokelopen nuk po e lene opozitën intelektuale të ngreje kokë. Kjo mund t'i interesoje Edi Rames, por jo popullit shqipetar. Ore, sa idiot duhet të jesh qe të mos e kuptosh qe Saliu dhe Meta (ose Metaj, si dreqin e ka ai), jane fatkeqesi kombetare, sepse po mbajne Ramen me zor ne qeveri. Ne fakt, mund të mos jesh idiot. Edhe maskarenjte nuk duan ta kuptojne. Çohet Komunisti Sali, she Spiuni Metaj dhe i thone Alibeajt je komunist. Dhe kujt, Alibeajt, qe është antikomunist ne shtate breza. Ja, kjo është idiotesia e turmes katunare Salisto-Metiste.

    1. G
     Gopisti i NSHRAK-ut

     Tik tak, tik tak sali// dëgjon akrepat e orës// këta maloque që pret ti// Janë të Dhia-sporës! ...

     1. E
      Erion Fiku

      Le t’i bien legenit keta komunistet e Mero beqir ballokumit. Doktor shiko punen. Je ne rrugen e duhur. Uroj te takosh sa me shume personalitete te tille nga diaspora. Tani ke rastin mire sepse vijne me pushime emigrantet. Tako sa me shume te mundesh doktor qe tja futim sorosit dhe Delines se ate e ke pas qejf ti, por sta ka lene. Zoti e bekofte Shqiperine Zoti i bekofte shqiptaret ✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️

      1. E
       Erion Fiku

       Le t’i bien legenit keta komunistet e Mero beqir ballokumit. Doktor shiko punen. Je ne rrugen e duhur. Uroj te takosh sa me shume personalitete te tille nga diaspora. Tani ke rastin mire sepse vijne me pushime emigrantet. Tako sa me shume te mundesh doktor qe tja futim sorosit dhe Delines se ate e ke pas qejf ti, por sta ka lene. Zoti e bekofte Shqiperine Zoti i bekofte shqiptaret ✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️

       1. T
        Trotski

        Po me duket se po i bie Ti Legenit O Erion Fiku .Po Sali Kerma eshte Shume NON GRATA de me de !!!!

        1. A
         Anonim

         O BUDALLA O SHPELLARI I KLASES SE INJORANTEVE QE NUK KUPTUAT NJEHER PO SI ORE JINI SHPELLAR SI SALI VICIDOL KARAXHICI SI NUK U QYTETERUAT NJEHER ME MBROJT VETEN TUAJ JO POLITIKEN SE NUK SJELL ASGJE TE MIR AS SHPELLARI SALI ,AS ILIR RAKIA AS KY TJETRI TALLIN BYTHEN ME JU QE JU SHKONI NGA PAS NUK KINI SY NE BALL JU INJORANT NE KULEM PA ASNJE TE ARDHME PER JETET TUAJA DHE TE FEMIJVE PRANDAJ JU TERHEQIN ZVARR SALA E RRUMPALLAT ME RADH SE JINI INJORANT .

        2. T
         Trotski

         Je i Madh O Gopist.Po mos u merr Shume Me Sali Kermen se Bohesh Pis

        3. V
         Vranakonti

         Opo ç'na the o zoti Sali.Ky eshte lajm.Bravo Sali,paske pritur alamet delegacioni ne zyren tende. Per te mos ngelesh pa ngrene se nuk te jep njeri, te pakten ha bar. E shikon ti o lumadh se nuk ta vershellen njeri dhe del e thua prita nje delegacion te rendesishe.Pika qe nuk te bje.Ty nuk ta vare njeri se je bere bajat.

         1. V
          Vranakonti

          Opo ç'na the o zoti Sali.Ky eshte lajm.Bravo Sali,paske pritur alamet delegacioni ne zyren tende. Per te mos ngelesh pa ngrene se nuk te jep njeri, te pakten ha bar. E shikon ti o lumadh se nuk ta vershellen njeri dhe del e thua prita nje delegacion te rendesishe.Pika qe nuk te bje.Ty nuk ta vare njeri se je bere bajat.

          1. V
           Vranakonti

           Opo ç'na the o zoti Sali.Ky eshte lajm.Bravo Sali,paske pritur alamet delegacioni ne zyren tende. Per te mos ngelesh pa ngrene se nuk te jep njeri, te pakten ha bar. E shikon ti o lumadh se nuk ta vershellen njeri dhe del e thua prita nje delegacion te rendesishe.Pika qe nuk te bje.Ty nuk ta vare njeri se je bere bajat.

           1. A
            Anonim

            I VIN FUFI I FORTI MAMURRSIT E SHPETON .

            1. C
             Corona eshte vertetuar se ka pasoja mendore.....

             Jepini noi cop buke atij Gazetarit e noi Got Caj-mali se shume i zbehte po mduket.....ku ku per na......apo mos ka ndjek kshillat e Sales......Doktor burri botes....jep ene kshilla si me majt trupin nform.......ku, ku per na.....

             1. t
              tironci

              Si shpesh vjen ne Shqiperi ky gazetari, apo ja paguan PD biletat vajtje ardhje?

              1. D
               Dikush

               SKA AS VIS MARTININ SE DO ISHTE ME I FORT SALA DHE XENI .

              2. S
               Skeptiku

               Z. Mrnacaj eshte pasardhes i familjes mesjetare serbe te Mrnaceviqeve, qe i dha Serbise pasardhesit e Stefan Dushanit, Vukashinin e Mark Krajleviqin. Shkon nga shkon, dhe tek sofra serbe shtrohesh, or Sale!

               1. h
                hahahahahaha,U dhim gazit

                Hahahahahah O lolo, po tall trapin gjithe shqiperia me ty.Aman bej kujdes kur te vije ne zyre ish president Iliri,perzgjidhe mire mbiemrin kur te te vije ne zyre personazhi me fame botrore,pasi duhet ta cilesosh Metaj e jo Meta se ta le ty ne dere qe e ke spiunuar

                1. Q
                 Qerimi

                 Kush pjerdh per keta ne USA. Ku e kane rendesine keta?

                 1. M
                  Martin

                  Une i pjerdh o Qerim. Me bukuroshen Drita Vushaj kam miqesi te ngushte, mos ma shani se eshte e mire!

                  1. A
                   Arbër

                   Martin, a ban me ma lanë nji xhiro atë Dritën? Se nuk i soset, mos kij merak.

                   1. M
                    Martin

                    Drita nuk merr leje prej meje, se vendos vete, mjafton t'i thuash se jam i Foltores, ta merr ne goje...

                   2. A
                    Allah Allah

                    Qerim kerkoi ndjese Martinit!

                  2. k
                   kosta

                   Bravo njeri me rrk se tjetri. E garantove per kete muaj. Nga shtatori tako disa cuna psh qe kane kompani lyerje ne usa, pastaj ke keta te restoranteve , ata te kondicionereve e me radhe. Fitore doktor

                   1. i
                    ilko

                    ju dhj...a Berishen e gjithe sojin e tij.

                    1. H
                     Himarioti

                     Berisha, nesër, ndoshta mund të presë familjen e dëshmorit të demokracisë (të cilin e vrau vetë) këpucarit Azem Hajdari. Siugurisht që do të mburret me delegacionin e nivelit të lartë, nga shpellat e Tropojës.

                     1. c
                      ce

                      Ne takimin kaq te rendesishem perbindeshi i Vicidolit shoqerohej nga klevis krrici i faro pace pilafit dhe z. Garo me kreher ne xhep per cdo situate.

                      1. j
                       jevgu

                       ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahha

                       1. N
                        Nje fans

                        Ce , je i madh, me pelqejne komentet e tua, me bejne te qesh me lot!

                       2. B
                        Berish Saliu

                        Kush i pjerdh keta ketu ne Amerike ,? po per titullim te larte qe te kane dhene ne USA Non Grata te dhane fjalen se do te mundohen me ta heq ,hahaha qe ke pjerdh nga trute dihet ,qe edhe te mbeshtesin cecenet dihet ,qe ka dhe nja 4 a 5 veta ketu ne diaspore qe te mbeshtet dihet ,por qe edhe populli ta ka vene vulen nje here e pergjithmone edhe kjo dihet or i Damkosur

                        1. Roberto

                         Hhhhaaaaaa tamam e ke thene. Kush jane ata dhe kush i pjerdh ata se c'thone. Keta te shoqatave jane disa delenxhinj dhe sahan lepires qe po ti therrasesh e t'ja u shtrosh tavoninen me vrap vijne. Ju dhjefsha rracen.

                        2. J
                         Jurgeni

                         Sa rende qe eshte

                         1. V
                          Vizite e rendesishme

                          Shume te rendesishem jpo nuk i njeh njeri me e rendesishme eshte madame Kokpalari haaaa nongrata

                          1. M
                           Mir X

                           Ishlla po te bejne ndonje garanci që te maresh dhe ti vizen si gjithe dynjaja.

                           1. T
                            Tirona

                            Sa malok e katunar jetojn ne USA,duhet me thone patj jon te rendesishem per venin tone !?. Shko plak matuf se ndonje dit do na dalesh me pastrus nga Bangaldeshi e do thush,kon rrezu komunizmim ne Shqipni,kur ti je nji kokerr komunisti me test,legen njeri.Zoti ka me te lon me vujt,ska me ta morr ahpirtin kollaj.

                            1. A
                             Alban

                             Doktori i shurres...dulles..

                             1. Çekiçi

                              Sal ketë delegacionin e famshem qe e prite në zyrën tende ju qifsha robt e shpisë Keta janë më origjinë si ty origjinë serbo sllave Mos njeri nga ta e ka Milicen vjeherr e Sllobodankën tate moter Shpetove se keta kan më ta hjekë titullin NON GRATA hahaha

                              1. 1
                               1

                               I zgjuar eshte ai qe e mbyll karjeren ne momentin e duhur.Sali ti deshtove,tani nuk ka vlere mbylle kur te duash se turpi te ka dale,futi cdo dreke dhe nje gode vere

                               1. S
                                Shqiptari

                                Delegacion tejet i rendesishem.Jane dy berishiste fanatike,njeri i arratisur me familjen ne vitet 50 dhe tjetri i rritur ne Saver dhe me vone emigrant ne SHBA.Se bashku me Grecen dhe te tjere,jane tellallet e non grates ne SHBA

                                1. K
                                 Koli

                                 Or po ti qenke me te vertet,Koqe Maloku.Shumica e ketij populli me Zorr pret qe ti te Ngordhesh(pra ti ngresh patkojte),ti akoma me Mrnacaj.Se kush eshte ky Malok ne Amerike,vetem ti e di,une per vete ketu jetoj dhe se kam ndigju ndonjehere kete Mbiemer.Qofte dita e shpejte per ty Sali,se vitet i bone tani.????

                                 1. D
                                  Dhjaksa

                                  Ore shyqyr qe ju ka ofruar Merua nje media nevojtore qe te dhjesin gjithe plehrat komuniste dhe trashegimtaret e tyre ! Vazhdoni lirohuni tek Tema e Meros !!

                                  1. B
                                   Bledi

                                   Ore ju berishasit ju thoni atyre qe ju shajne plakun mere komunista po haroni qe vetem demokrate sjeni ju. Ju keni nje jete qe vetem pergojosni njeri tjetrin se piu kafe me nje socialist, se fundmi edhe se tjetri piu kafe me nje Bashist, se njeri takoi tjetrin dhe po ben kospiracion kundra PD-se… shkurt ju vetem emrin qe i keni vene vetes e keni demokrate se ju jeni komunista ne gen, ne ideologji, ne sjellje e ne shpirt. Jo nuk eshte rastesore kete ja u ka brumosur saliu bashke me sigurimsat qe zgjodhi me kujdes te drejtonte partine. Ju o te gjore e dini se berisha ju solli demokracine por nuk e dini se ate pseudemokraci ja u solli Ramiz Alia. Berisha ishte loloja e tij. Skartimet ne pd me metoden enveriste mbas vitit 1993 beheshin nga Ramizi. Ai hiqte cdo kontigjent te perndjekurish e te djathtesh te vertete nga pozicionet drejtuese duke mbajtur vetem te bindurit dhe spiunet e sigurimit. Ju mbajeni emrin demokrate sa te doni por te gjithe e dini qe vetem denokraci nuk ka ne ate parti dhe vetem me demokraci qe nuk ka governuar ajo parti kur ka pasur pushtetin. Po emrin mbajeni se edhe 95% e juntave ushtarake ne afrike prapashtesen demokratike kane por vetem vrasin dhe vjedhin. Nesje, ju vazhdoni genjeni veten se ne pushtet nuk vini dot me keto njerz qe ju udheheqin.

                                   1. A
                                    Askushi

                                    PO TI RI E PRET KOMENTET E DHJERA PER TI NGREN APO TJA COSH SALIHIT TE VICIDOLIT .

                                    1. K
                                     Kena per t`heq prej Pune po vazhdove k`shtu

                                     E ke qa Hartimin or Dhjaks......."Plehrat Komuniste"- se mos t`shko menja e i thu Doktorit qe ke sha Komunistet ????? Nuk shahet Doktor tani qe po i vje Ora.........maje Baben or dhjaks...maje fort se pa ju ska me honger Baba......... Si puna jote or dhjaks jane nja 2000 veta.....te tjeret or Dhjaks ja kon kthy shpinen Babes...mgjth se car nuk ju dha kur ishte i pari venit.........trujt Zoti or Dhjaks

                                     1. k
                                      korcari vip

                                      Ike se e kishin pare gruan tende ne koncertin e stresit I kishte hedhur sytjenat cunit te Lushes.

                                     2. F
                                      Fjala e ...

                                      Femijet nuk i kishte marre me vete ai perfaqesuesi diaspores bashke me gruan? Po ai gazetari shkruan apo lexon?

                                      1. A
                                       Arben

                                       As nuk i njohim fare keta o koqe. Nuk jane perfaqsues te diaspores por jane per veten e tyre. Mbase duan edhe ata ndonje lek se jane rritur cmimet ne SHBA.

                                       1. r
                                        raul

                                        Se shpejti perbindeshi i Vicidolit qe denoi me vdekje pushkatim Hysni Shoshorin kur ishte sekretar partie ne fakultetin e Mjeksise do prese ne nje takim te vecante delegacionin e partickes se leshelise ose likes te kryesuar nga kryetari i saj Agush Habib Burgiba dhe zv.kryetari Agim leshko ose Gimi i puros, si dhe nga strateg'ja nderplanetare, nderkombetare, kozmike, leshelike, babaxhike Kejdi dhembcakallja ku do diskutohet aksioni i perbashket politik ne shtator per fillimin e revolucionit lefterohunderromaliqjan, Nafijedybakobaxhelljan dhe Nikollabythqirolehesjan.

                                        1. r
                                         raul

                                         Se shpejti perbindeshi i Vicidolit qe denoi me vdekje pushkatim Hysni Shoshorin kur ishte sekretar partie ne fakultetin e Mjeksise do prese ne nje takim te vecante delegacionin e partickes se leshelise ose likes te kryesuar nga kryetari i saj Agush Habib Burgiba dhe zv.kryetari Agim leshko ose Gimi i puros, si dhe nga strateg'ja nderplanetare, nderkombetare, kozmike, leshelike, babaxhike Kejdi dhembcakallja ku do diskutohet aksioni i perbashket politik ne shtator per fillimin e revolucionit lefterohunderromaliqjan, Nafijedybakobaxhelljan dhe Nikollabythqirolehesjan.

                                         1. a
                                          arqile

                                          Ky vdiq fare nga frika se ka bere krime dhe perpiqet te krijoje pershtypjen se e duan me patjetet demokratet ne krye .Me nder u plasi b...... per kete kriminel qe perendia vete ja ka caktuar vendin ne burg.

                                          1. D
                                           Dervishi i vicidolit,njesoj Edhe Dolivicit

                                           Drame :"Saliu ne prag te fundit".Autori-Sa la i Vuk Karaxhic Ne role te shurres -perfaqsuesit e diaspores Shqiptare ne SHBA Ne rrolin e mutit

                                           1. S
                                            Salkari

                                            Nga emrat dhe mbiemrat si shume malokeri me duken ......

                                            1. C
                                             Cojini te gjithe bashke ne Kopeshtin Zoologjik

                                             Kafshet Ekzotike ne shpelles e saleh hamutit

                                             1. V
                                              Varileshte ka J.

                                              O Sale! Thuaj ketyre miqeve te rendesishme qe te bejne nje garanci familjarishte per te ftuar per nje vizite ne US. Cfare Blinkenin para ketyre, nje " hic"!

                                              1. F
                                               FATMIRI

                                               KUJT I PLASI TRAPI PER KETA BAJGAT

                                               1. T
                                                Tropojoni jot.

                                                O zot i modh ku i gje kta copa.....!!!!! Po ska fai sala fajin e kon ata qe ja cojn, e mer bac sa posht ke ra,zoti te rujt menjen se sdim car me thon, te moren qaf servilat e legenat qe man afer , ziti rujt.!

                                                1. T
                                                 Tomorri

                                                 Nuk I ka mbetur gje tjeter vec se te kenaqet me lugen bosh.

                                                 1. E
                                                  Ed

                                                  CI KE KETA ANTI SHQIPETARE QE DHE KETA DUKEN SIKUR I KE MARE ME ZOR. JAVES TJETER DO PRESE NE ZYRE SHOQATEN E ROMEVE DHE PASTAJ TE LGBT DHE SHOQATEN E EVGJITEVE NJE DELEGACION NGA TALIBANET DHE KESHTU ME RADHE SKA KOHE ESHTE BIZI.

                                                  1. X
                                                   Xen Gërdeci

                                                   Or ti baca salhe,ene unë jam shqiptaro-amerikan prej tash 50 vjet e kam ardh në vatan bashkë me gjyshen t'ime 90 vjeçare,pash nerin hej burrë a do na presësh dhe ne në takim e me këtë rast del ne gjyshja ime bashkë me ty në televizion si patriote me kontribute të çmuara për demokracinë në Shqipëri,pash nerin salhe mos na harro...

                                                   1. T
                                                    Turpi i Kombit

                                                    Per shqiptaret qe e njohin kete serbomadh,ata qe dine bemat e tij,ata qe e njohin para 90-es,eshte turp te besh foto me te,me kete te pa turp

                                                    1. K
                                                     Koli

                                                     Or Dhjaksa Idioti.Ke shkruar mbas meje,dhe me dukesh sikur po merresh dhe me mua.Or Idiotet e Saliut,une me emrin Koli,kam pasur gjysmen e familjes te denuar ne kohen e Enverit,mbas luftes kuptohet.Pra me kaq kupton qe te pakten Komunist nuk kam asnje ne familje.Por Idiot i lindur,Dhkaks,Po te them: Si ka mundesi qe akoma ne Shqipni,ka Idioter Debil,si puna juaj qe i shkoni mbrapa nje Komunisti te regjur,nje Krimineli,nje Vrasesi te 97,Nje Shkerdhate Non Grata nga Amerika dhe GB,me emrin shkerdhat Sali.Sa jam une Komunist Idiot,qofshin te gjithe Komunistet e Saliut,dhe Shqipnia do ishte ku e ku,me ate qe eshte sot.

                                                     1. K
                                                      Kosovari

                                                      U plakem edhe ne me ty o bir shkine qe sle te zeze pa i ba asaj shqipnie, ua shperlave trut edhe neve kosovarve me nji autostrad qe e le gjysme pa e perfundue . Je shpiun ruso-serb o sali shkina.

                                                      1. L
                                                       Lutroi

                                                       Historia perseritet . Edbe Zogji I-re keshtu u rrek me mergaten...

                                                       1. A
                                                        Anisa

                                                        SALIHI PO LE NAM MOR BURRI DHEUT PO KA ROBI DINJITET DHE SEDER ,PO TI JE LETYRE FARE PZ , PO TI JA KALON PUTINIT PRANDAJ THUA NE SHTATOR TI BASHK ME LIKE KARAGJOZIN SE DONI TA BENI SI PUTINI JU PLEHRAT E KOMBIT HALE JINI TA DINI.

                                                        1. I
                                                         Idajet

                                                         Përse e nxirrni përditë këtë plehre, apo për të na hapur barkun. Ky duhet ti ndalohet publiciteti, apo mezi prisni ta ricikloni. Ky nuk duhet të publikohet në media dhe tv. Zero publicitet për kriminelet.

                                                         1. D
                                                          Dallandyshja

                                                          A i njifni ju keta se une nuk injoh hajde sali krimineli ku paske harit

                                                          1. a
                                                           alphade

                                                           Ky cdo dite qe po kalon i ngjane nje fare Koco-je, qe u be amademik i N/Y me 20 dollar qe i dha Skender Kodres ! Une kujtova se Sali Katrani se- bashku me Genc Pollon kane pritur ate “stafidhen” greke me emermbiemer : Doris Pack, apo Doris “Plak”……!

                                                           1. a
                                                            alphade

                                                            Ky Beqir efendiu duket sikur ka shkuar ne funeralin e Sali Mafioz- Terroristit…..!!!

                                                            1. L
                                                             Likja

                                                             SHKON NGA SHKON O SALI HALEJA.PO KE MALOQERIA MBESHTETESH...SA I KE PAGUAR SE MALOQERIA PA PARA NUK BEN GJE..

                                                             1. E
                                                              Ethem Lalaj

                                                              Vini Re: Së shpejti Sb do takohet me "qënt e rrugës" së Tropojës,LaçitMamurrasit,Bathores,Kamzës,F.Krujës..etj të mbi 44.000 luftëtarve të armatosur..atje ku grumbullohen vrasësit me pagesë dhe vendosje TRITOLESH që nga 1990.

                                                              1. A
                                                               Askushi

                                                               NE MAMURRAS KA FUFT, NE LAC KISHTE VIS MARTININ POR E KA FSHEHUR SALA PER MOMENTIN SA TE PREGATITET PER TE VRAR, NGA FUSHKRUJA KA LAROT E VET, NE TIRAN MYFTAR BAJG LUMNESHIN DHE SALI KURV LUSHEN ME TE BIRIN STRES B.Q. DROGAXHIUN KA KAMZEN ME XHELAL ZIUN DHE HOP SALI KOLERA OSE ILIR KERMA MARIN PUSHTETIN, SHIKOJN ENDRRA ME SY HAPUR TRIMAT E RRAPO FLLOQIT.

                                                              2. T
                                                               Tao

                                                               Ky gazetari “i njohur” qe punon roje ne parking dhe shkruan artikuj per atdheun gjate orarit punes. Ka shume si ky myteberi knej nga Amerika.

                                                               1. F
                                                                From Diaspora with Love

                                                                Javen tjeter ne agjenden e takimeve te SB jane: 1) vizita e tree anetareve te partive marksiste-leninste motra nga Europa perendimore 2) E ndjekur nga vizita e delegacionit shteteror nga North Korea 3) vizita e delegacionit shteteror nga Kuba Brovo Sali: Reputacioni nderkombetar sa po vjen e po te rritet, pa permendur ketu diasporen qe te adhuron dhe qe ti e qeveria jote i bete te shpengulen ne perendim qe 1997

                                                                1. a
                                                                 american16al

                                                                 Nuk ka me person bajat se ky.. PD po pregatitet te prese nje delegacion te rendesishem nga Shoqeria e Cobaneve ku te diskutohet mbi hapjen e mundesive te trainiming dhe punesimit masive te anetareve te PD ne sektorin e maleve ne blegtori…????????????????

                                                                 Lini një Përgjigje