Plagosja e punonjësit të IMT, Erion Veliaj: As presidentët e lojtur dhe as kriminelët s’do e ndalin zhvillimin e Tiranës

12 Gusht 2022, 22:13Politika TEMA

Plagosja e punonjësit të IMT, Erion Veliaj: As presidentët e

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Tiranë, ku 

shtetasi Qani Muças, plagosi me armë zjarri punonjësin e IMT-së, Ilirjan Gavelli, pas zbatimit të një vendimi në rrugën “Todi Shkurti”.

Në postimin e tij Veliaj i uron shërim të shpejtë Ilirjanit, ndërsa thekson se as presidentët e lojtur, duke iu referuar Ilir Metës, dhe as rrugaçët famëkeqë nuk do e ndalin zhvillimin e kryeqytetit.

"Sherim te shpejte Ilirianit tone te IMT pas plagosjes ne krye te detyres per infrastrukturen nga nje person me precedent penal, tashme ne pranga!

I kerkoj organeve te drejtesise rreptesi maksimale per kriminelin qe ngre dore per shkak te detyres ndaj punonjesve te shtetit!

Prej 7 vitesh Bashkia e Tiranes nuk eshte terhequr nga ASNJE projekt publik – as nga presidentet e lojtur, as nga rrugacet me famekeq te vendit! Ta harrojne se e ndalin dot zhvillimin e qytetit si kriminelet ordinere ashtu dhe ordineret e politikes qe frymezojne dhunen!

Jam me i bindur se kurre se shumica morale dhe e ndershme e qytetit – qe as zapton e as dhunon –  e do progresin dhe refuzon t’i nenshtrohet dhunes se rruges e asaj politike! Ndaj dhe jam me i vendosur se kurre t’i coj gjer ne fund punet per nje Tirane qe nuk ndalet! #BASHKE", shkruan ai.

8 Komente

 1. L
  London

  Zoti Erion nëse dikush e ka ndertu diçka më shumë se 3 vjet dhe bashkia ska marrë asnjë masë në vendet me demokraci ajo nd eërtesë është e ligjshme. Në Europa kështu është.

  1. E
   Erjon

   Po mire mo loqe, o erjon ca pune ka presidenti i lojtur apo i paluajtur ne kete histori. Ke merdhif ti. Se kshu eshte kur ja ke marre gojore 10 vjet rresht dhe tani po lan gojen

   1. E
    Ervini

    O fiku as batutat ste kane me lezet tani. Mbaji batutat e lodhura se do te te duhen per ne burg. Do jesh goxha shoqe

    1. A
     Ardi

     Meta do te te marre tiranen

     1. H
      Himarioti

      Janë shpellarët, militantët e Berishës këta kriminelë që guxojnë të qëllojnë me armë mbi shtetin. Prandaj hesht Berisha, kryekrimineli.

      1. X
       Xyxyxy

       1. Në radhë të parë: Shërim të shpejtë punonjësit të shtetit që kryen detyrën e ngarkuar nga Institucioni. 2. Në radhë të dytë: Institucioni i ASHK-së, ti kërkojë çdo pronari kufizimet e pronës së tyre me pronën shtetërore me koordinata të mirëpërcaktuara dhe nga ky kufizim tu llogarisë sipërfaqet ashtu si i kanë në dokumentacionin e regjistrimit, kjo për të mos pasur pretendime dhe për të mos abuzuar në shpronësime kur ndërtohen vepra publike. Mbi këtë bazë të bëhen edhe projektet e zbatimit. Kështu zhduket edhe korrupsioni sdhe konfliktet.

       1. S
        Semi

        O Eri...te doli m....mbi Lane...bej kanalizimet jo 10 shkolla qe me leket tona behen e nuk ka ndonje Art te madh....

        1. S
         Sali gerdeci

         QEKAN FUT GJITH TOK E XANUN KTU KE TEMA SOT...JO O MALOQERI...DO PRISHEN SE JAN PA LEJE...DO PRISHEN QE TE ZHVILLOHET TIRANA PER ATA 800 MIJ BANORE TE TJERE...JU PYSNIT BYTHEN KUR ZUT TOKAT E SHTETIT DHE NDERTUAT PA LEJE...TI ZHAB ZI QE FLET PER LANEN...KUSH QELBI LANEN DHE KUSH E BERI ASHTU SIC ESHT SOT...NE FAKT TI SDO SHKOLLA SE JE DRU ME PRE...

         Lini një Përgjigje